Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
50.755
Cevap
272
Favori
2.620.422
Tıklama
Giriş
    302 Mesaj
    24mbps 50gb ekosınırsız internetim de şuan 50gb sınırsız yazıyor.Acaba o limiti geçince neler olucak.Şuan kotayı geçen herhangi biri var mı?

Orijinalden alıntı: Jeremus

24mbps 50gb ekosınırsız internetim de şuan 50gb sınırsız yazıyor.Acaba o limiti geçince neler olucak.Şuan kotayı geçen herhangi biri var mı?
    3-4 sayfa geriyi okumuş olsaydınız onlarca kişinin o sınırı aşmış olduğunu görecektiniz...
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: dr.pupa

Merhaba,

Evde şu anda kullandığım 2 farklı iss var.Superonline fiber ve kablonet.Kablonetin iptali gelecek ay olacak.

Hızlarını arttırıp oyunlarda sorun yaşayan arkadaşlar için bilgi vermek istiyorum.Kablonette, Cgnat yüzünden gerçek ip alamıyoruz, yurtdışı çıkışları sorunlu.
    PS4'de twitch seyrederken bile yayında takılma çok oluyor.

Oyunlarda ping dalgalanmaları yaşayan arkadaşlar ,bunun sizin aldığınız hız ile bir alakası yok. Sebebi cgnat ve yurtdışı çıkış hızlarının yetersiz olması.
    24 mbps/ 250 gb kullanıyorum. Ping dalgalanmaları yüzünden oyun oynamayı bıraktmıştım.
    IP tv'den dengeli yayın izlemek imkansız.
    Kesinlikle oyun için kabloneti tavsiye etmiyorum.Günlük kullanım için iş görecektir.

Superonline ise oyunlarda kalitesini fark ettiriyor.Kurulduğu günden beri sorunsuz bir şekilde oyun + ip tv kullanıyorum.

Kablonette online oyun oynanmaz malesef. :(

Fiber gerçekten arkadaşlarıma da özellikle gidip bizzat tecrübe ettiğim için candır, kablonetin fiberiz biz muhabbeti de teorik olarak büyük bir yalandır. Bütün mahalleyi koaksiyonel kablolarla dolaş sonra elbet hattın bir noktasında az bir fibere bağlanınca fiber internetiz biz de o zaman niye yoğun saatlerde hız kısıtlamasına gidiyorsun sevgili kablonet diye sorarım?

Cevabı da fiber internette kullanıcı başına özel port tanımlanırken kablonette komşularla paylaşarak paylaşımlı bir porta koaksiyonel kablolardan erişmemizdir. Kısacası komşunuz netflix açar öbürü youtube açar karşı apartmanda yine sizin nodeunuzdaki bir başkası torrent kasar siz de anlık hız testinde hız görürsünüz ama internet sürekli paket alış verişi olan uygulamalardan, görüntülü konuşma olsun, oyun olsun tecrübe ederken sürekli sıkıntılarla boğuşur delirirsiniz. Bazen hızınızı da almanız gerekende göremezsiniz ya o da ayrı.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    530 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Pulluk

Aralık ayında yüzünüzü güldüren kampanya kapsamında 100 mbit 500 GB kotalıya geçtim. Yeni tarifeler açıklandıktan sonra ise dün tekrar arayıp 100 NB akıllı sınırsız tarifesine geçmek istediğimi söyledim. Telefondaki yetkili 80tl cayma bedeli karşılığında taahhüdümü bozarsam yeni tarifeye geçerek tekrar taahhüt verebileceğimi söyledi ve ben de kabul ettim ancak bu sefer de yeni tarifeye geçemiyorsunuz hata veriyor dedi. Şimdi hem 80 tl cayma bedeli istiyorlar hem de taahhüdüm olmadığı için 110 tl olan tarifem 200 küsür liralara çıktı. Bugün 2 defa aradım ve şikayet kaydı oluşturulduğunu, konuşmaların dinleneceğini, hatalı işlem yapılmışsa da düzeltileceğini söylediler.

Sizce gerçekten de sorunu çözebilirler mi? Düzeltmezlerse hem aboneliğimi iptal ettirmeyi hem de mahkemeye başvurmayı düşünüyorum.

Taahhüdünüzü bozduktan sonra her türlü yeni kampanyaya geçiş yapabilirsiniz. Sistemde anlık bir hata olmuştur, merak etmeyin. Diğer arkadaşın dediği gibi çözülür mutlaka.

Şu anda anlık faturanızın 200 lira çıkmasına bakmayın, kampanyaya geçiş sağlanınca bu ayki faturanız kampanya fiyatı olarak çıkar.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ironblood

Kendi modeminizi kullanabilirsiniz. Ben 50 tl’ye ikinci el netmaster modem almistim sahibindenden, kendi sitesinde 220 tl’den hesapliyor dandik wifi’lı modemi.

Sadece hiziniz 25 mbps ve uzeri isr docsis 3.0 modem istiyorlar. Telefonla arayip modeminizi tanimlatiyorsunuz.

Teşekkürler bilgi için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

"Başka zeki uygarlıklar Breaking Bad den daha iyi dizi yapabilir mi?"
  • Teğmen
    124 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mega_north

evet yeni tarifeye geçtiğim gün kadar ceza uygulanacak. 18 tl filan tuttu. kabul ettim.

ama tabi bu 100 mbit ast lik tarifeden vazgeçme bedeli çok çok yüksek
    86 lık tarife mevcut müşteriler için olan tarife miydi? Eğer öyleyse o kampanyanın detaylarında istediğiniz zaman ilk tarifenize dönebilirsiniz yazıyordu. Bu ay sonu ilk tarifenize dönüp, şubatın ilk günü de 100MB lik yeni tarifeye geçebilirdiniz.

Orijinalden alıntı: az_tek

86 lık tarife mevcut müşteriler için olan tarife miydi? Eğer öyleyse o kampanyanın detaylarında istediğiniz zaman ilk tarifenize dönebilirsiniz yazıyordu. Bu ay sonu ilk tarifenize dönüp, şubatın ilk günü de 100MB lik yeni tarifeye geçebilirdiniz.

Alıntıları Göster
    vazgeçme bedeli alıyorlar taahhüd verince, illaki alırlar.
    18 tl cayma bedeliyle eskisine geçip ordan 100 e geçtim tekrar.
    Bildiğim kadarıyla, herhangi bir taahhütlü kampanyadayken, fiyat olarak geriye gitmedikçe başka bir tarifeye geçiş yapılabiliyor. Peki bu durumda 24 ay taahhüt süresi yenileniyor mu? Daha somut örnekle sorayım: Benim taahhüdümün bitmesine 10 ay var. Ben şimdi farklı bir tarifeye geçersem (fiyat olarak daha yüksek), taahhüt yine 10 ay olarak mı kalacak, yoksa bu andan itibaren 24 ay mı olacak?
    Lakin yapacak birsey yok bulunduğumuz bölgede
    Seçme şansımız yok maalesef sadece kablonetvar
    Bu kadar yüksek veren türk telekom altyapısı adsl
    16 mbp hız diyip 3 mbp hız veriyor. Vdsl yok sol
    Yok evimizimi satalım gidelim bazen düşünmüyorda
    Değilim hani evi kiraya verip taşınmayı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

İkinci dediğiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    lazzaro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2300 Mesaj

Bugünden itibaren 24 ay olur
    2 ay önce taahhüt yeniledim eski ayı saymadılar yeniden 24 ay yaptılar

|
    |
  • Binbaşı
    1333 Mesaj

Hocam CGNat'tan çıkmak istediğinizi belirtirseniz çıkarıyorlar. Ancak hangi IP'nin geldiği burada önem arz ediyor. 3 Yıl boyunca 24.133 ile başlayan IP'lerden hizmet aldım Kablonet'te. Yurt dışına çıkarken Superonline'ı kullanıyordu ve sorunsuzdu. Frankfurt'a 50-60ms arası, İrlanda'ya 60-70ms arası pingler görüyordum. Superonline Fiber ile tabii ki kıyaslanamaz. En az 10ms daha yüksek pingler. Ama bulunduğum şehirde Superonline Fiber mevcut değil maalesef.

Şu an ise Türk Telekom'a bağlı 195 ile başlayan IP'lerden hizmet alıyorum. Böyle berbat bir internet görmedim. Frankfurt 90ms, İrlanda 110ms. Aynı şehirdeki Türk Telekom kullanıcıları Sofya'ya 15-17ms alırken, benimki 40ms'ten başlayıp 60'a kadar çıkıyor.
    CGNat'a girmek istediğimi belirtiyorum özellikle. Almıyorlar beni neden bilmiyorum. Gerçekten CGN IP'leri bile 195'li bloktan çok daha stabil çalışıyor, çok daha düşük pinge sahip..
    |
    |
    dr.pupa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: HHsungur

Hocam CGNat'tan çıkmak istediğinizi belirtirseniz çıkarıyorlar. Ancak hangi IP'nin geldiği burada önem arz ediyor. 3 Yıl boyunca 24.133 ile başlayan IP'lerden hizmet aldım Kablonet'te. Yurt dışına çıkarken Superonline'ı kullanıyordu ve sorunsuzdu. Frankfurt'a 50-60ms arası, İrlanda'ya 60-70ms arası pingler görüyordum. Superonline Fiber ile tabii ki kıyaslanamaz. En az 10ms daha yüksek pingler. Ama bulunduğum şehirde Superonline Fiber mevcut değil maalesef.

Şu an ise Türk Telekom'a bağlı 195 ile başlayan IP'lerden hizmet alıyorum. Böyle berbat bir internet görmedim. Frankfurt 90ms, İrlanda 110ms. Aynı şehirdeki Türk Telekom kullanıcıları Sofya'ya 15-17ms alırken, benimki 40ms'ten başlayıp 60'a kadar çıkıyor.
    CGNat'a girmek istediğimi belirtiyorum özellikle. Almıyorlar beni neden bilmiyorum. Gerçekten CGN IP'leri bile 195'li bloktan çok daha stabil çalışıyor, çok daha düşük pinge sahip..
    Online oyun ve ip tv kullanıyorum. Cgnat kapattırmamı tavsiye edemisiniz ne yapmam gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordzeus83 -- 4 Ocak 2019; 18:23:42 >

Orijinalden alıntı: Nirvana.

İkinci dediğiniz

Hadi ya, kötüymüş. Ben hiç elleşmeyeyim o zaman, 10 ay daha sabredeyim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: sbjk

Bugünden itibaren 24 ay olur
    2 ay önce taahhüt yeniledim eski ayı saymadılar yeniden 24 ay yaptılar

Ben aslında taahhüt yenilemeyeceğim, mevcut taahhütlü kampanyamdaki hızı değiştireceğim. Daha açık anlatmam gerekirse:

50 Mbps 250 GB kotalı paketimi, 100 Mbps 250 GB kotalı yapacağım.

Yine de yeni bir 24 ay mı başlatırlar?

Kendi kampanyanız ise mevcut taahhüt uzamaz farklı bir kampanya ise geçiş hakkınız varsa tabi o zaman uzar

|
    |
  • Çavuş
    76 Mesaj
    Eski netmaster cxc 150 model cihazda ethernet ve usb çıkışından 2 bilgisayara 2 ayrı dış ip alınarak bağlanıyordu. Ben bir aralar. ethernet portundan wds 150 acsess pointe bağlantı yaptım. acsess pointide bridge moda aldım. Aynı şekilde ap e ethernet ile bağladığım 2 laptop 2 ayrı ip alıyordu. o dönemler 2 farklı netmaster kablosuz modemde bu yöntemi denemiştim, ama başarılı olmamıştı. sadece tek bilgisayara ip vermişti.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı? 2 ip alma olayı sadece cxc 150 modemlerde mi oluyor?
    Bir süre bridge mod da 2 ip alarak kullanmam gerekiyor. Herhangi bir docsis 3.0 modem de bu şekilde kullanabilme şansım var mıdır?
    |
    |

Orijinalden alıntı: eP_362

Benim gibi 27 ay taahhütü olup da yeni kampanyalara geçiş yapabilen var mı? Her müşteri temsilcisinin farklı cevap vermesinden yoruldum.
    Müşteri hizmetlerinin bir çoğu zaten yetersiz ve bilgisizdi şimdi yeni sistemle birlikte kafaları iyice karıştı : )

Yanlış hatırlamıyorsam 27 ay taahhütlü kampanyalarda 3 ay ödemesiz + 24 ay indirimli fiyattan kampanyaya dahil oluyordunuz. Sizin geçiş yapamamanızdaki asıl sorun ödemesiz 3 aylık kullanımınızdır. Normalde O kullandığınız 3 aylık ödemesiz tarifenin 3 aylık ücretini cayma bedeli olarak ödeyerek geçebilmeniz lazım.
    Enses requirimus saevos nos, nos ferrei reges servi fati, morta ex terra mortiferra tela in hostes bello ad moventes. Equos frenamus furentes Capi ta superba quatientes mortem hostibus et luctem date acrem di manes sternadis. Ave Nevis, ave ferrum, Ave tela, ave cruor, Ave pugna, ave moritur. Skylon!
  • Yüzbaşı
    395 Mesaj

Sizin şimdi hizmet alamadığıniz 24.133 lu ip adresinden ben Ankara Gölbaşı'nda hizmet alıyorum. Gerçekten çok memnunum ve CGN de de değilim. İnşallah değiştirmezler. Hizim da 100 mbps, daha ne isteyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    HHsungur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.