Yüzbaşı
15 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 87 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Beyler ben 2014/2015 Istanbul Universitesi AUZEF fakultesinse okuyorum azami ogrenim suresini aştiğim soylendi ve tecilim bu subat 1 de bitiyor tekrar uzatmak istesem uzata bilirmiyim ?Ayni durumu yasayanlar varsa bilgi vere bilirmi bu arada 29 doldurmadim.
Beyler ben 2014/2015 Istanbul Universitesi AUZEF fakultesinse okuyorum azami ogrenim suresini aştiğim soylendi ve tecilim bu subat 1 de bitiyor tekrar uzatmak istesem uzata bilirmiyim ?

Ayni durumu yasayanlar varsa bilgi vere bilirmi bu arada 29 doldurmadim.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, meslek eğitimini daha cazip hale getirmek için, 'MYO mezunlarına kısa dönem askerlik' taleplerinin gündemde olduğunu söylemiş, bu açıklama heyecan yaratmıştı. Milli Savunma Bakanlığı konuyla ilgili açıklamada bulundu. İki yıllık üniversite mezunları askerliği kısa dönem mi yapacak?

MYO MEZUNLARINA KISA DÖNEM GÜNDEMDE

"Bu konuşulan bir konu. Milli Eğitim Bakanımızla Sivas’ta yapılan bir toplantıda bu konu konuşuldu ve Sayın Bakanımız not aldı, 'Bu şekilde bir düzenleme yapalım' diye. Gündemde olan bir konu..."

MYO MEZUNUNA KISA DÖNEM ASKERLİK İDDİASI

Milli Savunma Bakanlığı, 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunlarının da kısa dönem askerlik yapabilmeleri için çalışmaların gündemde olduğuna ilişkin iddialara ise noktayı koyarak gündemlerinde böyle bir çalışma olmadığını duyurdu.

Bugün Milat Gazetesi'nin Serdar Arseven imzasıyla manşetine taşıdığı haberde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün, 'Meslek Yüksekokulu mezunlarına kısa dönem askerlik' konusunda, "taleplerin gündemde olduğu" yönünde açıklama yaptığı belirtilmişti.


Evet beyler yorumları alalım
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, adil kullanım kotasının kaldırılmasına ilişkin detayları açıkladı. Bakan Arslan, bu uygulamanın mayıs ayından itibaren kademeli olarak kalkacağını açıkladı ve gece kullanılan internetin kotadan düşmeyeceği müjdesini verdi.


Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda (BTK) düzenlenen 7 Şubat Dünya İnternet Günü ve Güvenli İnternet Merkezi Tanıtım Programı'na katıldı. Programda konuşan Bakan Arslan, son 100 yılın en önemli olaylarından birinin internetin icadı olduğunu kaydederek, "Öyle bir seviye ki artık vazgeçilmez, adeta hayatımızın olmazsa olmazı. Hayatımızın her alanında kullandığımız adeta davranış kalıplarımızı, alışkanlıklarımızı değiştiren, nerede olursa olsun her insanı dünya vatandaşı paydasında yeni bir yaşam tarzı edinmeye, dünyayla eş zamanlı, dünyayla birlikte yeni bir tarz oluşturmaya da iten bir sektör. Bir bakıma internet küresel sistemin kültürel merkezi haline geldi. İnternet sınırsız, hiyerarşinin olmadığı ve yenilikçi nitelenen yapısıyla özellikle gençlerimiz için önemli bir çekim merkezi. İnternet gerçeğini kabul ederken çocuklarımız üzerindeki etkilerini de kabul etmemiz gerekir. Gençlerimiz internet, özgürlükleri, istedikleri gibi kullanabildikleri, gizleyebildikleri kimlikleriyle kendilerini ifade ettikleri ve toplumsal baskılardan uzak, herhangi bir sorumluluk taşımadıkları bir mekan gibi görünebilir. Reel hayatta, her ne ki suçsa her ne ki kültürümüzün bir parçası olarak yapılmaması gerekiyorsa aynı şeylerin burada da yapılmaması gerektiğini özellikler etik açısından bilmemiz gerekir. O da yetmez yasalar karşısında aynı oranda suç olduğunu belki ortaya çıkması biraz zaman alabilir ama buna karşı sorumluluğumuzun da devam ettiğini bilmemiz gerekir. Dolayısıyla internette yerleşik değerlerimiz adeta yeniden üretiliyor. Örf ve adetlerimiz internet ortamında ne yazık ki değerini yitiriyor, insanı değerler de bu mekanda farklılık arz ediyor. Bu nedenle internetteki içerik ve gençlerin sörf yaparken nerede ne yaptıkları bence büyük önem arz ediyor" ifadelerini kullandı.

"İNTERNET DENEN SANAL MEDYANIN BAŞI BOŞ BIRAKILMAMASI GEREKTİĞİ BİR GERÇEK"
"İnternet ortamında hem içeriğin hem de güvenliğin büyük bir önem arz ettiğini söylemekte yarar var" diyen Bakan Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"İnternet alt yapısını oluştururken gerek kullanımın yaygınlaştırılması gerek kullanıcıların bilinçlendirilmesi de çok önemli. Geleceğimiz olan gençlerin tüm yaşam tarzını etkileyen internet denen sanal medyanın başı boş bırakılmaması gerektiği de bir gerçek. Sadece tedbir almanın yeterli olmadığını bilinçlendirmenin de önem taşıdığını özellikle vurgulamak gerekir. Güvenli İnternet Günü etkinliklerinin amacı da bu bilinçlendirmenin ve bu konuda bir farkındalığın oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır. Bu kapsamda da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna güvenli internet kapsamında internet ile ilgili gelişmeleri takip etmek, yeni politikalar üretmek, çocukların internet ortamında korunmalarının ve kollanmalarının çeşitli yollarının bulunması ve bunların desteklenmesi. çocukların, internetin sunduğu olanaklardan en etkin şekilde yararlanırken, internetin risklerine karşı da güvende olmalarını sağlamak için çalışmalar yapılması gerektiğini bilerek bu anlamda kuruma görevler verdik. Bu doğrultuda internet cafelerin kullanabileceği filtreleme programlarının belirlenmesi, çocuklarımıza dağıtılması amacıyla internet kullanımı konusunda tavsiyeler içeren kitapçıkların hazırlanması, zararlı içerikle mücadele amacıyla güvenli internet hizmeti oluşturulması gibi çalışmalar yapıldı. Güvenli İnternet Günü bağlamında da Avrupa Birliği ve dünya ülkeleri ile paralel etkinlikler yürütülmeye başlandı."

"ADİL KULLANIM KOTASI KALDIRILACAK"
Kurulacak bilinçlendirme merkezinde, internetin bilinçli kullanımına ilişkin bilinçlendirme çalışmalarından, çocuk ve gençlere yönelik atölye çalışmalarına kadar birçok faaliyetin yürütüleceğini belirten Bakan Arslan, "Bu atölye çalışmalarında robotik uygulamalar, çocuklar için kodlama, web tasarımı gibi birçok faaliyetin de yürütüleceğini bununla birlikte internetin bilinçli ve güvenli kullanımına ilişkin şimdiye kadar yaptığımız farkındalık çalışmalarının da devam edeceğini bir kere daha vurgulamak isterim. Kurulacak olan yeni yardım merkezi bünyesinde psikologlardan, bilişim öğretmenine, sosyal medya uzmanından, bilgi güvenliği uzmanına kadar birçok kişinin interneti en geniş boyutuyla ele aldığı uzman bir grup çalışacak ve bu merkezde bu uzmanlar eşliğinde çocuklarımız, gençlerimiz ve ailelerinin internet kullanımıyla ilgili karşılaştıkları problemlere ilişkin tavsiyeler sunulacak ve danışmanlık hizmeti verilecek. Türkiye'de öğretim gören ilköğretim ve lise çağındaki gençlerimizden 'internettesiniz, güvende misiniz?' videoda çekin gönderin diye bir yarışma düzenlendi. Memnuniyetle ifade etmek gerekir ki özellikle ortaokul çağındaki gençlerimizden çok güzel fikirler çıktı, bu yarışma bence çok güzel oldu. Adil Kullanım Kotası noktası ile ilgili, Mayıs ayından itibaren kademeli bir geçiş olacak ve 2018 sonu itibariyle tamamen kaldırılacak. Özellikle gece kullanılan internette kotadan düşülmeyecek bunu da tekrar vurgulayalım" şeklinde konuştu.

ADİL KULLANIM KOTASI NEDİR?
Türkiye'de internet kullanıcılarının en büyük sıkıntılarının başında adil kullanım kotası geliyor. Bildiğimiz üzere 'limitsiz' söylemiyle yapılan internet kampanyalarının arka planında adil kullanım kotası yer alıyor. Tarifeye göre 50GB, 75GB, 100GB ve üzeri olarak uygulanan bu sistemle, bir ay içinde kotayı doldurduğunuzda internet hızınız otomatik olarak düşüyor. Tarifeniz 50 Mbps hızında olsa bile AKK'yi doldurduğunuz vakit 3 Mbps'e düşüyor. İşte bu uygulama internet kullanıcıları tarafından sürekli olarak eleştiriliyordu. Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamayla AKK'nin 2018 sonu itibarıyla kalkacağının müjdesi verilmişti.
Arkadaşlar bir lg g2 kullanıcısıyim bu telefondan o kadar memnunum ki süper ötesi ama bugün beni hayal kırıklığına uğrattı uzatmadan konuya geçeyim bataryası bitmiştir zannedip yeni orjinal batarya aldım ve değiştirdim (telefonlu degistirdi) ve gerek 8 saat gerekse 12 saat sarj ettim alakası yok sarj şu gibi bitiyor dikkatimi çeken her 2 dk bir %1 düşüyor buda bana 4-5 gidiyor eskiden telefon 2 günü çıkarttığını şimdi akşamı yüzünü göremiyoruz üstüne üstlük bataryası yeni resimler ata cam bir bakın ekran asiri sarj yediğini gösteriyor ama ekranla alakalı her şeyi kapattım yine yiyor yine.

hayırlı ramazanlar iyi forumlar beyler telefonum note 4 yeni aldım 3 ay oldu android 6 sürümünü yükledim ve 2 hafta boyle kullandım ve ileri zamanlarda telefonda sinyal problemi oldu git gide büyüdü ve sinyal cekmıyor du samsung servisine götürdüm.
Samsung servisten telefon yere düşmüş İmei silinmiş dediler saçma buldum ama anladım ayagı yapıp cıktım sonra telefon asırı ısınmaya başladı bildigimiz fırın sim kart okumamaya başladı bende android 6 dan 5.1.1 sürümünü cevirdim yani eski sürüme garantiye verdim daha yeni eski sürüme geçtim ROM dediklerini mi yaptım ve yaptıysam servisten arayıp garanti dışı derler mi ? yorumlarınızı bekliyorum
beyler fotoda 2 tane işlemci var sol taraftaki benım kullandığım sağ taraftakide takmak istediğim uyumlumu ben bir sorun görmedim ama emin olmak istedim sizlere danışmak ve paylaşmak istedim

ANAKART

Beyler ekran kartim 9600 gt ve fani sogutmuyordu 4 pin mis bende yeni fan aldim ve 2 pin oldugunu fark ettim ve taktim fani calisiyor ama ekran gelmiyor ?
Beyler kulladıgım ekran kartı yandı oyunlarda acayip kasma yaşıyorum ve yeni ekran kartı almayı planlıyorum hatta kafamda bir model var-- HD7850 DirectCU 1GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.1 EKRAN KARTI-- ama bilgisayarıma uyup uymayacagı hakkında kafam karıştı yinede forumun da bilgisini almak istedim yardım ederseniz sevinirim

Alınacak Olan Ekran Kartı-----HD7850 DirectCU 1GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

Eski yani yanan ekran kartım----Nvidia 9600gt 1gb 25
Anakart-------Gıgabyte p35 s3g
Psu------------230W
Ram:----------Kingston 2GB
İşlemci--------İntel Core Duo 2--2.53
Beyler kulladıgım ekran kartı yandı oyunlarda acayip kasma yaşıyorum ve yeni ekran kartı almayı planlıyorum hatta kafamda bir model var-- HD7850 DirectCU 1GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.1 EKRAN KARTI-- ama bilgisayarıma uyup uymayacagı hakkında kafam karıştı yinede forumun da bilgisini almak istedim yardım ederseniz sevinirim

Alınacak Olan Ekran Kartı-----HD7850 DirectCU 1GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

Eski yani yanan ekran kartım----Nvidia 9600gt 1gb 256 bit ddr3
Anakart-------Gıgabyte p35 s3g
Psu------------230W
Ram:----------Kingston 2GB
İşlemci--------İntel Core Duo 2--2.53
Hakkında
Konum: Ankara, Yenimahalle
Meslek: Şoför(Sürücü)
İlgi Alanları: Bilgisayar
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Steam
abidindorman
Steam
dorman73
TV
TV
Tablet
Asus
LOL
Garen
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 581
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.538
İkinci El Bölümü Mesajları: 44
Konularının görüntülenme sayısı: 5.786 (Bu ay: 64)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 451 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.