Şimdi Ara

Kablonet CGN Havuzundan Çıkmak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
16
Favori
42.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuda cgn havuzundan çıkma yöntemi olduğu yazıyor,bunun nasıl yapıldığını bilen bir kişi anlatabilirmi acaba,cgn'de oldugum için port açamıyorum buda sıkıntı yaratıyor.
  • Kablonet ile cozucrksiniz konuyu çocuğum evde kamerasına baglanamiyorum gibi bahaneler üretebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben cgn havuzunda değilim, 176 ile başlayan ip numaram var ama ping değerleri benim de 300-400 lere fırlıyor. Statik ip alinca Superonline çıkışı olacağını bilsem anında alacağım.

Statik ip isteyince onun da ayrı ip numaraları var mı yoksa o anki ip numarasını bize mi atıyorlar? Bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pedimento

Ben cgn havuzunda değilim, 176 ile başlayan ip numaram var ama ping değerleri benim de 300-400 lere fırlıyor. Statik ip alinca Superonline çıkışı olacağını bilsem anında alacağım.

Statik ip isteyince onun da ayrı ip numaraları var mı yoksa o anki ip numarasını bize mi atıyorlar? Bilgisi olan var mı?

son kullandığın IP adresini statik ip yapıyorlar... memnun değilseniz önce IP değişikliği isteyip sonra statik ip alın... bu arada güvenli internet kullanınca da statik ip veriyorlar
  • 178 ile başlıyor , ping sürem 33ms cgn miyim ?
  • Arkadaşlar online oyunalarda sürekli ping oluyor ve anlık olarak oyundan düşüyordum uzun araştırmaların sonucunda bu konuyu buldum ve olayın allahın belası CGN havuzu denen şeyden kaynaklandığını öğrendim. IP adresim 46 ile başlıyor modeminki 100 ile başlıyor yani havuzdayım. Çıkmak için kablonet'i aradım ve uzak masaüstü bağlantısı yapamadığımı, IP kamerama bağlanamadığımı söyledim, önce statik ip satmaya çalıştılar ben üsteleyince talebiniz oluşturuldu dediler ve bekliyorum şuan 100. bloktan çıkmak için. Bakalım neler olacak. 20 dakikada bir oyundan düşüyordum, bu iş hallolursa süper olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheTeknolojist kullanıcısına yanıt
    güvenli internete geçin. paşa paşa statik ip veriyorlar . sonrasını halledersiniz sanırım...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim modem ip le internet ip tutuyor cgn havuzda olma ihtimalim var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Benim modem ip le internet ip tutuyor cgn havuzda olma ihtimalim var mı?

Yok. Cgn iki ip farklı olduğu zaman oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Benim modem ip le internet ip tutuyor cgn havuzda olma ihtimalim var mı?

Yok. Cgn iki ip farklı olduğu zaman oluyor.

teşekkürler
  • Modem arayüzünde IPv4 DNS: 176.xxx.xxx

46.xxx.xx

178.xxxxx

Alt alta 3 ip nosu var. İp no gösteren siteleede ortadaki 46ile başlayan ip görünüyor cgn içinde olduğum anlamına geliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: DeliOrmanlı0106

Modem arayüzünde IPv4 DNS: 176.xxx.xxx

46.xxx.xx

178.xxxxx

Alt alta 3 ip nosu var. İp no gösteren siteleede ortadaki 46ile başlayan ip görünüyor cgn içinde olduğum anlamına geliyor?

Modem arayüzünde
    WAN
    IP Adresi:
    MAC Adresi:
    ... diye devam eden bölüm var. Burdaki Ip adresine bakacaksınız, DNS'lere değil.

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Bende cgnedeyim. Bide devletteyim. Bylock mır beyin vs güme giden oldu, gerizekalı mı bu firma yada ben art niyet ararım.

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Kardeş turksat onlşne işlemlerinden güvenli interneyi etkinleştirdim. Test ettim. Statik ip veriliyor gibi bir durym yok.

• quote:

Kardeş turksat onlşne işlemlerinden güvenli interneyi etkinleştirdim. Test ettim. Statik ip veriliyor gibi bir durym yok.

Etkinleştirdikten sonra 10-15 dk geçti mi, modemi yeniden başlattınız mı?

http://www.guvenlinet.org/test

Burda etkin gözüküyor ve hala cgn'den çıkamadınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 6 Nisan 2018; 0:25:45 >
    Aile profilindeyim görünüyor.

• DeliOrmanlı0106 D kullanıcısına yanıt
    178.xxxxx bir ip kitlenmiş. Bu şuan statik ipde olduğumu benden başkadının bu ip numarasından internete bağlanmadığını mı söyler?

• quote:

Aile profilindeyim görünüyor.

İp adresiniz değişmedi mi? (Modem ve internetteki) Değişmiş olması lazımdı. İki ip de aynıysa o ip'yi şuan sadece siz kullanıyorsunuz, evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 6 Nisan 2018; 0:35:09 >
    Şuan aynı. Kablonetten ttnet fibere geçersem oyunlarda pingim düşer mi 85 civarıntakılıyor batı avrupa serverlerına. Olay ip bloğunda mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeliOrmanlı0106 -- 6 Nisan 2018; 0:38:0 >
  • quote:

Şuan aynı. Kablonetten ttnet fibere geçersem oyunlarda pingim düşer mi 85 civarıntakılıyor batı avrupa serverlerına. Olay ip bloğunda mı?

Ip bloğunda ve yönlendirmelerde. Bazen servis sağlayıcı için daha ucuz olduğundan uzun yollar kullanılarak yurt dışına yönlendirme yapılıyor, bu da pingin yükselmesine sebep oluyor. Ttnet uzun süredir kullanmadığım için ping sürelerini hatırlamıyorum ama forumda karşılaştırmaların olması lazım.

Şu anda ping kaç alıyorsunuz? Güvenli interneti etkinleştirdiğiniz için ek bir filtre daha oldu. Ping süreniz aynı mı, yoksa 90-95'e çıktı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 6 Nisan 2018; 0:45:32 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.