Şimdi Ara

Mercedes Benz e renault motorunu kullanmak yakıştımı sizce? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
2
Favori
6.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cavador

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Mercedes bize tüketiciye renonun motorunu layık gördüğü gibi renonun fiyatınıda layık görsün önce ondan sonra iyiyi kötüyü tartışalım

Reno motoruna kötü diyen yok tıpkı fiyatına olmayacağı gibi ama gelgelelim 45 bin lik daciadaki motoru 160 binlik cla da kullanmak kandırmaktır o dacia ya göre motor haricinde geri kalan şeyleri 120milyar etmez çünkü

Aynı motoru kullanan Latitude 100 bin TL. Burada millet Latitude'yi yerin dibine sokarken CLA'yı tam tersine göklere çıkaracaksa geri kalanına da 60000 TL fark versin o zaman. Motorun kalitesi ile arabanın diğer aksamlarının kalitesini aynı kefeye koymayın.

Bardağın boş tarafını göreceğinize dolu tarafını görmeye çalışın.

Latitude içeriğinde sahip olduğu özelliklerle cla aynı mı peki, hangisi daha boş araba? Üstüne üstelik birde daha ayrıca Latitude üzerinede 60 bin lira da versin diyorsun.

60 bine araç alamayan çok insan var sizce kolay olabilir.

Siz benim demek istediğimi anlamamışsınız ki. Siz diyorsunuz ki. 40.000 TL'lik arabadaki motor 160.000 TL'lik arabaya da konuyor. O zaman geri kalan 120.000 TL ne olacak diyorsunuz. Yani kıyasınız bu mu. Motorun konulduğu arabanın fiyatı mı yani kıyas.

Ben arabaların konfor paketlerinden anlamam. Kaç beygirmiş, DSG imiş, bilmem neymiş. Anlamam. Zaten imzamdaki araçtan da belli. Ben sizin kıyas yapma şeklinizin yanlış olduğunu söylüyorum.

• Mercedes Renault'dan motor aldı diye bir şey yok ! 105'lik ve 130'luk DCI motor ortak bir AR-GE ekibi oluşturulup geliştirdi o yüzden hem Mercedes hemde Renault'ta kullanılıyor Mercedes belki motorun yazılımıyla oynayıp bir kaç beygir değiştirmiş olabilir ama satın alınmadı ortak geliştirildi ve çokta
    güzel oldu
  • Oncelikle mercedesie bizim gibi agir vergiler altinda ezilen, sefillestirilmis ve zaten maasinin yarisini daha eline gecmeden vergi olarak veren ve satin aldigi herseyi de %50 oraninda vergi ile alan bir milleti dusunup cok kaliteli ve kendini ispat etmis dci motor unitesini araclarinda bir SEÇENEK olarak bize sundugu icin kendi ve sefaletten kirilan milletim adina tesekkur ederim.

Mercedesi secen konfor ve kaliteye deger veren biz turk musterilerinin devlete sacma salak ve hicbir guvence sunmamasina karsin vermekle mukellef tutulan ve arac degerini dahi asan otvyi bir nebze azaltmak adina boyle bir karar aldigi icin de kutlarim.

Neden boyle sacma bir vergi sistemimiz oldugunu sorgulamayip, ayni konfor ve kaliteyi biz agir vergiler altinda ezilen milletimiz icin daha az vergi odeyecegimiz vergi dilimine araclarini sokmak icin dci gibi kaliteli bir uniteyi neden araclarinda kullandigi gibi bir seyi sorgulayan turk vatandaslarini da dusunmeye davet ediyorum.

Ayni yol tutus konfor ve guvenlikten odun vermeden ister az vergi ode dci motorlu olani al istersen %145 otv yi goze al mercedes motorunu tercih et demenin nesi garip anlamoyorum.

İnsanlarsa mercedesin motor uretmeyecegine ve artik dci motor ile gidecegini dusunen zihniyete dci motorun sadece ve sadece bir secenek oldigunu hatirlatmakla kendimi mukellef hissediyorum.

Devleti kalkindirmak ve ayakkabi kutularini doldurmak isteyenler pekalamercedes motorlu mercedesleri tercih edebilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu motor olayına niye bu kadar takılıyorsunuz ki? Bu kadar pimpirikli bir bizim millet var yemin ederim.

Artık Çin bile kütür kütür otomobil üretiyor ve yakında Çin Kore kalitesine, Kore de kendi yorumuyla Japon kalitesine ulaşacak. Japon zaten Avrupa kalitesine ulaştı. Bir Amerikalılar dünyanın öbür tarafında kendi çaplarında takılıyorlar. Enteresan bir kalite algıları var. Dünyanın geri kalanı bir yönde ilerliyor. Bu, benim hiç hoşuma gitmemekle birlikte bazı faydaları da yok değil. Öncelikle fazla teknolojik yenilik barındırmayan, 3-4 yıllık, oturmuş bir motoru kim üretse belli bir kalitede ve ömürde oluyor. İşin "tüketim" ve maliyet mantığı gereği aşırı uzun ömürlü motor da yok, eskisi gibi zart diye bozulan motor da yok. Benim gibi bahtsızlar parça üretim hatasına denk gelirse motorlar cortlayabiliyor. Audimde olduğu gibi 72.000'de motor içi komple değişiyor falan. Ama bu şans işi. Üretim hatası olursa zaten ücretsiz değiştiriyorlar. Onun dışında Merco kendi motor üretse DCI'dan uzun ömürlü veya daha iyi olacak diye bir şey yok. Turbo dizel Common Rail motor işte. Atla Deve değil. Tıra motor üretmediği için Mercedes de üretse maliyet önlemlerini alacak, motor ömrünü biraz azaltacak; ama aracın ekonomik ömrüne yetecek ömrü tutturacak falan.

Kısaca herkes üretiyor hacı. İyi bakım, iyi servis ve temiz kullanımla herkes 300.000km motor ömrünü buluyor (Turbo salyangozu motorun ana parçası sayılmamaktadır ). Yılda 30.000km yol yapan biri için 10 yıl yapar. 10 yıl sonra araba hurdalığa zaten. "Tüketim"den kastım da bu.

Bu standardizasyon hiç hoşuma gitmiyor. İşin keyif kısmını fena törpülediler. Bu da canımı çok sıkıyor. Orası ayrı konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

reno dünyanın en iyi motor üreticilerinden biridir, mesela o senin fiat dediğin markanın dizeli dci nin yanından geçemez kalite olarak

Fiatın Multijet motoru defalarca en iyi motor ödülü almıştır, bir araştır istersen arkadaşım.

defalarca derken ? belge kanıt vs ?

http://en.wikipedia.org/wiki/International_Engine_of_the_Year

Buradan bakarsan Renault'un henüz motor ödülünün olmadığını görebilirsin.

Ayrıca;

Modern common rail dizel motorları bulan üreten geliştiren ve öncülüğünü yapan firma zaten FIAT'tır.

sadece 2005 te görünüyor yıllarca denilen bu mu suan zaten 1.6 dizel katagorisinde renodan daha iyi dizel yok.

Renodan daha iyi motor yoktur lafı ancak sizi bağlar göreceli bir laf.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Mercedes bize tüketiciye renonun motorunu layık gördüğü gibi renonun fiyatınıda layık görsün önce ondan sonra iyiyi kötüyü tartışalım

Reno motoruna kötü diyen yok tıpkı fiyatına olmayacağı gibi ama gelgelelim 45 bin lik daciadaki motoru 160 binlik cla da kullanmak kandırmaktır o dacia ya göre motor haricinde geri kalan şeyleri 120milyar etmez çünkü

Aynı motoru kullanan Latitude 100 bin TL. Burada millet Latitude'yi yerin dibine sokarken CLA'yı tam tersine göklere çıkaracaksa geri kalanına da 60000 TL fark versin o zaman. Motorun kalitesi ile arabanın diğer aksamlarının kalitesini aynı kefeye koymayın.

Latitude içeriğinde sahip olduğu özelliklerle cla aynı mı peki, hangisi daha boş araba? Üstüne üstelik birde daha ayrıca Latitude üzerinede 60 bin lira da versin diyorsun.

60 bine araç alamayan çok insan var sizce kolay olabilir.

Hangi CLA 160 bin hocam , ne yaptın ?

CLA 180 CDI AMG 143 bin tl , ayrıca bu AMG paket , gayette dolu bir araç ... Alırmıyım almam ama rakamları bilmeden yazmak yanlış .

Urban paket al 130 bine , o bile yazdığın aractan 30 bin ucuz ki , 160 binlik CLA toplasan üstüne opsiyon kalmaz her halde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukru52 -- 7 Ocak 2014; 15:45:27 >

• Az yaktıktan sonra neden olmasın
  • Hocam o motor secenegi bizim gibi mercedesi olupta benzinini koyamayacak adamlar mercedesi olupta vergisine katlanamayacak adamlar icin konulmus!
    1.5 motoru renodan almasa arge icin tonla masraf, peki daha mi verimli olacak merc 1.5 motoru? Hayir.
    Motoru kalitesiz diye almayacak adam 1.5 motor da almasin dci basarili bir 1.5.
    Avrupada 3 litre bilmem biturbo felan adamlar asmis vaziyette.
    Skoda vosvogen seat sasileri ayni, siz ayni arabayi suruyosunuz pasatin yol tutusu octavyadan iyi diyosunuz.
    Yakit tuketimleri yaklasik, benzinli araba 8 litreden asagi yakmiyor. İnsignia 10 yakinca cok diyorlar gibi gibi.
    Aslinda ayni arabalari kullaniyoruz, renkli ekrana para veriyoruz hic kullanmayacagimiz stabilize bilmemne park sistemine para veriyoruz.

• kimse 1.3 multijet motoru övmeye kalkmasın yav :)
    bir keresinde punto kullandım araç gitmiyor resmen ayağım gaz pedalında sondan geri gelemedi bir türlü.
    bu kadar hantal bir motor görmedim ben.
    hyundainin 1.5 crdi motoru kullanmıştım bir ara o bile çılgınca atak gidiyordu :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

reno dünyanın en iyi motor üreticilerinden biridir, mesela o senin fiat dediğin markanın dizeli dci nin yanından geçemez kalite olarak

Fiatın Multijet motoru defalarca en iyi motor ödülü almıştır, bir araştır istersen arkadaşım.

defalarca derken ? belge kanıt vs ?

http://en.wikipedia.org/wiki/International_Engine_of_the_Year

Buradan bakarsan Renault'un henüz motor ödülünün olmadığını görebilirsin.

Ayrıca;

Modern common rail dizel motorları bulan üreten geliştiren ve öncülüğünü yapan firma zaten FIAT'tır.

sadece 2005 te görünüyor yıllarca denilen bu mu suan zaten 1.6 dizel katagorisinde renodan daha iyi dizel yok.

2013'e kadar 1.6 lar icinde en iyisi multijettir.(120'lik.) ve bu motor kac senelik teknoloji ile yapilmistir.Sanirim ilk bravo'da 2008 de kullanildi bu motor.Renault ise 2007 ye kadar dci 80 hp ile mücadele ediyordu.2007 de megane 2 ile 105 lige gecmislerdi yani daha. renault anca 2013 yilinda 1.6 DCİ ile gecmistir 120lik mj'yi ve bununda fiyatlari ortada.dci yi elestirmiyorum harika bir motordur MB'ninde kullanmasi gayet mantikli ve akillicadir ancak mj'yi ezmenizi anlayamadim mesajlarinizda..

• 1.5 dci komik, ama 1.6 dci Mercedes'e yakışır.

• Ticari olarak doğru, marka imajı açısından yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öyle değil mi olric

aynı motorlu Dacia marka araç 25.000 - 30.000 TL iyi güzel tamam bu mercedes 120-130.000 edecek plastik mi kullanıyor CLA'da ya da ne kaldı geriye, kimse ar-ge maliyeti yok rüzgar sürtünme falan da demesin şimdi

Arabayı yürüten tek şey motor ve plastik mi sanıyorsunuz? Sizin için öyleyse tabi ki clio alın.

• Bir motorun neye göre iyi neye göre kötü olduğu kıstasını anlayamadım.Renault sonuçta bu motoru yıllardır kullanıyor, mersedeste kullanacakmış ne ala, ama kaçımız mercedes alırız ki zaten?
  • Iyide dci sadece Renaultun değil ki, Mercedes benz ile ortak gelistirilen bir motor. Asıl ayıp olan Renault uretimi Kangoo ya Yıldız koyup citan diye satmak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

hadi ya neden geçemezmiş fiat?
    Dizel motor dendiği zaman Deutz, Cat, Mercedes, Isuzu, Fiat gelir akıllara.
    DCI iyi hoş motor da kusura bakmasın binekte bir multijet asla olamayacak. Siz dünyayı fluence'in ya da megane'nın 1.5 dci'si kadar ufak görüyorsunuz.

Hehe. Ben mutijet motorda kullandim 1.3 90hp ne yazıkki 1.5 75hp dci kadar bile seri değil. Ayrıca motor yapısı ve sesi olarak yine kötü.

En fazla multijet taksiye binmişsindir. Motor hakkında ne biliyorsun da yapısı kötü diyorsun? Kaldı ki bahsettiğin motor Fiat'ın bulduğu Common Rail teknolojisini kullanmasa PD vw gibi traktör misali gezecekdi. Yapısı kötüymüş. Bak hele sen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

quote:

DCI iyi hoş motor da kusura bakmasın binekte bir multijet asla olamayacak. Siz dünyayı fluence'in ya da megane'nın 1.5 dci'si kadar ufak görüyorsunuz.

Mjet in ne başarısı varmış ?

1.3 mjet her zaman bayılan puntonun bile kıçını asfalttan kaldıramayan bir motor.. 1.6 mjet desen hayvan gibi yakıyor linea 1.6 mjet den millet deli gibi şikayetçi yakıt 7-8 lt nin altına düşmüyor diye.

Şuan Hdi (1.6 92 ve 112 lik) ve Dci (1.5 105 ve 1.6 130 luk) en başarılı dizel motorlardır gerisi hikaye..

He kıçını asfalttan kaldıramıyor.
    4 senedir Dizel punto altımda. Ne yokuşta nede başka bir yerde kıçını kaldıramamazlık etmedi.
    Buda bonus:
    www.youtube.com/watch?v=Jhfa0IXTZeY

Ankara çevre yolu kendi çekimim. Kaldıramıyor kıçını yürümüyor gerçekten.

Somut veriniz varsa koyun ortaya izleyelim, tartışalım. Afaki konuşmalarla başarısı yok demekle sallamış oluyorsunuz. Multijet'in başarısını tüm dünya kabullenmiş durumda siz bir türlü kabullenemiyorsunuz. Elinizin altında internet var, bu forumda yazı yazacak kadar bilginiz varsa açın araştırın google'den başarılar neymiş.

• quote:

eminmisiniz renault daha dTİ larla dolaşırken fiat commonrail teknolojisini icat etti.dizelin babası fiattır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

quote:

Mjet in ne başarısı varmış ?

1.3 mjet her zaman bayılan puntonun bile kıçını asfalttan kaldıramayan bir motor.. 1.6 mjet desen hayvan gibi yakıyor linea 1.6 mjet den millet deli gibi şikayetçi yakıt 7-8 lt nin altına düşmüyor diye.

Şuan Hdi (1.6 92 ve 112 lik) ve Dci (1.5 105 ve 1.6 130 luk) en başarılı dizel motorlardır gerisi hikaye..

He kıçını asfalttan kaldıramıyor.
    4 senedir Dizel punto altımda. Ne yokuşta nede başka bir yerde kıçını kaldıramamazlık etmedi.
    Buda bonus:
    www.youtube.com/watch?v=Jhfa0IXTZeY

Ankara çevre yolu kendi çekimim. Kaldıramıyor kıçını yürümüyor gerçekten.

Somut veriniz varsa koyun ortaya izleyelim, tartışalım. Afaki konuşmalarla başarısı yok demekle sallamış oluyorsunuz. Multijet'in başarısını tüm dünya kabullenmiş durumda siz bir türlü kabullenemiyorsunuz. Elinizin altında internet var, bu forumda yazı yazacak kadar bilginiz varsa açın araştırın google'den başarılar neymiş.

O hızı rampa aşağı şahin de görüyor

Marifetmi yani 190km hız videosu çekip koymuşsun hayatında puntodan başka araba kullanmadın herhalde ki çok başarılı geliyor motor

Evet kıçını kaldıramıyor.. kullanmadığımız bilmediğimiz motorlar sanki. Çok kullandım 1.3 mjet doblo araçta az bişey yük olsun rampada aracı kaldırmak büyük marifet istiyor.. Linea keza öyle 1.3 90hp lik motor sollaması dert,hızlanması ayrı dert sıkıştırmayada hiç gelmiyor zaten.. ee 1.6 mjet de öküz gibi yakıyo mübarek dizelmi benzinlimi belli değil

Ne anladım ben bu işten ?

1.3 75 HP Lik bir motordan bahsediyoruz ne gibi bir başarı olabilir anlatabilirmisin ? hem hacim düşük hem beygir düşük hem tork düşük.. sen hala 1.5 dci 1.6 hdi 1.5tdci gibi rakiplerinin olduğunun farkında değilsin sanırım..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hehe. Ben mutijet motorda kullandim 1.3 90hp ne yazıkki 1.5 75hp dci kadar bile seri değil. Ayrıca motor yapısı ve sesi olarak yine kötü.

En fazla multijet taksiye binmişsindir. Motor hakkında ne biliyorsun da yapısı kötü diyorsun? Kaldı ki bahsettiğin motor Fiat'ın bulduğu Common Rail teknolojisini kullanmasa PD vw gibi traktör misali gezecekdi. Yapısı kötüymüş. Bak hele sen.

ticari taksi sahibiyim sanırım bu yeterlidir 1.3 hantal bir motor ve yakıt olarakta dci den fazla yakıyor. Suan elimde 450.000 de dacia var sadece rutin bakımları yapıldı motora anahtar bile vurulmadı.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.