Şimdi Ara

klimayı açınca tıss sesi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
7.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba araç fc5 kasa honda civic klimayı açınca tıss diye ses geliyor neden olur bu?
    https://streamable.com/fshcm0

• Aynı ses eski aracımda da geliyordu. Açtığım andan itibaren 4 5 saniye sürüyordu. Sorun yaşamadığım için sebebini hiç araştırmadım belki bilen vardır takip.
  • yılann gibi araba. tıslama normal.

• Klima gazıyla alakalı olabilir ama benim arabada da 2-3 saniye kadar geliyor bu zamana kadar bir sorun yaşamadım.Gaz seviyesini kontrol ettirebilirsiniz belki azalmış olabilir.
  • sistem devreye girerken tislama sesi bütün araçlarda geliyor genelde. kimi içerden duymuyor bu sesi kimisi duyuyor. sistemdeki gaz dolaşıma girdigi için o ses geliyor normal olarak.
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    ama daha önceden gelmiyordu ses
  • gaz azalmış/bitmiş. benim araçta da kaçak var yılda bir mecbur gaz bastırıyorum gaz kalmayınca aynı sesten geliyor.

• emir.ksk kullanıcısına yanıt
    gaz kaçağınız bulamadınız mı
  • highflyeer H kullanıcısına yanıt
    göğüs altında onu da söktürmek toplamak sonrasında olacak trim sesleri derken yılda bir gaz bastırmak hem daha hesaplı hem daha mantıklı geldi
  • Ev tipi klimalarda da açılınca gaz sesi gelir. Normaldir.

Araçta da normal olabileceğini düşünüyorum, sonuçta aynı mantık ile çalışıyor.

• emir.ksk kullanıcısına yanıt

https://www.techmaster.com.tr/wurth-klima-kacak-tamir-sivisi-sizdirmazlik-saglayici-30ml-P22016

• 1- Klima gazını kontrol ettirin (eksik olduğu kadarı üzerine basılır R134 basacaklar R134A yasaklandı) tamamen bitti ise 1000-1500lira arası fiyat çekerler Haziran 2022

2-Klima motoru mutlaka yağını kontrol ettir (100-200TL'ye yağlamaları gerekiyor)

Motorundan olma maliyetleri çok yüksek şu ara...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.