Şimdi Ara

Amerika’dan ne alınır nereden alınır tüyolar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba Eylül ayında Amerika’da olacağım. Telefon, laptop onları biliyorum, ama onların haricinde ne alınır Türkiye’de pahalı olan veya Amerika’dan alınmaya değer ?

Bir de bazen telefonun kutusunu çıkardım öyle getirdim vs. tarzı yorumlar gördüm. Bunun gibi tüyolardan bahsedenseniz çok makbule geçer.

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herşey alınabilir. Türkiye her durumda pahalı.

Telefonu kutulu ve kutusuz getirmeniz fark etmez. Ama telefonun vergi iadesini almak istiyorsanız Amerikadan çıkarken gümrük memurları kutusunun açılmamış olmasını isterler. Yani ne alırsanız alın vergi iadesi alacaksanız ambalajından çıkartmayın (yani kullanmayın). Türkiyeye girerken ambalajı önemli değil.

• Texsas dışında abd de vergi iadesi yok.

Ülkeden cıkarken bütün elektronik ürünleri bagaja vermeyecekseniz kutusundan çıkarın. Bütün xraylerde sorun yaşarsanız, bazılarında pc yi açmanızı bile isteyecekler o windows ekranını görecekler.

ABD de ne ararsan var türkiyeden ucuz herşey. Sırt çantası ile git orada 2 tane büyük boy valiz al ve 3-4yıllık kıyafet, elektronik, ayakkabı ne varsa doldur. Parfümler türkiyede dönemsel olarak daha ucuz oluyor.

Gitmeden facebook markete gir bak, 2.el alınabilecek şeyleri ucuza kapatırsın.

ABD de nereye gidiyorsun, tavsiye bölge bölge değişiyor dev gibi ülke orası. 50eyalet var 50side birbirinden farklı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.