Binbaşı
20 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 66 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Dünyadaki otomobil satışlarında trend SUV modellere ciddi oranda kayıyor. Geçen yıl yüzde 30 olan SUV satışları bu yıl yüzde 36’ya yükselmiş durumda. Bundan kaynaklı olarak tüm üreticiler ürün gamlarına ya SUV modelleri ekliyorlar ya da hazırda olan bu modellerini yeniliyorlar.
Amerikan merkezli otomobil üreticisi Ford, üretimde olan bazı modellerinin üretimini durdurma kararı aldı. The Times'ın haberine göre markanın özellikle Avrupa'da satılan Mondeo, Galaxy ve S-Max modellerinin bu durumdan etkileneceği söyleniyor.

Times’ın haberine göre marka Nisan – Temmuz aylarında ürün gamının darlığı ve dizel motorlu modellerin satışlarındaki azalmalardan dolayı 73 milyon dolar zarar etti.

Ford markası da özellikle Avrupa’da SUV pazarından daha fazla pay almak için SUV modellere yöneleceğini açıklamıştı. Yeni SUV modelleriyle pazardaki alternatiflerini arttıracak olan marka bizimle öncelikle yeni Kuga, Ecosport ve Edge modellerini tanıştırdı. Şimdi ise bu konu üzerine yeni çalışmalarla karşılaşacağız.

Markanın D segmenti üyesi olan Mondeo’da ise satış rakamları beklenin altında ve tüketiciler bu segmentte daha çok premium otomobil satın alma eğiliminde. Bu yüzden Mondeo üzerinde kara bulutlar dolaşıyor diyebiliriz.

S-Max ve Galaxy modelleri ise markanın MPV diye tanımlanan büyük aileler için üretilmiş olan otomobilleri. Dünya otomotiv pazarının SUV satışlarındaki artışı incelediğinizde en büyük kaybı yaşayan segmentin MPV olduğunu fark ediyorsunuz. Ford markası da bu durumun farkında ki bu modellerin geleceğine şüpheyle bakıyor.

https://www.sozcu.com.tr/2018/otomotiv/ford-urun-gamini-daraltiyor-2605082/
Merhaba,

Arkadaşlar buna benzer konuların hepsini okudum neredeyse. Ama özel durumlar için özel tavsiyeler almak niyetiyle bu konuyu açtım.

1- Acemiyim. 2012'de ehliyet aldım ama tecrübe sıfıra yakın.

2- 29'um. Dolayısıyla biraz genç işi de olsun istiyorum. 2 kişilik aileyiz.

3- Etrafımdan duyduğum kadarıyla otomatik araç problem çıkardığında incir ağacı dikiyormuş. Manuel daha iyi olur gibi.

4- Dizel- benzin fark etmez ama ekonomi, düşük bütçeli her Türk vatandaşı gibi benim de önceliklerim arasında.

5- Araçlar konusunda araştırma yapmış olsam da forumdaki konuları okurken far görmüş tavşan gibi bakıyorum. Hasılı cahilim.

6- 35 bin tl bütçem gözüküyor.

7- Kendim şoförlüğü geliştirdikten sonra diğer ehliyetli cahil olan hanıma öğreteceğim.

8- 150 bin km üstü istemiyorum. (özel durumlar hariç. temiz, yeni araç vs)

9- Bursa'da ikame ediyorum.

10-Hız ve performanstan ziyade konfor ve ekonomi yanlısıyım. (Şoförlüğüm gelişince bu değişmez İnşallah.)

11-Özellikle Cruze çok hoşuma gidiyor ama forumdaki konuları okuyunca çekinmeye başladım. Temizi zor görünüyor bu paraya.

12-Tek atımlık kurşunu olanlardanım. Sanayi vs uğramak istemiyorum. O şekilde olanlar iyi anlar halimden. :)

13-Açıklamalı şekilde yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Konuyu güncel tutmaya çalışacağım.
Donanım sürücüsünü yüklediğim halde bu hatayı veriyor. Farklı sürücüleri de kurdum değişen bir şey olmadı. Hatta driver programlarına da kurdurttum gene değişiklik yok. Yardımcı olabilir misiniz ?
Merhaba.

Sunny at-14100 dün uydudan güncelledim. Sonra kanalların yerini değiştirirken dondu uydu. Bende kapattım. Artık açılmıyor. Yardımcı olabilecek var mı?
Hakkında
Forum İmzası:
İdarecilerin sağlayamadığı adalet, o beldeye Tanrı'nın adaletini davet eder. O gelince de kitaplara konu olursunuz. La Edri
Forum İkinci El İmzası:
İdarecilerin sağlayamadığı adalet, o beldeye Tanrı'nın adaletini davet eder. O gelince de kitaplara konu olursunuz. La Edri
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
hyundai
Mobil cihaz
Xiaomi
Takım
Galatasaray
TV
LG
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.210
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 3.035 (Bu ay: 7)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.112 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.