Şimdi Ara

klozet kadar iğrenç kullanışsız bir şey yok(ciddi konu) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
4
Favori
31.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
160 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birde oturulan pozisyon aslında alaturka ya nazaran sağlıksız.cunku bacaklar yeterince baskı yapmadigindan fazladan zorlamak gerekiyor.halbu ki alaturka da zorlanmaya gerek kalmıyor.yani daha sağlıklı.+ Temas da 0.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alaturka iyi güzel hoşta belli bi yaştan sonra deliği tutturmak zor bir de kapı arkasına oturduğun yerden kalkmak için kendini çekecek tutmaçlı ip gibi bir şey lazım ----(| şöyle bir şey gücü yetmiyor insanın kendi başına ayaklanmaya
  • Tamamen katıldığım muazzam tespitler olmuş. Fakat en büyük problemlerden birisi olan aşağıdakini nasıl atlamışsın hayret ettim:

"SU KESİNTİSİ"

Su kesikse ve klozette büyük iş görüyorsan bence bittiğin andır. Şişeden su almak falan tam bir kâbus. Bu arada favorim alaturka tuvalet ve çeşme ucuna 2m hortum ikilisidir. Göt deliğine tazyikli suyu püskürtmek kadar büyük keyif yok şu yalan dünyada

• quote:

Orijinalden alıntı: panter20

evdeki ekmek tablasında klozet yüzeyinden daha fazla dışkı bakterisi olduğundan da haberin yoktur heralde

Yav he he

• Sana şunu öneriyorum, tertemiz yöntem.

• Tek başına yaşıyorum o klozet benim vuyuyorum kıybacı

• Klozetten bende aynı şekilde tiksinti duyuyorum. Dışarda cafelerde felan denk gelince ayakta işemekten başka çare kalmıyor.

• tek çare üstüne çıkıp çömelmekmi yoksa illaki oturmak mı bilmiyorum. ama o da bir icat kim bulmuş acaba bilgisi olan yeşillendirsin.
  • Bez bağlayın en iyisi

• Şu klozete takan tek ben değilmişim ya o kadar mutlu oldum ki.

Dünyanın en iğrenç şeyi. Adı da alafranga. Hani çok önemli bir sanat terimi sanki. Normal tuvalet candır can. Hem hijyeniktir, hem hareket imkanı verir, hem pipiniz ile rahat rahat işersiniz, aslında kadınlar için çok çok çok daha hijyeniktir ( vajinal hastalıkları çok çabuk kaparlar klozette ), hem de sağlıklıdır. Evet evet öyle gerine gerine oturduğun klozet değil çömeldiğin alaturka sağlıklı olan.

Tabi ezberletilmiş yanlışlar öyle yaygın ki adama bunu söyleyince seni leylekler getirdi gibi algılıyor. Ama sonuçta halkının büyük çoğunluğu evrimin yalan olduğuna ikna olmuş bir ülkeyiz. Artık alıştım.

Ama hasta, düşkün, yaşlı insanlar için alafranga mecburiyet. Alafranga diyorum zira batının bize itelediği pisliklerden biri. Adı oradan geliyor.
  • Suprémacy kullanıcısına yanıt
    Alaturka tuvalet uzun vadede dizleri çok zorluyor ve zarar veriyor. Özellikle menisküs gibi bir sorununuz varsa alafranga elzem oluyor. Bu açıdan bakıldığında alafranga daha sağlıklı.

• Kişiye özelde klozet rahatlık da ortak kullanım iğrenç. Tutabildiğim kadar tutuyorum taki alaturka tuvalet bulana kadar. Alaturka tuvaletin zorunlu yapılması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koçari -- 9 Eylül 2017; 8:26:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerek sağlık açısından gerek hijyen açısından alaturka her türlü öndedir.
    klozet tembel ve pis adamın işidir.
  • Arkadaşa tamamen katılıyorum bu klozeti yaygınlaştıranın ta ebes.... arkadaş evde kullan ama toplu yerlerde her umumi tuvalette klozet var. Ya gerizekalı 3 tane klozet koyuyorsan bir tanede alaturka koy insanlara seçim hakkı sun. Neden klozete mecbur ediyorsun, birde yanyana dursanız tiksineceğiniz insanlarla poponuzu aynı yere koymak zorunda kalmak ne kadar iğrenç bir şey. Hele o umumi tuvaletlerde her türlü hastalıklı insan olabilir ve mecbur oraya oturmak zorunda kalıyorsunuz. Fakat alaturkada hiçbir yeriniz tuvalete temas etmiyor. Kim bunu yaygınlaştırdı anlamak mümkün değil. Sağlık açısından da bakıldığında alturka daha sağlıklı idrar ve büyük ihtiyacınız tam boşaltma açısından.
  • Neyseki son 3 aydir 2. ornek bana sorun cikartmiyor.

• Bu kadar detaylı düşünmemiş olmakla birlikte bende klozetin alaturka tuvaletin yanında çok kullanışsız ve pis olduğunu defalarca düşünmüşümdür

• telefonumu bi aliyorum bi başlıyorum harfiyata 15 dakika çıkmadiğim oluyor bide kulaklık takiyorum son ses müzikde var rahat rahat salıyorum ve bizim klozet ses yapmıyor sizinki tarihi eser herhalde ilk 2 saniye çok az bi ses çıkarıyor oda rahatsız edici değil

• Sırf evde 2 tane vardı söktürdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angmar Kralı -- 9 Eylül 2017; 11:6:15 >
  • Sana kedi kumu alınmalı forumca bi el atalım olaya

• çok boktan bir konu
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.