Şimdi Ara

Manuel araba sürmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
5.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 88
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • suatcagdas (5 mesaj) defiant82 (5 mesaj) John Black (5 mesaj) jonywayt (4 mesaj) netcore (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (35 mesaj) Mobil (47 mesaj) Mini (6 mesaj) Uygulama (33 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    269 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Manuel araba sürmek zor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    manuel araba sürmeyi kolaylaştıran şeyleri uygularsaniz çok bi zorluğu yok aslında, örneğin boş vitesi daha etkili kullanırsanız sol bacağınız felç olmaz ancak her nedense sürücü kurslarında manuel arabayı öğretirken "gerektiği yerde boş vitese atmayı" hiç söylemiyorlar, mesela ilerde gördünüz lambaları kırmızıda duracaksınız eğitmen "frene ve debriyaja aynı anda durana kadar sürekli basın" diyor, ben boş vites varken niye debriyaja sürekli basıyoruz bunu hiç anlayamıyorum. manuel araç kullanımı bize yanlış öğretiliyor gibi geliyor bana hep. (çok yoğun trafik hariç)
    Buna kesinlikle katılıyorum.Aracın rölanti deviri yokuşta ilerlemeye yetmeyecek durumdaysa aracı parketmek işkenceye dönüşüyor az bi gaza dokunmayla fırlıyor araba.Dokunmasan gitmiyor.Manuelde debriyajla ayarlıyosun rahar rahat
    Arabayi ne amacla kullandigina baglidir.

Keyif olsun, eğlence olsun istersen manuel olabilir.

Ama işe gidip gelirken yogun trafikte kullaniyorsa kesinlikle otomatik.
    Gerisi amelelik...
  • Binbaşı
    1839 Mesaj
    zor
    |
    |
    Hızlandıktan sonra kolay :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    736 Mesaj
    amelelik

|
    |

• Yüzbaşı
    909 Mesaj
    yeni öğrenen için elbette otomatiğe göre pratik gerektiğinden zor gelebilir ama tadından yenmiyor bence tabi

|
    |
    Manuel araba her zaman araç sürdüğünü hissettirir. Otomatik araba oyun gibi ve hiç sevk vermez.

• Yarbay
    2411 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Laifatzu

hem manueli hem otomatiği çok iyi kullanan bir sürücü olursan, manuel vitesi daha çok tercih edersin.
    |
    |
    Arabayi ne amacla kullandigina baglidir.

Keyif olsun, eğlence olsun istersen manuel olabilir.

Ama işe gidip gelirken yogun trafikte kullaniyorsa kesinlikle otomatik.
    Gerisi amelelik...

• Yarbay
    21076 Mesaj
    Düz vites madem amelelik, park ederken otomatik daha büyük amelelik. Özellikle de yokuş yollarda. Sebebini uzun yıllar hem otomatik hem düz vites araba kullananlar anlar, anlatmaya gerek yok.
    Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019/2020 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
  • Yarbay
    2095 Mesaj
    manuel araba sürmeyi kolaylaştıran şeyleri uygularsaniz çok bi zorluğu yok aslında, örneğin boş vitesi daha etkili kullanırsanız sol bacağınız felç olmaz ancak her nedense sürücü kurslarında manuel arabayı öğretirken "gerektiği yerde boş vitese atmayı" hiç söylemiyorlar, mesela ilerde gördünüz lambaları kırmızıda duracaksınız eğitmen "frene ve debriyaja aynı anda durana kadar sürekli basın" diyor, ben boş vites varken niye debriyaja sürekli basıyoruz bunu hiç anlayamıyorum. manuel araç kullanımı bize yanlış öğretiliyor gibi geliyor bana hep. (çok yoğun trafik hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 6 Eylül 2020; 3:5:40 >

|
    |
    Mvc

Zor değil. Alıştıktan sonra hemen hemen aynı. Ama otomatik rahatlık/kolaylık sağlar. Otomatikde; Fazladan depriyaj/vites uğraşın yok.

Otomatik varken manuel kullanmak amelelik. 'Manuel kullanmak keyif, şu bu' laflarını dinlemeyin.

Otomatik/manuel fiyat farkı olmasa bi allahın kulu manuel araç almaz. Kimse boş yapmasın.

Bütçeniz yetiyorsa otomatik alın rahat edin, yetmiyorsa manuel alın.

Kullanım kolaylığı açısından uçuk bi fark yok. Otomatik kullanan manuelde kullanır.

Araç kullanmanın zorluğu genelde trafik korkusundan dolayı. Vites/debriyaj vs değil.
    Başlarda zor, sonrasında ise zahmetli.

|
    |
  • Çavuş
    96 Mesaj

Yavaşlayacağınızı anladığınız anda motor frenini kullanarak kademeli olarak vites küçülterek yavaşlayın en son olarak fren kullanın sonra debriyajla fren kullanın. Yakıt tasarrufu, emisyon için fayda ve fren balatalarının yıpranma süresine etki eder.

|
    |
    suatcagdas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    426 Mesaj
    Trafiği yoğun olmayan bir yerde yaşıyorum, bana pek de yorucu gelmiyor ve alıştıktan sonra refleks haline geliyor bütün hareketler, uygun vitese takma, vites arttırıp azaltma, debriyaj falan filan. Örneğin bilgisayar klavyesi de yazı yazmaya ilk başladığında harflerin yerini bilmediğin için sürekli klavyeye bakarsın ama aklına klavyenin yerleri oturduğunda klavyeye bakma ihtiyacı duymazsın.

|
    |
  • Yüzbaşı
    907 Mesaj

Aradığım cevap
    |
    |
    Profes124 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI RTX 2080 Super Gaming Trio X¦Ryzen 7 3700x¦Prime x570-PRO¦32GB(2x16) 3600MHz CL16 Trident Z Neo¦H115i RGB Platinum¦Aorus Gigabyte 500GB NVMe M.2 Gen4 SSD¦960GB Crucical BX500 Sata SSD¦RM750x¦H500M¦Steelseries Apex 7¦Steelseries QCK Prism XL¦Razer Deathadder Elite¦Razer Kraken 7.1 v2 Mercury Edition¦PG278Q
    ---Studying medicine , one of the hardest and tiring stuff. Think twice!---

• Yarbay
    2791 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Düz vites madem amelelik, park ederken otomatik daha büyük amelelik. Özellikle de yokuş yollarda. Sebebini uzun yıllar hem otomatik hem düz vites araba kullananlar anlar, anlatmaya gerek yok.
    Buna kesinlikle katılıyorum.Aracın rölanti deviri yokuşta ilerlemeye yetmeyecek durumdaysa aracı parketmek işkenceye dönüşüyor az bi gaza dokunmayla fırlıyor araba.Dokunmasan gitmiyor.Manuelde debriyajla ayarlıyosun rahar rahat

Orijinalden alıntı: suatcagdas

Aracı boşa atarsanız frenleme mesafeniz artar.Araç savrulabilir.Manevra yapamazsınız.Eğitmenin dediği debriyajla frene aynı anda basmak da yanlış.Frene basarsın devir durumuna göre debriyaja basarsın.

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kripto para haberleri
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Ekonomi
Masal Oku
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.