Şimdi Ara

Kimsenin Far Ayarını Önemsememesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
4.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onun ben taaaaa geçen tek şerite kaza sonucu düşen yolda 4-5 km arkamda geldi böyle bir tanesi Allah belasını versin göz felan koymadı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece farları ayarsız olanlar değil; sis farı kullananlar, arka sis farı kullananlar, merceksiz xenon kullananlar, sislere xenon takıp dünyayı aydınlatanlar, sürekli uzun farları açık olanlar... Hepsine her defasında ağzıma gelen herşeyi söylüyorum. Söylemeye de devam edeceğim. Birkaç defa bundan dolayı kavga etmişliğim de oldu.

Benim gibi gözlük yada lens kullanan, astigmatı olanlar için tamamen çekilmez bir çile oluyor bu insanlar. Polisler de hiçbir işlem yapmadığı için bilinçsizlik artarak devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acr07 -- 21 Ocak 2017; 20:28:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 25 yıldır araç kullanırım. O düğmenin ne işe yaradığını hiç merak etmedim. Son üç aracım sıfır, haliyle kitapları oldu, hiç açmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Broadway varken az selektör, küfür yemedik.

Ayarsız olunca fenaa. Hele birde bazıları xenon filan yapıyor o daha fena.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt

• Gecen 2+2 dort seritli yolda gudiyorum aydinlatma yok yolda bi tane doblo geldi arkama far ayari yok tabi, saga gectim ben de yavasladim o da arkama gecti 70 ten 30 a dustum hala gecmedi, daha sonra 10 a dustum o zaman gecti. Ben de yaktim uzunlari arkasina gectim o da durdu acti cami baktim amcanin biri bagiriyor actim ben de cami adam basladi bagirmaya napiyon lan sen falan agzi da bozuk. Ben de dedim nasil oluyomus baskasi yapinca , git far ayarini yaptir dedim. Dedi benimkiler duzgun bunlar da kisa, uzunlari yak dedim bi yakti karsi binanin 5. Kati aydinlaniyo kisalar da dagi tasi aydinlatiyo. .

Bunlar 5 liralik far ayarini para sayarlar.ducato doblo bunlari gorunce kacma sansim yoksa direk kapatiyorum aynalari orta dikiz aynasini da donduruyorum. Bi de merceksiz beyaz xenonlular var karsidan gorunce ben de yakiyorum uzunlari.

• her zaman en yukarda tutuyorum istanbulda bile heryer karanlık ışık yok bişey yok, geçen bi çukura düştüm öndeki araba yakındı göremedim, arabanın tekeri havada kaldı resmen
  • Kararan aynalarim var ama karsidan gelenlere yapacak bise yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoğanGörünümlüToros

Gecen 2+2 dort seritli yolda gudiyorum aydinlatma yok yolda bi tane doblo geldi arkama far ayari yok tabi, saga gectim ben de yavasladim o da arkama gecti 70 ten 30 a dustum hala gecmedi, daha sonra 10 a dustum o zaman gecti. Ben de yaktim uzunlari arkasina gectim o da durdu acti cami baktim amcanin biri bagiriyor actim ben de cami adam basladi bagirmaya napiyon lan sen falan agzi da bozuk. Ben de dedim nasil oluyomus baskasi yapinca , git far ayarini yaptir dedim. Dedi benimkiler duzgun bunlar da kisa, uzunlari yak dedim bi yakti karsi binanin 5. Kati aydinlaniyo kisalar da dagi tasi aydinlatiyo. .

Bunlar 5 liralik far ayarini para sayarlar.ducato doblo bunlari gorunce kacma sansim yoksa direk kapatiyorum aynalari orta dikiz aynasini da donduruyorum. Bi de merceksiz beyaz xenonlular var karsidan gorunce ben de yakiyorum uzunlari.

Elle karartma yok mu dikiz aynasında?

• mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    Otomatik kararıyo da o bile kesmiyo bazen.

• quote:

Otomatik kararıyo da o bile kesmiyo bazen.

Anladım

Valla bende otomatik karartma +3numara llumar film var sinek gibi görünüyor farlar

Cam filmi yok ya hocam olsa iyi olurdu.

• quote:

Cam filmi yok ya hocam olsa iyi olurdu.

Aynen tavsiye ederim

Ama yan aynalarda da karartma varsa ön yan camlara 3 yaptırmayın sakın. Ben pişman oldum 2ye çevirdim ön yanları. Arka yanlar 3 sorun olmuyor

Yanlarda karatma yok cam + aynalar 2 yaptirmayi dusunuyorum

• Benim farlar hep 2 de neden 2 de bilmiyorum galiba arabayı aldığımda 2 deydi

• D.Baran kullanıcısına yanıt
    Manuelde ayarını değiştiriyorsun. Yani eğim ayarını değiştirince hep yukarı veya aşağı ayarlıyor kendini

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

Manuelde ayarını değiştiriyorsun. Yani eğim ayarını değiştirince hep yukarı veya aşağı ayarlıyor kendini

Evet doğru o yüzden her araçta otomatik olsa iyi olurdu.Şimdiki aracımda bunun ayar düğmesi bile yok bir sensör sürekli eğimi hesaplıyor farlardaki motorlarda eğime göre farın ışığın açısını ayarlıyor,sanırım böyle bir sistem, açıp bakmadım ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 22 Ocak 2017; 1:57:30 >
  • Karşıdan gelen eğer parlatıp geliyorsa bende uzunları yakıp selektör yapıyorum, o da yapıyor, sonra bende bi daha yapıyorum, böyle sevişiyoruz biz
  • Kuralın aslı şudur:

Kısa farlar 25 metre, uzun farlar 100 metreyi aydınlatacak şekilde far ayarı yapılmalıdır.

Tabi herkes 0'a alıp geziyor.

• Far ayarını boşverın adamlar tek farla gezıyor :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.