Şimdi Ara

Kullandığınız araçların en iyi ve en kötü yanları?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
7
Favori
7.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geniş bir havuz oluşturalım, almadan önce herkes bilgilensin.
    -2011 Corsa 1.3 dizel=Çok az yakıyor,120 ve sonrasında direksiyon ciddi titriyor, sürüş hazzı düşüyor.
    -2011 Octavia 1.6 benzin/lpg=Direksiyonu Çok yumuşak, çok yakıyor, araç 120 den sonra 6. Vitesi istiyor ama malesef 5 vites yapmışlar, bu da bagirmasina neden oluyor.
    -2015 Toyota Corolla 1.33=O kasa bu motor için ağır,çekmiyor.Avantaj olarka kliması iyi çalışıyor ve genel olarak sorunsuz bir arabaydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dengi sayılan A4 ve 320d'nin gerisinde kalmıyor kesinlikle, çünkü aynı kulvarda bile değiller.

190 /184 beygirlik 2.0 in-house dizel makineler ile 1.6 Renault 136 beygirlik motoru aynı kulvarda değil kesinlikle. Araç F30 3.20'ye göre kaliteli olsa da bence iç mekan plastikleri hızlı eskiyor, özellikle en boşlarında bu eğilim var.
  • 98 polo

+Yakit,park yeri rahatlığı,seri gidişi
    - dar olması

2005 1.9 Caddy

+ Genişlik, yüksek arabanın verdiği güven hissi , bagaj büyüklüğü,kolay masraf çıkarmadi bende
    - fazla yakması,her sene muayene,yüksek hızda viraj kabiliyeti düşük

2011 Citroen C5

+Konfor,yol tutuşu, donanım,
    -ustasi bulunmaması, ön takım işçiliği pahalı, 6 vites şart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRad67 -- 18 Mayıs 2020; 20:9:54 >
  • Punto dizel
    + az yakması masraf çıkarmaması ucuz yedek parça park kolaylığı
    - konfor yok be abi 😀
  • Fiat Stilo:+Konfor, keyif/-Kronik sorunlar, Renault Symbol:+Ekonomik, hiç arıza vermiyo/-Yalıtım

• 2012 Peugeot 308
    +Genel olarak güzel.
    -Sesli ve sert çalışan arka süspansiyon.

• Levorg
    +Performans, Yol tutuş, bagaj hacmi, tasarım
    - yakıt, yakıt, yakıt

• Civic 2009 model
    + Allah'a şükür 5 yılda pek sorun çıkarmadı
    Geniş, ferah, tüpe uyumlu
    - Ses yalıtımı
    Süspansiyonların sertliği

• Fiat Bravo 1.6 mjet 120 bg otomatik

+güç, yol tutuş, sorunsuz motor
    - mjet gürültüsü = traktör gürültüsü, parçaların pahalılığı
  • peugeot 2008in genişliği size gerçekten bir çok yönden artı özellik kazandırıyor :D
  • Linea 1.3 traktorjet ayağını korkak alıştırma gaz
    bas.Sirf bunun için aldım.Bol ucuz parça ve bakım maliyeti.Eksileri ise geri kalan herşey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 97 corolla 1.3 / Az yakıt, geniş, arıza vermez, kronik yok (çünkü abs, hidrolik direksiyon, hava yastığı, klima, elektrik aksam vs. hiçbiri yok.) -şehir dışına uygun değil yoruyor adamı gitmiyor araba, yük altında veya fazlaca rampalarda 1.6 gibi yakması, kaza yaparsan ölüm oranının yüksek olması

2000 laguna 1.8 / Şehir dışına çok iyi, az yakıyor, geniş, bagaj büyük, yol tutuşu iyi vs. - şehir içi çok yakması, park sorunu, ruh haline göre elektronik ve motor arızaları vermesi, kışın başka yazın başka bir kafada çalışması
  • senneanlarsindumbelek kullanıcısına yanıt
    Aga arabayı sattın mı bilmiyorum ama bende 2013 Corsa var 4 yıldır biniyorum direksiyonda göstergede gördüğüm son hız 190 ve bir problem yaşamıyorum sadece balans bozuk olduğunda klasik 120-130 civarı titreme yapıyor o.Satmadıysan bi servis veya ustaya götür istersen.

• chevrolet captiva 2.0 vcdi 150ps otomatik (2008)
    +konfor, geniş iç hacim, fiyat/performans
    -her yerinden gelen trim sesleri, zayıf ses sistemi

fiat punto II 1.3 mjet dynamic 70ps (2004)
    +yakıt sarfiyatı, tam bir şehir içi otomobili
    -yedek parça sıkıntısı(bu sebeple palio tercih ediliyor), yol sesini fazla alır içeri

fiat fiorino 1.3 mjet pop 75ps (2016)
    + ? :D
    - bu tür araçların ticari amaç dışında kullanılmasını doğru bulmuyorum, güvensizlik hissi veriyor direksiyonuna geçince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TsuBLK -- 19 Mayıs 2020; 2:48:25 >
  • 2011 jetta tdi dsg

+geniş iç hacim
    +geniş bagaj hacmi
    +kabul edilebilir yakıt sarfiyatı
    -Dsg olması (sürüşü rahat ama 35 bin km de yolda bıraktığı için)
    -gürültülü motor sesi

2015 BMW 520i F10

+kaliteli iç malzemeler
    +pürüssüz sürüş keyfi
    +sessizlik
    +bagaj hacmi
    +premium hissi
    Performans (+ ile - arasında ne + ne - :) )
    -yakıt sarfiyatı (bana göre bu durum + ama 10 lt üstünde diye -)
    -pahalı yedek parça

2017 Ford Kuga TDCi titanium

+iç yaşam alanı
    +titanium donanım özellikleri
    +kolay kullanımı
    +yerden yükseklik
    -yakıt tüketimi (çok abartı yakmıyor ama bende olumsuz etki bırakmış)
    -sürüşe olumsuz etki eden otomatik şanzıman
    -gaz tepkisi (şanzımanla direk bağlantılı)
    -motorun çok geç ısınması
    -kapıların kalitesizliği ve ağırlığı

Kuga bana tuhaf bi etki bırakmış :)

2016 C180 Style 9-G Tronic

+sessizlik
    +performans
    +kaliteli iç mekan
    -yakıt
    -iç mekan genişliği
    -donanım yetersizliği

2015 astra J 1.6 cdti 6 ileri manuel

+performans
    +motor sesi
    +performansına göre yakıt tüketimi
    Eksilerini çok kullanmadığım için hatırlamıyorum yol sesi vs.unuttum uzun zaman olduğu için

2016 Fluence 1.5 dCi icon Edc6

+yakıt tüketimi
    +geniş iç hacmi ve bagaj
    +dCi motorun performansı
    +yedek parça fiyatları
    -kağıt gibi kaporta
    -ses yalıtımı
    -motor sesi
    -iç mekan kalitesi

2019 Peugeot 5008 1.5 130 HP EAT8 Allure Selection

+geniş iç hacmi ve bagaj
    +donanım
    +küçük direksiyonun sürüş keyfi
    +yüksek sürüş deneyimi
    +araç içinde hissedilen titreşim
    +yüksek tork ve otomatik şanzımanın şehir içindeki rahatlığı
    +motor performansı (dizel ve jipe göre değerlendiriyorum)
    +7 kişi rahat seyahat
    Yakıt tüketimi ortalama ne + ne -
    -geç ısınan motor
    -lak lak kapanan ve kalitesiz hissettiren kapılar

2020 Opel Grandland X 1.2 130 HP EAT8 Özel Seri

+fiyatına oranla sunduğu donanımlar
    +1.2 turbo motorun sesi ve çekişi
    +iç hacim genişliği
    +bakım ve vergi avantajı
    +kaliteli hissettiren iç mekan
    -3 silindirli motorun titreşimi
    -yokuşlarda düşük hacmin getirdiği "gaza fazla basma eğilimi"
    -yakıt deposunun küçüklüğü
    150 km şehir içi kullanım deneyimi olduğu için yakıtla ilgili bir şey diyemiycem, şehir içinde yokuşlarda basarak ve deneyerek kullandım şimdilik 11.7 lt.

Kullandığım bir kaç araba daha var ama hatırlamadığım için yazmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frknsysl -- 19 Mayıs 2020; 3:1:53 >

• 1 yıl önceye kadar 2004 mini cooper kullanıyordum.. araç güzellik olarak gerçekten çok hoştu fakat içi çok dardı yani 3 kişi zor biniyordu araca seri bir araçtı fakat konforlu değildi şanzımanı sürekli tamire götürüyordum şanzımanları kronikmiş zaten cooper ların özellikle 2002 2005 arasının..

şuan ki aracım golf 5 memnunum konforlu geniş bir araç 7 aydır kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim.. cooper dan sonra müthiş rahat ve konforlu geldi
  • Güzellik bol fakat allahın belası trim sesi delirtiyor beni.f30 32ied

• 2016 Passat 1.4 tsi act highline
    +donanım
    +motor- act teknolojisi
    +geniş iç hacim ve bagaj

- kafadan kayması
    - hoparlörlerin arada saçma sapan trim sesi yapması

• Opel Corsa D 2013 1.4 Twinport Tam Otomatik 4 yıldır kullanıcısıyım
    +Manevra kabiliyetine bayılıyorum sürekli bildiğin sokak içinde manevra yapıyorum İstanbul’da süppper oluyor.
    +Park etmek gerçekten çok rahat(Küçük park yerlerine girebilmek İstanbul gibi bir şehirde pozitif)
    +İçi beklenenden gerçekten geniş
    +Yol tutuşu şartlar düşünüldüğünde iyi sayılır yüksek hızlardada güven veriyor
    Gel gelelim BANA GÖRE olumsuzluklarına
    -4 ileri vitesli olması sebebiyle ve ( + -)olmaması sebebiyle yokuşlarda sinir bozuyor ve vites atmıyor bir iki yöntemi var fakat zararlı
    -Yine vites sayısı,atmosferik benzinli motor olduğundan yakıtı fazla (İstanbul trafiği 10 litre)
    -Süspansiyon yapısı sert ve şehir içinde rahatsız ediyor bazen sırf bu yüzden lastiklerin havasını indirip yakıttan ve yol tutuştan feragat ediyorum
    -Fiat Linea,Punto altyapısına sahip bir araçtır kendileri yani Alman sanılan Amerikan sahipli(üretilen zamanlarında şu anda Fransız)bir İtalyan’dır kendileri daha önce Astra H ve J kullanmış birisi olarak Opel’den biraz uzak bir arabadır kendileri
    -Motor ve şanzıman kombinasyonundan dolayı araç doluyken veya klima açıkken çekiş problemleri yaşıyorsunuz bunuda devir çevirerek çözmek durumunda kalıyorsunuz yada sabrediyorsunuz
    -Birde amortisör üst takozları sürekli bozulur ve sinir eder fakat araçtan çok anlayan biri değişseniz rahatsız etmez çünkü farkedemezsiniz çünkü bozuk olduğu hali normalmiş gibi geliyor insanlara

Velhasıl kelam bu araç bir otomobilden rahat park ve rahat manevra yapabileyim,otomatik olsun uğraştırmasın,çok fazla km yapmam yakıt aşırı olmadıkça çok önemli olmaz,yağını suyunu koyayım şehiriçinde konforlu olmasada rahatça a’dan b’ye gideyim,rakiplerinden daha ucuz olsun insanlarının aracıdır.Eğer alacağınız araçtan konforlu olsun,az yaksın,basınca yürüsün beklentileriniz varsa uzak durun üzülürsünüz.

Bu arada benim gibi bir OTOMOBİL severseniz bu aracı evin tek aracı yada tek sahibi olacağım aracı olarak almanızı tavsiye etmem keza bu paralara daha eğlenceli otomobiller bulabilirsiniz fakat bakın gerçek bir OTOMOBİL severseniz.Araba abi severizde yani tabi diyen bir insansanız yukarıdaki kriterler size uygunsa almanızda bir sakınca yok.Hele ki hanımefendiler için biçilmiş kaftan bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTraveler -- 19 Mayıs 2020; 17:10:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyTraveler

Aga arabayı sattın mı bilmiyorum ama bende 2013 Corsa var 4 yıldır biniyorum direksiyonda göstergede gördüğüm son hız 190 ve bir problem yaşamıyorum sadece balans bozuk olduğunda klasik 120-130 civarı titreme yapıyor o.Satmadıysan bi servis veya ustaya götür istersen.
    Hocam çıkarsın,ama 120den sonra direksiyon deli gibi titriyor.Haliyle güven vermiyor araba, o hızlarda uzun süre kalabilmek imkansız.Corsayi babam kullanıyor duruyor hala (:

• 2015 C200d bluetech
    +Mükemmel iç konsept.Arabaya biner binmez, ben mercedesim, kaliteliyim hissiyatını fazlasıyla veriyor.
    +Mükemmel dış tasarım.İnanin bu araçtan indiğinizde insanların size gösterdiği saygı, prestijiniz ciddi manada artıyor.Octavia varken kasaba gittiğimde buyur abime ne vereyim olurken, c200den sonra beyefendi ne vereyim size, buyrun efendim para üstünuz oldu 🤣
    +Genel manada donanımlı araç.Ayni yildaki dengi satılan audi a4te bluetooth,usb ve dahi geri görüş kamerası bile bulunmazken bunda hepsi var.Ayni şekilde bmw grubundaki dengi 3.20d'nin pek çok modelinde hız sabitleyici, elektrikli koltuk vb bulunmazken bu araçta hepsi var.Bu da daha konforlu kılıyor.
    +Dizel olmasına rağmen içeriye oldukça az ses alıyor çift katlı camları sayesinde.
    -Performans olarak dengi sayilan a4 ve 3.20d'nin gerisinde kalıyor.
    -Amortisörleri sert.
    -Yakit tuketimi 1.6 dizel diğer araçlara göre daha fazla.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.