Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.163
Cevap
324
Favori
2.959.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5846
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 279
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 160
  • Favoriye Eklediklerim 325
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kerem (1894 mesaj) MC.CYBER_ (835 mesaj) Kafkaslı57 (767 mesaj) sametykcll (675 mesaj) engin_er_26 (663 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16992 mesaj) Mobil (7316 mesaj) Tablet (1516 mesaj) Mini (1657 mesaj) Uygulama (1525 mesaj) (32 mesaj)
  • @
40 oy
Öne Çıkar
Giriş
    2300 Mesaj
    50 mbit 5 mbit upload tarifesini kullanıyorum. Hafta sonraları çankaya bölgesinde upload 1 mbit düşüyor sizde öylemi...

Bu hafta sonu kopma yaşadım müşteri hizmetleri gördü. Teknik destek ekibi sorun yok diye açıklama yapmış. 3 haftadır uğraşıyorum hep aynı şey oluyor. Taahhüdüm var cezayı ödemeden iptal ettirme şansım var mı

Normal Değerlerim,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 13 Ocak 2019; 0:52:58 >
    |
    |

• Yarbay
    2300 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Darch

3 gündür belirli saatlerde upload hızının 0'a düştüğünü gözlemleyen var mı? Ankara'da benden başka oynak Upstream değerlerine sahip olan var mı diye merak ediyorum.
    Hafta sonları başıma geliyor... Ne yapcaz bilmiyorum da iptal ettirmeyi düşünüyorum.
  • Binbaşı
    1357 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

hala yılbaşında verilen nitroyu kullanan ama 25mbps tarifesi olan arkadaşım var kaos bitmiş değil yani klasik devlet kurumu, 657li olunca kimse özeldeki gibi tepelerine binmediği için malum
    haydaaa o nasıl oluyor ya bide bize göndersinler :) bitmeyen nitro
  • Binbaşı
    1357 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: violetst4

Başvuru yaptım 6 gün oldu. Modem stok bitmiş bekliyoruz. Belirli bir tarihte vermiyorlar.
    boşuna modem beklemeyin 2. el alın birtane modem sıkıntısı var
    |
    |
  • Binbaşı
    1555 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Hafta sonları başıma geliyor... Ne yapcaz bilmiyorum da iptal ettirmeyi düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Eğer son 1 haftadır bu problemle karşılaşıyorsanız, muhtemelen bizim bölgede santraller ya da kablolar ile ilgili bir değişim-düzenleme var demektir. 10 yıldır bu firmadan hizmet alırım, ilk kez böylesini görüyorum.

1-2 sene önce tüm sistemin çökmesini saymazsak, başıma ilk kez böyle bir şey geliyor. Şu mesajınızı görmeden önce modemi değiştirmeyi düşünüyordum çünkü Kablonet'in, taşeron firmaların ne gibi bir altyapı çalışması yaptığı hakkında hiç bir bilgisi yok. Tamamen Allah'a emanet şeklinde işleyen bir firma olup çıktılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 13 Ocak 2019; 1:44:31 >

• Yüzbaşı
    528 Mesaj
    İstanbulda internet bağlantı problemi yaşıyor musunuz arkdaşlar? Vodafone net kullanıyorum bi haftadır kablonet altyapısıyla. Vodafone müşteri hizmetlerini aradığımda kablonetten kaynaklı bir sorun var yaklaşık 1 buçuk saattir ancak sabaha düzelir dediler. Sizlerde aynı problemi yaşıyo musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    3788 Mesaj
    Bazıları yine yok bu hızı vermiyorlar sizi kandırıyorlar filan yazmış cidden komik oluyorsunuz 19 yıldır bu hız takılması bize niye denk gelmiyor ? Sorun yaşayanların bölgesel sorunu vardır genelleme yapmayın begenmiyorsan gidip adsl teknolojisine geçersin kablonet sorunsuz mu ? Hayır değil özellikle çalıştıkları taşören firmalar rezalet biraz yazarken düşünün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    3788 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

hala yılbaşında verilen nitroyu kullanan ama 25mbps tarifesi olan arkadaşım var kaos bitmiş değil yani klasik devlet kurumu, 657li olunca kimse özeldeki gibi tepelerine binmediği için malum
    Sistemsel olarak kaldıysa sömürmeye devam

|
    |
  • Yüzbaşı
    823 Mesaj
    quote:

Eğer son 1 haftadır bu problemle karşılaşıyorsanız, muhtemelen bizim bölgede santraller ya da kablolar ile ilgili bir değişim-düzenleme var demektir. 10 yıldır bu firmadan hizmet alırım, ilk kez böylesini görüyorum.

1-2 sene önce tüm sistemin çökmesini saymazsak, başıma ilk kez böyle bir şey geliyor. Şu mesajınızı görmeden önce modemi değiştirmeyi düşünüyordum çünkü Kablonet'in, taşeron firmaların ne gibi bir altyapı çalışması yaptığı hakkında hiç bir bilgisi yok. Tamamen Allah'a emanet şeklinde işleyen bir firma olup çıktılar.

Alıntıları Göster
    Aynı sorun son 1 haftadır bizde de var. Dün arıza kaydı bıraktık daire içi tüm bağlantı aparatları değiştirildi çözüm olmadı. Genelde sizde arıyorlar sorunu tekrar tekrar söylememize rağmen. :) Bugün yine upload 0.75 civarı çıkıyor. (Yer: Tekirdağ)

• Yarbay
    4755 Mesaj
    "50Mbps 50GB AKN'li Ekosınırsız" tarifem "50Mbps Sınırsız"a dönüşmüş.
    |
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj
    Adana'da kullanıp da herhangi bir sorun yaşayan var mı acaba.

|
    |
  • Binbaşı
    1555 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gderebasi

Aynı sorun son 1 haftadır bizde de var. Dün arıza kaydı bıraktık daire içi tüm bağlantı aparatları değiştirildi çözüm olmadı. Genelde sizde arıyorlar sorunu tekrar tekrar söylememize rağmen. :) Bugün yine upload 0.75 civarı çıkıyor. (Yer: Tekirdağ)

Alıntıları Göster
    Düzeltme geçeyim;

Bugün gelen Kablonet çalışanları, bölgemde arızalı bir modemin ters sinyal göndermesi sonucu böyle bir durumun oluştuğunu söyledi. Belki sizde de aynı durum vardır. Saha ekiplerine gerekli uyarıyı yaparsanız takip ediyorlar.
    |
    |

• Yarbay
    2496 Mesaj

Bende sorun yok. İST/Bostancı
    |
    |
    ab1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1362 Mesaj
    Alternatif modem düşünenler ve yurt dışından bir şekilde temin edebilecek için kesinlikle aşağıda fotoğrafını paylaştığım Fritz Box markalı modemleri tavsiye ederim.Yurt dışında yaşıyorum ve bende sizler gibi Kablo İnternet kullanıyorum.Modemim her zaman açık ve tozlu bir köşede duruyor.Iss de sorun olmadığı vakit ne hız ne de wireless performansında bir eksi görmedim.Özellikle de wireless performansı muhteşem.Evimin her köşesinde rahatlıkla çekiyor.Eğer imkanınız varsa dediğim gibi alternatifler arasına koymanızı kesinlikle öneririm.

• Yarbay
    2746 Mesaj

yılbaşında değil de 3 ocakta tanımladılar buna promosyon smsi gönderip, bittiğine dair hiçbir şey gelmediği gibi adam hala rahat rahat kullanıyor
    |
    |
    GuitarxtanbuL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2746 Mesaj

evet biraz cahilim galiba ki speed boost diye bir kavram bilemiyorum, google'da falan da çıkmıyor ne hikmetse oysa senior bilgisayar mühendisiyim kaç senelik, tüh
    |
    |
    ataman5 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    432 Mesaj

siz bunu türkiye demi kullanıyorsunuz. benim bildiğim bu almanyada satılıyor ve buraya uyumlu değil diye biliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ocularis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3788 Mesaj
    O modemin sinyal aralığı türkiye uyumlu değil

|
    |
  • Yarbay
    2300 Mesaj
    quote:

Alıntıları Göster
    Sorun yok diyip çekiliyorlar videolar çektim daha ne yapayım upload düzeltiyorlar ping sorunu oluyor ping düzeliyor biraz upload sorunu oluyor. Adamlar dalga geçer gibi sorun yok diye açıklama yapıyor. Taahhüdüm varken hizmet kalitemi tam veremedikleri zaman cezayı ödemeden iptal ettirme şansım var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim.

Video bile çektim ne yapacam bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 13 Ocak 2019; 18:36:47 >

• Yarbay
    2300 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cadavaros

Bazıları yine yok bu hızı vermiyorlar sizi kandırıyorlar filan yazmış cidden komik oluyorsunuz 19 yıldır bu hız takılması bize niye denk gelmiyor ? Sorun yaşayanların bölgesel sorunu vardır genelleme yapmayın begenmiyorsan gidip adsl teknolojisine geçersin kablonet sorunsuz mu ? Hayır değil özellikle çalıştıkları taşören firmalar rezalet biraz yazarken düşünün
    Senin tuzun kuru tabi... Bir gün başına gelirse bu yazını hatırlarım
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
triple negative breast cancer
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.