A

Yarbay
04 Kasım 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 119 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Önce evlenin. En az beş çocuk yapın, sonra köle gibi çalışıp onlara bakın. Düşünmeyin, sorgulamayın sadece biat edin. Farkında olmadan yaşanmamış hayatınızı kapitalizme heba etmek için birbirinizle yiyişin. Bu mükemmel. Hepiniz sistemin aradığı vasıfsız pasif elamanlarsınız.
1950de vita yağını piyasaya süren firmanın; bugün pastacılıkta kullanılan "sanayi tipi" biskin yağı ürettiğini ve yediğiniz o lezzetli poğaçaların bu margarin ile yapıldığını unutmayın, bu poğaçalarda oran da "1kilo un+yarım kilo yağ" !
Daha fenası boyoz, kol böreği gibi yufka ile açılarak yapılan bütün pastane malzemelerinde bu börek ustalarının vazgeçilmezi bu margarin var, çünkü hamur daha kolay şekil alıyor ve daha lezzetli oluyor!!

Gerisini kalp ve beyin damarları düşünsün

Via => @drdaisyy (Twitter)
Arkadaşlar 150 lilik motorum vardı scooter. 2 yıl hergün bindim. Ehliyetim var. Honda cb250r vitesli hemde yüksek motora adım için uygun mudur?
Cevaplar için teşekkür ederim.
Naked seviyorum.
(Mt07 alacaktım uyarıları dikkate alarak cb250r a karar verdim.)
Yahu anormal bişemi yapıyorum ben?
Adamı kemeri takarken tık sesini duyunca hop arkasını dönüyor noluyo diye
Bide servisten inerken çıkarttığımda
Ulan daha dün senin servisin kaza yapmışken
Artı şuan yolculuk yapıyorum Birtanesi kemeri takılı değil
Hepsi seçilmiş insan kaza olursa hava uçacak koltukla güvenli iniş yapacak zannediyorlar
690.80₺

Arkadaşlar aslında açmayacaktım
Nemli yerde oksitlenir yok paslanır dediler bende korktum kırdım kumbarayı
Daha çok 1 lira var 50 kuruş ve 25 kuruş çok az
Kaç para var burda?? 1.5 yıldır açılmadı şimdi açıldı. [SAYILDI][AÇIKLANDI]

Sayıldı
Kaç para var burda?? 1.5 yıldır açılmadı şimdi açıldı. [SAYILDI][AÇIKLANDI]
Güzel fabrikamın enteresan insanları :)

Çay vs.. Otomatının uyarı kağıdında bile tartışırız
Çok zor değil yapabilirsin
Beşiktaşlısın
Hadi hecele
Teb-rik-ler Be-şik-taş
Çok zor olmasa gerek
Sallama ile olmuyo o işler
Amacın ne herkes biliyor
Pm atamıyorum sana ergen
Neden engelledin
Yaranmı var
Annem ve kız kardeşim namaz kılar. Dİni bütün insanlardır.
Sakın yanlış anlama olmasın ama gerek varmı,
Gidin bakın camilere kaç kişi var.?
Yazık günah Değilmi bu maaşlara?
Bide torpille bu işi yapanlar var malum partiye sırtını dayamış!!
Valla haram zıkkım olsun hepsine!!
O camilerin yerine;
Sağlık ocağı vb.. şeyler yapın faydası olur belki.
Anneme soruyorum; anne fazla değilmi bu kadar camii?.
Diye pek cevap vermiyor kadın, oda biliyor da doğru olmadığını neyse üstlemiyorum.
İki bayram için camii yapıyorlar, anlamak zor.
Paylaşıldıysa silinebilir güzel bir yazı olmuş

Eminim hatırlarsınız, 2009'da İstanbul'a yağmur yağdı, 31 kişi boğularak can verdi, asrın liderimiz “derenin intikamı” dedi, Kadir Topbaş daha bilimsel bi izahatta bulundu, “sprey gazları ozonu deliyor, buzullar eriyor, bu yağışlar ondan” dedi.
*
(Manhattan feribotu süratini ayarlayamadı, iskeleye çarptı. 60 yolcu yaralandı, 129 yolcu New York Belediyesi'ni mahkemeye verdi. Omuriliği zedelenen, felç olan biri, 23 milyon dolar tazminat kazandı. Şimdilik toplam 52 milyon dolar tazminat ödendi, 42 dava sürüyor.)
*
Ankara'ya yağmur yağdı, denizi olmayan şehirde dalgıçlar insan çıkardı, Melih Gökçek vatandaşa tavsiyede bulundu, “sele uykuda yakalanmayın, üst kat komşunuzda kalın” dedi.
*
(Boston belediyesi, evinin önünde biriken karları temizlemediği için, ABD dışişleri bakanı John Kerry'ye para cezası kesti. ABD'de her kış milyonlarca dolarlık “buzda kaydım düştüm, kalçamı kırdım, bunun sorumlusu önlem almayan yetkililerdir” davası açılıyor.)
*
Balkan harbinden kalma ilkel vagonları “hızlı tren” yaptılar, ilk virajda 41 kişi sizlere ömür… TCDD genel müdürvekili “her şey Allah'tan” dedi. Akp milletvekili “kem gözlerin nazarı” dedi. Asrın liderimiz “bu bölgede 1950'den beri kaza oluyor” dedi. Binali bey ulaştırma bakanıydı, “niye istifa edeyim, treni ben mi kullanıyorum” dedi.
*
(Asfalttaki çukurlar nedeniyle Londra belediyesine açılan dava sayısında yüzde 40 artış oldu. Aracı zarar gören mahkemeye gidiyor.)
*
Boğaz köprülerindeki tamirat İstanbul trafiğini felç etti, karayolları genel müdürü çözüm önerisinde bulundu, “tatil imkanı olan İstanbullular İstanbul'u terkederse, İstanbullular rahat eder” dedi.
*
(Düsseldorf belediyesi, metro inşaatının gürültüsü ve görüntü kirliliği nedeniyle çevredeki 150 esnafa bir milyon euro tazminat ödedi.)
*
Soma'da 301 madencimiz katledildi, “fıtrat” denildi.
*
(Florida'da bir kadın Starbucks'tan kahve aldı, bardağın kapağı çıktı, kadının eli yandı, 100 bin dolar tazminat ödendi. Mahkeme “15 bin dolar tedavi masrafı için, 85 bin dolar yaşadığı acı için” dedi.)
*
Memleketi keneler sardı, Kırım Kongo kanamalı ateşinden ölen ölene… Sağlık bakanımız “pantolon paçalarını çoraba sokun” dedi.
*
(Malaga belediyesi, yoğun trafik nedeniyle kilisedeki düğününe bir saat geç kalan geline, üç bin euro manevi tazminat ödedi.)
*
Söndürmeyi beceremediler, Antalya Manavgat bir hafta yandı kardeşim, şehir büyüklüğünde alan kül oldu. Orman genel müdür yardımcısı “tek iyi tarafı ormanlarımızda kene kalmadı” dedi.
*
(Madrid belediyesi, bir apartman inşaatının gürültüsünden rahatsız olan komşu apartmanlara, daha az gürültü çıkaran makineler kullanılmadığı ve yeterli denetim yapılmadığı için 10 bin euro tazminat ödedi.)
*
Afrika uçuşlarında yeterli önlem alınmadığı için Ebola virüsünün Türkiye'ye bulaştığı ortaya çıktı, THY genel müdürü yüreğimize su serpti, “Ebola aslında göründüğü kadar kötü bir şey değil, Allah göstermesin bulaşınca öldürüyor” dedi.
*
(Japonya'nın Okinawa şehrinde yaşayanlar, şehirdeki Amerikan hava üssünün gürültüsü nedeniyle dava açtı, uçakların ses seviyesi yüzünden “sabır sınırının aşıldığı” gerekçesiyle, 22 bin kişiye 268 milyon dolar tazminat ödendi.)
*
Tuzla tersanesinde kurtarma filikasını kum torbaları yerine işçileri oturtarak denediler, işçileri filikaya doldurup tankerin arkasından denize attılar, üçü boğuldu. “Filika Çin malıydı, camı kırıldı, Çinlilerin hatası” dediler.
İş kazalarında, işçi ölümlerinde “dünya rekoru” kırdık, ekonomi bakanı “iş kazaları medeniyet göstergesidir” dedi.
Yandaş müteahhitin inşaatında asansör çakıldı, 10 işçi pisi pisine hayatını kaybetti, Ahmet Kiziroğlu “şehit hükmündedirler” dedi.
*
(Taaa 1931 senesinde yapılan 102 katlı 381 metre yüksekliğindeki 74 asansörlü Empire State gökdeleninde kaç işçi öldü biliyor musunuz? Beş işçi öldü. Bina üç katı büyüklüğünde, çalışan işçi sayısı dört katı, taaa 83 sene önceki teknik imkanlar, can kaybı yarı yarıya azdı. Taaa 1887 senesinde üç bin işçi tarafından inşa edilen 300 metre yüksekliğindeki Eyfel Kulesi'nde kaç işçi hayatını kaybetti biliyor musunuz? Sıfır… Ölen işçi olmadı. Eyfel Kulesi her yedi senede bir boyanır, her defasında 60 ton boya, bin 500 fırça, beş bin zımpara kağıdı, bin 500 işçi tulumu tüketilir. 130 senedir boyanıyor, 130 senedir kaç işçi hayatını kaybetti? Sıfır… Ölen işçi olmadı. İstiklal Savaşı'nda, İnönü, Sakarya, Büyük Taarruz, 10 bin 500 şehit verdik. Akp döneminde ihmaller ve sorumsuzluklar yüzünden pisi pisine hayatını kaybeden işçi sayısı, şimdilik 15 binden fazla.)
*
“Nükleer santral patlarsa ne olacak” diye sordular, asrın liderimiz “ha nükleer santral kurmuşsun, ha evine mutfak tüpü bağlatmışsın, riski aynı” dedi. Enerji bakanı daha şık izah etti, “ABD'de yapılan araştırmaya göre, bekarların ölüm oranı nükleer santral kazalarında ölenlerden daha yüksek, bekarlık nükleer santrallardan daha tehlikeli” dedi.
*
(ABD'de iki yıl içinde üç ayrı evde üç çocuğun üzerine şifonyer devrildi, çocuklar öldü, şifonyerlerin üreticisi olan İsveçli İkea firması, çocukların ailelerine 50 milyon dolar tazminat ödedi.)
*
Deprem oldu, Van Erciş yerlebir oldu, arama kurtarmada yetersiz kalındı, insanlarımız enkaz altında bağıra bağıra can verdi. “Yabancı ülkelerden gelen kurtarma ekiplerini niye kabul etmedik” diye sordular… Beşir Atalay “kendi potansiyelimizi görmek istedik” dedi.
İlkokullarda süt dağıttılar, onbinlerce çocuk hastanelik oldu, milli eğitim bakanı “zehirlenme değil, süte karşı hassasiyet” dedi, Bülent Arınç “çocuklar aşırı dozdan rahatsızlanmış olabilir” dedi, Diyarbakır valisi “sütten değil, psikolojik” dedi, Sivas valisi “zehirlenme değil, süt biraz bozuk” dedi, Konya valisi “zehirlenmediler, etkilendiler” dedi, Edirne valisi “açlıktan mideleri bulanmıştır” dedi.
Ankara'da su sıkıntısı başgösterdi, Melih Gökçek “Ankaralılar tatile çıksın, annelerini babalarını ziyaret etsinler, biraz rahatlarız” dedi.
Emeklilerin PTT'deki maaş kuyrukları çileye döndü, kuyrukta ölenler oldu, PTT genel müdürü “maaş kuyrukları emeklilerimiz için sosyal aktivite, kendi yaşıtlarını görüyorlar, kuyrukta sohbet ediyorlar” dedi.
Ankara'da belediye otobüsü durağa daldı, 12 insanımız öldü, sağlık bakanı “fren boşalması” dedi.
*
(Stuttgart tren garının yenilenmesi projesi, protesto gösterilerine sebep oldu, polis kalabalığa müdahale etti, TOMA benzeri araçtan sıkılan tazyikli suyla gözünden yaralanan protestocu 120 bin euro tazminat aldı.)
*
Cephanelik patladı, 25 şehit verdik, orman bakanı “Hindistan'da Pakistan'da olur böyle şeyler” dedi.
Türkiye'de Suriye'den fazla canlı bomba patladı, özellikle 2015 senesinde bombayla öldürülen sivil sayısı bir önceki seneye göre yüzde 7 bin 600 oranında arttı.
“Canlı bombaları niye yakalayamıyorsunuz” diye sordular… Ahmet Kiziroğlu “hepsinin tek tek isim listesi elimizde ama, eylem yapmadan tutuklayamayız, Türkiye sebepsiz yere insanların tutuklanabileceği bir ülke değil” dedi.
Kilis'te 22 kişi öldü, Kilis valisi toplumu bilgilendirdi, “bu roketlerin buraya düşüyor olması eleştiriliyor, tabii ki düşecek, havada mı kalacak, yerçekimi var” dedi.
*
(11 Eylül'de ikiz kuleler yıkıldı. Yaklaşık 10 bin kişi “saldırı sırasında o bölgede çalışıyordum, kül, duman ve zehirli gazlar nedeniyle sağlığımı kaybettim” diyerek dava açtı. New York belediyesi toplam 657 milyon dolar tazminat ödedi.)
*
Haydarpaşa Garı meşale gibi yandı, “kaynaktan” dediler.
Karaköy iskelesi battı, “lodostan” dediler.
İstanbul'da fabrika havaya uçtu, 20 insanımız daha gitti. İşyeri ruhsatsızdı, işçiler sigortasızdı, vergi kaçaktı, elektrik araklamaydı, bina çürüktü, “neden patladı” diye sordular, İstanbul valisi “fabrikanın kazanından” dedi.
Ankara'da yılbaşı gecesi üniversite öğrencisi yedi gencimiz doğalgazdan can verdi, başkent doğalgaz şirketinin genel müdürü “biliyorsunuz bugün cuma namazı var, fazla soru almayalım, müsaadenizi isteyeceğiz” dedi.
Konya'da tarikat yurdu patladı, 17 kız çocuğumuz öldü, “tüpten” dediler.
Adana'da tarikat yurdu yandı, 11 kız çocuğumuz öldü, “kapı sıkışmış” dediler.
*
(Londra'da geçen ay gökdelende yangın çıktı, 80 kişi hayatını kaybetti, mahkeme devam ediyor, Kensington&Chelsea belediyesinin 50 milyon sterlin tazminat ödemesi bekleniyor.)
*
İstanbul büyükşehir belediyesinin bir yıllık bütçesi ne kadar biliyor musunuz?
11 milyar dolar!
1994'ten beri bu zihniyet yönetiyor.
253 milyar dolar eder!
*

Belediyecilik bizim işimiz” diyen arkadaşların 253 milyar dolar harcadığı İstanbul'a bakıyoruz… İnsanlar sokaklarda yüzüyor, belediye otobüsleri duba olmuş, tramvay denizaltı olmadığı için gidemiyor, metro kaba dalgalı, Avrasya tüneli akvaryum.
*
Elalem Mars'ta su buldu.
Biz layığımızı bulduk.

- Yılmaz Özdil -
Hakkında
Konum: Kocaeli,İzmit
Forum İmzası:
2,45 GHz Octa-Core İşlemci | Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 | 4 GB LP-DDR4x Ram | 64 GB Dahili Hafıza 256 GB Micro SD | LTE 1Gbps | Android 7.1.1 Nougat
4K HDR 3840 x 2160 IPS LCD | 5.5 Inc | 807 PPI | 16 M Renk | 19 Mp Motion Eye Kamera | 720p 960 fps Slow Motion Video | 3.230 Mah Batarya
Hakkımda:
psn:ali1903kemal
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 2.600
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.911
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 37.802 (Bu ay: 90)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.307 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.