Şimdi Ara

mavi park lambasından ceza yedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
15.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşler merhaba. dün akşam memur abiler durdurdu.emniyet kemerim takılı,bluetooth kulaklığım takılı egsoz kapalı alkol yok, ehliyet ruhsat istediler verdim üfledim, neye memur da baktı bişey yok arkadaşına döndü bu aracı neden durdurduk diye sordu. öteki memurda park lambasından dedi..

neyse kısa kesicem 1 yıldır park lambalarım mavi renk 50 defa kontrol noktasından geçtim bi allahın kulu durdurmadı bu adamların bahanesi karayolları 64/1-b 5 maddesine göre " yönetlemiğe aykırı ışık takmak ve kullanmak" diye geçiyormuş tartıştık biraz. adama diyorumki park lambasının amacı gündüz seyir halindeyken ve araç park halindeyken gönrünmemizi sağlamak ve bu mavi renk daha belirgin olarak emniyet sağlıyor aynı zamanda aracın donanımına aykırı değil aynı duy ve aynı amper ile çalışıyor sadece renk farkı var bu yüzden 77 tl ceza kestiler.

bu tür ceza yiyen varmı yada itiraz edersem sizce sonucu ne olabilir. teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Koskoca aracı üreten fabrika mavi takmasını bilmiyormu hocam? Bırakın sarı kalsın ne olacak? Zaten polise de gereksiz bir açıklama yapmışsınız. Karşıdan gelen bizi görebilsin diye vardır park lambası falan demişsiniz ancak sarı park lambası maviden daha çok gözüküyor gündüz vakti. Siz sırf modifiye(!) olsun diye böyle bir işe kalkışmışsınız. Umarım aklınız başınıza gelmiştir

Alıntıları Göster
    Zayıftıysa daha güçlü sarı takarsınız olur biter. İllaha modifiye yapacaksanız, parkları amerikanlaştırın. Kimse birşey demez. İyice koyu, turucuya yakın renkli olacak parklar. Ama kuvvetli olacak... Amerikan modifiyesine kimse birşey demez, göze kötü de gelmez, dikkat de dağıtmaz. Modifiye ben yapmam; ama karşı değilim. Yeter ki yol şartlarına, trafiğin düzenine uygun olsun, görüntü kirliliği yaratmasın.
    quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

Kusura bakma ama hak etmişsin...

Alıntıları Göster
    Koskoca aracı üreten fabrika mavi takmasını bilmiyormu hocam? Bırakın sarı kalsın ne olacak? Zaten polise de gereksiz bir açıklama yapmışsınız. Karşıdan gelen bizi görebilsin diye vardır park lambası falan demişsiniz ancak sarı park lambası maviden daha çok gözüküyor gündüz vakti. Siz sırf modifiye(!) olsun diye böyle bir işe kalkışmışsınız. Umarım aklınız başınıza gelmiştir
    quote:

Orijinalden alıntı: djoz

geçtiğiniz 50 çevirmede başka şeye bakıyorlardır..
    çevirmeyi tuhaf bir mantıkla yapıyorlar.. mesela kasksız motorsikletlieri çeviriyorlardı bir gün.. yanımda modifiyenin dibine vurmuş bir araç vardı, polisler ona bakmadı bile..
    bir iki motorsikletliyi kenara çekmişler, daha da yolda motorsiklet gözlüyorlardı..
    haketmişsin birader polis az bile ceza vermiş
    quote:

Orijinalden alıntı: AkdenizLee

Kanunlar uygulanmis sikinti yok
    park lambası mavi yansa ne yazar yanmasa ne yazar... bir kere mavi park lambasından ceza yazmak komik ve mantıksız...

iyi olmuş diyene zaten diyecek laf bulamıyorum... muhattap dahi kabul edilmeyecek tipte insan örnekleri...

bu ülkede herkes her istediğini başkalarına zarar vermediği sürece yapmakta özgür olmalı... eğer kıçı kırık bir lambadan dolayıki kimseye zararı olmaz ceza yazılıyorsa o ülke özgür falan degildir...
  • geçmiş olsun.
    bende polis memurları gibi,böyle farklı renk ampul takanlara,çakma zenon takanlara sinir oluyorum.
    karşıdakinin gözünü almasada dikkat dağıtıyor.
    bu tip cezaları tüm trafik polislerinin uygulaması dileğiyle.
  • iyi olmuş derken benim aracımda xenon yok, sis farı açıpta insanların gözünü alma gibi bi art niyetim yok aracımın standart park lambası sarı işıktı ve parkları açtığımda aydınlatma oranı zayıftı diye mavi renk part lambası taktırdım park lambası gözlerini alıyorsa güneş gözlüğü tak.ben otomotiv programı okudum ve bilgilerim doğrultusunda hareket ediyorum.burda saçma olan 1 yıldır 50 defa çevirmeden geçtiğimde durdurmayan polisler mi yanlış biliyor yoksa bana ceza yazan polis mi ?
  • geçtiğiniz 50 çevirmede başka şeye bakıyorlardır..
    çevirmeyi tuhaf bir mantıkla yapıyorlar.. mesela kasksız motorsikletlieri çeviriyorlardı bir gün.. yanımda modifiyenin dibine vurmuş bir araç vardı, polisler ona bakmadı bile..
    bir iki motorsikletliyi kenara çekmişler, daha da yolda motorsiklet gözlüyorlardı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

geçtiğiniz 50 çevirmede başka şeye bakıyorlardır..
    haketmişsin birader polis az bile ceza vermiş
  • Park lambasina mavi takmanin amaci nedir arkadasim?cok kotu bir uygulama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

Park lambasina mavi takmanin amaci nedir arkadasim?cok kotu bir uygulama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 1 Nisan 2013; 14:18:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Alıntıları Göster
    Zayıftıysa daha güçlü sarı takarsınız olur biter. İllaha modifiye yapacaksanız, parkları amerikanlaştırın. Kimse birşey demez. İyice koyu, turucuya yakın renkli olacak parklar. Ama kuvvetli olacak... Amerikan modifiyesine kimse birşey demez, göze kötü de gelmez, dikkat de dağıtmaz. Modifiye ben yapmam; ama karşı değilim. Yeter ki yol şartlarına, trafiğin düzenine uygun olsun, görüntü kirliliği yaratmasın.

• Keske her memur isini boyle titizlikle yapsa. Ellerine saglik memurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farks

Keske her memur isini boyle titizlikle yapsa. Ellerine saglik memurun.

Allah o memurdan razı olsun, umarım böyle dikkatli bir şekilde kuralları uygularken kimseye taviz vermez
  • quote:

Orijinalden alıntı: spaser1.8

iyi olmuş derken benim aracımda xenon yok, sis farı açıpta insanların gözünü alma gibi bi art niyetim yok aracımın standart park lambası sarı işıktı ve parkları açtığımda aydınlatma oranı zayıftı diye mavi renk part lambası taktırdım park lambası gözlerini alıyorsa güneş gözlüğü tak.ben otomotiv programı okudum ve bilgilerim doğrultusunda hareket ediyorum.burda saçma olan 1 yıldır 50 defa çevirmeden geçtiğimde durdurmayan polisler mi yanlış biliyor yoksa bana ceza yazan polis mi ?

Saçma olan 50 çevirmeden beri size ceza yazılmaması. Kural kuraldır kendine göre yorumlayamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Allah o memurdan razı olsun, umarım böyle dikkatli bir şekilde kuralları uygularken kimseye taviz vermez

Alıntıları Göster
    iyi yapmış iyi etmiş diyenlerin çoğunda cam filmi xenon vs kesin vardır... adamın park lambası; bit kadar lamba mavi diye ceza yazmış polis... O adamın bit kadar lambasına ceza keseceği sürede caddeye baksa 10 tane çakma xenonlu, cam filmli arabaya ceza kesebilirdi.
    Polisin yaptığı teoride doğru, pratikte tamamen yanlış

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Alıntıları Göster
    Mavi ışık normal ışıktan daha az daha dikkat çeker. Sonuçta 2 rengin kaybı var ortada. Görünmek istiyorsan beyaz tak.

• Banada polis hakli gibi geliyorki modifiyeleri hic sevmem. Bence guclu sari lamba taktir tekrar
  • Kanunlar uygulanmis sikinti yok
  • Polisler isini yapmislar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkdenizLee

Kanunlar uygulanmis sikinti yok
    park lambası mavi yansa ne yazar yanmasa ne yazar... bir kere mavi park lambasından ceza yazmak komik ve mantıksız...

iyi olmuş diyene zaten diyecek laf bulamıyorum... muhattap dahi kabul edilmeyecek tipte insan örnekleri...

bu ülkede herkes her istediğini başkalarına zarar vermediği sürece yapmakta özgür olmalı... eğer kıçı kırık bir lambadan dolayıki kimseye zararı olmaz ceza yazılıyorsa o ülke özgür falan degildir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Ne ilgisi var özgürlük ile? Kanuna göre yasaksa ceza yazmaları normal...

He arkadaşa denk gelmiş orası ayrı. Normalde "olması gereken bu tip ceza uygulamaları" çoğu zaman uygulanmadığı için ceza yazılınca insana garip geliyor...
  • Ooh sana iyi olmuş. iyiki ben her türlü kurala uyan, cok efendi, cok saygılı cok mükemmel biriyim de sen öyle olamadığın icin ceza yemissin.

Seni babana da soyluycem kulağını çekecek.

Bu ne arkadaslar? Millet arabanın anasını ......r ses cikarmiyorlar, adam bı mavi isik takmış diye ceza yemiş millet zil takacak. Eminim alkış tutan arkadaşların abuk subuk jantlari, tuhaf tuhaf yazıları vs iğrençlikleri vardır.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.