Binbaşı
03 Şubat 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 149 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Dönemin müdürü sessizliğini bozdu, çürüyen metrobüsleri savundu: Bugün olsa o metrobüsleri yine alırım

İstanbul’da kullanılamadığı için çürümeye terk edilen metrobüsleri alan dönemin İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk’e BirGün ulaştı. Öztürk, “Bugün olsa o metrobüsleri yine alırım. Biz bu işleri hakkıyla yaptık” dedi.

medyatava
Dönemin müdürü sessizliğini bozdu, çürüyen metrobüsleri savundu: Bugün olsa o metrobüsleri yine alırım
https://www.medyatava.com/haber/donemin-muduru-sessizligini-bozdu-curuyen-metrobusleri-savundu-bugun-olsa-o-metrobusleri-yine-alirim_224093Valla sizinlerin düşünce yapısı, milleti yarına olmayan, cebinizi doldurmak için ne yapılırsa yapılsın, yandaşında cebi dolsun olan düşünce yapısı olduğu için yapılan bu beceriksizce işe hakkıyla yaptık dersiniz.

Merhabalar.

Geçtiğimiz çarşamba günü, amcam ile Kastamonu dönüşünde Karabük'te triger sıyırdı. Aracın durmasına yakın takirti şeklinde ses geldi. Orada bi usta çağırdık, demesine göre krank keçesi trigere yağ verdiği için yumusatıp triger dişlerini kopartmış. Kapağı açınca yağları ve kopan parçaları gördüm. Sonrasında jandarmanın tavsiyesi ile araci orada yaptirmayip Istanbul'a çekici ile cektirdik.

Bu araç hakkında bilgisi olan var ise maliyet hakkında bilgi verir misiniz? Nelere dikkat etmeliyiz.
Çok yakımının su faturasıdır. Ek masraflarla birlikte 1m3 suya toplamda 124,50tl fatura kesilmiş. Fatura değil, soygun resmen.

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, "9 Mart'tan bugüne kadar 2 milyon 200 bin litre alkol üreterek piyasaya sunduk. Yurt dışına ihtiyaç duyulmayacak şekilde etil alkol üretimimize devam etmek istiyoruz. Bu ülkenin kendi yerli kapasitesi var, ithal etmeye gerek yok" dedi.

http://m.haber7.com/amphtml/ekonomi/haber/2960197-14-yil-sonra-devrede-turkiyenin-imdadina-yetisti

Madem Etil alkol üretimi yapabilecek imkanımız var iken neden öncesinde yurtdışından ithal ediyorduk acaba. Her konuda yerli üretim diyoruz ama her nedense ithal etmeden de geri kalmıyoruz. Bu ülkenin vatandaşı olarak, elimizde imkan var iken fabrika vb. üretim yerlerinin atıl durumda bekletilmesine çok üzülüyorum.
Merhabalar.
Tanıdığımın 2015 model dizel i30 aracıyla Istanbul-Göcek arası yolculuk yapma şansım oldu.

Araç lastik sesi haricinde gayet güzel. Trim sesi yok desem yeridir. Otoyolda genellikle 110-140 km arası, Aydın otoban çıkışından sonra yolun fiziki durumu ve hız sınırlarına mümkün olduğunca uyarak 80-120 km arasında yol aldım. Araçta 3 yetişkin, ve 2 bavul vardı. Klima yolun 5/4 oranında açıktı. 5-6 kere ufak molalar verildi. Pek ekonomi odaklı kullanım olmadı.

Güzergah olarak Osmangazi köprüsü, yeni İzmir otoyolu, Aydın, Muğla ve Göcek. Köprü ve otoyol vakit olarak kısaltıcı, Bursa'ya nasıl geldim anlamadım. İzmir çıkışına 4 saate yakın vakitte vardım. Ama o verilen ücrete içim cız etti. Yaktığım yakıt kadar köprü ve otoyol ücreti verdim. Çocuklar ve vakit darlığım olmasa o yolu kullanmazdım

Gelelim yakıt tüketimine.Yakıtı Mehmetçik Vakfı'ından aldım. Göcek'e kadar 710 km yol yapıldı, toplamda 260 tl gibi yakıt tüketildi. Ort 6 lt ye yakın tüketim olmuş. Araç yazın kullanılmadığı için üzerinde kışlık lastikleri vardı. Buda az miktarda tuketimi etkilemiştir. Crdi ünite zaten diğer motorlara karşın bi miktar fazla tüketim grafiği olan motor. Bana göre makul bi tüketim olmuş.

Buralar gayet güzel yerler. Denizi çok temiz. İmkanı olanın gezip görmesini tavsiye ederim.


Dönüş yolculuğumuzu yaptık. Dönüşte kullanmadım, araç sahibi kullandı. Araçta 5 yetişkin ağızına kadar dolu bi bagajla geldik. Bölünmüş yollarda 90-120 arası, otoyolda çoğunlukla 140 km hızla cruise control açık şekilde, hemen hemen yolun hepsinde klima açıktı. Rüzgar tahminimce bizim lehimizeydi. Otoyolda araç baya rüzgar sesi alıyordu cam rüzgarlıklarından, hızında etkisi var tabiki. 5-6 kere mola verdik, yemek hariç kısa molalardı. Bilgisayar göre 6.3 lt tüketim gösteriyordu, üzerinde kış lastikleri vardı yine.
https://youtu.be/DUeoyZnSKRc
Kastamonu-Azdavay'da canlı yayın yaparken kaza olmuş. Karşı şeritten gelen araç artık hangi akılla sola dönmeye çalışıyorsa kazaya sebeb oluyor.
Memleketimde giderseniz dikkatli kullanın. Köy yollarında araç kullanmaktan bir çoğu karayolları kurallarını unutmuştur.
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 27 Haziran'da başlayan çalışmalar sona erdi. Köprüdeki tüm şeritler saat 18.00'den ulaşıma açıldı. Çok şükür erkenden bitirdiler.

Evet arkadaşlar çile başladı. Yine her zamanki gibi çok az kişi ile işe başladılar. Planlı çalışma ile 52 günden daha az süre ve daha az trafik oluşturularak yapılabilir.
Ben iyi kötü her gün internetten gazete okurum, bunla ilgili haber okumadım, sanki bilerek yapılmışa benziyor. Okuduğum 3 gazete arasında sadece Sözcü haber yapmış, Hürriyet ve Milliyette ana sayfalarda göremedim.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/fsmde-onarim-yogunlugu-basladi-5200613/

https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-karayollari-genel-mudurlugunden-kopru-aciklamasi-2896100
1. Köprüde çalışma olmayacağı açıklaması yapıldı.


An itibariyle 6 seviye trafik. Herkes yorum yapmış.Bu gün trafik daha az. Çekmeköy tarafında İmkanı olanlar metrodan Marmaraya yönelmişler.

Bi önceki asfaltlama çalışması 2012 yılında olmuş, haberini biraz zor buldum. O çalışma 65 gün sürmüş.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/diger/364634/FSM_deki_calisma_bayramin_son_gunu_bitiyor.html

2012 yılında yapılan köprü çalışma sıyla ilgili pdf dosyası buldum. Ilgilenenler baksınlar. Bu tarz çalışmaların trafik, iş gücü vb kayıplardan dolayı 3.12 milyar dolar mailiyeti olduğu yazmakta ilk sayfada.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.imo.org.tr/resimler/dosya_ekler/146de07f4cbc7dc_ek.pdf%3Fdergi%3D542&ved=2ahUKEwjMjMuC8IvjAhWGB5oKHfwzCdQQFjAHegQIBRAB&usg=AOvVaw0K4p62uMqqUDQYjrLVF6A2

https://youtu.be/yrl99TfpzVE

Geçen sene babaannemin yaptığı bukmeyi paylaşmak istedim. Iyi seyirler.
Kastamonu-Azdavay Irna Köyü
Merhabalar.
Emanet 0.8 lt chevrolet spark ile Istanbul-Kastamonu git gel yaptım. 2 yonde de ort 350-400 kg yük vardı, bu araç için istihap haddine yakın rakamdır. O kadar dik rampalar var ki (Bolu rampasından daha dik)40 km hıza kadar düştüm.
Giderken serin olduğu için klima açık değildi, dönüşte yarıya yakın açıktı. Araç 100km den sonra Allaha emanet yol alıyor, o yüzden 100 km pek geçmedim, genel hızım 80-100 km arası oldu.
Araç biraz rahatsız edici olduğu için ve giderken çocuklar nedeniyle sık mola verdim. Hatta dönüş yolculuğunda 600km yolda 7 kere mola vermişim, 4 u dinlenme için.
Ama aracın gelelim ki en güzel yanı sadece yakıtı, ort tüketimi 6 lt lpg yi geçmedi. Motor küçük olduğu için biraz daha az yakması beklenebilir ama yapısı itibariyle fazlaca devir çevirdiği için biraz yakıyor.

Ekleme: Bu tüketimi bildirem araç için bilgi vermektir. Belki aracı almayı düşünen olursa diye bilgileri olsun dedim. Sürüş tarzım ekonomi kaynaklı olmadı. Ekonomik sürüş için bu araçta 80 km yi geçmemek lazım, yapısı itibariyle devirli giden bi araç. 3000 devide 85 km gibi hız yapıyor, 1.4 -1.6 araçlar bu devirde 100-110 km hız yapıyor.
Klimayı acamayıp piştin diyenler var, giderken Düzceden sonra 15 derece olunca sıcaklığı yarıya bile getirdim, o gün Istanbul bile serindi. Dönüşte Geredeye kadar hep açık, sonrasında gece serinliği olduğu için fasılalı şekilde açıktı. Araç içinde pişsek, getirdiğim etlerde mahvolurdu, çok şükür çözülme olmadan getirdim.
Merhaba arkadaşlar.

Bi yetkili satıcıda 0km 2017 model araç buldum, fiyatıda uygun sayılır. Ama araç yılbaşında kota doldurulmak için satış gösteriliyor, satışa yeni konuluyor. Bundan dolayı da 2. el muamele görüyor.

Bu şekilde araç almanın bi sakıncası var mıdır? Böyle araç alımı yapan arkadaşlar varsa bilgilendirme yapmasını rica ederim.


https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-bayiden-hic-kullanilmamis-fabrika-cikisli-orjinal-tuplu-i10-586772138/detay
Araç bu arkadaşlar. Kota doldurma amaçlı yılbaşında satışı yapılmış. Demelerine göre hiç bir sıkıntısı olmadığı belirtildi. Başka bi bayiden geçen hafta 2018 model lpg olmayan modeli için 64.000tl teklif aldık, lpg için +5.000tl istiyorlar. Yani 10.000tl daha ucuz. Belki paZarlık ile 1-2.000tl daha indirim alinabilir.

Kredi oranlarının yüksek olması ve yasaya göre üst ödeme limitinden dolayı vedeyi çok uzattığı için alamıyoruz, maliyeti çok fazla yükseliyor. Belki bi arkadaş alır diye linkini ekledim.
Hakkında
Konum: İstanbul, Çekmeköy
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 1.615
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.903
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 18.401 (Bu ay: 448)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.148 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.