Şimdi Ara

Kablonet CGN Havuzundan Çıkmak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
16
Favori
42.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Modem IP 100 ile başlıyor. Benim IP adresim ise 94 ile başlıyor.

Az önce Ping atınca TTL=64 çıkıyor.

speedtest sitesinden baktığımda ping:13ms çıktı, bağlantı hızım 4,8 çıktı (kotayı aştığım için 5mbps' e düşmüştü)

CGN havuzunda olduğum belli ama bağlantı sorunum yok sanırım. Dokunmayayım değilmi.

CBW-700V kullanıyorum ve standart wireless çekim sorunu bende de var.

Firmware' i yüklemeyi düşünüyorum. (5 yıldır aynı modemi kullanıyorum). Firmware yüklemek faydalımı ya da sakat mı ne dersiniz

TP-Link modem var, router kurabilirim ama o da zor ve uğraştırıcı sanırım, üşeniyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimkisi 94.x.x.x şeklinde iki ip'de bende havuzda degilim sanıım
  • apespecter A kullanıcısına yanıt
    Özetle portların tamamına erişimin sınırlandırılıyor. İnternet çıkışında kontrol edemediğin bir firewall olduğunu hayal edebilirsin. Güvenli mi tartışılır, ama kontrol edemediğin bir interneti evinde ister misin? tabiki hayır.. Bu sebeple uzak masa üstü, ip kamera, port yönlendirme gibi bahanelerle iptal ettirebilirsiniz. Ben 3 veya 4. görüşmemde anca "100 lü ip bloğundan" çıkabildim.
  • luridline kullanıcısına yanıt
    benim her ikiside 94.x.x.x (iki ip de aynı) buda ayrı bir cgn havuzu degildir umarım
  • Yok, değil. 100 le başlayan ip ataması yapıyorlar. Baktığında garipliği anlayabilirsin zaten. Routerdan ip ataması gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luridline -- 23 Ağustos 2017; 14:9:4 >
  • Ip adresi paylaştırılıyor ne demek? Aynı IP adresini başkaları da kullanıyor mu demek?

Ee aynı IP'yi kullanan biri bilişim suçu işlese herkes mi hesap verecek?

Ben de dediğiniz havuzda mıyım diye baktım modemdeki ip ile what is my ip sitelerinde gördüğüm IP aynı.

ISP: Turk Telekom
    Organization: Turksat Uydu Haberlesme Kablo TV ve Isletme A.S.

195.xx.xx ile başlıyor IP adresim. Ben en rahat bu blokta online oyun oynayabiliyorum. Daha iyi ping sonuçları alınan başka IP var mı bilmiyorum. Hiç Superonline çıkış yaptığımı görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omergorur -- 28 Ağustos 2017; 18:33:20 >
  • bugün fark ettim bende cgnat a atılmışım yeni olduğu belli sıkıntılar yaşamaya başladım önceden hiç bir sebep göstermeden ip mi değiştittire bilyiyordum bakalım yarın denicem sorun çıkarmazlar umarım.
  • Kablonet CGN Havuzundan Çıkmak

Kablonet CGN Havuzundan Çıkmak

Modem ve ip sorgulamadan değerlerim bunlar pek anlamadığım için sıkıntı var mı? bende ilgilenen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sbjk -- 11 Eylül 2017; 22:52:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• editlendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notropil -- 22 Eylül 2017; 18:6:26 >
  • türk telekom kullanıyorum CGN belasına ben de dahil edilmişim olur olmadık anlarda oyunda ping 1000-2000 oluyor bu vakte kadar böyle bir şey yaşamamıştım. Müşteri hizmetlerine derdimi anlattım ilk başta anlamıyormuş ayağı yapıp hattınızda sorun yok gibisinden konuşunca sinirlenip ters yaptım o zaman 15 tl verip statik ip almanız lazım falan demeye başladı biraz önce CGN'nin ne olduğunu bilmeyen beyefendi. Ben de ağzıma geleni verip kapattım. Direkt olarak aboneliğimi iptal edip kablonet'e geçeceğim pazartesi günü. Göz göre göre bu hırsızlara daha fazla fatura ödeyecek değilim. Kablonet müşteri hizmetlerini arayıp cgn'den çıkmak isteyip gerekçe bildiren arkadaşları en fazla 1 gün içinde cgn'den çıkartmışlar forumda onlarca arkadaş halletmiş bu şekilde.
  • vnd3 kullanıcısına yanıt
    maalesef bir süre sonra tekrar dahil etme ihtimalleri de var.
  • Bu CGN havuzu işini fazla abartmamak lazım.

Eğer pinginiz aşırı yüksek değilse hiç kurcalamayın çünkü o havuzdan çıkınca Ping değerlerinin düzeleceğinin garantisi yok. Hatta eskisini mumla bile arayabilirsiniz.

Bunu ben demiyorum. Net Master'de çalışan arkadaşım diyor.

Ping değerleriniz aşırı yüksek değilse. Oyunlarda 200-300'lerde dolaşmıyorsanız kurcalamayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 agustosta basliga attigim resim.

bu da bugun.

kasinma guzel demisti zaten bi hocam ama yine de akn yenilenmisken yapayim dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: vnd3

türk telekom kullanıyorum CGN belasına ben de dahil edilmişim olur olmadık anlarda oyunda ping 1000-2000 oluyor bu vakte kadar böyle bir şey yaşamamıştım. Müşteri hizmetlerine derdimi anlattım ilk başta anlamıyormuş ayağı yapıp hattınızda sorun yok gibisinden konuşunca sinirlenip ters yaptım o zaman 15 tl verip statik ip almanız lazım falan demeye başladı biraz önce CGN'nin ne olduğunu bilmeyen beyefendi. Ben de ağzıma geleni verip kapattım. Direkt olarak aboneliğimi iptal edip kablonet'e geçeceğim pazartesi günü. Göz göre göre bu hırsızlara daha fazla fatura ödeyecek değilim. Kablonet müşteri hizmetlerini arayıp cgn'den çıkmak isteyip gerekçe bildiren arkadaşları en fazla 1 gün içinde cgn'den çıkartmışlar forumda onlarca arkadaş halletmiş bu şekilde.

Bende Ekim 25 itibari ile sizinle aynı durumdayım hocam ve Kablonet'e geçmek istiyorum ama denildiği gibi herkese aynı muameleyi yapmama veya sonradan tekrar Cgnat havuzuna sokma ihtimalleri var sonuçta. Öyle değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 25 Ekim 2017; 18:31:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• CGNat belasına bulaşmış arkadaşlar için bir çözüm yolu bulunmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 1 Kasım 2017; 14:46:6 >
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 17:3:24 >
  • bana özel mesajdan yazanlara yanıt veremiyorum çünkü cep telefonu onayı olmadan artık özel mesaj yazılamıyormuş... CGNAT'tan çıkıma yöntemi konusunu detaylı anlatmıştım ancak forumdaki diğer arkadaşlardan "aman nolursun bu açıklamayı kaldır, görürlerse açığı kapatırlar" diye istek gelince haklı olabileceklerini düşünerek açıklamayı kaldırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir şeyi merak ediyorum. Superonline konusunda ev telefonu kullananlar cgn'ye girmiyor diyorlardı. Ev telefonu (Kabloses) kullanıp da cgn'ye giren var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Bir şeyi merak ediyorum. Superonline konusunda ev telefonu kullananlar cgn'ye girmiyor diyorlardı. Ev telefonu (Kabloses) kullanıp da cgn'ye giren var mı?

Evet giriyor...
  • 4 defa gerekçelerle çıkış talebinde bulundum. Hepsi reddedildi. Statik İP almalısınız deniliyor. Ben bunu almak zorunda mıyım? Böyle bir şeye yasal hakları var mı arkadaşlar? Böyle bir dayatma yapabilirler mi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.