Şimdi Ara

klozet kadar iğrenç kullanışsız bir şey yok(ciddi konu) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
233
Cevap
4
Favori
31.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
160 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bizim evde ikisi de var annemin bacaklarında sorun olduğundan o klozet istedi. Ben alaturkadan şaşmam şehir dışında ise camilere giderim bulamasam klozete temas etmeden biraz zorlanarak yaparım. Ayrıca o götünü şıp şıp diye yıkayanlar gerçekten mide bulandırıyor, kağıtı biraz ıslatıp temizlemek varken. Hijyene dikket edenlerin dışarıda yeyip içmemesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ramsey8795 -- 10 Haziran 2019; 19:47:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

hocam konu ile ilgli gelişme var mıdır?
    Hocam ne gibi bir gelişme olabilir?

• hijyenikliğini geçtim bide mıcamıyorum buna. gelmiyor anasını satıyım. Ayaktayken gelen şey buna oturunca gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hocam ne gibi bir gelişme olabilir?

Alıntıları Göster
    ne bileyim hocam yeni tasarım bir tuvalet vs yapabilirler diye şeyetmiştim

• Başkasının moklu totosunun temas ettiği yüzeye siz temas etmek durumunda kalıyorsunuz. Bundan daha iğrenç ne olabilir?

İşin daha iğrenç yanı birkaç Asya ülkesi hariç tüm dünya bu klozet denen iğrençliği benimsemiş ve kültür olarak içselleştirmiş durumda. Öh...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı hallerde alafranga tuvalet kullanmak mecburi oluyor, mesela sakatlanmak veya yaşlanmak gibi.

• Kesinlikle katılıyorum klozet olan yerde wc inatla girmiyorum,
  • Sol elinizle o kıçınızı yıkayacaksınız ve sileceksiniz suyla püskürtmekle bitmiyor iş müslüman adam böyle yapar yorum yazanların 100 kişi tuvalet adabını temizliği bilmiyor birde

buyrun hep beraber öğrenelim öğrenmek değil bilmemek ayıptır

Tuvalet adabı

Sual: Tuvalet adabı nelerdir?
    CEVAP
    1- Tuvalete girerken Euzü Besmele çekilip, (Allahümme innî eûzü bike minel hubsi vel habâis) duası okunur.

2- Tuvalete girerken elinde, Allahü teâlânın ismi ve Kur’an-ı kerim yazılı bir şey bulunmamalı. Cepte veya kapalı olursa mahzuru olmaz. Boynunda Allah yazılı kolye bulunmamalı. Varsa bluz içine koymalı.

3- Tuvalete uygun şekilde kaplanmış muskayla girmek caizdir.

4- Tuvalete sol ayakla girip, sağ ayakla çıkmalı.

5- Tuvaletten çıkınca, (Elhamdülillâhillezî ezhebe anil eza ve âfâni) duası okunmalı.

6- Tuvalette konuşmamalı, çok oturmamalı, gazete falan okumamalı, şarkı söylememeli, sigara içmemeli, sakız çiğnememelidir.

7- Tuvalette zikredilmez, selam verenin selamı alınmaz. Aksıran ise, kalbinden Elhamdülillah der.

8- Tuvalette abdest bozarken, önü ve arkayı kıbleye getirmemeli. Sola doğru meyletmeli.

9- İstincadan, yani taharetlendikten sonra hemen örtünmeli.

10- Sol el ile taharetlenmeli. Sol elinde, istincaya mâni bir özür varsa, sağ elle istinca yapmasında kerahat yoktur.

11- Pisliği parmakla alıp eli yıkamalı. En sonunda kalan pislik varsa onu da su ile yıkamalı.

12- Erkekler, istinca yaparken, arkadan öne doğru, kadınlar ise önden arkaya doğru yıkamalı. Böylece ön avret yerine pislik bulaştırılmadığı gibi, tahrik edilerek şehvete de sebep olunmaz.

13- Taharetlendikten sonra, bezle kurulanmalı. Bez yoksa tuvalet kâğıdıyla da kurulanmak caiz olur. Bu kâğıtlar o maksatla imal edilmiştir. Başka kâğıtları kullanmak mekruh olur.

14- İstincadan, yani temizlendikten sonra iç çamaşırına bir miktar su serpmeli. Böylece, çamaşırında yaşlık görünce idrar sanmamalı, bu benim döktüğüm su diyerek vesveseye kapılmamalı.

15- Temizlendikten sonra, erkekler istibra yapmalı. Kadınlar istibra yapmaz. İstibra idrar kanalında idrar bırakmamaktır. İstibra, yürüyerek, öksürerek veya sol tarafa yatarak yapılır.

16- İstibra yapılmadan tuvaletten çıkılırsa, idrarın çıkma ve çamaşıra bulaşma ihtimali olacağından, tuvaletten çıkmadan önce idrar deliğine, arpa büyüklüğünde bir pamuk konularak idrarın dışarı çıkması önlenmeli.

17- İstibra yapılarak idrar kalmadığının anlaşılmasına, kalbin mutmain olmasına istinka denir. İstinkadan sonra, artık abdest alınabilir.

18- Avret yerine ve necasete bakmamalı, tuvalete sümkürmemeli, tükürmemeli.

19- Zaruretsiz ayakta idrar yapmamalı. Tuvalette elbiseye idrar sıçratmamalı. Bunun için mümkünse, ayrı bir pijama, eşofman kullanılmalıdır. Tuvalete özel pijama ile ve başı örtülü olarak girmek müstehabdır.

20- Tuvaletten çıkınca elleri yıkamalı.

21- Hiçbir suya, cami duvarına, mezarlığa ve yola abdest bozmamalıdır.

22- Su bulunmazsa, taş ve benzerleriyle taharetlenmek, de su yerine geçer.
    gelelim klozet şikayetine dışkı atamama sorununa bundan alın ayağınızın altına koyun alın size alaturka stylehttps://www.cimri.com/klozet-taburesi-fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk6688 -- 15 Aralık 2020; 2:20:10 >

• İğrenç olduğu su götürmez bir gerçek de. Asıl iğrenç olan umumi olarak kamusal alanda, hattâ evde toplu olarak ortaklaşa kullanılması. Hadi kendine ait sadece sana özel olur yine anlarım. Diğer türlü insanın bünyesi kaldırmaz normalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 15 Mayıs 2022; 2:9:12 >
  • yalnızca kendi evimde klozete rahat otururum. bilirim ne olup olmadığını ama başka birinin evinde rahat değil, zaten avm, benzin istasyonu gibi yerlerde klozeti asla kullanmam.

• hocam ben bu konuya bayılıyorum, favorilerimde duruyor, ara ara girip eşe dosta gösteriyorum. Bu kadar güzel tespitler yapılamazdı. Uzay çağındayız ve arkadaşın yıllar önce bahsettiği tüm olumsuzluklar halen devam etmekte. Lütfen bu konuyu dünyanın en ünlü klozet imalatçılarına yollayın :D

• Frank Lapidus kullanıcısına yanıt
    Efsane konu. Unutma unutturma.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Moklu toto ne alaka hocam?

İnsanlar tonunun lobuyla mıçmıyor ki! En kötü ihtimalle adamda çıban ya da mantar falan gibi cilt hastalığı vardır o bulaşır.

Ben yine de ev dışında kullanmam pek alafranga. Mecbur kalırsam üstünü tuvalet kağıdı ile kaplar öyle otururum. Çünkü oraya işeyen oluyor üstüne dökülüyor falan sıkıntı her türlü. Ama orada kaka olmaz pek.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.