Şimdi Ara

Kimsenin Far Ayarını Önemsememesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
4.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muayeneden hafif kusurla geçmemesi gerekiyor zaten. Millet nasıl olsa hafif kusur diyerek önemsemiyor far ayarını asıl sorun burada. Sen ellemediğin veya kaza yapmadığın sürece bozulacak bir ayar değil ki bu zaten.
  • Keşke sadece ayar olsa. Adam bi sis farı yaptırmış ki, sanırsın tır farı. Nasıl göz alıyordu öyle..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzunları yakıp selektöre rağmen söndürmeyenlere ne denir? Bir kaç kez daha kötüsüne denk geldim hiç ışık olmadan giden arabalar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şekilsiniz ya -- 22 Ocak 2017; 5:22:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Şu arabayı üretip de farlarını oraya koyan mühendis kör oldu:
    Kimsenin Far Ayarını Önemsememesi

Bi de çakma xenon takıyorlar, böyle birşey ortaya çıkıyor;

300 metre önde olsanız bile gözünüz rahatsız oluyor, en iyisi kaçabildiğimiz kadar kaçmak

Benim gibi bi manyak için eğlence içeren bir durum oldu bu. Bu şekilde her kim arkama dayanırsa uzunlarımı açıp takılıyorum peşine 1-2 dakika öyle sürüyorum aracı. Her 4 araçtan 1 tanesi ancak anlıyor hatasını ve düzeltiyor. Kalanlar herehörö tayfa

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Şu arabayı üretip de farlarını oraya koyan mühendis kör oldu:

Konuyu okuyunca aklıma gelen ilk araç buydu. Zaten aracım biraz alçak, arkadan gelince aracın içini bile aydınlatıyor. Bunun gibi araçlar gelince mümkün olduğunca önüme alıyorum.

• Merak etmeyin ben far ayarına çok dikkat ediyorum. Arabanın yük konumuna göre sürekli değiştiriyorum. Hatta muayeneden bile far ayarinda kusur olmadan geçti.

• Aracım 2010 Transporter Genel de hep 4 konumun da far ayarını kullanırım. Ancak bazen E5'te akan trafikte sol şeritte 60 la gidip önün de 5 km boş alan bırakan birini görünce far ayarını 0'a çekip kıçının dibine yanaşıyorum. İyi mi oluyor yaptığım hayır ancak zar zor trafiksiz e5 buluyoruz o nedenle kimse 60km hızla sol şeritten gitmesin arkadaş.
  • bu araçların turnosolunu açıklıyorum. motorsiklet ile yağmurlu bir gecede kaskınızın camını indiriyorsunuz ve hepsine bir bir sövüyorsunuz.
  • göktuğbey kullanıcısına yanıt
  • Daha hiç en düşüğün üstüne çıkarmadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pi kullanıcısına yanıt
    Forumda bile bilmeyen cok bunu, Nerede o Yogun yagista sis fari kullanirsan diye bana hakaret edenler ?

Far Ayarina ben cok dikkat ediyorum, Xenon Araclarimda Sorun olmuyor ancak, 0 Konumu sadece aracta siz varken kullanilir, 1-2-3 konumlarini aracinizdaki kisi sayisi ile baglayabilirsiniz.

Aracinizin arka kismi yere indikce far ayari yuksek sayida kullanilmalidir.

Bu kadar basit. Benim Farlarim ayarli diyerek araca 1 kisi bindiginde de araca 4 kisi ve bagaj koydugunuzda da ayni kullanmayin su arabanizi.

• Camperz C kullanıcısına yanıt
    Motosiklette Sorun olmuyor, Artik Yeni Motosikletlerin hepsi LED ile uzun kisa geliyor neredeyse, bir tetik hareketine bakar.

Abra Cadabra Ondeki Surucu Tavsan oluyor. Tabi gereksiz kullanip apache olmamak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 22 Ocak 2017; 17:15:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

benim arabada o ayar 4te olunca farın ışığı önüme doğru düşmeye başlıyor ilerdeki cisimler az gözüküyor. sizde de öyle mi?

Amacı o zaten , ne kadar kademe artirirsan o kadar cok yeri gosterir. Duvara tut fari anlarsinm

• quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Forumda bile bilmeyen cok bunu, Nerede o Yogun yagista sis fari kullanirsan diye bana hakaret edenler ?

Far Ayarina ben cok dikkat ediyorum, Xenon Araclarimda Sorun olmuyor ancak, 0 Konumu sadece aracta siz varken kullanilir, 1-2-3 konumlarini aracinizdaki kisi sayisi ile baglayabilirsiniz.

Aracinizin arka kismi yere indikce far ayari yuksek sayida kullanilmalidir.

Bu kadar basit. Benim Farlarim ayarli diyerek araca 1 kisi bindiginde de araca 4 kisi ve bagaj koydugunuzda da ayni kullanmayin su arabanizi.

Hocam bu kitapçıklarda yazan veri, haklısınız ama ben buna katılamıyorum ne yazık ki. Zaten bir arkadaş daha bahsetmiş burası Almanya değil. Yollar çukur tümsek. Ben arabada yalnızken bile 2'de ayar. İstanbul.. Her yer ışık, her yer sokak lambası + sıkışık trafik.

Yazıklar olsun bu zulmü başkasına yaşatan herkese.

• Ayarsız far gördüm mü uzunları yakarım insan olsun herkes.

• Bu tuşların dışında far ayarı yapmak mümkün mü acaba? Benimkiler çok dengesiz aydınlatıyor da

• Selami Şahin 1.6 ie kullanıcısına yanıt
    Şu çinliler arkadan gelen ışığı olduğu gibi arkadakine yansıtan xenon savar yapsa da taksak.
  • Hadi far ayarını önemsemeyi filan geçtim bir de özellikle farları sanayide daha da yükselttirenler var. uzun yolda böyle adamlarla karşılaşınca bir güzel sövüyorum.
  • göktuğbey kullanıcısına yanıt
    O leon fr lar yokmu fr lar

• Şahsen çok dikkat ettiğim bir mevzu bu.

Araçlarımın farları otomatik ayarlı ama birinde diğer sürücüler rahatsız olurken diğerinde ben ileriyi zor görüyordum, ikisini de servise götürdüğümde tipik "abi bunlar otomatik bikbikbik" cevabını aldım, kapalı garajda ikisinin de farklarını kurcaladım ve ayar vidalarrından farkedip mevcut ayarlarını dikkatlice düzelttim, şuan ne gelen giden rahatsız ne de ben.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.