Şimdi Ara

memurlar yogun trafik oluşturuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar büyük şehirlerde yogun trafigin oluşma sebebi memurlardır.

cumartesi pazar trafik olmazken haftaiçi full trafik oluyor. pazarı saymayın ama cumartesi sivillerin çalışmasına rağmen trafik yine oluşmuyor...yani şu biz açız para yetmiyor memur çocuguyum vs gibi acitasyon yapan memurların altında hep yeni model araba var,üstüne birde gidip devlet dairelerinde yatıyorlar

• Memur olamadın diye aglama.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Tek sorun özellikle İstanbul için tüm nüfusu tek bir şehre yığmaları. Başka bir şey yok.

• yoo ben araba alacak param olmadığı için her gün git gel 1 saat yürüyorum ve maaşımın 1/4ünü de kiraya veriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trafikte memura kaldı. Ekonomi zaten dış güçler. Dolar bizden değil onla maaş almıyoruz. Sorun kalmadı ne güzel ülke neyini beğenmiyorsunuz.

• Asgari ücretli özel sektör köleleri zaten memurları kendi çukuruna çekmedimi nerdeyse aynı maaşı alıyorsunuz mutlu olmadınızmı hala? Kast sistemini getirdiniz daha çok kırbaçlanıcaksanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 7 Kasım 2021; 13:10:7 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Klasik, memura saçma bahane ile bok atma konusu... Azıcık uğraş da sen de memur olaBİL !...

• VeterözeR kullanıcısına yanıt

memur olmak zor mu snece

• mrslimshady_reloaded kullanıcısına yanıt
    Benim için zor değildi. Senin için ya da konu sahibi için zor olabilir. Öyle de görünüyor. Beyin durumunuzu bilemiyorum.

• mrslimshady_reloaded kullanıcısına yanıt
    Neden hala ezik davranıyorsun peki. Bu arada Canada, İstanbul Bağcılar'ın hangi mahallesi :)

• Peki sana bir soru? Recep İvedik demiş say lan…

Yukarıda yazdığım şakayla karışık soruydu. Şimdi gelelim asil meseleye. Bir kaymakamlık binası düşün, tüm ilçenin kamu kurumları var orda. Milli eğitim, nüfus, tapu, sağlık müdürlüğü, kaymakamlik, vs. Her birinde 30 memur olsa 10 ayrı müdürlük olsa 300 kişi yapar. Peki kaymakamlik binalarının önünde 300 araç var mi? Yok tabi. O kamu kurumlarından hizmet alan halk asil trafiği yapıyor. Düşün bi nüfus müdürlüğünde 10 kişi çalışıyor ve 10 dk bir kimlik randevusu veriyor. 8 saat çalışıyor ve 1 saati yemek hadi bi saati boş geçsin, 6 saatte 36 kişi demek, 10 memur 360 kişiye kimlik, ehliyet, pasaport veriyor. Bide bu gelenler genelde yanlış gelmez, anası, danasi, babası ile gelir. 360 kişi sana oldu mu 700 kişi. Bak halk nasıl trafik yapıyor, bence İstanbul’dan halkı uzaklaştırmak lazım. Nasıl fikir ama!?

• Doğru olabilir memur olup arabası olmayan çok az insan gördüm ülkemizde memurlar patron statüsünde.  

•   lan memur beleş servisle gitmek varken hiç arabasını çıkarır mı? ben hiç görmedim. asıl cumartesi, pazar dökülürler ve geneli berbat araba sürer. bknz; "weekend drivers"

• Memurların servisi var, niye arabaya binsin? Ha bazıları pazartesi sabah işe giderken arabayla gidiyor. Cuma mesai bitiminde ise arabayla eve dönüyor. Bunu yapanlar da oturduğu yerde arabasını park edecek güvenli yer olmayan kişiler.

Adamlar devleti soyanları görmez, namusuyla çalışan memura kafayı takar. Tam IMF kafası. IMF bunların aklını yıkıyor. Klasik Emperyalist taktiği, bir şeyin görülmesini istemiyorsan dikkati başka yöne çevir. Bu taktik nasıl ki bebeklerde ve hayvanlarda işe yarıyorsa bazı yetişkin insanlarda da işe yarıyor.

• Memurların ağlamaya zırlamaya hakkı yoktur.

ASgari ücretli işçi 2820 TL maaş alıp bu kadar sesi çıkmıyorken, pandemi döneminde takır takır maaşlarını alan memurlar en son şikayet edecek kesimdir.

Hükümetin acilen işçi ve esnafı ayağa kaldıracak adımlar atması gerekir.

6 milyon memur bu ülkenin işçisi ve esnafından daha önemli değildir.

6 milyon memurun yerine memur olmak için kuyrukta bekleyen 16 milyon 35 yaş altı insan var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 8 Kasım 2021; 10:40:0 >
  • Şu trolle prim vermeyin.

• Navi kullanıcısına yanıt

Bir kaç sene önceye kadarki alım gücüyle memurlar evini arabasını aldı yükünü tuttu zaten. Bunları aldıktan sonra da şu anki maaşları giderleri karşılamaya fazlasıyla yeter.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.