Şimdi Ara

Kan verirken yaşanan problem ve kolun ağrıyıp morarması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
26.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar üniversitemize rutin olarak 3 ayda bir gelen kızılaya her zamanki gibi kan verdim.

Hemşireye dedim ki sol koldan alma,sol koldan hiç vermedim ve solum çok güçsüzdür.

Dinlemedi,makinaların hepsini sağa bağladık dedi ve soldan kan almaya kalktı.

150ml de kan akımı durdu.Durunca hemşire iğne damarımın içindeyken hafif dışarı çekti iğneyi,sonra tekrar içeri doğru itti acı hissettim fakat kan akımı devam etti.

250ml ye geldiğinde akım yine durdu,hemşire damarımı acıtarak yine aynı işlemi yaptı,bu kez kan akımı devam etmeyince çıkardılar iğneyi.

Ertesi gün kolumda morarma ve yeşilleşmeler oldu,doktora gittim pıhtılaşma dedi krem verdi.

1 Aydan fazla oldu fakat bu süredir kolum ağır kaldırsam da - kaldırmasam da - sürekli ağrıyor,özellikle geceleri uyuyacağım zaman.Bazen ağrı şidddetli oluyor..

Yardımlarınızı bekliyorum.

• pıhtı duruyorsa kaslara kan gidişini kesiyor olabilir. Kan gitmeyen kas ölür. Bu durumda kolunu veya ölen kasını kaybedebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahlegan

pıhtı duruyorsa kaslara kan gidişini kesiyor olabilir. Kan gitmeyen kas ölür. Bu durumda kolunu veya ölen kasını kaybedebilirsin.

Allah göstermesin hocam ne yaptınız yahu gece gece

Pıhtı hiç kalmadı sadece alt bölgede çok hafif bir yeşillik var fakat ağrı sürekli...

1 Ayı geçmesine rağmen ağrının devam etmesi yüzünden endişeliyim ciddi birşey olabilir diye.
  • İçim bir tuhaf oldu.En iyisi bir doktora gidip röntgen vs ne bileyim sorunu kesin olarak teşhis etsin.İş ciddileşmeden gidin doktora.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smartly

İçim bir tuhaf oldu.En iyisi bir doktora gidip röntgen vs ne bileyim sorunu kesin olarak teşhis etsin.İş ciddileşmeden gidin doktora.

Bulunduğum yerde sadece sağlık ocağı var oradaki doktorların öğrenci umrunda değil.Röntgen filan da yok burada.İlçeye hastaneye gitmem gerecek sanırım..

Ben yeşil kartlıyım ama kartım evde istanbulda,bir sorun olur mu benim için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RockForLive

quote:

Orijinalden alıntı: Smartly

İçim bir tuhaf oldu.En iyisi bir doktora gidip röntgen vs ne bileyim sorunu kesin olarak teşhis etsin.İş ciddileşmeden gidin doktora.

Bulunduğum yerde sadece sağlık ocağı var oradaki doktorların öğrenci umrunda değil.Röntgen filan da yok burada.İlçeye hastaneye gitmem gerecek sanırım..

Ben yeşil kartlıyım ama kartım evde istanbulda,bir sorun olur mu benim için ?

mhrs sisteminde herkes randevu alıyor diye biliyorum.
  • quote:

quote:

pıhtı duruyorsa kaslara kan gidişini kesiyor olabilir. Kan gitmeyen kas ölür. Bu durumda kolunu veya ölen kasını kaybedebilirsin.

Pıhtı hiç kalmadı sadece alt bölgede çok hafif bir yeşillik var fakat ağrı sürekli...

1 Ayı geçmesine rağmen ağrının devam etmesi yüzünden endişeliyim ciddi birşey olabilir diye.

iyi o zaman. Hiçbir şeyin yok. laylaylom. Hava güzel, hayat güzel. Devam et. Helvan fıstıklı olsun ama.

biliyoruz da söylüyoruz. Tedbirin zararı olmaz.

• quote:

quote:

quote:

iyi o zaman. Hiçbir şeyin yok. laylaylom. Hava güzel, hayat güzel. Devam et. Helvan fıstıklı olsun ama.

Gidecem hocam gidecem,şu ara başımda çok sıkıntı var,en yakın zamanda gidecem.

Yalnız yeşil kartım yanımda değil,istanbulda evde.Sıkıntı olur mu acaba ?

• hirudoid jel faydalı olur eczaneden al sür birde egzersiz kolunu kıvır aç sürekli yavaş yavaş geçer tabi doktora görünmende fayda var ama çok ciddi birşeyin olduğunu sanmıyorum
  • Ne pıhtılaşması yaa, hemşire damarı patlatmış resmen...Kolunu sakın yorma, ağır şeyler kaldırma...1 haftaya kadar düzelir..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Gidecem hocam gidecem,şu ara başımda çok sıkıntı var,en yakın zamanda gidecem.

Yalnız yeşil kartım yanımda değil,istanbulda evde.Sıkıntı olur mu acaba ?

elektronik ortama geçildi. Zannetmiyorum ama bi tel açıp sor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.