Şimdi Ara

Manuel araba sürmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
5.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 88
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • suatcagdas (5 mesaj) defiant82 (5 mesaj) John Black (5 mesaj) jonywayt (4 mesaj) netcore (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (35 mesaj) Mobil (47 mesaj) Mini (6 mesaj) Uygulama (33 mesaj)
  • @
Giriş
    6 Mesaj
    Yahu şurada ehliyet almama 7 ay var abilerim ve babamdan bana ne araba kullanmayı öğreten var ne bir şey. Manuel kullanmak hoşuma gitmiyor değil birkaç kere sürdüm ama biraz pratik yapmam lazım. Otomatikte zaten sorun yok ufak tefek ince detayları da çözdüm mü tamamdır diye düşünüyorum. Arabalara fazlasıyla ilgim var tüm teknik verileri diğer şeyleri adım soyadım gibi biliyorum ama kullanmaya gelince manuelde kaçırmaya cesaret edemem ama otomaikte asfaltın tozunu attırırım 😂😂. Geçenlerde otomatik 320 ile 40 kilometreye yakın yol yaptım on numara keyifli. Şimdi forumdaki abilerim gülecek bana çaylak diye 😂😂😂😂 onlara tek sözüm var BOYNUZ KULAĞI GEÇERMİŞ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1932 Mesaj
    İkisini de kullandım halen karışık kullanımda yapıyorum benim için hiç fark etmiyor Manuel kullanırken de otm kullanmış gibi vites attığımı bile fark etmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Zenginler napcak peki.Adam 320 almış geçen illada manuel isterim diye ağlıyordu.Ayrıca tarifinin aksine 190 iri biriydi...

|
    |
    John Black kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: DARKKO70

Zenginler napcak peki.Adam 320 almış geçen illada manuel isterim diye ağlıyordu.Ayrıca tarifinin aksine 190 iri biriydi...
    Alabilir yav. Özel üretim 1.5 ay bekleyip uzerinede biraz para ekliyorsun o kadar

|
    |
    Bahsedilenler: DARKKO70
  • Haber Editörü
    5118 Mesaj

Acil durumlarda aracım en hızlı duracağı yöntem fren ve debriyaja aynı anda basmaktır. Bunu alıştırmak için yapılıyor.

Öte yandan ışıklara öndeki araca vs yaklaşırken boşa at frene bas balataları çabuk bitirir. Doğru yapılan vites küçültmeleri ve hafif fren yardımıyla balatalar daha uzun süre gidecektir. Otomatik vitesli araçlarda balataların daha çabuk bitmesinin temel sebebi de budur.

Motor frenini kullanmayı öğrenin. Çok büyük fark hissedeceksiniz.

|
    |
    suatcagdas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    703 Mesaj
    Refleks olarak vites atmaya başlayınca kolay geliyor. Bence abartmanın anlamı yok.

|
    |
  • Binbaşı
    1005 Mesaj
    Motor güçlü değilse yani en az 2.0 turbo benzin değilse Manuel yada otomatik farketmez. Manuel masrafı çoook azdır otomatiğe göre hatta yoktur gibi. Motor güçlü olacakki manuelin tadını alasın.

|
    |

|
    |
  • Yüzbaşı
    956 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: s4nalkorkun

Yavaşlayacağınızı anladığınız anda motor frenini kullanarak kademeli olarak vites küçülterek yavaşlayın en son olarak fren kullanın sonra debriyajla fren kullanın. Yakıt tasarrufu, emisyon için fayda ve fren balatalarının yıpranma süresine etki eder.
    Balatalari koruyalim derken dişlilere yük bindirmiş olmuyor muyuz?

|
    |
    |
    |

I LOVE THIS GAME
  • Yarbay
    3828 Mesaj

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    1 HiT u DowN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eski Kullanıcı Adı:
    Mvc

quote:

Orijinalden alıntı: 1 HiT u DowN

Fiyat farkı kısmını neye dayanarak söylediniz? Aracımı alırken özellikle manuel seçtim, şu an evde hem manuel hem de otomatik bir aracımız var ve çok trafik olduğu saatler dışında hep manuel aracı kullanıyorum. Fiyat bazı insanların tercihi için bir faktör olabilir ama herkes için olduğunu düşünmeniz çok gülünç.
    Manuel kullanmak gerçekten keyifli ama gayet keyifli otomatik vites araçlar da var. Sonuç olarak kişisel bir tercih.
    Tüm dünyada manuel satışları azalarak bitmektedir. Zaten bu hızla devam ederse yok olup bitecek.

Amerikada manuel araç satışları %3'lere kadar düştü neredeyse.
    İngilterede otomatik satışları manuele göre her geçen gün katlanarak artıyor.

Hadi bunları geç Türkiye'de bu sene satılan her 10 araçtan 7si otomatik 3'u manuel. Bundan 15 sene önce 2si otomatik 8i manueldi. 15 yıldaki değişimi görüyor musun. 5 sene sonra satılan 10 araçtan 1 i manuel olacak belki. 10 sene sonra manuel diye bi araç olmayacak belki...

Bizim gibi fakir ülkelerde mecburiyetten (manuel/otomatik yaklaşık 15k fiyat farkı, yakıt tüketimi, bakım masrafı vs.) manueli tercih edenleri çıkarırsanız manuel tercih edecek kişi sayısı %3-5 i geçmez. Yarın otomatik/manuel fiyatları aynı olsa 10kişiden 7si değil 9 u otomatik alır. Bunu ben söylemiyorum yapılan tüm anketler böyle.
    Siz bu durumların dışında seviyorsanız %3lük dilime girersiniz istisna olursunuz.

Madem manuel çok keyifli; niye satışları azalarak bitiyor. Ülkede herkes büyük şehirde mi yaşıyor. Daha keyifli olan bişey varken enayi mi gidip 15k fazla para verip, yakıta fazla ödeyip, daha fazla onarım maliyeti olmasına rağmen otomatik seçiyor. Aklın yolu bir.

• Yüzbaşı
    755 Mesaj
    Güzel hissiyat

|
    |
  • Yarbay
    2397 Mesaj
    Manuel gerçekten eski çağ dışı teknoloji ve amelelik lafı doğru. Hayat her alanda pratik olmayı gerektiriyor otomatik araba candır.
    |
    |

|
    |
  • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 18 saat 36 dakika kadarı kaldı.

Bu kafayı değiştirin.

|
    |
    Mvc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mevlana
  • Yarbay
    6705 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hardwired

amelelik
    Puhaaaaa sakaysa komik ciddiyse daha komik

Orijinalden alıntı: netcore

Tüm dünyada manuel satışları azalarak bitmektedir. Zaten bu hızla devam ederse yok olup bitecek.

Amerikada manuel araç satışları %3'lere kadar düştü neredeyse.
    İngilterede otomatik satışları manuele göre her geçen gün katlanarak artıyor.

Hadi bunları geç Türkiye'de bu sene satılan her 10 araçtan 7si otomatik 3'u manuel. Bundan 15 sene önce 2si otomatik 8i manueldi. 15 yıldaki değişimi görüyor musun. 5 sene sonra satılan 10 araçtan 1 i manuel olacak belki. 10 sene sonra manuel diye bi araç olmayacak belki...

Bizim gibi fakir ülkelerde mecburiyetten (manuel/otomatik yaklaşık 15k fiyat farkı, yakıt tüketimi, bakım masrafı vs.) manueli tercih edenleri çıkarırsanız manuel tercih edecek kişi sayısı %3-5 i geçmez. Yarın otomatik/manuel fiyatları aynı olsa 10kişiden 7si değil 9 u otomatik alır. Bunu ben söylemiyorum yapılan tüm anketler böyle.
    Siz bu durumların dışında seviyorsanız %3lük dilime girersiniz istisna olursunuz.

Madem manuel çok keyifli; niye satışları azalarak bitiyor. Ülkede herkes büyük şehirde mi yaşıyor. Daha keyifli olan bişey varken enayi mi gidip 15k fazla para verip, yakıta fazla ödeyip, daha fazla onarım maliyeti olmasına rağmen otomatik seçiyor. Aklın yolu bir.

Alıntıları Göster
    Daha fazla onarima rağmen otomatik ve aklın yolu bir nasıl bütüncül bi akilsa

• Yarbay
    2069 Mesaj

Porsche Turbo S'im var 992.2 kasa, manueli üretilmedi ben ne yapayım... 7 ileri manuel Carrera 4S mi alayım

|
    |
    John Black kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3606 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Liny

Manuel araba her zaman araç sürdüğünü hissettirir. Otomatik araba oyun gibi ve hiç sevk vermez.
    Görende 300-500 bg araba sürüyor sanacak manuel kullananlar. 90-120 bg araba sürüyor bunları söyleyenlerin %99'u.90-120 bg arabada neyin "sevk"ini alıyorsunuz çok merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 6 Eylül 2020; 14:55:33 >
    LG 27UD58-B 4K IPS Monitör || Amd Ryzen 5 2600 4GHZ OC || Cooler Master Mastergel Maker || Cooler Master MasterLiquid 240L RGB || Sapphire Amd Rx 5700 XT 8GB || Asus Prime x370-Pro 3200Mhz Ddr4 Am4 || Corsair Vengeance LPX 24GB (2x8GB)(2x4GB) 3200MHz CL16 Red Ram || Samsung 750 Evo 250Gb || 1Tb Western Digital Blue || Nzxt S340 White || High Power 1200W 80+ GOLD Astro GD || Corsair K95 Rgb Platinum || Corsair Harpoon RGB Pro || KZ ZSX Terminator || Thrustmaster TMX Pro || Windows 10 Pro 2009 x64 || Arch Linux x64 || macOS 10.15 Catalina (Hackintosh) ||

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
Sohbet
Gülüş Tasarımı
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar

Sohbet Radyo Dinle Cancer Clinical Trials SEO
Canlı Tv izle Gülüş Tasarımı kripto para haberleri
Bu sayfanın mobil sürümü / mini sürümü

Version: 1.2.1039

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.