Yüzbaşı
14 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme
Toplam: 241 (Bu ay: 0)
Gönderileri
9.nesil Xbox kablolu orijinal kulaklık

Xbox Series X / S

Xbox ONE

Windows 10 ile uyumlu.

3.5 mm jacka sahip.
9. nesil ya da Xboxun özelleştirilmiş kolları için ses desteği de sağlar.

Model no : 1984
Microsoft PC ve Xbox Uyumlu Kablolu Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı - Dolby Atmos,Windows Sonic Destekli (Microsoft TR Garantili)

479 TL

Hepsiburada

LİNKBu firmanın fiyatı hariç düzgün hiç birşeyi yok.(parasını ödeyip statik IP almak istiyorum sonuç:hata)

Edit: Yıl bitti ve TurkNet grafiği düzeltti. Yıl sonunda yaptığı bu oynamayla hangi kurumu kandırdı acaba. Ayrıca bu @TurkNetDestek isimli arkadaş hani grafik normaldi ? Normalse bu son grafik nedir? Yalancı mısın ? Hani kimsede sorun yoktu ?

Ocak'21Son şeffaflık raporu rezaletinden sonra Türknetle ilgili tüm sosyal platformlarda abonelerince paylaşılan son 6 aylık kullanım grafikleri benimki gibi düşüş gösteren şekilde. Tabiki bu grafiklerin gerçekle alakası yok. Herkes ufak bi tebessümle karşılamış bu olayı. Ben pek öyle karşılamıyorum.

Firma güvenilir olmadığı için aklıma hep bu soru geliyor : YİNE NE ÇEVİRİYORLAR ???
Acaba BTK'yı falan kandırmak için mi bu, "bakın kullanım düşüyor , müşteri temsilcisine gerek yok , cevap süreleri uzayabilir " gibi...

Düşünceleriniz ?

Aralık'20

Selam arkadaşlar,

İlginç bir durum var , koşu bandımın hız sensörünü bulamıyorum :)


4-5 ay önce motoru söküp rulmanlarını değiştirmiştim, 1 ay kullandıktan sonra e02 hız sensörü hatası verdi. O günden beri yoğunluktan dolayı kurcalamadım. Geçen hafta kart arızasıdır diye söküp elektronikçiye götürdüm. Ölçümleri yaptı sorun yok, sensörde sıkıntı olabilir dedi. Öyle diyince Allah Allah hiç öyle bir sensör gördüğümü hatırlamıyorum dedim . Hakikaten koşu bandı üzerinde sensörü bulamıyorum. Acaba söküp kaybettim mi bilemedim-ama çok zor ihtimal...


Cihazı bilen ya da konuya vakıf biri varsa aydınlatabilir mi beni. Hemen alttaki fotoda görünen kart üzerinde sağdaki mavi-kahve karta gelen 220v soldaki kırmızı-siyah motora giden 180v üstteki siyah konsol göstergesine giden kablo. Solda siyah kalın kablonun altında görünen beyaz jak girişinin yanında speed yazıyor.


Geçenlerde Turknet online işlemlerde denk geldim. Tarifi zor içerikli bir rapor oluşturmuşlar. Turknet kullanıp ufak da olsa bir sorun yaşamış herkes ne demek istediğimi anlayacaktır. Tıklayıp gülebilirsiniz.


LİNK


Arıza kayıtlarına 24 saat içindeki geri dönüş oranı %100

Destek taleplerinize 24 saat içindeki geri dönüş oranı %96


Adamlar sistemin otomatik mesaj atma özelliğine geri dönüş ismini takmışlar  

Hiç bir önemli veri yok listede. Örneğin kaç tane destek ve arıza için sesli görüşebilecek MH var(ya da var mı) - kaç tane abone edindirme servisinde çalışan ürün satıcısı var (çalışanlar zaten sırf abonelik işlerinde çalışıyorlar) Şeffafız diyerek konuya hakim olmayan gariban insanları böyle kandıralım diyorlar.


Allah için bir de çözülen arıza ya da destek kayıt yüzdesini de paylaşsanız. Ya da yüzdeden ziyade süresini belirtseniz. Ben ufacık bir hız arttırımı için 2 hafta bekledim mesela.

Bir de bakın ne yazmışlar :


Bizim sektörde bu bilgiler pek paylaşılmaz, şirket içinde kalır, çünkü bazen kırık notunuz da olur; onu kimse görsün istemezsiniz. Biz iyisini kötüsünü açıkça paylaşalım dedik. Böylece hem TurkNet'liler hem de TurkNet’li olmayı düşünenler sayılara bakıp bizi değerlendirsin istedik.


Yuuuuh. Hem kel hem fodulsun Turknet...

70 mbit aldığım DL hızını sesim çıkmadığı için 10'ar 10'ar düşürdüler , şuan 18mbit hız alıyorum. Şikayet kaydı oluşturmasam 8'e falan düşer haftaya. Bu bir firma politikasıdır. Halinden memnun ve itirazın yoksa adamlar parasını ödediğin hızını göz göre göre ÇALIYOR. Türkiye'de internet gibi elzem bir teknoloji kimlerin elinde görüyoruz ne yazık ki. Al birini vur ötekine... Haram zıkkım olsun alın terimle kazandığım parayla ödediğim bütün faturalar.

Edit:
Arkadaşlar şuanki durumum boş portla alakalı değil, yeni abone değilim, 1 sene olacak neredeyse turknete geçeli. Geçen ay 2 kere 10mbit 10mbit hızım düşürüldü, neyse dedim down yapmıyorum pek, pingim düşük diye ses çıkarmadım. Akşam Netflixte açtığım filmin önyükleme yapmasından anladım hızın iyice düştüğünü . Modem sayfasına girince gördüm yeni atanmış dip hızımı, aç kapa yaptım modemi, dip hız değişmedi, şikayet oluşturdum firmaya. Bunlar kurumsal hırsız. Ttnetle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Edit 2:
1 haftadır ara ara sistem mesajları geliyor, 5 saattir kopma yok, maşallah diye. Defalarca yazmama rağmen halen sorun başlığı "kopma problemi", yeni destek kaydı da açamıyorum, salak sistemleri izin vermiyor. Türk telekom saha ekiplerine bildirmişler şikayetimi , güzel hoş ama şikayet bilgisi şu "abonenin hattı sürekli kopuyor" . Telekom da iş emrini "kopma yok , sorunsuz" diye cevaplamış doğal olarak. Tam bir boş döngü. Derdini anlatacak kimse yok.

Edit 3:
Türktelekomu aradığımda altyapımın 79 mbiti desteklediği Bilgisi verildi. Bize geçerseniz vereceğimiz hız altyapınızın hızı olur dendi. Bir kaç gün içinde çözülmezse internet aboneliğimi Türk telekoma taşıyacağım, aylık 113tl veririm kafam rahat olur.

Edit 4: Foto - çıldırttı bu firma
Modeme takılı hddye indirdiğim dosyaların içleri bilgisayardan ağa girip baktığımda boş görünüyor daha doğrusu sadece medya dosyaları (mp3 film foto) görünüyor. Ancak hddyi söküp bilgisayara bağladığımda sıkıntı yok,tüm dosyalar yerli yerinde.

Hddyi sök tak yapmak istemiyorum , çünkü hdd söküldüğünde modemin tekrar hddyi algılaması çok çok zor oluyor.

Modem asus n17u

Bilgisi yardımı olan var mıdır arkadaşlar.

Klasik yüksek ttnet fiyatından kaçıp türk.nete başvurdum.

Başvurduğumda 10'larca telefon, ilgi, alaka, kibarlık vardı. Sağolsunlar çok!! ilgilendiler. Altyapım 75mbiti desteklediği için 35 ile girip 75 ile devam ederim diye düşündüm. 1 hafta içerisinde abonelik sağlandı. Hat değerlerine baktığımda ilginç şekilde down kapasitesi 65mbitlere düşmüştü. Dedim olsun 60 alsam bile iyidir, 75lik tarifeye başvurdum. Geçiş sağlandığına dair sms email falan geldi. Ücretlendirme hemencecik başladı. Oysa hızım hala 35mbit idi. Tam bir haftadır resmen mobil uygulamalarıyla cebelleşiyorum. Sürekli kopyala yapıştır cevaplar. Başvurudaki kibar tipler yok oldu : ismal ç. nisan k. kemal f. gibi botlarla yazışmaya başladım. Forumdan şirket temsilcisine yazdım, o da aynı botlar gibi klasik cevap, çalışmalar devam ediyor dedi geçiştirdi.

Sonuç olarak 35e mahkumum, neyseki şuan için bağlantı kopma gibi dertlerim olmadığı için şükür ediyorum, onlar da her an başlayabilir.

Ülkede iyiye giden hiçbirşey yok ne yazıkki.

Edit: Üşenmedim bu insansız müşteri hizmetleri saçmalığını cimere sordum. Cevap aşağıda.

"0850 288 80 80 numaralı TurkNet internet Servis sağlayıcı müşteri hizmetleri arandığında kesinlikle gerçek bir kişi(insan) ile görüşemiyorsunuz. Sürekli telesekreter bandıyla online işlemler aracılığı ile şikayet kaydı oluşturmanızı istiyorlar ve şikayetler de çözümlenmiyor.
Sorum ve bilgi almak istediğim konu: işletmeler ilgili mevzuata göre bu şekilde insansız müşteri hizmetleri hattı oluşturabilirler mi? Oluşturabilirler ise ilgili ibarelerin hangi kanun-yönetmeliğin hangi maddelerinde bahsi geçmektedir. "


Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) yapmış olduğunuz Bilgi Edinme Başvurunuz ilgisi nedeniyle Kurumumuza yönlendirilmiş olup, başvurunuz ile ilgili olarak Kurumumuzun ihtisas birim(ler)inden alınan bilgi “12/09/2010 tarihli ve 27697 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Elektronik Haberleşme Sektöründe Hizmet Kalitesi Yönetmeliği’nin “Son Kullanıcılara Hizmet Veren İşletmeciler” başlıklı EK-4’üne uygun olarak çağrı merkezi hizmeti sunulmasına ilişkin usul ve esaslar “Elektronik Haberleşme Sektöründe Hizmet Kalitesi Yönetmeliği EK-4’ün Uygulamasına İlişkin Tebliğ” (Tebliğ) ile belirlenerek 17/03/2012 tarihli ve 28236 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Çağrı merkezi hizmet kalitesi ölçüt ve hedef değerleri Tebliğ ile düzenlenmiş olup, çağrı merkezine ayda 300.000’in üzerinde çağrı gelen veya 200.000’in üzerinde abonesi bulunan işletmeciler ilgili düzenlemeye uygun hareket etmekle yükümlü bulunmaktadır. Bu çerçevede, Tebliğ ile sesli yanıt sistemi üzerinde gerçek kişi bulundurulmasına ilişkin kurallar belirlenmiş olup, Tebliğ’in “Ana ve alt menüde geçen süre” başlıklı 5'inci maddesinin dördüncü fıkrası“(4) İşletmeciler, sesli yanıt sisteminin her bir alt menüsünde, gerçek kişiye bağlanma seçeneğini sunmakla yükümlüdür. Sesli yanıt sisteminin ana menüsünde gerçek kişiye bağlanma seçeneğini sunan işletmecilerde alt menüde geçen süreye ilişkin EK-3’te yer alan hedef değeri sağlama yükümlülüğü aranmaz.” şeklindedir.

Ayrıca, düzenlemeler kapsamında, çağrı merkezindeki gerçek kişiye bağlanmak üzere sesli yanıt sisteminde yapılan son tuşlamadan çağrı merkezindeki gerçek kişinin hizmet talep eden kullanıcıyı cevapladığı ana kadar geçen süre olarak tanımlanan “müşteri hizmetleri için cevap süresi” hizmet kalitesi ölçütüne ilişkin hedef değer; 20 saniye içinde cevaplanan aramalara ait oranın %80 veya daha büyük olması gerektiği şeklinde belirlenmiştir. Diğer bir ifade ile yükümlü işletmecilerin, müşteri temsilcisine bağlanmak için gerekli tuşlamayı yapan her 100 tüketiciden en az 80’ini 20 saniye içinde gerçek kişiye bağlayacak şekilde hizmet sunması gerekmektedir.

Bununla birlikte, 04.10.2016 tarihli ve 2016/DK-THD/418 sayılı Kurul Kararı gereğince işletmeciler ücretsiz aranabilen bir numara üzerinden de abonelerine müşteri hizmetleri sunmakla yükümlü hale getirilmiş olup, ilgili Kurul Kararı ile belirlenen yöntemlerle şebeke içi ücretsiz aranabilen numaralar üzerinden sunulan alternatif çağrı merkezi hizmetlerinde yukarıda bahsi geçen hizmet kalitesi yükümlülükleri aranmamaktadır. ” şeklindedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü


Edit: TurkNetDestek isimli firma elemanı sorunumu 20.02.2020 itibarıyla çözdü. Şaşırdım. Kendisine teşekkür ediyorum.
Arkadaşlar BTK şikayetlerinin mantığını öğrenmiş oldum. Şikayet ediyorsunuz, firmaya iletiyor , çözümlenmediyse 2.şikayet tekrar firmaya gidiyor , yine çözümlenmez ise kuruma iletiliyor şikayet(BTK'ya). BTK'dan cevap geldiğinde konuyu editlerim.


Şikayet Metni
Sabit internet ile Tivibu uydu aboneliklerim tek hesap üzerinde(hesap no:x) birleştirilmiş şekildedir. Tivibu uydu aboneliğim 2020 yılı 8. ayda bitecektir, İnternet aboneliğimin taahhütü bittiği için sadece internet aboneliğimi başka bir servis sağlayıcıya taşımak istiyorum. Tivibu ile İnternet aboneliğimi birbirinden ayırmam , iki farklı hizmet no geçişi yapmam gerekmektedir. Aksi takdirde geçiş yaptığımda hizmet no tek olduğu için otomatik olarak tivibu üyeliğim de sonlandırılacak ve tarafıma taahhüt cezası çıkacaktır. Ancak Türk telekom x Merkez Müdürlüğü ve 4441444 nolu müşteri temsilcileri talebimi tüm uğraşlarıma rağmen gerçekleştirmemekte ve haksız olarak beni tivibu uydu taahhüt cezası ödemeye zorlamaktadır. İki üyeliğimin birbirinden ayrılmasını talep etmekteyim.
Gereğini arz ederim.

Firma 1.cevap
Sayın x,
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır.
x hesap numaralı talebinize istinaden yapılan kontroller neticesinde; internet aboneliğinizi veya tivibu uydu aboneliğinizi ayrı şekilde iptal edebileceğinizi,hesap ayırmaya gerek olmadığını bildirmek isteriz.
Bilgilerinize arz ederiz.
Saygılarımızla.

İşletme Çözümüne İtiraz
Ne yazıkki belirttiğim şikayeti özenle ve dikkatli okumamışsınız. Ben abonelik iptalinden bahsetmemiştim. İptal yapmadan başka bir İnternet sağlayıcıya geçiş yapacağımı, geçiş yaparken de tek hizmet numaram olduğu için tivibu uydu hesabımın tarafınızca sonlandırılacağını anlattım . Bu bilgi bana 4441444 numaralı müşteri hizmetleriniz tarafından verildi, hatta mh değil de bir üstü olan takım lideriniz tarafından verildi. Konuşma geçmişimden inceleyebilirsiniz. Takım lideriniz Telekom merkezine gitmemi, hesap bölme işleminin sadece bu merkezlerde yapılabildiğini söyledi, bunun üzerine x Telekom merkezine gittim. Ancak buradaki personel bu bölme işlemini gerçekleştiremedi.
Sonuç talebi olarak daralan sürede en kısa zamanda bu bölme isteğimin gerçekleştirilmesini istiyorum.

Firma 2.cevap
Sayın x,
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır.
x hesap numaralı talebinize istinaden yapılan kontroller neticesinde; internet aboneliğinizi veya tivibu uydu aboneliğinizi ayrı şekilde iptal edebileceğinizi,hesap ayırmaya gerek olmadığını bildirmek isteriz.
Bilgilerinize arz ederiz.
Saygılarımızla.

İşletme Çözümüne İtiraz (Bu şikayet artık BTK ya direkt olarak iletiliyor)
3.kez yazıyorum. Ben internet aboneliğimi veya tivibu uydu aboneliğimi İPTAL ETTİRMEK İSTEMİYORUM. İnatla aynı metni kopyala yapıştır yapıyorsunuz.
2 yazımda da ; İptal yapmadan başka bir İnternet sağlayıcıya geçiş yapacağımı, geçiş yaparken de tek hizmet numaram olduğu için tivibu uydu hesabımın tarafınızca sonlandırılacağını anlattım . Bu bilgi bana 4441444 numaralı müşteri hizmetleriniz tarafından verildi, hatta mh değil de bir üstü olan takım lideriniz tarafından verildi. Konuşma geçmişimden inceleyebilirsiniz. Takım lideriniz Telekom merkezine gitmemi, hesap bölme işleminin sadece bu merkezlerde yapılabildiğini söyledi, bunun üzerine xTelekom merkezine gittim. Ancak buradaki personel bu bölme işlemini gerçekleştiremedi.
Sonuç talebi olarak daralan sürede en kısa zamanda bu bölme isteğimin gerçekleştirilmesini istiyorum.
Bu adam neden hiç bir zaman kendisini sorgulamadı? Neden istikrarla şahsına böyle özel davranılıyor? İlk maçı aynı ortamda mağlup değil de galip bitirselerdi yine aynı tehditi savuracakmıydı?
Hakkında
Konum: Muğla
İlgi Alanları: PC - PS - INTERNET
Forum İmzası:
#VestelAlmaAldırma
Forum İkinci El İmzası:
sorunsuz alım yaptıklarım: Heretique (psp 3004) İktyas (samsung 2494hs) theblackfx (Razer Lycosa - Thermaltake Flare pad) hiachi (2 adet Logitech cordless rumlepad 2) arda355 (Razer Abyssus special mirror edition) salenko (masaüstü sistem) musta35 (2x2gb ddr2 kingston hyprex 1066 ram) buddah (Intel Q9300) StubB (Inca IL-1022 22) carter17 (xfx hd6870) hsnksy92 (masaüstü sistem) esram30 (experia p) earthofdevil (ps3 fat set) s7ev7e7n (1.5tb samsung hdd) Smalltime (fifa15pc) AvalancHe_86 (3 adet dsl modem) shineon25 (i7 4770k-corsair ddr3 4x2gb ram) pandoras (Thermaltake TR2-500 psu) şoray uzun yolda (Asus VG248QE) Butterflies (Norton Security 2017) (UZUN SÜRE ÖNCE YAZMAYI BIRAKTIM)
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Polo
Mobil cihaz
Xiaomi Mi 10 Lite
Operatör
Turkcell
ISS
Türk.net
Oyun Platformu
PS4
Takım
Fenerbahçe
Steam
Caplumba
TV
55pus7304
Klima
Beko & DD
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Tablet
GM TAB 4
Notebook
Samsung
PSN ID
PSN ID
Motosiklet
SYM - Joymax 250
Basketbol
Fenerbahçe
İşlemci
Intel I7-4770K
Anakart
Gigabyte
Sabit Disk
Samsung SSD
Ekran Kartı
Sapphire
Modem
Asus N17U
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 816
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.696
İkinci El Bölümü Mesajları: 313
Konularının görüntülenme sayısı: 27.133 (Bu ay: 179)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.803 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.