Şimdi Ara

Direksiyon Korna Tamiri ( olmadı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
9.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Edit : yenice bugun firsat bulabildim. Söktüm. Daha dogrusu sokemedim elimizde kaldi direksiyon. Lanet olasi şey cok sinirlerimi bozdu. ust kapagi tutan bi vida var nerde bulamadim. Vidali mi kizakli mi anlamadim da. Zorlarken tirnagin biri kırıldı.

Arkadaslar yarın bi qashqai ' nin direksiyonu söküp icindeki korna sargisini tamir edecem. Direksiyon duz pozisyonda iken korna calmiyor fakat saga sola cevirirken bazen basiyor. Heralde kornonin elektrik devresinde ( film gibi birsey daha once astrada basima gelmisti) ariza var. Yarin söküp tamir etmeye calisacaz.
    Servis 750 lira istedi.

Oncelikle arac tam elektronik oldugu icin biraz cekincelerim var. Ozellikle airbag torbasini ve jackını sökünce airbag ariza verme ve lamba yakma ihtimali cok yuksek.
    O yuzden kutup basini sokup islemi yapacam. Bu sefer de teyp kodu sikintisi var. Ama kullanici bunu dert etmiyor, cozdururum ben onu diyor.

Kaşkahide korna sargisi nasil bilmiyorum ama opelde kablo yeterince uzundu ve egilip bükülen şasi yapan yeri kesip kisaltip lehimleyince problem olmadi.

Arac full donanimli deri koltuklu cam tavanli anahtarsiz calistirmali felan. ( nissan donanimlarini bilmiyorum)

O yuzden bu isleme baslamadan uyari, katki ve oneride bulunursaniz sevinirim.

Ek bilgi : yaklasik 2 senedir eşe dosta tamir onarim isleriyle ugrasiyoruz parasiz . bugun ustanin akis metresi degisecek dedigi accent yumurta kasanin emme manifoltu ve gaz kelebegi temizligi ile sorunu bedava cozduk. Sorunsuz 40 km. dir kullanmis bugun (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkmenson -- 16 Mart 2016; 19:02:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamircimi olacan yoksa hocam
  • Soketi sokersen bir şey olmaz. Soktuğun gibi takarsın tamamdır. İşini garantiye almak istiyorsan akü kutup başı söker ondan sonra soketlere müdahele edersin.

Ayrıca direksiyon zemberek tamiri öyle kolay bir tamir değildir. İnce işçilik ister, zemberegi de düzgün toplamaniz gerekir.

Yeni araclardaki bu arızalara ise şaşıyorum. İyice kaliteyi düşürdüler...

• En fazla kornaya giden kabloları dışarı alır farklı bir düğmeden korna çalarsınız

Yapmışmışım var

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Soketi sokersen bir şey olmaz. Soktuğun gibi takarsın tamamdır. İşini garantiye almak istiyorsan akü kutup başı söker ondan sonra soketlere müdahele edersin.

Ayrıca direksiyon zemberek tamiri öyle kolay bir tamir değildir. İnce işçilik ister, zemberegi de düzgün toplamaniz gerekir.

Yeni araclardaki bu arızalara ise şaşıyorum. İyice kaliteyi düşürdüler...

2012 model bi araçta böylesine komik bi olayın yaşanması ürkütücü. Nerden çalacaklarını şaşırdılar. Artık ömürlük araba yok. Sanırım çoğu arabanın artık kullanım klavuzunda kullanım yılı 10 yıldır diye ibare var. bazı eski araçları pahalılığı yüzünden eleştiriyoruz ( 96-97 corolla, mercedes w211 - 6. nesil civicler ) ama itibarı hakediyorlar.

• erkmenson kullanıcısına yanıt
    "Kullan at" şeklinde olursa şaşırmayacağım artık.

şu parçacıyı arayıp fiyat alın isterseniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-nissan-qashqai-airbag-sargisi-direksiyon-sargisi-194161096/detay
  • Edit : yenice bugun firsat bulabildim. Söktüm. Daha dogrusu sokemedim elimizde kaldi direksiyon. Lanet olasi şey cok sinirlerimi bozdu. ust kapagi tutan bi vida var nerde bulamadim. Vidali mi kizakli mi anlamadim da. Zorlarken tirnagin biri kırıldı.

• Merhaba. Nissan araçlarda yaşından dolayı kronikleşmeye başlayan airbag sargisi arızasını 1 yıl garantili tamir ediyorum.
    Kornanız bazen çalışıyor bazen çalışmıyorsa, hava yastığı lambanız yanıyorsa veya radyo kontrol tuşları çalışmıyorsa sargı arızası var demektir.

İlhan Yılmaz
    0543 935 1289

http://airbagsargisitamiri.blogspot.com.tr/
    http://www.sahibinden.com/423568908
    http://www.sahibinden.com/453070363

İnceleyiniz.

• Airbag zemberegi denilen bı parca var o arıza yapıyor AliExpress de 9-10 dolar civarı satılıyor 😊

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.