Yarbay
07 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 165 (Bu ay: 1)
Gönderileri
https://www.youtube.com/channel/UCXoKYv7PJ_DECwhyN8W_dzQ

Yeni başladığım kanal projeme destek olursanız sevinirim arkadaşlar. Çok daha iyi videolar yolda geliyor.
Arkadaşlar 2015 te aldığım İpad Air 2 cihazımın ekranında bir sorun var. Normalde Zorludan başka yere gitmem ama haliyle garantisi yok cihazın. Bana İstanbul Avrupa tarafında işinde profesyonel, güzel hizmeti olan çok da fahiş fiyat çekmeycek tamirci önerir misiniz?
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayara güç kaynağı lazım oldu normalde ikinci el hiç huyum değildir ama işte cimrilik tuttu dedim bakayım neler var forumda bişe bulamadım sahibindene girdim. Havale kargo asla alışveriş yapmam bi güvencesi yok çünkü. İstanbul içi elden arıyorum buldum hem de garantili faturalı ürün buldum yani bi sıkıntı çıkmaz diye düşündüm. Satıcıya mesaj attım konuştum. Konuşmalar ektedir. Neyse konuştuktan sonra ertesi gün adamlar anlaştığımız yere tam 55km 2.5saat uzaktayım bu arada yola çıktım yolda aradım adamı. Telefon konuşması şu şekil geçti:
Ben:Merhaba ben dün psu için görüştüğünüz kişiyim yoldayım buluşma yerine geliyorum bilginiz olsun diye aradım.
Satıcı: Pardon anlamadım siz kimsiniz ben hatırlayamadım her gün 15-20 kişiyle görüşüyorum da. Hangi üründen bahsediyosunuz?
Ben: Hani sahibinden üzerinden mesajlaşmıştık high power 500w olan ürün için?
Satıcı: Haa yaa şeyy şimdi ben onu sattım yaa.(Burda ben sinirden delirdim dua etsin karşımda değildi)
Ben: Nasıl yani biz konuştuk anlaştık o ne saçma şeymiş o kadar yol geldim insan bari arar haber verir.
Satıcı: Ya kardeşim sen niye aramadın beni(Hönk ulan mesajlaştık ya) Bana herkes gelcem diyo gelmiyo o yüzden biri havale yolladı ona sattım alışveriş dediğin öyle olur para göndermeden nereden bileyim ben olmaz öyle.
Ben:(Hiç saygımı bozmadım.)İyi günler haklısınız diyip kapattım.

Yani arakdaşlar siz siz olun 2 kuruş için böyle ... ların saçmalıklarını çekmeyin gidin sıfır alın abi. Yani sıkıntı olmasın diye Garantili aynı şehirde elden teslim alıyom ona rağmen olaya bak bide havale kargo garantisiz ürün alsam kim bilir nasıl kazıklayacaklar. Tam 1.5 saatlik yoldan geri döndüm bana en az 5 saate yol parasına mal oldu bide sinir stres üstüne bu arada bu adamın ne yaptığını anlayabilen varsa söylesin ben anlamadım.

Evet arkadaşlar aslında çok eskiden izlediğim ama son konularda güvenlikle ilgili saçma şeyler gördüğüm için bilgilendirme amaçlı atayım dedim. Fiat 500 Ncapten 5 Yıldız almışken Audi Q7 4 Yıldız almıştır. Tabi Kafa kafaya çarpışınca iş değişiyor.

Böcek forum muydu sinek forum muydu böyle değişik pislik bir ismi vardı . Sol üstte ölü böcek resmi gibi bir şey vardı. Beyaz temalı bir siteydi. ''korku+18'' diye bir kategorisi vardı hep orda takılırdım. Veletliğim orada geçti beyler çok komik şeyler vardır çok merak ediyorum bilen varsa yazsın lütfen.
Merhaba arkadaşlar. Bugün başımdan geçen bişeyi anlatayım dedim. Çevreyolunda sakince gidiyorum benim araç Astra H 1.3cdti Easytronic yazılımlı 115hp civarı veriyor şu an. Bir baktım arkadaş w211 kasa makaslaya makaslaya geliyor. Tam arkama geldi selektör yapmaya başladı dayanamadı solumdan geçip önümden sağdaki kavşağa girmeye yeltenecekti aynadan göz göze geldik ben de gaza geldim verdim gazı. Altımdaki araba piyasadaki en güçsüz arabalardan olduğu bi gerçek ama arkamdaki araba da 2004-2005 E200cdi falansa başa başa gideriz virajda alırım dedim. Neyse bastım arkamdan ayrılmadı hiç viraja geldik limitlerin az altında girdim bi baktım bu 2-3 boy geride kaldı sonra viraj çıkışı yokuş başladı hala tam gaz gidiyorum sağımdan fişek gibi bi geçti. Arkasını okuyabildim E270cdi yazıyordu. Çok hüzünlü bir andı benim için. Yarışın başında Heves vardı umut vardı oysa ki. Sağlık olsun dedim, sen şehiriçi 5.5l yakarken o 12-13l yakıyor dedim yakıyor dedim ve sağ şeritten ekonomi yapmaya devam ettim.

Not: Başlangıçta ben 40kmh civarı hız ile gidiyordum viraja girerken 100kmh civarıydı çıkarken 90kmh, Mercedes beni geçerken 120kmh sonrasında bıraktım zaten hiç bir şekilde hız kurallarını aşmadım yol da boştu.
Arkadaşlar merhaba. Ben Türkiyedeki genel profilden farklı olarak aracının hiç bir şeyini aksatmayan biriyim. Tabi ki 10.000Km de bir Yağ, Filtreler ve ya eskidiğinde Fren balatası, Baskı balata değiştirmekten bahsetmiyorum. Ben daha çok önerilerinizi bekliyorum. Mesela 20binde bir motora katkı atın 30 binde bir radyatör petekleri motor içini temizleyin gibisinden neler yapılmalıdır araca?
82k sayısal Beykent ingilizce burslu bilg. Müh. gelir mi arkadaşlar 55k kapatmış.
Arkadaşlar merhaba. Astra H için orijinal teypte amfi çıkışı yok ben de ekranlı teyp taktırmak istiyorum ancak onların kafaları çıkmıyor. Hala bu hırsızlar var mı çok sıkıntı yaşar mıyım ?
Hakkında
İlgi Alanları: Bilgisayar toplama
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Opel Astra H
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.503
İkinci El Bölümü Mesajları: 78
Konularının görüntülenme sayısı: 89.926 (Bu ay: 465)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.476 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.