Şimdi Ara

KARŞI TARAFIN HASAR BEDELİ ARACIN HASAR KAYDINDA ÇIKAR MI??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
84.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, kaza sonrası karşı tarafta oluşan hasar kusurlu aracın hasar kaydına eklenir mi?
    Örnek: 34 CC 2222 plakalı araç kusurlu olarak 35 CC 3333 plakalı aracla kaza yapıyor, 34 plakalı aracın kasko şirketi her iki tarafın hasarını da karşıladığından 35 plakalı aracın hasarı 34 plakalı aracın hasar kaydına eklenir mi, 34 plakalı aracın tramer sorgulamasında kazanın toplam bedelinin yansıtılmış hali mi görülür?

• Eklenmez. Diğer aracın hasar kaydına işlenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VipLife

Eklenmez. Diğer aracın hasar kaydına işlenir.
    2008de yaptığım kazada, karşı tarafın hasarı benim araca işlenmiş. benim hasarı ise kendim karşılamıştım, kayıtdışıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

2008de yaptığım kazada, karşı tarafın hasarı benim araca işlenmiş. benim hasarı ise kendim karşılamıştım, kayıtdışıydı.

Alıntıları Göster
    İki farklı durum, zor bi iş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tylol_Hot

İki farklı durum, zor bi iş..

Alıntıları Göster
    bendede var sanırım böyle bir sorun. 2 parça düzeltme boyama 7000TL .... Kime anlatayım şimdi ben bunu . Arabayı satamıyorum buyüzden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandos82

bendede var sanırım böyle bir sorun. 2 parça düzeltme boyama 7000TL .... Kime anlatayım şimdi ben bunu . Arabayı satamıyorum buyüzden...

Alıntıları Göster
    Karşı tarafın hasarı bizim araçta 9 milyar lüks bir araca çarpmış ilk sahibi bizim aracın tampon kaput ve çamurlukta işlem var cepten yaptırmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Karşı tarafın hasarı bizim araçta 9 milyar lüks bir araca çarpmış ilk sahibi bizim aracın tampon kaput ve çamurlukta işlem var cepten yaptırmış

Alıntıları Göster
    suc sizde olursa sizin aracınıza eklenir , gecenlerde bir kamyon dikiz aynamı kırdı 178 tl lik bir hasar kayıt tutanagı tutuldu ancak plakadan baktıgımızda gorunmedi suc 8/8 onda olarak hesaplandı
  • Arkaşlar şimdi bir araç bakıyordum, adam 15000 hasar kaydı var ama karşı tarafın hasarı yazmış. Bu konuyu görünce sormak istedim. Bir kaç farklı cevap gelmiş. Sigortacı olan biri varsa sanırım net bir şey çıkar
  • Ben de aynı durumdayım.
    bi araca çarptım, karşı tarafta 500-600 gibi bir maliyet çıktı. sigortamdan yaptırmak istiyorum. benim araçta sıkıntı yok.
    şimdi hasra kaydı benim plakam sorgulanınca mı çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azad_van

Ben de aynı durumdayım.
    bi araca çarptım, karşı tarafta 500-600 gibi bir maliyet çıktı. sigortamdan yaptırmak istiyorum. benim araçta sıkıntı yok.

Senin arabaya
    Kaza 1 : Çarpma ( 0 Tl ) yazar. Ucret cikmaz ama kaza carpma diye yazar

Onun araca
    Kaza 1 : Carpma ( 600 Tl )
  • Bu durumu satarken nasıl anlatacağız.
  • küçük miktarları kimse takmaz kafasına. ama insan düşünüyor, karşı tarafın hasarından dolayı 20 bin yazılmış mesela. e arkadaş karşı tarafta 20 binlik hasar oldu da sende hiç bir şey olmadı mı gerçekten?

onun dışında zaten kayıtlardan çıkıyor. öyle 500-1000 TL lik hasarları falan da kimsenin umursadığı yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

quote:

Ben de aynı durumdayım.

Senin arabaya
    Kaza 1 : Çarpma ( 0 Tl ) yazar. Ucret cikmaz ama kaza carpma diye yazar

Onun araca
    Kaza 1 : Carpma ( 600 Tl )

Çok teşekkür ederim.
  • Normalde yansımıyor. ama bazen dedikleri gibi sadece çarpma yazabiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derniere

Bu durumu satarken nasıl anlatacağız.

Yukarıda erkmenson arkadaşın yazdığı gibi olur. Yani senin tramerinde görünür ama para yazmaz. Kısacası her tutanak sisteme girişinde görünür. Benim de bir önceki aracımda aynen başıma geldi. Benim aracımda çizik dahi yoktu, karşı tarafda tampon hasarı vardı. Satarken kazanın fotoğraflarını da paylaştım. Kimse sorun etmedi. Elinizde fotoğraflar varsa hiç sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi royalblue -- 5 Kasım 2016; 13:22:20 >
  • İki araca çarptım. Kusurlu bendim. Hasar kaydında çarpma görünüyor. Miktar yazmıyor.
  • quote:

Ben de aynı durumdayım.

Yakın zamanda bende kaza yaptım karşı taraf %100 kusurlu yetkili serviste benim araç yapıldı benim hasar gözüktü sadece karşı taraf 15 bin hasarı vardı onunkide kendisinde

Yani karşı tarafın hasarı bende hiç bir şekilde gözükmedi
  • benim tahminim burada 2 farklı durum söz konusu:
    1- Suçlu tarafta kasko var ise ve kendi aracını aynı kaza dosyasın içerisinde kasko'dan yaptırmışsa, kendisinde yalnızca kendi aracının hasar bedeli görünür.
    2- Suçtu tarafta kasko yok ise ve kendi imkanlarıyla tamir ettirdiyse, bu aracın kaza yaptığına ve bu kazada şuçlu olduğuna dair kendisinde bedelsiz hasar kaydı oluşur.

Sigortacı arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim aklıma takıldı. Eğer öngördüğüm gibiyse trammerinde bedel yazmayan kazası olan arabalardan uzak durmak gerekecek. Çünkü aracın başına ne geldiği belli değil.
  • selamlar. 2014 de mersinde bi araca çarpmıştım.hata bendeydi.benim araçta hiçbirşey yoktu.diğer araçta 4-5 bin hasar vardı ..benim kasko karşıladı sanırım. benim plakamda 4,400 tl hasar kaydı çıkıyordu sorgulamada ..yani karşı tarafın hasarıda sizin plakada çıkabiliyor.ilginç ama durum böyle.
  • yansıyor .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.