Yarbay
31 Ocak 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme
Toplam: 624 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Eşim ile termale geldik lakin biraz emekli mekanı gibi buralar. Merkeze 20 dk gosteriyir. Rahat park edebilecegim merkezde önereceğiniz kahve türleri waffle belki pizza makarna vs yapan bir mekan onerebilir misiniz?

Apartmanın zemin katında fiber dolabı var T11 dediklerinden. Fiber giriyor bakıra dönüştürüyor.

Ben elektrikçi ile kendim cektirecegim sorun yok o konuda, acaba zemin kattan dairemde fiber çektirme şansım olur mu?
Türk telekomu aradim adam T11 dolabın bile ne olduğunu bilmeyen birine denk geldim.
Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar

aracın yılı dolması sebebiyle 2020 model skoda scala aracımın bakım dönemi geldi. 15 gün içinde yağ değiştirin demeye başladı su an.

iki farklıservise sordum (skoda eskisehir ve skoda afyon) ikisi de aynı fiyatı verdiler. en fazla 50 tl cam suyu düşeriz diyorlar

araba 2020 model otomatik premenium paket.

Geçen hafta babamın 2017 corollasını götürdük sanayide yağ+yağ filtresi polen filtresi hava filtresi benzim filtresinden emin değilim hatırlamıyorum, velhasıl bana dedikelr iher şeyi 1200 e değiştirdi. benim arabayı da sorduğumda super B ye 1250 liraya mı ne yapmışlar geçen ay yaklaşık aynı fiyata gelir dedi. yağın litresini 160 tl den hesaplıyor, castrol koyuyormus da tam modelini öğrenmedim. yetkili bayinin yağı 0/20 koyuyormus, bir de longlife koyuyorlar lakin 15 binde hatta 10 binde senesinde değiştiriyoruz biz yağı nedne longlife koyuyorlar bilmiyorum...sanayideki yer 5-30 koyuyoruz standart dedi. (şehir kütahya kısın eksi 20 rutin 1 aylık periyotta)

Yetkili servisin verdiği listeyi atıyorum.

Aklımda şimdi şu var, evet dsg arızası için vs yetkili servise götürmek lazım ama artık iyi niyet yapımıyorlar diye birkaç kişiden duydum buralarda.

işte önce n ye at el frenini kaldır sonra istop et p ye al vs bunları da uyguluyorum,

dur kalkta manuele alıyorum vsvs. iyi bakmaya çalışıyorum elimden geldiğince şanzımana da.

arabayı çok yakın dönemde satmayı düşünmüyorum Allah kaza bela veremzse 100 bine kadar binerim inşallah. yılda 10-12 bin km yapıyorum zaten.

arabanın garantisinin bitmesine 2 ay filan kaldı, ilk bakımı ankara skodada yapılmış bu 2. olacak.

ne dersiniz ne önerirsiniz?

Bu sene garantisi bitiyor.
Araç otomatik olduğu için sözde iyi niyet garantisi vs. el mahkum servise gideceğiz.
Castrol edge long life III diye bir yağ yazmışlar 4 lt 1500 TL diyor.
Hava filtresi
Polen filtresi
Yağ filtresi
Muhtemelen balata da kilitleme çalışacaklar(dışarıda değiştirsem ne olur bilmiyorum fiyatı)
Abi şaka gibi 3800 yazmışlar ki bu bu ay için. Kasım ayında normalde bakım süresi.
25 bin km de araç 15 den 15 e gidiyor normalde kısa kadar biraz daha gider 28 de girer bakıma...
Ne diyorsunuz bu fiyatlardan daha düşük bir fiyat alma adına Eskişehir afyon sorayım mi giden var mı o bölgelere?
Şehir olarak kutahyadayim zaten çevre illere gideceğim mecburen.

Sirius serverinda oyunu bırakmadan önce tüm para ile İrem almıştık itemin fiyati da enflasyonist durum sebebiyle artmış (Türkiye'de yaşamak idmana bir şeyler öğretiyor)

Elimizde bu miktarda belki 60k kadar para olacak. Server eu central Sirius. Teklifleri pm den atarsanız sevinirim. Lütfen öldürmeden teklif verin. Ona göre oyuna girip her şeyi golda cevirecegiz.

Trendyoldan kapali kutu teleofn aldık.
Ben sim kartı 2. Sim karta takmıştım şans eseri, bugün de mesaj geldi IMEI klonlandigi için telefonunuz kapatılacaktır diye. Muhtemelen .1 sim I birakip 2. Simi kopyaliyir kimse de farkına varmadan kullanıyor cihazları.

15 gün dolmadı daha sadece içinden çıkan cam filmini taktik biz bu ürünü iade edebilir miyiz cayma hakkı ile ?

Telefon resmi note 9
Muhtemelen konuyu silerler PM den atar mısınız.
Merhabalar
Bir kaç hafta önce alıyorum alayım mı derken konu da açmıştım burada çok şükür kazasız belasız aldık. Içime de sindi 20 bin km de çok temiz kullanmış kullanan abimiz. Ptemenium 1.0 motor+hayalet ekran var. Jantlarimiz 17 inç onlar da güzel ona da dokunmayacagim.

1.Şimdiki, araç 10/2020 çıkışlı yani daha garanti kapsamında ancak az kalmış. Ben garantiyi uzatmak isterim şahsen ancak maliyeti nedir değer mi değmez mi bixlgisi olan yazarsa sevinirim.

2. Geri görüş kamerası takılacak. Bu şart bir şey benim için o kadar alışmışız ki... Servis 4 kusur fiyat çekiyor. Piyasada 2000 e takılıyor. Bunu takmak taktırmak garantiyi bozar mı?

3. Uzunları LED ile değiştirmek istiyorum. Kısalar LED beyaz uzun kar halojen garip görünüyor. Xenon değil LED olacak zaten. Farları değiştirmem garantiyi bozar mı? Bakıma gitmeden önce geri eski ampulleri takmaya gerek var mı örnek veriyorum... Kaliteli takip hizasini filan yaptıracağım sağlam bir yer Bursa Eskişehir taraflarinda onerebilirsiz.

4. Ben arabayı park ederken veya sokakta arabayı çevirirken manuele alıp öyle yapıyorum hamleleri bu doğru olan diye düşünüyorum. Start stopu unutmadan kapatıyorum, ışıklarda az gideceksek duracaksam gene manuelde gidiyorum doğru müdür?

Yani önceki aracım i20 ondan önce de Corolla vardı gaza bas gider frene baş durur suyunu köy yürü şeklinde, biraz heyecan biraz pimpiriklik oldu brnde şimdi özellikle uzunları LED yapma ve garanti konusunda bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Teşekkürler şimdiden herkese

Merhabalar,

Googlemapsten bile bakilinca devasa görülen yaklaşık 50 km belki bir çevre yolu var Konya'nın şehrin çevresinden geçen biliyorsunuzdur.

2 sene önce gittigimizde eds tabelası vardı yayla gibi 3 şerit gidiş 3 geliş yolda 77 ile gitmiştik.

Dediğim yol afyondan karaman tarafına geçerken ki tabiri caizse konyayi tavaf ettiğimiz yol. Eds radar konusu da bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

Bir de Konyalı arkadaş var ise bir gece de Konya'da eşimle kalacak yer arıyoruz bayramın 2. Günü gecesinde sabahına Mevlana Hz. Ziyareti sonrası Kütahya dönüş. Gece de benim için dinlenmek iyi olacak. Önereceğiniz sadece uyumak için kullanacağımız aileye uygun oaniyon otel var mıdır?

Arkadaşlar merhaba
Aracımı nasipse opsiyonladim, alacağım araç da 1 hafta içinde fiyat arttırmada ki umarım arttırmaz neyse belli.
Ankara'dan araç alacağız nasipse
Sabah 5 gibi otobüs ile Ankara
Sonrasında ekspertiz (tarcanlar Ankara'ya götüreceğim başka öneri olursa açığım)bu da tamam
Bundan sonrasını bilmiyorum.
Galiba notere gidiliyor parayı notere havale ediyor ben de noterden alıyorum.
Ruhsat-emniyet vs işi nasıl oluyor? Gitmesek oluyor mu aynı gün?
Hafta sonu gideceğim için nöbetçi notere gitmemiz gerekecek lakin nöbetçi trafik diye bir şey var mı bilmiyorum. Yani haftasonu ben arabayı alabilir miyim kolayca üstüme?
Benim aracın devirleri karşı aracın devirleri kim karsiliyor? Experi ben karşılarım muhtemelen.
Alici da Bursa'dan gelecek, muhtemelen al satci gunahini almayayım, neyse hastanede sekreter abilerden var tabiri caizse zincirli uzun boylu sakallı Sultangazi abilerimizden onlardan da birini yanıma alsam iyi olur diye düşünüyorum.

Son olarak expertis ücretleri ne kadar oluyor? 2020 scala 1.0 TSI için hangi paketi almalıyım?
Teşekkür ederim
Hakkında
Forum İmzası:
YOUTUBE KİMYA DENEYLERİ VİDEOLARIMA BAKTINIZ MI???

NOT: Youtube deney kanalımı, bir doktorun evine kadar gidip önce karısını sonra kendisini öldüren hayvan yüzünden kapattım. #Doktorlaröldürülüyor
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 45 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.898
İkinci El Bölümü Mesajları: 270
Konularının görüntülenme sayısı: 336.178 (Bu ay: 1.980)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.447 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.