Binbaşı
28 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 45 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam arkadaşlar, daha önce de araba satacağım zaman sizin fikirlerinizden çok faydalanmıştım. Yine yardımcı olursanız çok sevinirim..


http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-volkswagen-agir-bakimlari-yapilmis-2006-130-luk-caravelle-171134348/detay/
Selam arkadaşlar,

Bir arkadaşıma makyajlı eski kasa (2006-2008) accord ararken bütçeyi hafif hafif, kimseye çaktırmadan artıra artıra yeni kasalara kadar geldik. İki tane araç var dikkatimizi çeken, yardımcı olursanız sevinirim.

Birde gerçek kullanıcı yorumları olursa tadından yenmez, saygılar..

Birinci ilan;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bayram-otodan-satilik-2008b-model-honda-accord-171530445/detay

Bu ilanın sahibi olan amcamız telefonda önce nereden aradığımı sordu. Ankara deyince 'arabayı görmen lazım önce, kaportada yer yer tamir görmesi gereken yerler var, hiç değişen boya olmadığı için ben yaptırmadım' dedi. Kilometresinin aşırı fazla olduğunu biliyoruz ama, yeni kasa ve fiyat bunu arka plana itmemizi sağlıyor. Arka koltuğun ve ön panjurun deformasyonu bende bu arabanın sıklıkla uzun yolda kullanıldığı izlenimi uyandırdı.

Satıcının samimiyeti ve arabanın daha önce hiç kaydı olmaması ve servis bakımlı olması hasebiyle 40.000 teklif edip, yoğun ısrar sonucu 41.000 e çıkardım. Pek değerli satıcı amcamız ise 42.500 de kaldı. Birdaha ararsam sanırım gel de seni araba sahibi yapalım diyerek büyüklüğünü (!) gösterecektir.
İkinci ilan;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ms-car-dan-yeni-kasa-accord-full-plusfull-42.750tl-171575226/detay

Bu sevgili ilanımızdaki araç ise; zannediyorum pamuk tarlasına hafiften yan yatmak suretiyle toplanırken, sanayide park halindeyken yatmadığı taraftaki bir iki parçaya da sürtmüşler. Bana göre çok fazla sıkıntısı olmamakla beraber insanın aklında soru işaretleri kalıyor.

Çok saygıdeğer bu satıcı kardeşimiz ise 40.000 tl olan teklifimize, zaten 41.000 verdiler gibi bir karşılık verdi. Zannediyorum 41.001 gibi bir teklifte bulunursak ihale bize kalır..


Biraz uzattım sanırım, yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler..Edit; Birinci araçta herhangi bir hasar kaydı, boya badana değişen hiçbirşey yok. İkinci araç pert kayıtlı.
Selam arkadaşlar,

2003 model S60 aracım var. Üzerinde Tartarini marka lpg kiti bulunuyor. Arabayı ilk aldığım sıralarda sorun yoktu ama son iki-üç aydır başımı ağrıtmaya başladı. Sorun şu;

Arabayı sabah ilk çalıştırdığımda vites 'P' konumundayken herşey normal gibi görünüyor. Ama 'D' veya 'R' ye alıp hafif gaz verince manifold çıkışından olduğunu düşündüğüm patpatpat diye sesler geliyor. Bu durumdayken araba gitmiyor, ya da çok nazlı gidiyor. Hele yokuş çıkacaksam mümkün değil. Motor ısındığı zaman sorun kalmıyor gibi görünüyor ama benzindeki performansın hissedilir derecede azaldığını görüyoruz.

Bu sorun şöyle giderilebiliyor geçici olarak; akşamdan arabayı park etmeden 1-2 km önce benzine alırsak, o şekilde sabah çalıştırıp motor hafif ısınınca manuel olarak gaza alırsak patlama vs olmuyor, performans düşüklüğü devam ediyor.

Ankara'da tek tartarini servisi olan Uludağ servisine gittim, filtreleri değiştirdim ayar yaptırdım, düzelir gibi oldu. Bir iki hafta sonra yine aynı sorun başladı. Gidip tekrar ayar yaptırdım, bir iki gün normal sonra yine aynı. Bu sırada da araba haddinden fazla yakıt tüketiyor.

Geçenlerde ustam lpg yi iptal ettir, bir iki depo benzinle kullan o şekilde bakalım, sanırım benzinle gazı birbirine karıştırıyor dedi. Ama tatmin olmadım.

Şimdi ben lpg yi iptal ettiğimde usta neyi anlayacak? Sorun zaten lpg ile alakalı. Lpg servisi bujilerden olabilir diyor ama benzindeyken sıkıntı yok, bujiden olsa benzinde de yapmaz mı aynı şeyi?? Sizce ne yapmalıyım???

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
Daha ne istenebilir ki? :)

https://www.youtube.com/watch?v=eFyY9EQmbX4
Selam arkadaşlar, aracıma resimde sarıyla çizdiğim yere navigasyon ekranı takıp, audio çıkışını da teyibin cd changer çıkışına bağlamayı düşünüyorum. Bunu yapmak için fiberden bir kabin yapmam gerekiyor. Şimdi belki diyeceksiniz cam tutucu vs aparatları yokmu diye ama ben kablo görmek istemiyorum arabanın içinde sağda solda. Belki hayal kuruyorum ama yapabilirsem çok hoş olacak.

Bu fiber olayının malzemelerini nereden bulabilirim? Hani şu kabin falan yapıyorlarya hoparlörlere falan, işte ondan bahsediyorum.


S.a. arkadaslar.

Belki okuyanınız olmuştur caravellayi satmaya çalışıyordum, bugün sattım. Şimdi araba derdine düştüm :) belirttiğim bütçe çerçevesinde ne önerirsiniz?

Otomatik olması ve LPG li olması gerekiyor.
Merhaba arkadaşlar, 5-6 ay önce burada bir arkadaşımız internet vergi dairesi gibi bir site önermişti. Maliyeninkinden farklı olarak ARACIN YAŞI sekmesinde 1-3 yaş gibi değilde 2013-2012-2011 gibi model yılı da yazıyordu. Forumda araştırdım baya ama bulamadım. Bilen varsa yazarsa çok sevinirim, az önce 2002 model 3.0 motor bir arabanın vergisine bakarken aklıma geldi :)
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce de araba satmaya ya da almaya çalışırken fikirlerinize başvurmuş ve baya faydalanmıştım. Şimdiki sorunum 2006 model bir Caravelle. Araç 130 beygir 6 ileri ve full donanıma sahip. Koltuk ısıtma, otomatik yan kapı, hız sabitleme, termal vs gibi özellikleri barındırıyor. Kazası belası kesinlikle yok ama gerek yaşından, gerek uzunluğundan dolayı bel altı diye tabir edilen yan çizginin altında boyalar mevcut. Boya kalınlığını ölçen cihazda normal boyasından çok fazla fark çıkmasa da yani macun vs olmasa da değişik değerler çıkabiliyor. Kapı içlerinde orasında burasında boya yok. Tramede iki adet kaza kaydı görünüyor, bunlardan biri 900, diğeri ise 1400 liralık hasarlar. Yani büyük birşey yok.

Şimdi gelelim sorunumuza. Ben arabayı geçen sene ağustosta 42.000 liraya aldım ve baskı balatayla debriyaj merkezlerini değişitrdim. 2.000 lira gibi bir masraf ettim. Sigorta vs gibi masraflarla 45 e yaklaştı yani maliyeti.

Daha önceden belki hatırlayanlarınız vardır bir inşaat işine kalkıştım ve şuan daire satamadığımdan dolayı ödemelerimi yapabilmek için arabayı satmam gerekiyor. Malum siteye ilan verdim 39.750 lira fiyat yazdım. Emsallerine göre uygun olduğunu düşündüğüm bir fiyat bu ama ne arayan var ne soran.

Sıkıntı bendemi? arabadamı? piyasadamı? yoksa ilandamı?

DH ilan inceleme ve araştırma ekibini göreve davet ediyorum, şimdiden teşekkürler..
(bu arada keçiören civarında ev almak isteyen varsa satalım da binelim arabamıza :) )

Edit: İlan linki;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-volkswagen-sahibinden-satilik-2006-130luk-termal-caravelle-131807675/detay/
Arkadaşlar merhaba,

Bugün yaklaşık 10 km yoldan sonra arabanın bir lastiği kaldırımda bir lastiği yolda kalacak şekilde park etmek zorunda kaldım. Yaklaşık 1 saat bu şekilde durduktan sonra tekrar binip kontağı açtığımda ABS, ASR ve EL FRENİ lambaları sönmedi ve o sinir biiiiiip biiip sesi 5-6 defa kesik kesik çaldı. Mazot bitme ya da su eksik sesinin aynısı. Birkaç km gidip kontağı kapatıp açtığımda tekrarlamamıştı ama ara ara yine yapıyor.

Sebebi hakkında bilgisi olan varmı? Şimdiden teşekkürler.

Not: Geçen BP den mecbur kaldığım için 50 liralık mazot almıştım, 15 20 km sonra araba ilk marşta zorlanmaya başladı, hatta marş almayacak gibi oldu. Shell GTL denen yakıttan doldurdum, sorun çözülmüştü. Acaba alakası olabilirmi??
Arkadaslar okuyunca cok hoşuma gitti, paylaşmak istedim.


Biz de bir araba almadan önce,
Özenir herkese bakar giderdik.
Kim derdi ki hemen alıverince,
Garip başımızı yakar giderdik.
*
Çocuklar itirir, hanım çekerdi,
Konu komşu çıkar, seyre bakardı,
Benzini bitince yağı yakardı,
Dumanı havaya diker giderdik.
*
Arada sırada basarsa marşı,
Sesinden ayağa kalkardı çarşı,
Kurulup içine ellere karşı,
Kasıla kasıla çeker giderdik.
*
Arıza yapınca verirdik tehir,
Uçmadık ne dere kaldı ne nehir,
Zindana dönerdi koskoca şehir,
Vurunca direği yıkar giderdik.
*
Yollara düşerdik sabah ezanı,
Pikniğe varırdık yatsı zamanı,
Lastiklerin yoktu dini,imanı,
Günde üç beş kere söker giderdik.
*
Rampayı inerken benzerdi kuşa,
Dolardık içine eğlene, coşa,
Hanımı çekmezdi vursak yokuşa,
Gahi evli gahi bekar giderdik.
*
Vurdukça, çarptıkça boyardık onu,
Üzerinde vardı her rengin tonu,
Dönmezdi arada direksiyonu,
Yoldan şarampole çıkar giderdik.
*
Delik deşik idi altının sacı,
Yerlere değerdi ayağın ucu,
Kaç kere düşmüştü içinden bacı,
Yolcuyu yollara döker giderdik.
*
Eskiydi koltuğun çulu çaputu,
Rüzgarda uçardı hep ön kaputu,
Sanırsın mübarek müzikli kutu,
Sesinden kulağı tıkar giderdik.
*
Evden sanayiye zar zor varırdı ,
Nerde usta görse, orda dururdu,
Çırak kızar, kalfa çekiç vururdu,
Sağlam kalan yeri büker giderdik.
*
Sermayeyi sardık ala kediye,
Almazdı kimseler, etsek hediye,
Rasim der ki nazar değmesin diye,
Her yanına boncuk takar giderdik.

Rasim Köroğlu
Hakkında
Konum: Ankara,Keçiören
Forum İmzası:
*Yüz daha versen yüz uman yüzler bilirim.. Yokuşlara kardeş olan düzler bilirim ..Dünya öküzün üstünde derler ama; dünyanın üstünde nice öküzler bilirim! N.F.K.
*İyi günde herkes adam gibi durur. Adam, kavgada belli olur..
*Haddinden ziyade yükselen kişi, feleğin gözüne batar imiş. Her kim ki dünyada keskindir dişi, mutlak bir beleya çatar imiş.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Mesaj Sayısı: 1.315
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.310
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 83.898 (Bu ay: 139)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 84 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.