Şimdi Ara

mavi park lambasından ceza yedim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
15.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aslında ceza haklı ama onca kuralsızlığın olduğu trafikte bahtsız bedevi misali olmuşsunuz.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

park lambası mavi yansa ne yazar yanmasa ne yazar... bir kere mavi park lambasından ceza yazmak komik ve mantıksız...

iyi olmuş diyene zaten diyecek laf bulamıyorum... muhattap dahi kabul edilmeyecek tipte insan örnekleri...

bu ülkede herkes her istediğini başkalarına zarar vermediği sürece yapmakta özgür olmalı... eğer kıçı kırık bir lambadan dolayıki kimseye zararı olmaz ceza yazılıyorsa o ülke özgür falan degildir...

semin özgürlüğün benim özgürlüğümü kısıtlıyor ise kusura bakma bu durumda ben özür değilim

ne diye senin yüzünden ben kısıtlanacağım.
    kanun denen bir şey var kanunun dışına çıkmadan istediğin kadar özgürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

Ohh iyi olmuş diyenler çocuklar gibi bi ''ohh canıma deysin'' demediği kalmış. Park lambasındaki mavi ışık göz almaz ki. Neyin davası bu ? Trafikte o kadar sahte xenon takan , Arabayı ledle kuşatanlar var ceza kesilecekse onlara kesilsin ceza. Adam itiraz edebilirmiyim , edersem ne gibi bi sonuç alabilirim demiş ama yorumların hepsi kötüleme , kınama içerikli olmuş hiç biri yardımcı olmamış.

göz alması değil sorun beyaz kadar dikkat çekmemesi

ne diye stoplar fren lambaları kırmızı onlarda yeşil olsun.
    dalga boyu denen bir şey var araştırıp öyle yazalım.
  • O zaman polis gitsin aksesuarcida sattirmasin bunu allah allah adam heves etmis taktirmis ceza yiyor amaclari kanun falan degil halki yolmak isteseler hic bi modifiye yaptirmazlar cam filmine ceza kadar sacma bi sistem mi var mesela 0 araba alirken bile yaptiriliyor memlekette istemiyosan sinirdan bile sokmazsin ama amac ceza adi altinda harac kesmek !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hadi herşey normalde,ıvır zıvır davalar.polis bişey bulamamış ona bahane bulup yazmış,yazacağı varmış.neyin davasını güdüyosunuz diye sorar insan.acaba bu kadar eleştiren arkadaşların hepsi kemer takıp kulaklık kullanarak mı trafikteler acaba?düşünrücü .herkes bi eleştirmen olmuş forumda.

geçmiş olsun kardeş yazılacağı varmış sanada ondan denk gelmiş.yapıcak bişey yok bakmamak lazım her söylenene
  • 2 numara cam filmi yaptıralı 1 yıldan fazla oldu, 4-5 kere çevirmeye denk geldim kimse bir şey demedi.Geçen gün yayan halde iken denk geldi çarşının tam ortasında ceza yazıp söktürüyorlardı.Şans işte...
  • şurada oh iyi olmuş diyenlerin park lambasının ne olduğunu bilmediğinii düşünüyorum.
    kısa farlar açıkken karşıdan farkedilmeyen bir şey için ceza keseceklerine ilahi nur şeklinde arka sisleri açık ön sisleri 86000k ön farları göğü aydınlatan milyon tane araçla ilgilensinler bi zahmet.
  • quote:

Ohh iyi olmuş diyenler çocuklar gibi bi ''ohh canıma deysin'' demediği kalmış. Park lambasındaki mavi ışık göz almaz ki. Neyin davası bu ? Trafikte o kadar sahte xenon takan , Arabayı ledle kuşatanlar var ceza kesilecekse onlara kesilsin ceza. Adam itiraz edebilirmiyim , edersem ne gibi bi sonuç alabilirim demiş ama yorumların hepsi kötüleme , kınama içerikli olmuş hiç biri yardımcı olmamış.

Sende yardımcı olan bir mesaj atmış sayılmazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Bu yorumları görmeseydim zaten bi bilgim olmadığı için yorum bile atmayacaktım.Ama konuya yazılan yorumları görünce kendimi tutamadım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Bu yorumları görmeseydim zaten bi bilgim olmadığı için yorum bile atmayacaktım.Ama konuya yazılan yorumları görünce kendimi tutamadım.

Bizde sarı park lambasını söküp mavi takan ve sonra da gelip buraya "yeaa geçenlerde mavi park lambasından ceza yedim" diyen arkadaşa tepkisiz kalamadık. Tıpkı senin yaptığın gibi.

• Neden bazı standartlar vardır?
    Mesela tüm dünyada dur lehvası neden sekizgen, yol ver lehvası ters üçgendir? Bu iki soruya cevap verebiliyorsanız, niye kafanıza göre renkte ışık takmamanın gerektiğini de anlarsınız sanırım.
  • Standartlar aslında çok net ve son derece tanımlı. Sinyal kaç defa yanacak, renk değerleri kaç metrede ne olacak belirlidir. Pazarlar rahat genişlesin diye son senelerde biraz göz yumuluyor aslında, bugün gördüğümüz görüntü göz yumulmış hali. Kullanıcılara da ekstradan biraz göz yumuluyor diye abartmamak lazım. Yukarda arkadaşın gönderdiği Trafik Kanunu vatandaş ilişkilieri gözönüne alınarak polisle ve servislerle kavga etmesin diye yuvarlatılmış hali diyebiliriz. Üretim için uygulanacak teknik şartnamaeler daha da tanımlıdır.

Mesela Fransa sisli bir ülke. 70'lerde standartlara göre hem araba farları hem de yol aydınlatmaları sarıydı. Uzunlar, kısalar, park lambaları da (zaten) sarıydı. Daha zayıf bir ışık olmalarına rağmen geri vites lambaları da sarıydı. Başka bir şeyle karıştırılmasınlar diye. Eksport versiyonlar beyaz lensle geliyordu, ama bu sırada kendi pazarları içinse ya sarı lens veya sarı ampul koyuyorlarmış.

Örnekleri internet bile unutmuş, resimleri zor buldum. Biraz tuhaf olacak ama: Renault 15, Fransa versiyonu.

mavi park lambasından ceza yedim

• park lambasının ne oldugunu bilmeyip abuk sabuk burada yorum yapan bir toplumun polisinden yersin anca o cezayı...

başka ülkede olsan ve yasak olma ihtimali olmasa bile yasak olsa... polis bunu sokmen için ikaz ederdi...

bu ülkede trafik cezalarının ülke ekonomisine katkı için çalıştığını ve baska amacının olmadıgını herkes biliyor...
  • örneğin dün akşam yine evin yakınlarında trafik kontrolü vardı tünelden çıktım memurda köşede bana bakıyor.göz göre göre geçip gittim. yine mavi park lambası takılıydı ama yazmadı.
    oh iyi olmuş diyen arkadaşlar dünya geneline bi bakarmısınız.insanların kullandıkları otomobillere donanımlarına.

bizim o kanunları bile kendimizin yazdığından şüpheliyim.standart araç donanımı dışında herşey yasak.benim lastik boyutum 225/45/17 önler kar lastiği buna da ceza yazsınlar yol tutuşunu arttırdığı için.
    Adamın arabasında lastik yok lastik yolda emanet gidiyor her an kazaya sebebiyet verebilir ama yok o önemli değil mavi renk çok önemli.
    kanun uygulandı yaşasın bu adama 77 tl girdi oley. sevinebilirsiniz ama ben size üzülüyorum.kısıtlı demokrasi ve kanunlar içinde özgür olduğunu düşünen zavallılar olarak görüyorum.kanun tam anlamıyla uygulandığında kanundur. öyle hadi çıkalım ceza yazalım deyip o an yoldan geçen araçlara ceza yazmak kanun değildir. devlette farkında bunun.insanlar ses çıkarmadığı için ufak ufak tırmalıyor bizleri. ürkütmeden

• quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

quote:

Orijinalden alıntı: spaser1.8

adama diyorumki park lambasının amacı gündüz seyir halindeyken ve araç park halindeyken gönrünmemizi sağlamak ve bu mavi renk daha belirgin olarak emniyet sağlıyor aynı zamanda aracın donanımına aykırı değil aynı duy ve aynı amper ile çalışıyor sadece renk farkı var

şurayı memura anlatırken memurun surat ifadesini merak ettim

:) torpidodan kibrit kutusu kadar bi kitap çıkardı. al bak burda ne yazıo 64/1-b 5(Yönetmelikteki esaslara aykırı ışık takmak ve kullanmak)
    -tamam abi o zaman bana yönetmelikteki esasları söyle nedir bu esaslar yönetmelikte mavi lamba yasak yazıyormu göster ben de imza atayım dimi çok basit.
    memur-itiraz etmek istiyorsan ceza kağıdının arkasında yazıyor dedi.
    saçmalığa bakarmısın adam yönetmeliğin esaslarını bilmiyor ama hoşuna gitmedi işte ceza koçanını azaltmak lazım.ama bazılarına göre kanun işliyor...

• işini iyi yapan polise denk gelmissiniz , daha ne istiyorsunuz ;) Keske obur 50 ekipte bunlar gibi olsa..

• Burda iyi olmuş diyenlerin de başına benzer olaylar gelmesi dileğiyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetva

Burda iyi olmuş diyenlerin de başına benzer olaylar gelmesi dileğiyle...

bu bedduacıların laneti bazen tutuyor. geçen hafta tofaşın biri arka tamponuma çarptı trafikte
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetva

Burda iyi olmuş diyenlerin de başına benzer olaylar gelmesi dileğiyle...

iyi olmuş, darısı diğer tüm xenon apaçilerinin başına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 4 Şubat 2014; 21:15:13 >
  • ahmetva A kullanıcısına yanıt
    İnşallah
    Antalya'da oturuyorum size yemin ediyorum eve giderken yolda motoru ezbere sürüyorum karşımdan gelenin farları,arkadakinin aynadan yansıyan farları, ulan açıyorlar uzunları üstelik bunu polislerde yapıyor diyecek bişey yok
    Gel sen mavi parklara ceza yaz
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.