Şimdi Ara

kredi kartı aidatı için hakem heyeti kararına karşın bankanın tarafıma açtığı dava

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
13
Favori
46.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kredi kartı aidat bedellerinin geri iadesi için tüketici hakem heyetine başvurdum ve hakem heyeti benim lehime karar verdi, buna karşı banka bana 50 tllik karşı dava açtı, dava ile ilgili bana tebligat geldi, tüketici hakem heyetine bilgi almak için gittiğimde kendilerinin yapacak bir şeyi olmadığını, davayı kaybetmem halinde 1000-1500 tl lik mahkeme masraflarını benim ödeyeceğimi söyledi, bu nasıl iş anlamadım 50 tllik davanın 1500 liralık masrafı nasıl oluyor, banka bir avukata vekalet vermiş , ben de mi avukat tutacam, konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

• hangi banka ?
  • konuyu merak ettim, takipteyim.
  • O nasil is ya sasirdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  kredi kartı aidatı için hakem heyeti kararına karşın bankanın tarafıma açtığı dava

banka ile ilgili kredi kartlarımı ve tüm hesaplarımı kapattım, koskoca banka 50 liranın peşine düştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adizman

kredi kartı aidat bedellerinin geri iadesi için tüketici hakem heyetine başvurdum ve hakem heyeti benim lehime karar verdi, buna karşı banka bana 50 tllik karşı dava açtı, dava ile ilgili bana tebligat geldi, tüketici hakem heyetine bilgi almak için gittiğimde kendilerinin yapacak bir şeyi olmadığını, davayı kaybetmem halinde 1000-1500 tl lik mahkeme masraflarını benim ödeyeceğimi söyledi, bu nasıl iş anlamadım 50 tllik davanın 1500 liralık masrafı nasıl oluyor, banka bir avukata vekalet vermiş , ben de mi avukat tutacam, konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Dava sonucu ne oldu bugün aynı şey benimde basıma geldi?

• Geçmiş olsun umarım siz kazanırsınız..

Malesef bizim üni. tüm işlemleri iş bankası ile yapıyor. Okul biter bitmez iş bankasıyla tüm ilişiğimi keseceğim.
  • aynı dava bana da açılmış durumda konu hakkında yardımcı olacak arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kusva

aynı dava bana da açılmış durumda konu hakkında yardımcı olacak arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum....

Davaya gitme eğer bu para koymayacaksa
  • Arkadaşlar bende Akbank'la aynı durumdayım.Hakem heyeti beni haklı buldu.

Akbank'ın bütün kartlarını iptal ettirmiştim.

İptal ettirdiğim karta parayı iade ettiklerini söyleyip işi yokuşa sürdüler.Bende icraya verdim.

Akbank avukatları aracılıyla icra mahkemesine iptal davası açtı.İcra mahkemesi benden tekrar delilleri istedi.

Bende elimdeki e-posta kopyaları dahil hepsini verdim.

Mahkemem 4 aralıkta fakat il dışında görevli olacağım için mazeret dilekçesi verdim.

Başka bir tarihe ertelenecek.Sonuçlanırsa size bilgi veririm.

Hakem heyetinin verdiği kararı iptal ederlerse Danıştay'a gideriz.Fakat ihtimal vermiyorum.
  • enteresan bir durum bende böyle bir şey olmadı. bu verilen kararların anlaşılması zor bir durum.??????? üst yargının bu oyuna dur demesi lazım. kılıç balta oyununa döndü iş. ANGARD !!!!!!!!!! 1500 tl mahkeme masrafıda hiç hoş değil. olmuyor ayıp oluyor ama.

https://store.donanimhaber.com/e0/0a/04/e00a046ea042d32a8c3753f754525a74.jpg
     kredi kartı aidatı için hakem heyeti kararına karşın bankanın tarafıma açtığı dava

• quote:

Orijinalden alıntı: adizman

kredi kartı aidat bedellerinin geri iadesi için tüketici hakem heyetine başvurdum ve hakem heyeti benim lehime karar verdi, buna karşı banka bana 50 tllik karşı dava açtı, dava ile ilgili bana tebligat geldi, tüketici hakem heyetine bilgi almak için gittiğimde kendilerinin yapacak bir şeyi olmadığını, davayı kaybetmem halinde 1000-1500 tl lik mahkeme masraflarını benim ödeyeceğimi söyledi, bu nasıl iş anlamadım 50 tllik davanın 1500 liralık masrafı nasıl oluyor, banka bir avukata vekalet vermiş , ben de mi avukat tutacam, konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

sonuç nedir acaba?
  • Birader şimdiden geçmiş olsun bu davayı %100 kazanırlar.

Sana olayı özet geçeyim.Iş bankası senin kazanmış olduğun 50 TL'lik davana karşılık itiraz davası açmış.Banka savunmasında "50 TL'lik kesintinin bankayla yapmış olduğunuz kredi kartı sözleşmesinde olduğu belirtilmiştir " demiş.

Kısaca 50 TL kurtarayım derken = -1500 TL + Vakit kaybı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killerjackal -- 26 Ocak 2013; 5:12:30 >
  • Bu nasıl iş arkadaş bu memlekette dava açmak yıllar süren uğraştıran bi dertken artık dava açmak hakkını aramak yürek ister .tün yiyosa dava aç dedirten bi hukuk mu var

Bankalar yasal tefeci ve mafyadır devletle iş birliği yapar, artık maaşlarımız bile zorunlu olarak bankalara yatıyor oda vatandaşa kredi olarak dönüyor ve vatandaşın canını yakıyor bankada biriktirdiğimiz her kuruş.
  • tüketici hakem heyeti kararına nasıl itiraz edilebiliyor hayret bir olay.

müşteri her zaman haklıdır arkadaş.
  • gerçekten şaşırtıcı bir durum, bankaların verilen karara itiraz edip karşı dava açtığını ilk kez duyuyorum.. genelde tüketici mahkemesi kararını verir ve banka aidatı geri öder.. en azından çevremden duyduklarım bu şekilde.. bende yapıkrediye aynısını yapmayı düşünüyordum, şimdi bunları okuyunca açıkcası vazgeçtim..

basit bir miktarı kurtarayım derken hiç daha fazlasını vermeye gerek yok, artı yaşayacağın vakit kaybı sinir stresi hiç saymıyorum.. arkadaşa kolay gelsin hemde geçmiş olsun..
  • bankalar o parayı keyfi olarak düzewnli ödeme ve harcama yapan müşterilerine ödüyorlar zaten mesela örnek olarak ben işbankasını arayıp 10 saniye içinde aidatı geri alabiliyorum.

Ama eğer banka yerine tüketici heyeti ile parayı alma youna gidilirse banka karşı dava açıp karşı tarafı sindiriyor. Sanırım şu mantık söz konusu. "ALIŞMASINLAR" aklıma başka bir şey gelmedi.
  • Geçtiğimiz günlerde dava sonuçlandı, davayı kaybetmiş bulunuyorum.
    2 duruşma yapıldı, 2 duruşmayada gidip yazılı savunmamı verdim, bu konuda daha önce verilmiş olan tüketici mahkemesi ve yargıtay kararlarını emsal olarak gösterdim ama bu rağmen dava benim aleyhime sonuçlandı, çağlayan 6. tüketici mahkemesi tüketici hakem heyeti kararını iptal etti. henüz gerekçeli karar açıklanmadı hangi gerekçeyle iptal ettiğine dair bir bilgim yok. şu anda gerekçeli kararı bekliyorum ama işin ilginç yanı benim bu karara itiraz hakkım yok. karar kesinmiş, davanın değerinin düşük olması nedeniyle temyiz hakkımda yokmuş.
    şimdi gerekçeli kararı bekliyorum. orada mahkeme masrafları ve karşı tarafın avukatlık ücreti belirtilecekmiş. yani iş bankası bana güzel bir gol attı.
  • arkadaş etiniz ne budunuz ne tüketici hakem heyetine falan gidiyosunuz bankayla hukuk yolunda bir atışma yaparsan böyle 50 lira yerine 1500 gibi bir rakam ödersiniz

ha yok para bana koymaz ben hakkımı ararım derseniz hodri meydan

bende seneler önce böyle bi durumu yapacaktım forumdan gaza geldim yapı krediyi aradım ödemesseiz hakem heyetine vericem dedim temsilci tamam verin bizde size dava açarız o zaman dedi kapatın kartlarımı hesabımıda kapantın dedim kapattılar

bende vazgeçtim tabi 2 gün sonra aradılar bi yanlışlık olmus kartı geri verelim 50 lira bonus yükleyelim 3 sene boyuncada sizden aidat namına birşey alıcaz dediler

• gecmıs olsun ne dıym
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.