Şimdi Ara

Kripto para borsalarında yeni kriz: Vebitcoin işlemlerini durdurdu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
1
Favori
10.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Portraitclub

Gerçekten lise 2 terk mi?

Alıntıları Göster

Todex'in sitesinde uzun bir veda mektubu yayınlamış, sonra silip şuanki yazı gelmiş. Orada yazıyordu. Ekşide başlığı bulunabilir.

thodex kurucusunun veda mektubu - ekşi sözlük (eksisozluk.com)

"bu borcu ödeyebileceğime nasıl emin olduğumu sorarsanız bunun için kendi geçmişime bakmam yeterli oldu. size kendimden bahsetmek istiyorum. ben kocaeli'nde memur bir babanın 3 çocuğundan biri olarak doğdum ve 16 yaşıma kadar kocaeli'nde yaşayıp okumaya devam ettim. lise 2'yi bitirdikten sonra okula devam etmeme kararı alarak çalışmaya başladım. ilk kez ticaret yaparak kendi paramı kazanmaya başladığımda henüz reşit bile değildim...."

• Son yazdığın bankalar için de geçerli canım benim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben yabancı Binance ye aktardım. Batacaksak büyük firmada batalım.

• TheNewAtilla kullanıcısına yanıt

Ben geçerli değil mi dedim ? Bankalarda aynı reaksiyon olursa zaten kapitalizm çökmüş olur ;)

• Karaparasını aklayan akladı.Vurgunu vuran vurdu dolandırıcılıklar başladı.Dönem yavaş yavaş mal boşaltma dönemi Devletler bitirecek bu kriptoparaları.Yavaş yavaş kaçın.Verecekler malı milletin eline teknik haftalık satta aylık sat'a döndümü bitti bu iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

Ben yabancı Binance ye aktardım. Batacaksak büyük firmada batalım.

Yani mantıklı tüm dünya ile aynı anda batmış olunur en azından Kripto para borsalarında yeni kriz: Vebitcoin işlemlerini durdurdu 

• Bitcoin'de düzeltme başladığında vebitcoin bu açıklamayı yaptı. Kim bilir ne planlar yaptılar arka planda..

• Bu bitcoin olayını ısrarla savunulmasını bir türlü anlayamıyorum.Arkadaşlar açık ve net söylüyorum;İnşaallah tüm devletler sırayla bu kripto para olayını yasaklarlar.İnşallah bu olay insanlara ders olur da millet bu sanal kumardan vazgeçer.Niye bu kadar tepki göstediğime gelince;Bir kere hepinizin de bildiği gibi cripto paraların arkasında devletlerin merkez bankaları yok.Bütün kripto para borsası özel şirketlerin elinde.Bu da kim ne derse desin yarınlar için,her an dünyada ne yaşanacağının belirsiz olduğu bir ortamda insanlara güven verern bir durum değildir.Bundan iki yıl önce bir salgın hastalık sonucu tüm dünyada sistemin allak bullak olduğunu,insanların sokaklara bile çıkamadığı,bir şehirden bir şehire izin alarak gidileceğini söyleseydi kimse inanmazdı.Ama şu an yaşayarak görüyoruz.bu salgın döneminde tüm dünya ekonomisi yerle bir oldu.Almanya bile ilk defa cari açık vermeye başladı.Abd gibi bir devlette kongre baskını oldu,Ab ülkeleri gibi gelişmiş ülkelerde salgının ilk başında sağlık sistemi perişan oldu.Türkiye batı cephesinden koparak rusyaya yanaşıp eksenini doğuya çevirdi.f-35 projesinden çıkarıldığı gibi nato üyeliği bile tartışılır oldu.Abd ile çin son yılların en büyük gerilimini yaşıyor.Abd karadenizden savaş gemisi geçirip yaklaşan rusya-ukrayna savaşında blok oluşturma çabasında.Aşılar yeterli etkiyi gösteremediği gibi hızla artan salgının yayılım hızı ekonomileri tehdit etmeye devam ediyor.Yani böyle otoriter sert kararların alındığı bir dünyada yarın işler daha kötüye gittiğinde bırakın devletleri özel şirketlerin elinde bulunan kripto parayı kim garanti edebilir?Küresel ölçekte bir krizde şirketlerin değil devletlerin sözü geçer.Gerekirse bir kararla hepsini feshederler.Eski insanlar savaş kıtlık zamanlarında neredeyse insanlığın var olduğu günden beri değerli olan varlığı altını biriktirirlermiş.Ve onu da birine emaneten vererek değil evlerinde bahçesinde gömerek,saklayarak biriktirirlermiş.Doğru da yaparlarmış.Çünkü fiziki olarak elinde olmayan bir varlık aslında şartlar değiştiğinde aslında senin olmayabilir.Açın yotube de ekonmistlerin yüzlerce videosu var.Videoları izleyin ama videodan çok altındaki yorumları okuyun.Okduğunuzda biraz daha tedirgin olacaksınız.Çünkü artık insanlar kendi ülkelerindeki hukuka adalete kurumlara güvenmediği için devlet bankalarında dahi altın veya döviz bulundurmaya korkar olmuşlar.Tüm bunlar yaşanırken dövizi altını geçtim,gidip ortada fiziki olarak olmayan sanal,bir kumara milyonlarını yatıran insanda cahil cesareti vardır.İşte böyle bir ortamda bile bu kumarı hararetle savunan insanlar olduğu müddetçe 400000 insanın da parası gider 40 milyon insanın da parası gider.Bu puslu ortamda bence ekonomik olarak alım satım araçları ile fazla oynanmamalı tam tersi herşey olabildiğince sadeleştirilmelidir bence.Valla kim ne derse desin benim için bu zamanda birikim olarak sadece sağlam bir yerde muhafaza edilen altın döviz ve diğer değerli metalar güvenlidir.Kripto parada bugün çok güzel paralar kazanabilirsiniz ama yarın tüm birikimleriniz gidebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: smalsrol

Beyler, binanca, btc turk patlamaz mentalitesine girmeyin sakın. Şimdi siz cripto ekranlarında % 600 karları görüyorsunuz ama, o coinler "rezerv para" kabul edilen dolara yani likite dönüşmediği sürece sadece ekranda gözüken rakamlardan ibaret. Likitide sorunu yaşayan firmalar gördüğünüz gibi patır patır patlıyor. Eğer global olarak yatırımcılar coinlerini aynı anda nakite çevirmeye kalkarsa batmayacak borsa yok ;)

Bank run diyoruz buna normal herhangi bir bankada da herkes gidip çekse banka veremeyip batar çok basit bir şey

• quote:

Beyler, binanca, btc turk patlamaz mentalitesine girmeyin sakın. Şimdi siz cripto ekranlarında % 600 karları görüyorsunuz ama, o coinler "rezerv para" kabul edilen dolara yani likite dönüşmediği sürece sadece ekranda gözüken rakamlardan ibaret. Likitide sorunu yaşayan firmalar gördüğünüz gibi patır patır patlıyor. Eğer global olarak yatırımcılar coinlerini aynı anda nakite çevirmeye kalkarsa batmayacak borsa yok ;)

Bu dediğiniz normal borsalar, bankalar hatta devletler için bile geçerli. Hazine bonosu bozma tehditiyle ülkeler yönetiliyor.

Su anda turkiyede faaliyet gösteren herhangi bir bankanın tüm müşterileri aynı anda bankadan parasını çekmek istese, o banka da talebi karşılayamaz. Bankalardaki paraların çoğu kaydi paradır, kasalarda nakit karşılığı bulunmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 24 Nisan 2021; 0:50:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Müşteri temsilcisi böyle olan bir borsadan ne beklenir.Hala anlamıyorum binance gibi global bir borsa varken bizim gerizekalı milletimiz neden hala ne oldugu belirsiz borsalara paralarını kaptırır.

Kripto para borsalarında yeni kriz: Vebitcoin işlemlerini durdurdu
    Kripto para borsalarında yeni kriz: Vebitcoin işlemlerini durdurdu

• emookan E kullanıcısına yanıt
    Paraların yanacak diye mi korkuyorsun?
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt

Ciddimisiniz hocam ya :D Bu nedir? Hahahahahaha :)

• Bunun sahibi idda bayii işletiyor.Adam baktı ekmek var girdi bu işe keriz çok nede olsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

Aynı şekilde batmayacak banka ve menkul kıymetler borsası da yok...

Dünyada bir çok banka munzam karşılık oranı %8. Değil herkes dörtte biri para çekse bankalar batar....

Son cümlen doğru değil . Öyle sabit bir oran yok . Ülkenin kendi altyapısına göre ayarlanan ve değişiklik gösterebilen bir oran .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çok aşırı dalgalı düşüş olunca öyle bir patlar ki.

Misal Bitcoin 50 bin dolardan 10 dolara inerse.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt

Bayi işini gördüm de hani insan biraz kılıfını hazırlardı minarenin yahu... LoL.

• elLbufFer kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, piyasa kosullarina gore para basilir. Piyasayi fiziki paraya bogmaz hicbir ülke, bunun sebebi para basamiyor olmalari degil , resmi paralar ile kripto borsalarini kiyaslamak cok ama çok yanlis.

• quote:

Orijinalden alıntı: labtek38

Mtgox olayından haberiniz yok belli ki. Binance de çökse su akar yolunu bulur.

Onda kripto olayı yeniydi mtgox içerden yaptılar diye biliyorum ödemeleri yaptımı birşeyler izlemiştim şimdi aklımda değil borsada tutmak her zaman risk en güzeli paranı kazandınmı kaarını veya 50%sini nakitte tutup soğuk cüzdana atıcan bitti gitti

Bu olayı kriptoya bağlamaya çalışanlar var borsa ayrı birşey kripto blockchain olayı ayrı

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    Döviz altın vs parası olan adam için yatırım araçları zaten gariban adam 1000 liralık altın alıp kenara atsa ne olacak? kripto sana bir gecede 3 e katlama uzun vadede belki 100 e katlama imkanı sunuyor bunu dünya da hiçbir yatırım aracı veremez sana doğal olarak bunun tam tersi de mümkün tabi ki kimse zorla oyna demiyor ben çok fazla bilgim olmamasına + olarak kripto paraların çöküşüne rağmen %100'ün üzerinde kardayım 20 gündür uğraştığım parada. Borsada da ciddi paralar kaybeden insanlar var borsa da yasaklansın o zaman

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.