Şimdi Ara

League of legends, Dota vb. her türlü rekabetçi oyunu bırakmalısınız (2023 güncel) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
24
Favori
29.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
213 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: makyuvelli

Hocam şu an hangi uzmanlık alanındasınız
    Acil asistaniydim bir daha girdim tuşa şimdi aile hekimi asistanligina başlayacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyanın en saçma konularından biri. Affedersiniz de siz bu insanlardan ne yapmasını bekliyorsunuz?

Ben yıllardır lol oynuyorum. Bu oyun sayesinde 1 ingiliz 1 ispanyol arkadaş edindim. 2 senedir konuşuyoruz sayelerinde İngilizce öğrendim. İspanyol olan bu yaz Antalya'ya gelecekti beraber tatil yapacaktık ki kendisi benden 5-6 yaş büyük corona yüzünden gelemedi biraz da maddi yönden sıkıntıdaydı.

1000 saatten fazla cs oynadım. Genelde 5 kişi takılıyorduk ve ciddi oynuyorduk. Bazen sabahlara kadar gülüp eğlendik. Tüm sıkıntımızı orada attık. Lise boyunca kitap açmadık son sene bıraktık oyun oynamayı 1 sene ders çalıştık. Aramızda ilk 10 bine giremeyen yok. Şu an da 3.senemiz hiçbirimizin 2.5 altında ortalaması yok farklı bölümlerde. kimimizin daha zor bölümlerde olmasına rağmen.

En uyuz olduğum tavsiye işine yönelik şeyler yap bu oyunları oynama? Eee ben bu oyunu lise-üniversite çağımda oynamadım? deli gibi çalıştım çabaladım bir işe girdim. 30 bin tlde maaşım oldu diyelim. Lan ben sabah 8 akşam 7 işe gidip gelmekle uğraştıktan sonra yıllarımı çalışarak geçirecek olduktan sonra. Oyun oynamaya vaktim olmayacaksa ne yapacam? Yılda toplasan 30 gün izinim var gittim yurtdışını gezdim ee geri kalan 330 gün köle gibi çalışmaya devam.

Bizim cepte para yok çoğu Türk gencinde yok ne yapalım? Kitap oku ee okuyoruz. Başka ne var film izle dizi izle. 1 senedir korona var zaten gidilmiyor gelinmiyor. Gidiliyor olsa bizde para mı var?

Oynayın arkadaşlar hırslanın mücadele edin en üste çıkmaya çalışın. Ben bu oyunlar sayesinde mücadele etmeyi öğrendim.

Kolay kolay bir şeylere sinir olmamayı öğrendim.

Bir işe giriştiğim zaman sonuna kadar gitmeyi öğrendim.

Bf1de oynadım. Division da oynadım. Hepsine de saatlerimi gömdüm. Zerre pişman değilim bu oyunlarda arkadaşlarımla veya tanımadığım insanlarla yaşadığım şeylerin 10da1ini Türkiye de yaşamam imkansız.

Oynayın arkadaşlar sokakta avel avel dolaşıp şahinle filan turlayıp kız keseceğinize oyun oynayın. Mal gibi dümdüz oynamayın ama arkadaş edinin bir sürü insanla tanışın ufkunuz açılsın özellikle yabancı insanlarla beraber oynayın başka ülkelerde hayatın nasıl olduğunu görün.

Görgünüzü arttırın ne kadar çok şey görürseniz size o kadar katkısı olur. Bunu da Türkiye gibi bir yerde yapmanın en iyi yoludur oyunlar.

Dediğim gibi en önemli uyarım yabancılarla tanışın korkmayın. Arkadaş olun konuşun İngilizceyi öğrenin. Gerisi zaman ile hallolur.

Bu oyunlar boş iş ise dizi, film, fantastik kitaplar vs her şeyi bırakın. Sadece ders çalışın. Faydacı olarak yaklaşın olaya sadece işinizle ilgili şeylere yönelin.

Bundan sonra da hiçbir şeyin tadını alamadan 65 yaşınıza kadar çalışın milyonlar kazanın. Sonra da 5-10 sene bahçede çiçeklerinize bakıp en iyi ihtimalle gemi turuna filan çıkın işte eliniz ayağınız tutmuyorken ne kadar olursa. Sonra ölebilirsiniz çocuklarınıza da 3-5 ev ve 1-2 milyon lira bırakırsınız en iyi ihtimalle. Süper bir hayatmış gerçekten.

Tatlı filanda yemeyin zararlı ve bağımlılık yapabiliyor. Sağlıklı beslenin. Arkadaşın dediği gibi hobi edinin :D. Türkiye de ne edinebiliyorsanız ondan işte...

Ama sakın oyun oynamayın he hayatınız KARARIR hayatınız BİTER. :D :D :D

• Konuyu açan arkadaş tamamen haklı. Özellikle ücretsiz oyunların bir çoğu insan psikolojisinin zayıf taraflarını hedef alıp sizi bağımlı yaparak daha fazla oyunda tutmaya çalışır. Özellikle mobil oyunlarda bu mekanizma çok yaygın.

Bu oyunları oynamak aslında eğlenceli falan da değildir. Bir şeyler toplamak vb gibi bir sürü amelelik yaptırıp karşılığında bir sanal obje verir veya seviye atarsın. Onu yapmak istemiyorsan da şu kadar ödeme yap seni kısa yoldan oraya ulaştırayım der. Ve bu yükselme süreci hiç bitmez. Bilmem ne silahına taktığın eklentinin seviyesini 12 ye çıkar. Sonra onu 15 e çıkarmak için silahın seviyesini en az 5 e yükselt gibi dandik dandik şeylerin peşinde koşturur ve bu süreç bitmez.

Eskiden oyunlar böyle değildi. Senaryosu olan bir maceraya atılır oynayıp bitiridin veya arkadaşınla beceriye dayalı rekabete girerdin. Doğru oyunları seçerseniz düşünmeye sevk eder ve hayal gücünü artırır. Hızlı ve doğru karar verme becerisini yükseltir. Stres atmaya yardım eder. Ama bunlar hem eziyet hem de hayatının büyük bölümünü işgal eder. Özellikle ortaokul lise çağındaki çocuklar bunlara çok çabuk kapılır. Oynamayın ve oynamaya çalışan yakınınızdaki çocukları da bundan uzak tutmaya çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 4 Ocak 2021; 18:19:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SarıSarman

Dünyanın en saçma konularından biri. Affedersiniz de siz bu insanlardan ne yapmasını bekliyorsunuz?

Ben yıllardır lol oynuyorum. Bu oyun sayesinde 1 ingiliz 1 ispanyol arkadaş edindim. 2 senedir konuşuyoruz sayelerinde İngilizce öğrendim. İspanyol olan bu yaz Antalya'ya gelecekti beraber tatil yapacaktık ki kendisi benden 5-6 yaş büyük corona yüzünden gelemedi biraz da maddi yönden sıkıntıdaydı.

1000 saatten fazla cs oynadım. Genelde 5 kişi takılıyorduk ve ciddi oynuyorduk. Bazen sabahlara kadar gülüp eğlendik. Tüm sıkıntımızı orada attık. Lise boyunca kitap açmadık son sene bıraktık oyun oynamayı 1 sene ders çalıştık. Aramızda ilk 10 bine giremeyen yok. Şu an da 3.senemiz hiçbirimizin 2.5 altında ortalaması yok farklı bölümlerde. kimimizin daha zor bölümlerde olmasına rağmen.

En uyuz olduğum tavsiye işine yönelik şeyler yap bu oyunları oynama? Eee ben bu oyunu lise-üniversite çağımda oynamadım? deli gibi çalıştım çabaladım bir işe girdim. 30 bin tlde maaşım oldu diyelim. Lan ben sabah 8 akşam 7 işe gidip gelmekle uğraştıktan sonra yıllarımı çalışarak geçirecek olduktan sonra. Oyun oynamaya vaktim olmayacaksa ne yapacam? Yılda toplasan 30 gün izinim var gittim yurtdışını gezdim ee geri kalan 330 gün köle gibi çalışmaya devam.

Bizim cepte para yok çoğu Türk gencinde yok ne yapalım? Kitap oku ee okuyoruz. Başka ne var film izle dizi izle. 1 senedir korona var zaten gidilmiyor gelinmiyor. Gidiliyor olsa bizde para mı var?

Oynayın arkadaşlar hırslanın mücadele edin en üste çıkmaya çalışın. Ben bu oyunlar sayesinde mücadele etmeyi öğrendim.

Kolay kolay bir şeylere sinir olmamayı öğrendim.

Bir işe giriştiğim zaman sonuna kadar gitmeyi öğrendim.

Bf1de oynadım. Division da oynadım. Hepsine de saatlerimi gömdüm. Zerre pişman değilim bu oyunlarda arkadaşlarımla veya tanımadığım insanlarla yaşadığım şeylerin 10da1ini Türkiye de yaşamam imkansız.

Oynayın arkadaşlar sokakta avel avel dolaşıp şahinle filan turlayıp kız keseceğinize oyun oynayın. Mal gibi dümdüz oynamayın ama arkadaş edinin bir sürü insanla tanışın ufkunuz açılsın özellikle yabancı insanlarla beraber oynayın başka ülkelerde hayatın nasıl olduğunu görün.

Görgünüzü arttırın ne kadar çok şey görürseniz size o kadar katkısı olur. Bunu da Türkiye gibi bir yerde yapmanın en iyi yoludur oyunlar.

Dediğim gibi en önemli uyarım yabancılarla tanışın korkmayın. Arkadaş olun konuşun İngilizceyi öğrenin. Gerisi zaman ile hallolur.

Bu oyunlar boş iş ise dizi, film, fantastik kitaplar vs her şeyi bırakın. Sadece ders çalışın. Faydacı olarak yaklaşın olaya sadece işinizle ilgili şeylere yönelin.

Bundan sonra da hiçbir şeyin tadını alamadan 65 yaşınıza kadar çalışın milyonlar kazanın. Sonra da 5-10 sene bahçede çiçeklerinize bakıp en iyi ihtimalle gemi turuna filan çıkın işte eliniz ayağınız tutmuyorken ne kadar olursa. Sonra ölebilirsiniz çocuklarınıza da 3-5 ev ve 1-2 milyon lira bırakırsınız en iyi ihtimalle. Süper bir hayatmış gerçekten.

Tatlı filanda yemeyin zararlı ve bağımlılık yapabiliyor. Sağlıklı beslenin. Arkadaşın dediği gibi hobi edinin :D. Türkiye de ne edinebiliyorsanız ondan işte...

Ama sakın oyun oynamayın he hayatınız KARARIR hayatınız BİTER. :D :D :D

Düşünce sistemin tamamen yanlış ve sığ. Yazarken gerçeği istediğin gibi eğip bükebilirsin. Sana senin üslubunla cevap verirsem gece yatağında 2 saat boyunca hayatı sorgularsın.

Yazıya üsluba bak bir de akıl veriyor görgünüzü arttırın diye. League of legends, Dota vb. her türlü rekabetçi oyunu bırakmalısınız (2023 güncel) 

"Lan ben sabah 8 akşam 7 işe gidip gelmekle uğraştıktan sonra yıllarımı çalışarak geçirecek olduktan sonra. Oyun oynamaya vaktim olmayacaksa ne yapacam?"

Bak seni ele veren cümle burada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Aslında anlatmak istediğinizi anlıyorlar fakat işlerine gelmiyor :) Bu tarz oyunlara olan bağımlılık kesinlikle insanları olumsuz etkiliyor, benim 26 yaşında kardeşim var, benim iş yerimde ofiste çalışıyor, kendisi makine mühendisi fakat az daha lol yüzünden mezun olamayacak noktaya gelmişti. Onun kafasına dank etme durumu, tüm arkadaşları mezun olup üniversitede yalnız kalınca fark etmişti ve sonra oyuna mesafe koydu. Hayatındaki her şey pozitife döndü.

İnsan kafasını boşaltmak için oyun oynayabilir fakat bu iş eğlenceden çıkıp amaca dönüştüğünde oyun sizinle oynuyor. Hayatınızda çok daha verimli kullanacağız zamanı, öylesine harcamış oluyorsunuz.

Ben oyun oynamayı severim fakat odaklanmam gereken bir mevzunun asla önüne koymam, oyun oynamak kötü değildir fakat bunun dozajını kontrol edemiyorsanız, hayatınıza çoktan zarar vermiştir haberiniz yoktur.

Lol vb. mobalarla seviyeli ilişki kurmak oldukça zor. Yaygın olan oynama şekli aralıksız ve saatlerce oluyor. Kendimden ve arkadaşlarımdan tecrübe ettim. Tamamen olayın dışından konuşan bir insan değilim.

• Bob Seger kullanıcısına yanıt

Tamam birader sen oynama eminim çok üst seviye bir insan olmuşsundur bunları oynamayarak. En iyi en süper sensin. Bravo sana iyi ki oynamamışsın ülkeyi kurtardın maşallah

• Bende knightonline oynardım bırakmam çok zor oldu rahat 15 yıl oynamıştım.Sonra kendime hobi aradım dondurma çubuklarından maket yaptım ayrıyetten kendi oyun direksiyonumu yaptım kafamda başka şeylerde var.Yani kısa ve öz oyun beynimi öyle bir hale getirmiş ki düşünmeye üretmeye vaktim olmuyordu.Bırakamayan arkadaşlara önerim bir hobi edinsinler.

League of legends, Dota vb. her türlü rekabetçi oyunu bırakmalısınız (2023 güncel) League of legends, Dota vb. her türlü rekabetçi oyunu bırakmalısınız (2023 güncel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 4 Ocak 2021; 18:58:59 >

• Abi bu konu çok önemli takibe aldım okudukça güzel yerleri ekran görüntüsünde alacağım unutmamak için ben kendimi değiştirmek isteyen bir insanim

• nuksws_99 N kullanıcısına yanıt

Bu arkadaş haklı, her şey bakış açısı ile alakalı. Kişi önce ne yaptığını ve neden yaptığını bilmeli. Gerçekten kişi ne yaptığının içtenlikle farkında ise bence sorun yok. Çünkü, bunların farkında olan kişiler oyunların kendi hayatlarına yön veremeyeceklerini de biliyorlar.

• Çıktığı günden beri ps tarafında the elder scroll online oynuyorum.
    Hayatıma artı katan bir oyun oldu.
    Oyunda 10-15 kişilik bir grubumuz var,hepsi de işinde gücünde üni. mezunu adamlar.
    Oyun bir kere basit bir mmo olmanın çok üstünde belirli mekanikler ile ilerleyen bir yapıya sahip.
    Öyle bam bam vurup geçerim diye bir durum yok.
    Ayrıca oyun içi gold satışı,challeng bitirme vs. gibi işlerden para bile kazanıyorum.
    Mobil tarafa hiç hakim değilim o konuda yorum yapmayacağım.

• KanameSama kullanıcısına yanıt

sad

• en son bu kalmıştı galiba oyun oynamayı seven insanları aşağılamak.

wow dota 2 filan oynuyorum cebimden 1 kuruş para çıkmıyor ve hatta kazanıyorum

bütün varlığını kınayta yatıran insanlar ders veriyor çok komik yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramowarr -- 4 Ocak 2021; 19:58:56 >
  • Bu tür konular forumda yaklaşık 10-15 sene önce açılıp, tartışıldı, sonuca bağlandı ve bitti. Gündemi 10 yıl geriden takip ediyorsunuz.

• Ben katılmıyorum gayet eğlenceli ve verimli geçiyor . Boş insanların muhabbetini çekip kanser olacağıma oyunda sinir olup söver rahatlarım daya iyidir.
  • MOBALARI BIRAKMAK NEDEN ZORDUR? (reddit üzerinden bir konuşmayı paylaşayım)

Bir süredir mmorpgs, çevrimiçi oyunun en bağımlılık yaratan biçimi olarak görülüyor. Bir moba, bir mmorpg'nin küçük bir özeti gibidir; Örneğin wow'da yaptığınız gibi 1. seviyeden başlarsınız ve maç boyunca daha iyi eşyalar ve daha fazla seviye kazanırsınız. Ancak maç bittikten sonra, başa dönüyorsunuz ve bu nedenle ilk süreci sonsuza dek tekrar etme olasılığınız var. Kazanmasanız bile, güçlenme sürecinden zevk alırsınız. Bu süreç, tıpkı çarkta bir hamster olmaya benziyor, zihninizin hayvansal kısımlarında tatmin ve mutluluk uyandırıyor. Bu uyarımı daha büyük miktarlarda ve daha uzun süreler için istemeye başlayacaksınız.

Bir diğer önemli husus ise rekabettir. Rekabet kendi başına kötü değildir, ancak bir mobayı ne kadar çok oynarsanız, özellikle 'dereceli' veya 'ciddi' maçlar oynuyorsanız, bir maçın sonucuna o kadar çok yatırım yaparsınız. Oyuncuların, bir maçı kazanma dürtüsünü tatmin etmek için birbiri ardına maç kaybetmesi ve her maçta daha kötü ve daha kötü performans göstermesi ve bu nedenle kazanmadan bütün bir gün veya akşam oyuna girmesi alışılmadık bir durum değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Bu tür konular forumda yaklaşık 10-15 sene önce açılıp, tartışıldı, sonuca bağlandı ve bitti. Gündemi 10 yıl geriden takip ediyorsunuz.

10 yıl önce akıllı telefon yoktu. Evlerin yarısında interneti geçtim bilgisayar yoktu. İnternet kullanan ve online oyunlar oynayan nüfus bugünden çok daha az idi. Kısacası boş yapıyorsunuz.

• Hobi önerinde bırakalımLeague of legends, Dota vb. her türlü rekabetçi oyunu bırakmalısınız (2023 güncel) Yaş oldu 28 mesleğim işim gücüm herşeyim var ama hala oynuyorum. Aslında başka birçok şey yapmak isteyip de yapamayanlardanım.(kişisel gelişim vs.)

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kwanon -- 19 Ocak 2021; 19:33:17 >
  • 2 kuzenim var bağımlılar. Sabahtan akşama kadar bilgisayar başında beyinlerini çürütüyorlar. Bir tanesinin psikolojisi bozuldu, midesine tesir etti. Pskiyatrlik oldu. Diğeri mühendislik okudu 3 yıldır işsiz.

Ben de zamanında dota yüzünden lisede kapandım. Potansiyelimin altında bir üniversite ve bölüm kazandım. Üstelik yaşadığım stres yanıma kar kaldı. Geçen gün tekrar bir yükledim 1 oyun dayanabildim.

Zaman bu hayatta en değerli şey boşa harcamayın. Hele böyle saçma şeylerle hiç harcamayın. 1 saat oyun yerine 1 saat boş boş yürüseniz, 1 saat kitap okusanız hayatınızda çok şey değişir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.