Şimdi Ara

KARŞI TARAFIN HASAR BEDELİ ARACIN HASAR KAYDINDA ÇIKAR MI?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
84.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim karıştığım kazada 100% karşı taraf suçlu olmasına rağmen benim hasar bana yansımış. Bende sıfır gözükse daha iyi olurdu. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı acaba?
  • evet ekleniyor maalesef.

aracım citroen c4 25000 civarı piyasası.

üst segment bir araç kazasında tüm hasar bana yazıldığı için benim sadece ön kaput değişti,

aracımda hasar kaydı sadece o kaza ile ilgili 28800tl görünüyor
  • Benim bildiğim,

A aracı B aracına çarpsın ve A aracı suçlu olsun.

1- B aracı işlem görürse A'nın sigortası karşılar ( B ye yapılan işlem tutarı düşer A ya çarpma yazar )

2- A aracı da işlem görürse A'nın sahibi cebinden yaptırır ( B ye gene yapılan işlemlerin tutarı düşer A ya gene çarpma yazar )

Örn:
    Bu durumda BMW ile gidip Şahin'e çarptığınızda iki araç ta da büyük hasarlar oluşsun. Kusurlu olan BMW olacaktır. Şahin'in plakasında yapılan işlem tutarı (3 - 5 - 7 bin neyse o görünür) BMW de cebinden yaptırır. (30 - 49 - 50 bin neyse) ama tramerde sadece çarpma yazar. Ondan sonra o uyanık aracını hatasız boyasız diye yutturmaya çalışır. Piyasa BU TÜR araçlarla dolu...
  • Karşı tarafın hasarı (ister suçlu olsun ister suçsuz olsun) size yansımaz.

Herkesin hasarı kendi aracının hasar kaydında görünür bu kadar basit.

Siz eğer serviste yaptırmazsanız fakat karşı taraf serviste yaptırırsa bu sefer sizde hasar kaydı görünür ama miktar yazmaz,çünkü o tarihte senin arabayla kaza yaptığını karşı taraf bildiriyor sisteme.

Anlayacağın karşı tarafın hasarı sana yansımaz,böyle yazan ilanlara itibar etme direk kapat ilanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaBeg

Benim karıştığım kazada 100% karşı taraf suçlu olmasına rağmen benim hasar bana yansımış. Bende sıfır gözükse daha iyi olurdu. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı acaba?

Senin hasar tabi sana yazılacak kardeşim,yazılacak ki millet senin aracında ne gibi işlemler yapılmış,ne kadar tutmuş bilsin diye.

Hasar kaydını milletimiz yanlış anlıyor,hasar kaydı varsa kötü yoksa iyi araba zannediyor.

Şunu millete bir türlü anlatamadık,hasar kaydı olan araç (ağır hasar değil tabi) yetkili serviste yapılmıştır ve bu hiçbir sıkıntı oluşturmaz.

Ben şöyle yapıyorum.Eğer bir araç boyalı ve hasar kaydı yoksa o araçtan koşarak uzaklaşırım.Boyalı ama hasar kayıtları varsa baktırıp almayı düşünürüm.
  • Galeriden satılık bir araçta ağır hasar kayıtlı olduğu, ancak karşı tarafın uğradığı hasarın kayda geçtiği, aracın kazasız, boyasız ve değişensiz olduğu belirtilmiş.

Böyle bir araç expertiz yapılarak alınır mı? Fiyatı piyasasına göre 15 bin lira daha uygun.
  • greenflash kullanıcısına yanıt
    burası türkiye. kimse heleki galeri boyasız hatasız aracı piyasanın o kadar altına vermez. bana göre oltayı atmış denize sazan arıyordur. güvenilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaza yaptigi zamanki sifir degeri 40 bin olan aracA 60 bin hasar kaydi gozukuyor anlayamadik varmidir bir bilen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.