Şimdi Ara

Sarkan Tavan Bezini Yapıştırmak ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
2
Favori
184.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen sene arabanın içini temizlerken tavanıda bi güzel sildim tecrübesizliğimden dolayı tavan bezi sarktı

internette araştırdığım kadarıyla tamiri için 150 tl civarı gibi bi ücret istiyorlar bana pahalı geldiği için bu işi kendim yapmak istiyorum piyasada 3m marka veya baska markalarda çesitli sprey yapıştırıcılar satılıyor bunlardan almayı dusunuyorum ve tavandaki malzemeyi ince bi zımpara temizleyip tavan kumasını dikkatli bi şekilde yapıştırmayı düşünüyorum

sizlerden ricam bu konuda bilgisi olan arkadaşların bana ve benden sonra bu problemi yasayabilecek arkadaslara yol göstermesidir , tecrübelerinizi aktarmanızdır

tavan bezi yapıştırma konusunda hangi adımları izlemeliyiz nelere dikkat etmeliyiz hangi yapıştırıcı malzemelerini kullanmalıyız vs gibi konulardan bahsederseniz cok müteşekkir olacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

Arkadaşlar geçen sene arabanın içini temizlerken tavanıda bi güzel sildim tecrübesizliğimden dolayı tavan bezi sarktı

internette araştırdığım kadarıyla tamiri için 150 tl civarı gibi bi ücret istiyorlar bana pahalı geldiği için bu işi kendim yapmak istiyorum piyasada 3m marka veya baska markalarda çesitli sprey yapıştırıcılar satılıyor bunlardan almayı dusunuyorum ve tavandaki malzemeyi ince bi zımpara temizleyip tavan kumasını dikkatli bi şekilde yapıştırmayı düşünüyorum

sizlerden ricam bu konuda bilgisi olan arkadaşların bana ve benden sonra bu problemi yasayabilecek arkadaslara yol göstermesidir , tecrübelerinizi aktarmanızdır

tavan bezi yapıştırma konusunda hangi adımları izlemeliyiz nelere dikkat etmeliyiz hangi yapıştırıcı malzemelerini kullanmalıyız vs gibi konulardan bahsederseniz cok müteşekkir olacağım

Sizi üzmek istemem ama sarkan tavan bezinin yeniden onarımı çok zor olduğunu, artık orjinali gibi olmayacağını biliyorum.. Diğer okuyan arkadaşların kulağına küpe olsun.. Sakın ola çok ıslak bir şekilde tavanı temizlemesinler..

• evet bende tecrübesizlikten bu hatayı yaptım , benim planım tavana bezini çamasır makinesinde yıkayıp ılık ütü ile ütüledikten sonra yerine oturup oturmadına bakıcam kumas tam olarak denk gelmezse ütü buharı ile iyice şekil verdikten sonra yapıştırma yapmayı dusunuyorum , sizce nasıl fikir ??

edit: birde alkantra kumasların metre fiyatı hakkında bilgisi olan varsa yazabilirmi acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 19 Ocak 2011; 20:20:47 >
  • Bence hiç bulaşmadan işin ehli bir ustaya götürüp yaptırmanızı tavsiye ederim sonradan dahada dağıtırsanız toplaması epey güç olabilir hatta toparlanamayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

evet bende tecrübesizlikten bu hatayı yaptım , benim planım tavana bezini çamasır makinesinde yıkayıp ılık ütü ile ütüledikten sonra yerine oturup oturmadına bakıcam kumas tam olarak denk gelmezse ütü buharı ile iyice şekil verdikten sonra yapıştırma yapmayı dusunuyorum , sizce nasıl fikir ??

edit: birde alkantra kumasların metre fiyatı hakkında bilgisi olan varsa yazabilirmi acaba ?

Alcantara kumaşın metresi(yada metre karesi) 95€ civarındaydı sanırım. Aşağıdaki konuda muhabbeti geçmişti diye hatırlıyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_6762238/tm.htm

• baya pahalıymıs hayallerım suya dustu ben yıne orjınal kuması tavana yapıstırma yolunu seceyım en ıyısı

bu arada yorumları eksık etmeyelım beyler bayanlar herkes bıldıklerını yazarsa bu konu guzel bır paylasım konusu olur
  • Tavan kumaşları ıslanınca bir daha iflah olmuyor şöyle ki kumaş ıslanınca kendini salıyor.
  • Deri tavan yapmaya 300 lira falan istiyorlar, kumaşada 150-200 alırlar herhalde. Yani tamir için 150 çok pahalı. Eğer ortadan sarkma varsa, şırıngaya japon yapıştırıcısı doldurup batırıp biraz zerk edip kumaşı yapıştırabilirsiniz. Ama o kısım sert olur, ayrıca altındaki malzemenin japondan erimeyen bir malzeme olması lazım. Yok sarkma zaten köşede ise daha kolay, uygun bir yapıştırıcı ile gerip yapıştırırsınız. Zaten fazlası kesik kısmı plastik döşeme parçalarının içindedir. Yapıştırıcı olarak kumaşın en az emeceği bir yapıştırıcı ile yapmak lazım.
  • nerdeyse tavanın tamamı sarktı ıc aydınlatma lambarı vs den dolayı asağı dusmemek ıcın zar zor duruyor
  • Tavanın tamamı sarkmışsa yapacak pek bir şey yok profesyonel bir yerde yeniden yaptırmanız daha mantıklı olacaktır.
  • yapıştırıcıyı sürüp bir kenarından elektrik süpürgesiyle vakum yaparak yerine oturtulamazmı?
  • Annem babamın Astra'sını tavanını güzelce sabunlu suyla silmişti . Sanayide döşemeciye 100 liraya yaptırdı. Gayet güzel oldu.
  • Benmiki sarkıyor öyle... Şehrazat arabası gibi, Hindistan racası edasıyla yollardan geçiyorum...

3M Display Mount çok pahalı, sprey olduğundan fire de veriliyor. Bally ve türevlerinin yangın güvenliği iyi değil. Henkel'den Adhesin-J'yi tavsiye ederim. Katı parafine bile etiket yapıştırabilen su bazlı bu zamk düşman saflarının moralini bozmak için de kullanılabilir. Bir yere bulaştırmamak lazım. Matbaacılar sitesinden, veya Henkel'den numune siparişiyle bulunabilir. Endüstriyel tekstil veya gözenekli sünger yapıştırma için doğru bir yöntemdir.
  • kendin yapamazsın, hiç boşuna uğraşma.
    başımıza geldi biliyorum.
    haa.. sen beceriksizmişsin benim elimden her iş gelir dersen o ayrı
    fakat bu iş çok zor, gerçekten ustalık istiyor
  • ben sansımı deneyecem pazar günü nasıl olsa tavan sarktı olmazsa gotutur ustaya verırım yaparsam ıscılık cebıme kalır yapamazsam gıttı 150 lıra
  • bendede aynı sorun mevcut
  • Döşemecide basitçe fıstık gibi onarılabilecek bir sorun, 100 TL. civarında halledilir.
  • Benimde tavanda ortadan 10 cm lik bir yer sarktı.Bu şırınga yöntemini mi deneyim yoksa direk döşemeciye mi gitsem.10 cm lik yer içinde mi 150 tl alırlar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrdmr1

Benimde tavanda ortadan 10 cm lik bir yer sarktı.Bu şırınga yöntemini mi deneyim yoksa direk döşemeciye mi gitsem.10 cm lik yer içinde mi 150 tl alırlar acaba?

Hiç bir işe yaramıyor,malesef.
  • DH Garaj bölümündeki OTO DERİ DÖŞEME konusunda ART CAR isimli üyemizden fikir alabilirsiniz bu konuda
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.