Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir Kullanıcı, 18 Masaüstü Kullanıcı
50.708
Cevap
272
Favori
2.617.590
Tıklama
Giriş
    449 Mesaj

cevap için teşekkürler hocam, değişim yaptırmayı bir deneyeyim. olmazsa da yolumuza devvam edicez gittiği yere kadar
    |
    |
    serdar_ayberk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: abyss_ati

ayarları bu şekilde yaparsan olması lazım.tabi sen hangi cihazdan wifi bağlanıyorsun oda önemli,yani tel.se,telin modeli ne,wifisi iyimi...
    yada pc ise wifi kartı ne?sonuçta verici kadar alıcıda önemli.belki modem değil karşı cihaz bu hızı alamıyor...
    hocam en az 3-4 cihazla kontrol ettim. Bu cihazlar iphone se, ipad mini, lg g3 beat gibi aletler.

yani normalde çok daha fazla hıza alabilen cihazlar.

Bu ayarları yaptım yine olmadı. Benim modemde bir sıkıntı var galiba. Netmaster görevlisi kablonet ekibini çağırın demişti zaten o da çözemeyince.

ama ben şimdilik böyle idare edicem. İnterneti telefonlarda yoğun kullandığım zaman akşam saatleri oluyor. E onda da zaten hızımı 25'e düşüyorlar o hızı tam olarak alabiliyorum cihazlarda.

Gündüz saatlerinde ha 50 alıyorum ha 100 bir şey yaptığımız yok zaten. Artık ileride duruma bakarım.

Teşekkür ediyorum yine de size cevaplar ve ekran görüntüleri için :)

• Yarbay
    10928 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lordzeus83

İptv kullanıyorum. Ocak ayı öncesi gayet iyi çalışıyordu. Şimdi kanalları geç açma takılma oluyor. Böyle bir sorun yaşayan varmı?
    gerçekten gizli hız sınırı mı koyuldu acaba? Hani şu speedtestte gözükmeyipte aslında olan bir sınır.

benim eski iptv'ci bana öyle diyordu bir aralar. İnternetciniz gizli sınır koyuyordur türkiye'de işler böyle ondan takılıyordur diyordu.

Ben de pek inanmamıştım o zamanlar ama belki de doğruydu. Forumda bir kişi daha sizin gibi bir problem yaşıyordu.

Rica ederim değiştirmelerini isteyin. Isınma bağlantı sorunlarına neden oluyorsa onları da söyleyin. Değiştirirler gibi geliyor. Değişmezlerse de bozulursa o zaman değiştirirsiniz.
    |
    |
    sarahsoles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rica ederim,herzaman...

Demekki millet bu yüzden bu modemden yakiniyor,kimisinde bir sebepten stabil çalışmıyor,kimisinde (mesela bende) full sorunsuz.4-5 yıl olmuştur heralde 383zn modemdeyim.7-24 açık.bugune kadar en ufak bir sıkıntı yaşamadım, hiçbir şekilde...

Siz genede kablonete arıza kaydı bırakın,gelip modeme baksınlar.hic değilse degistirirler,yada infinity401 verirler yerine... her halükarda daha uyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BlackLead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: BlackLead

gerçekten gizli hız sınırı mı koyuldu acaba? Hani şu speedtestte gözükmeyipte aslında olan bir sınır.

benim eski iptv'ci bana öyle diyordu bir aralar. İnternetciniz gizli sınır koyuyordur türkiye'de işler böyle ondan takılıyordur diyordu.

Ben de pek inanmamıştım o zamanlar ama belki de doğruydu. Forumda bir kişi daha sizin gibi bir problem yaşıyordu.

Alıntıları Göster
    Benim iptv cide son zamanlarda sorun yasadigimda "iptv ip adresleri engelleniyor, hızlar düşürülüyor" gibi birşeyler zirvalamisti.bende "haaa derin devlet iptv yedemi el attı,s... Lan" demiştim

Son bir kaç aydır özellikle kablonette akşam saatlerinde hızlar çok dalgalanıyor,speedtest sonucuna bakmayın, sonuçta speedtest yaparken atıyorum ankara server'ina bağlanıp test alıyor,siz iptv yi gene atıyorum sivas'taki serverdan aliyorsunuz.haliyle speedtest sonucu 100mbittte çıksa bu sizin iptv servis saglayicidanda aynı hızı alabileceğiniz anlamına gelmiyor...

Şu saatten sonra akn'de kalktığı için bu durum dahada vahim olucaktir,herkez kıtlıktan çıkmış gibi downloada asıldı çünkü

|
    |

• Yarbay
    10928 Mesaj
    quote:

Rica ederim,herzaman...

Demekki millet bu yüzden bu modemden yakiniyor,kimisinde bir sebepten stabil çalışmıyor,kimisinde (mesela bende) full sorunsuz.4-5 yıl olmuştur heralde 383zn modemdeyim.7-24 açık.bugune kadar en ufak bir sıkıntı yaşamadım, hiçbir şekilde...

Siz genede kablonete arıza kaydı bırakın,gelip modeme baksınlar.hic değilse degistirirler,yada infinity401 verirler yerine... her halükarda daha uyi olur
    çağırmasana çağırırım da gelip şu içinde ki parçayı değiştirdik 50 tl , modeminizi değiştirirsek 100 tl falan diye zırvalamasınlar ? O yüzden çağırmak istemiyorum zaten

Neden kiralık kullanıyorsunuz modemi bende bunu anlamıyorum.ayni ücrete, aynı şekilde taksitle satın alın sonunda sizin olsun...

Ki arkadaşın dediği gibi arıza kaydı bırakın gelip degistiriler, dediğiniz gibi çok isiniyorsa allah korusun bi yangına bile sebebiyet verebilir,aman diyim...

|
    |
    sarahsoles kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: BlackLead

çağırmasana çağırırım da gelip şu içinde ki parçayı değiştirdik 50 tl , modeminizi değiştirirsek 100 tl falan diye zırvalamasınlar ? O yüzden çağırmak istemiyorum zaten

Alıntıları Göster
    Ne kadar oldu modemi alalı,garanti bitmediyse hiçbir ücret isteyemezler ve degistirmek zorundalar.mirin kirin bile yapamazlar,garanti süresi içinde keyfe keder bile "ben bu modemi begenmiyorum,yenisi istiyorum" deseniz dahi degistirmek zorundalar-ki bu şekilde ben çok modem degistirttim...

• Yüzbaşı
    449 Mesaj

bilmem aceleye geldi, kablonetin modem sistemini de hiç anlamamıştım ilk seferde

taksitli satın alıma nasıl geçebiliriz, kablonet böyle bir imkan sunuyorsa geçmek isterim elbette.
    |
    |
    abyss_ati kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ne kadar oldu modemi alalı,garanti bitmediyse hiçbir ücret isteyemezler ve degistirmek zorundalar.mirin kirin bile yapamazlar,garanti süresi içinde keyfe keder bile "ben bu modemi begenmiyorum,yenisi istiyorum" deseniz dahi degistirmek zorundalar-ki bu şekilde ben çok modem degistirttim...

Alıntıları Göster
    valla bilmiyorum ki ben en az 10-11 senedir kablonet üyesiyim. Eskiden başka modem vardı en son 3-4 sene evvel yeni taahhütle birlikte gelmişti bu cihaz.
    |
    |

Aaaa,haberim yoktu.o yüzden millet kiralıyor demekki

|
    |
    speedycruiser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Aralık ayında yüzünüzü güldüren kampanya kapsamında 100 mbit 500 GB kotalıya geçtim. Yeni tarifeler açıklandıktan sonra ise dün tekrar arayıp 100 NB akıllı sınırsız tarifesine geçmek istediğimi söyledim. Telefondaki yetkili 80tl cayma bedeli karşılığında taahhüdümü bozarsam yeni tarifeye geçerek tekrar taahhüt verebileceğimi söyledi ve ben de kabul ettim ancak bu sefer de yeni tarifeye geçemiyorsunuz hata veriyor dedi. Şimdi hem 80 tl cayma bedeli istiyorlar hem de taahhüdüm olmadığı için 110 tl olan tarifem 200 küsür liralara çıktı. Bugün 2 defa aradım ve şikayet kaydı oluşturulduğunu, konuşmaların dinleneceğini, hatalı işlem yapılmışsa da düzeltileceğini söylediler.

Sizce gerçekten de sorunu çözebilirler mi? Düzeltmezlerse hem aboneliğimi iptal ettirmeyi hem de mahkemeye başvurmayı düşünüyorum.

aynen, 2018 ocak ayında bağlattım ben ve sadece kiralama seçeneği vardı. taksitle satın alma olsaydı ben de alırdım en azından benim olurdu modem. ayda 6 lira, 24 ayda 144 lira vereceğim ama modem benim olmuyor

ama 2017 yılında satın alınabiliyordu sanırım, fiyatı da 300 lira falandı yanlış hatırlamıyorsam.
    |
    |
    abyss_ati kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

@Pulluk

500GB kota fena değil hem aylık kac GB kullanım yapıyorsunuz ki.

Bu kullandığınız tarife 115 TL herhalde 100 mbit akıllı sınırısz 80 tl geri donuk tarife degisteremezsiniz sistem izin vermez. M.H yetkilisi sizi yanlış yönlendirdi.
    |
    |
    Bahsedilenler: Pulluk
    AMD Ryzen 5 3600 4.2GHz || ASUS TUF B530M-PLUS Gaming || Crucial Ballistix Sport DDR4 3000MHz (2x8) 16GB || MSI GTX 1070 8GB AERO ITX OC || Hikvision C100 240GB 3D TLC || Hikvision C100 480GB 3D TLC || Intel 660P 512GB NVMe 3D QLC || Seagate BarraCuda SATA III 1TB 7200 RPM || WD 500GB BLUE SATA III 7200 RPM || Everest Rampage MAJESTY || Xigmatek Tauro 700W 80 || SAMSUNG CJG50 27" QHD 144Hz 2K Curved (4ms) || Logitech Z333 2.1 Subwoofer || Corsair K55 RGB Gaming || Logitech G27 Racing
  • Yüzbaşı
    397 Mesaj

115 yerine 80 ödemek 2 yılda ciddi bir fiyat farkı yaratacağı için tarifemi değiştirmek istedim. Yetkili yapabilirsiniz dedi ve taahhüdümü de bozdurdu. Bakalım nasıl sonuçlanacak süreç?
    |
    |
    Hawk-Claw kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çözerler mutlaka

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Pulluk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Benim gibi 27 ay taahhütü olup da yeni kampanyalara geçiş yapabilen var mı? Her müşteri temsilcisinin farklı cevap vermesinden yoruldum.
    Merhaba,

Evde şu anda kullandığım 2 farklı iss var.Superonline fiber ve kablonet.Kablonetin iptali gelecek ay olacak.

Hızlarını arttırıp oyunlarda sorun yaşayan arkadaşlar için bilgi vermek istiyorum.Kablonette, Cgnat yüzünden gerçek ip alamıyoruz, yurtdışı çıkışları sorunlu.
    PS4'de twitch seyrederken bile yayında takılma çok oluyor.

Oyunlarda ping dalgalanmaları yaşayan arkadaşlar ,bunun sizin aldığınız hız ile bir alakası yok. Sebebi cgnat ve yurtdışı çıkış hızlarının yetersiz olması.
    24 mbps/ 250 gb kullanıyorum. Ping dalgalanmaları yüzünden oyun oynamayı bıraktmıştım.
    IP tv'den dengeli yayın izlemek imkansız.
    Kesinlikle oyun için kabloneti tavsiye etmiyorum.Günlük kullanım için iş görecektir.

Superonline ise oyunlarda kalitesini fark ettiriyor.Kurulduğu günden beri sorunsuz bir şekilde oyun + ip tv kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.pupa -- 4 Ocak 2019; 15:35:21 >
SEO
haberler
seo paketleri
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.