Şimdi Ara

Meydancı ne iş yapar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
66.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konu otel işi ile ilgili olduğu için burayı uygun gördüm konu açmak için.

Arkadaşlar iş ilanlarına bakıyordum. Otelin biri meydancı alacakmış.Ancak meydancı ne iş yapar hiç bilmiyorum.Maaş filan yüksekmiş.Gidip şansımı deneyim diyorum ama bir de sizin tavsiyenizi alayım dedim.

Aslında internetten baktım ama herkes bir şey söylemiş.Bazısı bellboy diyor bazısı kat görevlisi biri de belediyenin temizlik işlerini yapan kişi demiş.

Yani nedir bu meydancı?Ne iş yapar?

• Sağı solu toplayan temizleyen eleman benim bildiğim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğrudur, dağ otelinde odun küfesi taşır. Yıldızlı otellerde çöpleri temizler, yerlere paspas atar. Bulaşıkhanede görev alır. Getir götür işlerini yapar.
  • yerleri paspaslayan, temizleyen, havuz/sahil temizliğini yapan, çöp kovalarını temizleyen vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kronik Enerji

Konu otel işi ile ilgili olduğu için burayı uygun gördüm konu açmak için.

Arkadaşlar iş ilanlarına bakıyordum. Otelin biri meydancı alacakmış.Ancak meydancı ne iş yapar hiç bilmiyorum.Maaş filan yüksekmiş.Gidip şansımı deneyim diyorum ama bir de sizin tavsiyenizi alayım dedim.

Aslında internetten baktım ama herkes bir şey söylemiş.Bazısı bellboy diyor bazısı kat görevlisi biri de belediyenin temizlik işlerini yapan kişi demiş.

Yani nedir bu meydancı?Ne iş yapar?

Maaş yüksek demişsin ,mesela ne kadar, sana cazip geliyorsa, ne işe yaradığına bakma ,balıklama atla
  • Meydanci cogunlukla getir gotur isleri yapar. Mesela aksam ustu sahilin sezlonglarini duzeltirler. Gunduzleri genel temizlik islerine bakarlar. Yani genel olarak otelin dıs kismini guzel ve bakimli gostermek ile sorumludurlar. Copler bosaltilir, masalar duzeltilir. Hammallik isleri yaptirilir.

Bir nevi git oraya git buraya git suraya diyebilecekleri, kapasitesiz ve soru sormayacak insanlari bu ise alirlar. Cook ama cok yorulursun. Otel patronu geldiginde cift vardiya calisirsin ve ek ucret odemezler.

Baslarina agrilar girer cogunlukla. Cunku cok sicak altinda calisirsin ictigin sular vucuduna yetmez.

• Asıl işi genel alanların temiz ve bakımlı olması olsada, getir götürüde yaptırırlar, kalan bi iş olursa onada yardım ettirirler.
    Kısacası orada çalışacağın 8 saat ise, o 8 saatte herişe bakabilecekmişin gibi düşün
  • Oha konuyu hortlatıyorum ama maid meydancı bu kadar zor değil arkadaşlar. Benim bildiğim genelde Otellerde alınıyor ve gündüzler şezlong falan açılır,çöpler boşaltılır,Masalar falan düzeltilir otelin dış kısmından sorumludur diyebiliriz ayrıca sadece sen yapmassın bir kaç meydancı olur o yüzden bu kadar fazla veya bütün işi sen yapmazsın tabi diğer işlere nazaran resepsiyonist,muhasebecilik,kat görevlisine nazaran biraz daha zordur diyebiliriz.

Her işin bir yorgunluğu olur elbet yapıcak bir şey yok bunun için eğer maaşı iyi ise genel olarak tercih edilir.
  • Otelde Calistim Meydancilara Telsiz Veriyolar Mesela Sefin Plaja Veriyor Seni Senzlonglari Duzeltiyorsun Etrafi Topluyorsun.Restorana Veriyorlar.Bir Bardak Kirilir Tabam Kirilir Birsey Dokulur Sana Anons Cekerler Gidip Temizlersin Toplarsin Paspas Atarsin Bos Kaldigin Vakitler Barciyla Aran Iyise Icecegini Icip Telde Takilip Arazi Olursun Dipnot Barmenim.

• İş görüşmenizde "iş tanımı"nızı açık, net ve yazılı olarak bildirsinler. Yani şu işi şurada şu kişilerle beraber (ast ve üstünüzde çalışan kişi sayısı) şu saate kadar yapacaksın Meydancılık çok ucu açık bir görev çünkü.

• Hocam meydancı,
    (Tatil beldelerinde ne iş yapar görmediğim için bir şey demeyeyim , tamamen şehir otellerindeki durumunu yazacağım)

Öncelikle meydancı otelin genel temizliğinden sorumludur. Gözün korkmasın, çünkü çok zorlamaz seni. Tek zor yanı vardır. O da otelin her köşesini bilmen gerektiğidir.
    Oteldeki mescid, restoranların kaba temizliği, lobi paspası, ve bir kaç cam temizliğidir. Arada sigaralıkları temizlersin. Ancak otel büyüktür ve her an bi garson içecek düşürebilir. Tam mola vaktindeyken telsizine anons gelebilir (telsiz dediğim küçük 6300 tarzı telefon gibi bir cihaz).
    Tek zorluğu yer an o telefonun çalacak olmasıdır.
    Maaşı iyi ise gitmeni tavsiye ederim. Eğer gerçekten çalışacaksan da uzun süreli olmasını umut ederim. Senin için de önemli hem de çok( İşlerde kısa süreli çalışmış kişiler işlere alınmaz pek)

Şimdiden telefonun az çalması dileğiyle.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.