Şimdi Ara

Mercedes Benz e renault motorunu kullanmak yakıştımı sizce? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
2
Favori
6.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani her iki motoruda kullanmış biri olarak , DCİ in daha verimli çalıştığını söyleyebilirim (1500 cc) tork dağılımı (eğrisi) daha dengeli, 1.3 m jet kesinlikle kötü motor değil özellikle dayanıklılık konusunda gerçekten başarılı, birde DCİ in en büyük eksisi enjektör hassasiyeti mjet de bu yok.
  • DCİ kadar ekonomik , Multijet kadar sağlam bi dizel motor istiyorum
  • W123 den sonra kalitenin dustugune hemfikir olanlar kimler acaba ki soylenen model uretimden kalkali 30 sene olmus nerdeyse

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renault motorları F1 yarışlarını domine ediyor son yıllarda... Dizel motorlarının genel olarak sağlam ve dayanaklı olduğunu düşünüyorum... Ancak bu renault araçların da aynı olduğu anlamına gelmiyor maalesef... Mercedes, bana göre çok doğru olmayan bir A serisi ve hafif ticari citan macerasına girdi, ardından CLA geldi... Belki ben yanılıyorum bilmiyorum, ama A serisi, citan ve CLA için dci dizel motor seçimi doğru bir hareket... Alan, alacak olanlar hayrını görsün kazasız belasız binsin... Ama ben motorları değilde modelleri mercedes'e yakıştıramıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

reno dünyanın en iyi motor üreticilerinden biridir, mesela o senin fiat dediğin markanın dizeli dci nin yanından geçemez kalite olarak

hadi ya neden geçemezmiş fiat?
    Dizel motor dendiği zaman Deutz, Cat, Mercedes, Isuzu, Fiat gelir akıllara.
    DCI iyi hoş motor da kusura bakmasın binekte bir multijet asla olamayacak. Siz dünyayı fluence'in ya da megane'nın 1.5 dci'si kadar ufak görüyorsunuz.

Mjet in ne başarısı varmış ?

1.3 mjet her zaman bayılan puntonun bile kıçını asfalttan kaldıramayan bir motor.. 1.6 mjet desen hayvan gibi yakıyor linea 1.6 mjet den millet deli gibi şikayetçi yakıt 7-8 lt nin altına düşmüyor diye.

Şuan Hdi (1.6 92 ve 112 lik) ve Dci (1.5 105 ve 1.6 130 luk) en başarılı dizel motorlardır gerisi hikaye..

• quote:

reno dünyanın en iyi motor üreticilerinden biridir, mesela o senin fiat dediğin markanın dizeli dci nin yanından geçemez kalite olarak

• Forumda marka fanatikliği anlam verilemeyecek boyutlarda.Alan memnun satan memnunken yermenin,diğer markalarıda işin içine katıp peşin hükümlülük yapmanın ne anlamı var.

Her aracın kendi güzelliği vardır.Marka bile demiyorum her model güzellik taşır uzun süre kullanır ve tanırsanız aracınızı.

Marka takıntılarını , özellikle de sizin olmayan ,tecrübe etmediğiniz araçlara , sıkı sıkıya bağlanmaktan yada takıntılı bir şekilde yermekten vazgeçin artık.

Hem Cls hem Stilo sahibiyim.Biri forumda en çok taraftarlaşmış markalardan biri , diğeri en çok yerilen markalardan biri / hatta modeli.Cls 2012 , Stilo ise 2004 model.İkisinin de ilk sahibiyim ve her ikisinden de apayrı keyif alıyorum.Otomobiller biz keyif almamız (aynı zamanda ulaşım ihtiyaclarımız için) üretiliyor.Marka holiganlığı için değil.Eleştirelim ki bize daha iyisini sunsunlar ama marka taraftarlığı şeklinde değil objektif olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mercedes'in düşük hacimli dizel motor üretmek istemesi demek bizim Milli Araba projemizle neredeyse denk maliyet demektir. Sorunsuz, kaliteli, motor sporlarında da kendini tanıtlamış, düşük maliyetli, motor üreticisi ve yıllardır ödüllere boğulmuş bir motoru tabiki alır.
    Mercedes'in bu model motor haricinde her şey kendi üretimi sağlamlık konusunda bir sıkıntı olacağınıda düşünmüyorum.
    Ama paran olsa 100.000TL verir misin A yada CLA'ya deseler vermem gider C-class ya da 2.El E-class alırım.

• bence yakışmadı mercedes gibi bir firmasın sen, hondanın iki günde yaptığı dizel motoru oturup yapamadın mı ... mercedesin yaptığı kar etmek için porsiyondan et çalan çakal lokantacı gibi ... olmadı yani .
  • w123 kasadan sonra kalitemi düştü.. buna sadece kahkaha atarak gülerim, farkında değilsin galiba ama w124 w210 w211 kasaların makyajsız yada makyajlı olanları hem kaliteli hemde çok sağlamdır.. ayrıca bu söylediğim kasalar en çok tutulan ve hala piyasada talep gören araçlardır.. mercedes sürekli kendisini geliştirdi ileriye doğru gitti ama senin söylediğine bakarsak kalite düşmüş olsaydı ileri değil geri gitmeler yaşanırdı. bunların dışında mercedes reno motoru kullanmak yakışsa ne olacak yakışmasa ne olacak..? yani biz burada yakışmadı çok ayıp deyince mercedes utanıp reno motorunu kullanmaktan vazmı gececek..? adamlar çayır çayır araba satıyor, millet alabilmek için aylarca sıra bekliyor alıyor ve eminim ki kimsede alırken reno motoru var içinde diye aklına getirmiyordur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

hadi ya neden geçemezmiş fiat?
    Dizel motor dendiği zaman Deutz, Cat, Mercedes, Isuzu, Fiat gelir akıllara.
    DCI iyi hoş motor da kusura bakmasın binekte bir multijet asla olamayacak. Siz dünyayı fluence'in ya da megane'nın 1.5 dci'si kadar ufak görüyorsunuz.

Hehe. Ben mutijet motorda kullandim 1.3 90hp ne yazıkki 1.5 75hp dci kadar bile seri değil. Ayrıca motor yapısı ve sesi olarak yine kötü.

• Tamam hepimizin sempati ve antipati duyduğu markalar var ama fanatiklik gözünüzü kör etmesin. Renaultu pek sevdiğimi söyleyemem ama bu küçük hacimli dizel motorlarının başarısını görmeyeceğim anlamına gelmiyor. Renault küçük hacimli dizel motor konusunda yıllardır çok ciddi miktarda yatırım yapıyor, bununda emeğini şimdi afiyetle yiyor doğal olarak. Gerek yakıt tüketimi, gerek sessizlik, gerekse güç dengesindeki dağılım olarak güzel değerler veren bir motor olduğunu söylememe gerek yok zaten. Gelelim Mercedese;

Mercedes kalite, sorunsuzluk, konfor, teknoloji konusunda otomobil tarihindeki en büyük devlerden biridir. Ama hepimiz biliyoruz ki kaliteli olmasına rağmen, bulunduğu sektördeki tartışılmaz liderliğine rağmen piyasayı iyi okuyamıyan, akıllıca yönetim gösteremiyen bir çok firma tarihe gömülmüştür. Mercedes küçük hacimli dizel motor üretemez mi? Alasını üretir hemde. Peki Renault tarafından zaten argesi yapılmış, yıllardır geliştirilmiş, belli olgunluğa sahip kendini ıspatlamış bir motoru satın almak varken neden gidip sıfırdan motor üretsin ki. Bu hem çok büyük maliyetler gerektirecek hem de belli bir zaman geçmesi gerekecek, vakit ve nakit kaybı olarak geri dönecektir. Ellerindeki nakitide koruyacaklar böylece.

• Gelcek olan Yeni kasa C serisindede 1.5dci kullanılcakmış

• Renault son yıllarda Formula1 de hep üst sıralarda.. Başarı tesadüf değildir.
  • 1.6 DCI atsalardı daha iyi olurdu, baya performanslı motor gibi..Veriler öyle, bayiler bir türlü getirmiyor teste..
  • Dci motorda Renault Mühendisliğinden fazla NİSSAN mühendisliği vardır...

özellikle 1.6 DCi çılgın bir japon fikridir... Mercedes renault'nun kaşı gözüne değil, Japon Nissan'a güvenerek yola çıkmıştır.

birçok ortak ürün göreceğimiz bir gerçek...

http://www.daimler.com/dccom/0-5-7153-1-1631592-1-0-0-0-0-0-16694-0-0-0-0-0-0-0-0.html
    http://www.caranddriver.com/news/daimler-and-renault-nissan-announce-global-partnership-car-news

• İyi oldu hem de çokta güzel iyi oldu....
  • aynı motorlu Dacia marka araç 25.000 - 30.000 TL iyi güzel tamam bu mercedes 120-130.000 edecek plastik mi kullanıyor CLA'da ya da ne kaldı geriye, kimse ar-ge maliyeti yok rüzgar sürtünme falan da demesin şimdi
  • üsttenegzantrik kullanıcısına yanıt
    Dci gayet başarılı bir motor. Mercedes ne kadar büyük de olsa dci alıp takmak daha karlıysa onu yapar. Zaten bu motoru ekonomi bekleyenler alıyor. Performans isteyenler için bolca seçenek mevcut mercedeste.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

Dci motorda Renault Mühendisliğinden fazla NİSSAN mühendisliği vardır...

özellikle 1.6 DCi çılgın bir japon fikridir... Mercedes renault'nun kaşı gözüne değil, Japon Nissan'a güvenerek yola çıkmıştır.

birçok ortak ürün göreceğimiz bir gerçek...

http://www.daimler.com/dccom/0-5-7153-1-1631592-1-0-0-0-0-0-16694-0-0-0-0-0-0-0-0.html
    http://www.caranddriver.com/news/daimler-and-renault-nissan-announce-global-partnership-car-news

Arkadaşım bildiğim kadarıyla DCI motoru Renauly geliştirmiş ve ilk arabalarında kullanmıştır ve sanırım 2003 yılında. Nissan Renaulttan alıp kullanmaktadır DCI motorları bu konuda yanlışın olmasın???

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.