Şimdi Ara

Arabaya Seramik Kaplama Yaptırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11
Cevap
1
Favori
25.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracıma bugün Seramik Kaplama yaptırdım. Çok uzun zamandır araştırıyordum. Aslına bakarsanız aracın nasıl yıkanması gerektiğini nasıl cila yapılması gerektiğini veya hangi ürünlerin kullanılması gerektiğini pek bilmiyordum. İnternet sitelerinden araştırdım baya bir zaman fakat her kafadan başka sesler çıkmış insanın kafası karışıyor ben de artık en güzeli gidip yerinde görmek dedim. Amerikalı arkadaşlarım var onlara mail attım konu ile ilgili fikirlerini sordum onlarda bana Meguiar's diye bir marka önerdiler. Tedafütür ki üçü de aynı markayı yazmış:) ben de İstanbul da küçük bir araştırma yaparak ürünlerini almak istedim daha sonra baktım ki uygulama merkezi var. Gittim ve görüştüm nasıl olduysa seramik kaplamaya ikna oldum ve yaptrıdım ve kendi yaşadıklarımı aktarmak istedim. Öncelikle seramik koruma aracın taş fırlatması sonucu aracı koruyor mu sorusunun cevabı =HAYIR. süper mucizevi bir ürün değil. Ben aracımı yaklaşık 5 ay önce sıfır aldım fakat benim hatam aracı bayiden alırken kirli teslim almak istiyorum demeyi unuttum. çünkü fırça ile yıkıyorlar serviste diğer araçları yıkarlarken gördüm ama ben doprusunu yapıyorum zannederek süngerle yıkanmasına müsade ediyordum oysaki o da yanlışmış ve 2-3 yıkama sonra kılcal çizikler oluştuğunu gördüm. Bu seramik kaplama ile bu çiziklerin tamamından kurtuldum. Aynı zamanda tekrar oluşmalarını da önlemiş olduğumu düşünüyorum. Aracın bundan sonraki yıkamalarında üzerindeki kirden daha rahat kurtulacak olması, aracın daha parlak gözüküyor olması, yağmur kar suyu, kuş pisliği ve reçinelerin vereceği zarardan da etkilenmeyecek olması seramik kaplamanın avantajları. öte yandan fiyat konusunu düşünürsek ben 1300 tl gibi bir fiyata yaptırdım ve 5 yıl garanti verdiler. Tabi bundan sonraki süreç asıl önemli olan dönem bakalım bu garanti işine ne kadar riayet edecekler ve aracın ilerleyen dönemlerde durumu nasıl olacak bunları tecrübe ettikten sonra sanırım pişman olup olmaycağıma karar vereceğim. Ama şu bir gerçek ki boya koruma adı altında birçok yerde yapılan işlemin sadece bildiğimiz pasta cila olduğunu gördüm ve 6 ayda bir yapılmasının tavsiye edildiğini biliyorum. Bu arada kendi uyguladığınız kil + wax işlemlerinin de belli bir maliyeti olacağı gibi( kaliteli ürünlerle yapıldığı düşünülürse) aynı zamanda kapalı bir ortam ve buna ayırılacak 6-7 saat gibi bir süreç lazım. Şahsen ben bunu çok isterdim ancak böyle bir imkanım malesef yok. Neyse çokta kafa karıştırmıyım. Fotoları ve çok kısa bir video yüklüyprum belki konu ile ilgili araştırma yapan arkadaşlara bir faydası olur. Beni şuan için aracın çiziklerinden kurtulmak, aracın ilk günkü parlaklığına gelmesi ve yağmur suyunun falan üzerinden akıp gitmesi tatmin etti. İlerleyen dönemlerde çizik oluşumu olup olmayacağını göreceğiz. Ama çok mucize bir şey gibi düşünmeyin sadece bazen tam olarak öğrenmek için başkalarının tecrübelerini öğrenmektense kendin tecrübe etmek gerekiyor çünkü çok farklı fikirler vardı ortada benimki de bu şekilde bakalım.  Arabaya Seramik Kaplama Yaptırmak

• Ben de 1 hafta önce sıfır aldım aracı. Alırken seramik kaplama da yapalım mı dediler bin TL civarı bir fiyat sanırım, ben de yaptırın dedim. Çiziklerden koruyup korumadığını daha deneyemedim ama görünüş olarak biraz etkiliyor. Daha parlak gözüküyor araç. Garanti konusu ise kafa karıştırıcı. Şimdi çizik olursa gidince ne olacak? Çiziğin garanti dışına çıkıp çıkmadığının kesin bir tanımı var mı? Yani kısaca bence garanti konusuna pek güvenmemek lazım.
  • DS5 gerçekten özel bir araç.Güzel günlerde kullanın. Seramik kaplama sonrası araç yıkamada kullanıdığınız şampuanın ph notr olması uygulamanın ömrü açısından çok önemli dikkat etmenizde fayda var.
  • 3 sene kullanılırsa kendini amorti ediyor düşüncesindeyim. Sadece su ile yıkama bile aracı temiz gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abkcy

DS5 gerçekten özel bir araç.Güzel günlerde kullanın. Seramik kaplama sonrası araç yıkamada kullanıdığınız şampuanın ph notr olması uygulamanın ömrü açısından çok önemli dikkat etmenizde fayda var.

Merhaba ben aracımı teslim alırken bir de şampuan almak durumunda kaldım. Fakat seramiği yapan usta tarafından cilalı bir şampuan aldım. Acaba cilalı bir şampuan olması biraz tuhaf değil mi. Tam da hakim değilim konulara yanlış konuşup milleti de yanlış yola sevk etmeyeyim diye birşey de yazmadım. Bilginiz var ise söylerseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leventbora L kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun öncelikle, aracı yıkarken yünden yapılmış yıkama eldivenleri var onları tercih edebilirsiniz. Birde imkanınız varsa çift kova tekniği ile yıkamanız sizin yararınıza olacaktır.
    Merhaba. Cilalı şampuan yıkamadan sonra hava şartlarına göre aracın üzerinde ortalama iki yada üç gün sürecek bir koruyucu katman bırakır ve su itici görev görür.Şampuanın cilalı olması seramik kaplamanın ömrünü çok az da olsa artırabilir. Asıl önemli konu şampuanın bazik olmaması(ph-notr olması) yani detarjan ve benzeri içeriğe sahip olmamasıdır. Deterjan içeriği ciddi oranda seramik kaplamanın ömründen çalar. İnternette ph notr şampuan diye aradığınızda rahatlıkla bulabilirsiniz. Ben GYEON, GTECHNIQ gibi markaların şampuanını öneririm. Fiyat olarak biraz pahalı olmalarına rağmen kalite çok üst düzeydedir.Klasik oto yıkamacı köpüklerinden de kesinlikle uzak durun.Bunlardaki kostik içeriği uzun vadede boya verniğine bile zarar verebilir. Ve mümkünse aracınızı kuzu postu yıkama eldiveniyle yıkatın.
  • Taştan çakıl taşı gibi çiziklerden koruyan bir sistem yok muymuş. Sadece Seramik kaplama mı yapıyorlar ? Bu tarz korumalar için.
  • quote:

Merhaba. Cilalı şampuan yıkamadan sonra hava şartlarına göre aracın üzerinde ortalama iki yada üç gün sürecek bir koruyucu katman bırakır ve su itici görev görür.Şampuanın cilalı olması seramik kaplamanın ömrünü çok az da olsa artırabilir. Asıl önemli konu şampuanın bazik olmaması(ph-notr olması) yani detarjan ve benzeri içeriğe sahip olmamasıdır. Deterjan içeriği ciddi oranda seramik kaplamanın ömründen çalar. İnternette ph notr şampuan diye aradığınızda rahatlıkla bulabilirsiniz. Ben GYEON, GTECHNIQ gibi markaların şampuanını öneririm. Fiyat olarak biraz pahalı olmalarına rağmen kalite çok üst düzeydedir.Klasik oto yıkamacı köpüklerinden de kesinlikle uzak durun.Bunlardaki kostik içeriği uzun vadede boya verniğine bile zarar verebilir. Ve mümkünse aracınızı kuzu postu yıkama eldiveniyle yıkatın.

Merhaba benim aldığım ürün bu acaba bir göz atarbilir misiniz? Linki de burada  Arabaya Seramik Kaplama Yaptırmak

http://www.meguiars.com.tr/ultimate-wash-wax-boya-koruyucu-cilali-sampuan

Seramik kaplama uzerine gayet rahat kullanilabilecek kaliteli bir urun. Fotodaki mikrofiber eldiven ile guzel sonuclar verir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Seramik kaplama uzerine gayet rahat kullanilabilecek kaliteli bir urun. Fotodaki mikrofiber eldiven ile guzel sonuclar verir.

Tamam teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventbora -- 27 Ocak 2017; 22:6:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.