Çavuş
29 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 119 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Lastik basınçları konusunda kılavuzdaki veriler ile ilgili kafama takılan bir konu var.

Araç fiorino 1.3 Mjet 75 bg.

Orijinal lastikler 185/65/R15

Yüksüz iken önler 2.3 (33.3 psi) arkalar 2.2 (32 psi)

Ortalama yük (tam tanım yapılmamış) önler 2.3 arkalar 2.1 bar

Tam yük önler 2.3 arkalar 2.5 bar

Ortalama yükte arkaların düşük basınçta olması ile ilgili bir açıklama yok. Daha önceden böyle bir basınç tablosu ile karşılaşmamıştım.

Normalde yüksüz kullandığım için 2.3-2.2, kış lastiklerinde de 2.5-2.4 kullanıyorum.

Anlayamadığım arkalar ortalama yükte neden düşük basınçta? Ayrıca maksimum hızda tam yük değerleri de dengesiz değil mi?

Genelde binek araçlarda 4 lastik eşittir ya da önler bir kademe yüksek tutulur ağırlık merkezine göre, tam yükte de ikisi de eşittir yine. Burdaki ortalama yük mantığını çözemedim.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8b/a7/b5/8ba7b54fe9bbf51cb0fa0d28802cf654.jpeg&t=0&width=480&text=1

Edit: XL lastikler için yük endeksi yüksek, basınç değerleri ile ilgili bir farklılık oluyor mu?

Arkadaşlar malum araç fiyatları uçtu, ben de alternatif olarak günlük kullanım için Otomatik Fiorino düşünüyorum

Öncelikle aracı binek olarak kullanma durumunda sahip olduğu dez avantajları genel olarak düşündüm. Benim günlük ihtiyaçlarımı karşılayacak bir araç. Fakat aklıma takılan bir takım sorular var.

İlgilendiğim araçlar maksimum 30-40 bin km 1.3 Mjet Premio donanımlılar. Genel olarak baktığımda satışlar maksimum 70 bin kmlerde yapılıyor. Bu araçların belirli km sonrasında kronik arızası var mı?

İkincil olarak sormak istediğim konu daha önceden 2011 1.3 mJet linea kullandım. Rampalarda fazla yığılma yapıyordu. Çoğu zaman turboyu devreye alarak kullanıyordum. Rampa bayırda vites ayarlayamadığı olur mu? Triptonikte kullanmak zorunda kalır mıyım?

Genel olarak fiatlarda mutlaka kronik can sıkıcı çözülemeyen arızalar olur, bu araçlarda kronik arıza var mı? Varsa nelerdir

Özetle az yakan günlük kullanım için uygun fiyatlı otomatik fiorino alınır mı?
Merhabalar arkadaşlar.

Uzun süredir superonline HG255s modem kullanıyorum. Modemime root erişimim bulunuyor. Evime bir tane ubuntu server kurdum ve bu server üzerinden IPSec VPN server çalıştırıyorum. Fakat sorunum bazı portları ISP'nin kapatmış olması.

Superonline'a TCP 1701, UDP 500 ve UDP 4500 portlarını nasıl açtırabilirim?

VPN engellemeleri doğrultusunda superonline bütün UDP portları kapatmış durumda. TCP portların ise yalnızca bir ka tanesi çalışıyor. Open>VPN serverda dahi sorun yaşıyorum.

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
Merhabalar.
İşin içinden çıkamadığım ve kanunen nasıl geçtiğini bilmediğim bir durumla karşı karşıyayım. Örnek ile açıklamak istiyorum.

10000TL limitli kartım olduğunu varsayalım. Bir alışveriş ya da depozito olarak 8000 TL provizyon koyulduğunu ve bu provizyonun hesap işlemi olarak yansımadığını farzedelim. Bu provizyon 8500 TL iade ile kapanırsa arada kalan 500 TL ne olur?

Döviz işlemi ile ilgili bir durum yaşadım. Araç kiralama neticesinde kur farkından bir mebla oluştu. Banka döviz işlemlerini günlük kur üzerinden provizyona aldığı için kartımda kullanamadığım bir limit farkı oluştu. Artı bakiye olarak görünmeyen ama ek limit olarak görünen. İadesini alamadım. Aksine banka sıfırladı. İtiraz ettim ekledik dediler eklemediler.

Normal şartlarda bu işlem hesabıma yansısaydı ben bu farkı alacaktım. Provizyon benim banka aracılığı ile ödemeyi vaadettiğim para olduğu için farkın ödenmesi gerektiği düşüncesindeyim. Fikirlerinizi merak ediyorum. Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar. Yeni keşfettiğim VPN platformunu paylaşmak istedim. 8-9 mbps hıza çok kolay ulaşıyor ve p2p destekliyor. Windows için yazılımın dışında ayrıca chrome ve firefox eklentiside mevcut. Ücretsiz hesapta 11 lokasyon mevcut.
Windscribe VPN.

Ücretsiz üyelikte 10 GB kota veriyor. Davet ettiğiniz her arkadaşınız için 1 GB veriyor ve arkadaşınıza da 1 GB veriyor. Ayroca referanslarınız içerisinden premium satın alan olduğunda harcadığı miktarın %50 sini dolar bazından hesabınıza yansıtıyor. Para da kazanılabilecek bir platform.

Ekstra kota veya ücretsiz pro hesabı için mining Coin Hive ile bağlantılı Moremo Mining yapmanız durumunda ücretsiz sahip olunabiliyor. Sadece minin için güvenlik izinlerini gerçekleştirmeniz gerekli.

referansım üzerinden üye olursanız hediye GB alabilirsiniz. Referanssız üye olmak için sonundaki kodu silebilirsiniz.

Mining ayarları için yardımcı olabilirim. Düzenli kullanıyorum ve çok memnunum.

Birden fazla hesap açarak GB kazanımı için uyarılmış hesap bloke edilebilir.
https://windscribe.com/?friend=1onl6ed4
Merhabalar,

Bu yazımı uygun bölüme mi açıyorum bilmiyorum fakat herhangi bir platforma veya uydunet müşteri hizmetlerine şikayet bırakmaktan daha etkili olur sanırım. Öncelikle Elektrik - Elektronik Mühendisiyim, yaklaşık 8 yıldır uydunet kullanıcısıyım. Uzun süredir de evdeki altyapımı kendim yönetiyorum. (Harici router, mini server, Cloud sistemi vs.)
Geçtihimiz hafta taşınmamızdan dolayı nakil talebinde bulundum, yeni binaya naklimi gerçekleştirmek için dün eve gelmişler ki evde yoktum. Babam ilgilenmiş. Bina coax altyapısı olduğu için çatı kısmından dağıtım yapıyorlar ki bu durum çok hoşuma gitmişti.
Eve geldiğimde dağıtım kutusunu açmamla karşılaştığım manzarayı sizlerle paylaşmak için fotoğrafladım.

Kablonet asla kullanmadığı konnektörleri kullanmışlar. İki gün sonra sinyal seviyesinde zayıflamalar başlayacak, ping yükselmeleri vs. Kullanılan splitter da eski tiplerde, 3.6 db 7.5 db filtreli.

Soketin içinden çıkan shield'ın resmini de aşağıda paylaştım.

Aslında olması gerekeni de aşağıda paylaştım. Belki gelen arkadaş inceler de bundan sonra elinde soket yoksa da kullanmaz. Arıza kaydı bırakıp düzelttirmek gerekirdi belki. İki gün sonra gevşemeden sinyal kalitesi zayıflayacağını kendileri de biliyorlar. Arızada geldiklerinde ilk iş soketleri çıkartıp atmak oluyor. Kim kullanır ki bunları.

Bu da aslında olması gereken... En güzeli kendi işini kendin yapmak

Daha önceki deneyimlerinden en iyi splitterin telco markalı 5-1000 MHz lik splitter olduğunu uydunetteki eski sorunlarımın çözümü sırasında deneyimledim. Harici TV için 3.5 DB lik splitterlar TV hattından bölünebiliyor. Önerilen internetin ana hattan gelmesi. Tabi sinyal zayıflaması istemiyorsanız.

Duvarlardaki soketlere kutuyu nasıl bağladıklarını görseniz gülersiniz. Olmaz bu böyle deyip, duvardaki soketi çıkartıp kabloyu dışarı almalar... Komik gerçekten. Kablolaları koltukların üzerinde soymaları tel parçalarını atmaları da cabası.

Diğer odalara bağlantının talebi için de ek ücrete tabi olacağı belirtilmiş. Neyin ek ücreti olabilir acaba evdeki koaksiyel altyapısını kullanırken. 10 kr' lik konnektör için heralde. Keşke sadece dış kutuyu açtırsaydım da evdeki sinyal seviyesini ölçtürüp bıraksaydım. En azından duvarlar kroşelenmemiş olurdu, kendim kablo kanalımı koyardım.

Arkadaşlar da öğrenirler belki böyle saçmalıklar yapmazlar bundan sonra. Sizlere de önerim resimde gördüğünüz konnektörlerden aliexpresste 40 cent gibi rakamlara alabilir çakmak için de 10-15 dolar civarına bir pense temin ederek konnektörlerinizi en güzel şekide (kablonet personelinden daha iyi) çakabilirsiniz.

Bu arada nakil için de 50 TL komik bir rakam ödedim.

Uydunetin mecut hibrit altyapısından çok memnundum fakat bu rezalet gerçekten garip.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Bilgisayar
Notebook
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
TV
Arçelik
Klima
LG
Fotoğraf Ekipmanları
Nikon
İşlemci
Intel
Sabit Disk
Intel
Sabit Disk
Western Digital
Sabit Disk
Western Digital
Modem
TP-Link
Beyaz Eşya
Arçelik
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 202
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 1.162 (Bu ay: 232)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 33 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.