Şimdi Ara

Jantı kaldırıma vurdum lastik ve jant durumum kurtarır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba kaldırıma girdim aracımla lastiğin ve jantın durumu bu düzeltilebilir mi acaba? Lastik değişmeye gerek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• geçmiş olsun lastik değişir cant tamir edilir.
  • Lastik değişmeli , jant ustaya gösterilmeli en doğrusunu onlar söyler ama tamir edilir gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanhh -- 16 Haziran 2018; 10:1:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juniperi

geçmiş olsun lastik değişir cant tamir edilir.
    İyi de lastik telleri bile gözükmüyor içinde plastik dış kaplama gözüküyor Hale’n sadece. Gene de çöp mü lastik

• syntaxerroroccurred S kullanıcısına yanıt
    kardeşim benim yüksek hızlarda o lastik bomba kesinlikle değiştirmemezlik yapma tel gözükmesine gerek yok

cant düzeltilir tamir edilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: syntaxerroroccurred

İyi de lastik telleri bile gözükmüyor içinde plastik dış kaplama gözüküyor Hale’n sadece. Gene de çöp mü lastik

Alıntıları Göster
    Aynı şekilde vurdum ve daha derin bir parça koptu lastikten ve 1 senedir o lastiği kullanıyorum yüksek hız,ani fren,ani yön değiştirme hepsini yaptım ancak bir sorun oluşmadı.Jantta ufak bir çizik var hafif zımparayla ve zamanla belli belirsiz bir yere dönüşür orası merak etmeyin ancak benim jantım yamulmuştu, jant yamuk mu değil mi kendiniz anlamanız zor buna baktırsanız ve yamuksa düzelttirseniz iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draqonn -- 16 Haziran 2018; 13:26:12 >

• Lastik ne kadar bilmiyorum ama hiç bir fiyat canımdan pahalı olamaz. Hele anneni, eşini çocuğunu bindirdiğini düşünürsen o araca, lastik için vereceğin 200-300 liranın pek bir değeri yoktur.
  • Hocam aracınız ne bilmiyorum fakat şimdi günümüzde en kötü bir araç ortalama 50 bin tl civarı diyelim.Lastiğinizede 500 tl desek.

Otobanda ailenizle 110-120 ile giderken o lastik patlasa en iyi ihtimal aracınız perte çıkıp ailenizden kimsenin burnu bile kanamasa bile bu riski almaya değer mi sizce?

Biri vurmuştur sizin gibi lastiği değiştirmeden kullanır bir şey olmamıştır.Başka birinede olmamıştır ama nerden biliyorsunuz belki sizin o lastik patlayacak.

İnternetten alsanız en kötü 3 taksit ile alırsınız lastiği yerinizde olsam riske girmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

Aynı şekilde vurdum ve daha derin bir parça koptu lastikten ve 1 senedir o lastiği kullanıyorum yüksek hız,ani fren,ani yön değiştirme hepsini yaptım ancak bir sorun oluşmadı.Jantta ufak bir çizik var hafif zımparayla ve zamanla belli belirsiz bir yere dönüşür orası merak etmeyin ancak benim jantım yamulmuştu, jant yamuk mu değil mi kendiniz anlamanız zor buna baktırsanız ve yamuksa düzelttirseniz iyi olur.

Alıntıları Göster
    İlk gördüğümde bende çok kalın bir yırtılma olmadığını düşündüm ancak zoom yapıp bakınca tehlikeli duruyor. Dolayısı ile değişmesinde fayda var diye düşünüyorum. Risk almaya değmez. Yorumlamadan önce biraz daha dikkatli incelemenizi tavsiye ederim.

• Hocalarım ben en iyisi bir sanayiye uğrayayım siz demeseniz hiç götürmezdim bile teşekkür ederim yorumlarınız için.

• Aracı boşverin de kendi canınız ve de başkalarının canını riske atmaya değmez. Malum bazen sağlam lastik bile gümlüyor, yaralı lastikle risk alamaya gerek yok.
  • Hocam lastiği değiştirin şakaya gelmez. Sizinle yol aranızdaki tek bağlantı o.
  • Teller gözükmüyor ama kırılmış olabilir. Belki de lastikte yapısal hiç bir hasar yok. Yine de ben bu riski alıp "Kullanın" demezdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.