Şimdi Ara

Jantlarımın sibop girişlerini genişletip otomobil sibobu yapsam janta zarar verir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi iğne uçlu ince sibop kullananlar bilir. Benzinliklerde bisikletlerin tekerini şişirmek istediğinizde siboba ufak bir adaptör takmanız gerekir. Adaptör taksanız bile benzinliklerde ki hava basan hortumun ucu tam oturmaz, şişirme işi zahmetli bir işe dönüşür. Bu sorunu yaşayan bilir, yaşamayan bilmez. Ben bu sorunu çözmek için bisikletimin iç lastiğini otomobil siboplu bir iç lastikle değiştirmek istiyorum. Fakat jantın sibop deliğini tornavida veya matkapla genişletmem lazım. Sorun şu ki bisiklet yol bisikleti olduğu için jantın o kısmı çok dar. Eğer genişletme yaparsam jant zamanla çatlar mı? Not: Bisiklet dandik bisiklet. Pahalı bir bisiklet olsa zaten düşünmem.

Sibop farkını anlamayanlar için görsel koyuyorum. İngilizce presta valve-schrader valve diye geçiyor. Türkiye'de ince uçlu sibop-kalın uçlu sibop veya, iğne uçlu sibop-otomobil uçlu sibop diyorlar.

Jantlarımın sibop girişlerini genişletip otomobil sibobu yapsam janta zarar verir mi?

• Jantım bu.

• Jantta birşey yapmana gerek yok istediğin siboplu lastik al, tak, kullan. Her iki sibobta aynı genişlikte olması lazım. Aynı jantta hem presta hemde schrader kullandığım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GercekUykucu

Jantta birşey yapmana gerek yok istediğin siboplu lastik al, tak, kullan. Her iki sibobta aynı genişlikte olması lazım. Aynı jantta hem presta hemde schrader kullandığım var.

Aynı genişlikte olur mu, yukarıda fotoğrafını da koymuştum. Senin ki kalın sibop olduğu için inceyi de takabilirsin tabi. Bak başka görselde buldum.

Senin ki böyle.

Bak bu adamda benim yapmak istediği yapıyor.

• Dağ bisikleti, şehir bisikleti ve son olarak yol bisikleti kullanan biri olarak kullandığım bütün jantlara her iki sibopta oluyordu. Şuanki kullandığım jantlarda ince siboplu iç lastikler gelmesine rağmen kalın siboplu iç lastikte kullanabiliyorum. Benzinlikte şişirebilmek için jantı bozacağına git bir tane büyük pompa al evden çıkmadan hava bas tamamdır. Yolda kalma durumunda el pompası zaten seni eve getirebilecek kadar hava basıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GercekUykucu -- 22 Mayıs 2017; 1:1:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GercekUykucu

Dağ bisikleti, şehir bisikleti ve son olarak yol bisikleti kullanan biri olarak kullandığım bütün jantlara her iki sibopta oluyordu. Şuanki kullandığım jantlarda ince siboplu iç lastikler gelmesine rağmen kalın siboplu iç lastikte kullanabiliyorum. Benzinlikte şişirebilmek için jantı bozacağına git bir tane büyük pompa al evden çıkmadan hava bas tamamdır. Yolda kalma durumunda el pompası zaten seni eve getirebilecek kadar hava basıyor.

Çok merak ettim yol bisikletinin jantlarını. Normalde kalın siboplu yol bisikleti bulunmaz.
  • Yeni aldığım Shimano MT15 jantlarında benzer bir sorun ile karşılaşmıştım. İnce iğne ile geldi fakat kalın kullanmak istediğimden matkap ile genişletmiştik. Fakat çok dikkat etmeniz gerekiyor. Yan delebilir, gereğinden fazla genişlete bilir ve en kötüsü küçücük bir çapak dahi bırakırsanız sürekli lastik patlağı ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

o bölgedeki telleri açtıktan sonra en az 3 farklı kalınlıkta zımpara ile kalından inceye doğru zımparalamanız gerekir.
  • Why Shy kullanıcısına yanıt

Merhaba Hocam konu çok çok eski ama benim bir bilgiye ihtiyacım var. Bu bisiklet subaplarındaki somunlar metrik mi? Yada ölçü birimini biliyor musunuz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.