Şimdi Ara

Continental İle barum Lastik arasında çok fark varmı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
76.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb 4 tane yazlık lastik alacam,Continentalin çoğu bayisiyle görüştüm barumla conti arasında bi fark yok diyorlar,conti çok reklam yaptığı için biraz daha pahalı diyorlar,barum 190 tl conti 260 tl tanesi aradaki farka değermi sizce 4 tane alacam,önleri conti alıp arkalarımı barum alsam diye düşündüm fark 120 tl oluyor,karar veremedim bir türlü

• Bizim kadar kolay "milliyetçi" veya "vatansever" olunan bir ülke daha yoktur.

Kimse vergi vermez, kamu malına sahip çıkmaz, kamu malını çalana tepki vermez, toplum bilinci yoktur, sadece bencil düşünce vardır; herkesin kendi menfaati ülkesinden fersah fersah öndedir; kurallara uyulmaz, kurallara uymayanlara ne bireysel ne de görev icabı müdahale edilmez, torpilin ve kamu çıkarlarına aykırı her türlü gelişmenin (vergi borcu affı vs) peşinden koşturulur sonra da Continental firması reklamında Türkiye'yi sildi diye boykot edilir (en fazla 6 ay) ve vatansever olunur. (Bu arada yabancı ülkelerden sonsuz saygı bekleriz ama kendimiz ağzımıza geleni söyleriz, hem de her kademede; hatta bu da yetmez sık sık bayrak yakarız!)
    persia06 kullanıcısına yanıt
    persia06 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: persia06

Ülkemizi haritadan silmiş bir firmadan halen lastik almayı düşünüyorsunuz ya yazıklar olsun, nerde sizde ki bu milliyetçilik ruhu yazık.....

kardeşim bırakın bu milliyetçi ayaklarını,almanyada bazı fetocuları pkklıları vermıyor bize ozaman alman arabalarına binmeyin,bende ülkesini seven biriyim ama bole boş milliyetçilik ayaklarını yapmayın
    quote:

Orijinalden alıntı: lDirtyHandsl

quote:

Ülkemizi haritadan silmiş bir firmadan halen lastik almayı düşünüyorsunuz ya yazıklar olsun, nerde sizde ki bu milliyetçilik ruhu yazık.....

kardeşim bırakın bu milliyetçi ayaklarını,almanyada bazı fetocuları pkklıları vermıyor bize ozaman alman arabalarına binmeyin,bende ülkesini seven biriyim ama bole boş milliyetçilik ayaklarını yapmayın

Ülkeni önemsiyorsan en ufakta olsa tepkini koyacaksın kardeşim , asıl siz bırakın bunları.
    Barum Türkiye'de pek bilinmeyen ancak Avrupa'da ekonomik sınıf lastikler içinde iyi bir yere sahip olan, kaliteli, güvenli bir lastik. ADAC vb. kuruluşların testlerinde genelde iyi puanlar alır. Fakat kesinlikle bir Continental değil. Bu durum, bu tip alt markaların tamamı için geçerli, alt marka ürünleri malzemesinden tasarımına her yönden ana markadan daha kötü olur.

Bir de yıl olmuş 2018, şu dünyadan bihaber esnaf muhabbetlerini kaale almayın artık. "Barum Conti'den daha kaliteli" diyeni de çıkar onların... Ben esnafa, sanayideki ustaya soru bile sormuyorum artık böyle konularda.
  • barum adı üzerinde yan sanayii. conti kadar kaliteli değil. fiyat farkı can güvenliğinden önemli deildir.
  • Hocam aileni taşıyorsan, güvenliğe önem veriyorsan. İçim rahat olsun diyorsan. Bütçeni de çok yormayacaksa, conti al.
    Ustalar hep böyle. İnan senin canın onların umrunda değil. Onlar hangisini satması gerekiyorsa onu överler.
    Para herşeyden önce gelir bizim esnafa.
    Ben inanıyorum ki ikisi aynı lastik değil. Birde ön arka farklı lastik almayın. Bari hepsini barum alın.
  • Barum Türkiye'de pek bilinmeyen ancak Avrupa'da ekonomik sınıf lastikler içinde iyi bir yere sahip olan, kaliteli, güvenli bir lastik. ADAC vb. kuruluşların testlerinde genelde iyi puanlar alır. Fakat kesinlikle bir Continental değil. Bu durum, bu tip alt markaların tamamı için geçerli, alt marka ürünleri malzemesinden tasarımına her yönden ana markadan daha kötü olur.

Bir de yıl olmuş 2018, şu dünyadan bihaber esnaf muhabbetlerini kaale almayın artık. "Barum Conti'den daha kaliteli" diyeni de çıkar onların... Ben esnafa, sanayideki ustaya soru bile sormuyorum artık böyle konularda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 21 Mart 2018; 13:28:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Barum Türkiye'de pek bilinmeyen ancak Avrupa'da ekonomik sınıf lastikler içinde iyi bir yere sahip olan, kaliteli, güvenli bir lastik. ADAC vb. kuruluşların testlerinde genelde iyi puanlar alır. Fakat kesinlikle bir Continental değil. Bu durum, bu tip alt markaların tamamı için geçerli, alt marka ürünleri malzemesinden tasarımına her yönden ana markadan daha kötü olur.

barumda aynı yerde üretiliyormuş internettende baktım doğruymuş,yanlız bu barumun adacta barumun yaz lastiği testlerini göremedim
  • onu diyen ustanın altında yengeç gibi yan yan giden şahin doğan vardır. onlara göre her lastik iyidir
  • Harita olayını hatırlatmak isterim.Malum unutkan milletiz.
  • fark olmaz mı hiç. bir kere sırt desenleri, yağmur ve hava kanalları, kullanılan kauçuğun yüzdesi, hammaddenin kalitesi bir çok fark var. a sen bu aracı köyde kasabada kullancan, yok işyerinin doblosuna falan takacaksan barum al. kötü lastik de sayılmaz, sadece conti daha iyi.
  • Continental'in alt markası Sportiva değil miydi ?

Barum, Sava, Sportiva, vs. gibi büyük lastik firmalarının alt markaları olan lastikler genelde kötü olmazlar ama asla ana marka kadar kaliteli değildir. Sanayi esnafını geç zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 21 Mart 2018; 14:10:36 >
  • Türkiye'yi haritadan silen firmadan lastik almam.
  • quote:

quote:

barumda aynı yerde üretiliyormuş internettende baktım doğruymuş,yanlız bu barumun adacta barumun yaz lastiği testlerini göremedim

barumla continental arasında malzeme farkı olduğunu düşünüyorum en basitinden.
  • quote:

quote:

Aynı yerde üretilmesi önemli değil, Barum eski bir Çek firması, 1992 yılında Continental ortak olmuş :
    https://www.barum.com.tr/binek/marka

Her ölçü lastik için test bulmak mümkün olmuyor maalesef, fakat Barum benim gördüğüm testlerde genelde ucuz markalar arasında en iyilerden biriydi. (Bu tür ekonomik markalar genelde her testte yer almaz, örneğin Conti her testte bulunur ama Barum 10 testin 1 veya 2'sinde yer alır. Dolayısıyla her ölçüde Barum için test bulmanız zor.)

Benim bulabildiğim :
    http://www.laneks.lv/en/tests/read/ADAC-2017-sum2.htmlhttp://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-AutoBild-Summer-Tyre-Overview.htmhttp://www.tyrereviews.co.uk/Article/2012-European-Summer-Tyre-Test-165-70-R14.htmhttp://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-ACE-Mid-Range-Summer-Tyre-Test.htmhttp://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-ADAC-175-65-R14-Summer-Tyre-Test.htmhttp://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-ACE-Summer-Tyre-Test.htmhttp://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-Test-World-Summer-Tyre-Test.htmhttp://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-Test-World-Summer-Tyre-Test.htm

Bu testlerin bazılarında sonlarda yer alıyor ama bu durum yanıltmasın, zaten o testlerde genelde belli bir seviyenin üstündeki lastikler var.

Kış lastiklerinde de başarılı bir marka(2015 Auto Bild Top 18 Winter Tyre Test - 3rd of 18 tyres / 2012 European Tyre Test - 165/70 R14 - 4th of 13 tyres / 2013 Auto Bild Top 15 Winter Tyre Shootout - 6th of 15 tyres):http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Barum/Polaris-3.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 21 Mart 2018; 14:35:54 >
  • Bende kesinlikle önermem barum kullanıyorum geçen yıl tanesi 100 liraya geldi ama bana çok sert geliyor konfor yok .

185/65/15 hb dan 400 liraya gelmişti modeli brillantis 2 biraz ekleyin nokıan alın fiyatlar çok yükselmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

Bende kesinlikle önermem barum kullanıyorum geçen yıl tanesi 100 liraya geldi ama bana çok sert geliyor konfor yok .

185/65/15 hb dan 400 liraya gelmişti modeli brillantis 2 biraz ekleyin nokıan alın fiyatlar çok yükselmiş.

195/60/15 arıyorum bende hocam ucuza yok açıkcası en ucuz petlasla barum işte,260tlyide gecmek istemiyorum,1hafta önce 240 tlydi conti şimdi aradık 280 lira diyor herhafta zamlanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

fark olmaz mı hiç. bir kere sırt desenleri, yağmur ve hava kanalları, kullanılan kauçuğun yüzdesi, hammaddenin kalitesi bir çok fark var. a sen bu aracı köyde kasabada kullancan, yok işyerinin doblosuna falan takacaksan barum al. kötü lastik de sayılmaz, sadece conti daha iyi.

yok hocam normal günluk olarak kullanıyorum aracı iş için falan değil,şehirde kullanılacak
  • Ülkemizi haritadan silmiş bir firmadan halen lastik almayı düşünüyorsunuz ya yazıklar olsun, nerde sizde ki bu milliyetçilik ruhu yazık.....
  • quote:

• quote:

quote:

Ülkeni önemsiyorsan en ufakta olsa tepkini koyacaksın kardeşim , asıl siz bırakın bunları.
  • Arabamın orijinal lastikleri conti eco contact 5. Rezalet lastik. Ayrıca harita olayı da cabası.
  • Lassa dreamways almaya karar verdım 2017 sonu üretim 900 tl 4 tane
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.