Şimdi Ara

Jaguar xf neden satılmıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
2
Favori
26.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorum aslında bu kadar basit detaylandırmak gerekirse 320d nin 160 bin oldugu piyasada- dizel benzin arası 33 bin tl fark vergi yüzünden- jaguar xf 2.0 benzinli de olsa nasıl oluyorda alıcı bulamıyor 163 bine? Servis agı, bayi veya ithalatçı sıkıntısı mı çekiyor ? Nedir sebebi gerçekten merak ettim internetten baktıgıma göre çok etkileyici bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 17 Nisan 2015; 21:59:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek
    Servis agı, bayi veya ithalatçı sıkıntısı mı çekiyor ?

siz cevabı vermişsiniz zaten hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucamayankarga

quote:

Servis agı, bayi veya ithalatçı sıkıntısı mı çekiyor ?

siz cevabı vermişsiniz zaten hocam
    Servis, servis, servis, servis

Aracın piyasada dolaşımı az. Bu da bazı arızaların servis tarafından daha araç sizin elinizde iken tecrübe edilmesi anlamına geliyor. Can sıkıcı işler.

Ben dahil herkes VAG'a sallıyor ama şu var bütün sorunlarına rağmen arızayı ''bir şekilde'' çözüyorlar. Çünkü servis ağı yaygın ve kullanıcı sayısı yüksek. Arıza istatistikleri bu durumda işe yarıyor.

• Servis sıkıntı parçası haddinden daha fazla pahalı. Piyasada cok cok az... Bir sürü dezavantajı var ve insan korkuyor ister istemez. Özellikle biz Türkler bilmediğimiz şeylerden korkarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indispensable -- 19 Mart 2015; 13:09:39 >
  • İkinci eli de yok gibi birşey...bir abim 2 yaşında XF'i 1 yılda zor sattı...bakım fiyatı aşırı yüksekmiş ayrıca servis istanbul'da 1 taneymiş dediğine göre...bakımları da 12500kmye ayarlıymış...
  • Geçen yıl 2.0 benzinli olanları benimde kafama yatıyordu. Biraz araştırınca yüksek yakıt tüketimi ve distribütör firma ortaklar otomativ'in fahiş servis fiyatları yüzünden vazgeçtim.
  • Howlin Wolf kullanıcısına yanıt
    borusana geçti artık distribütörlük.
  • Servise bakıla götürürsün saatlik işçi ücreti 80 Pound.Düz hesap 200 Tl.İlk bakımı bile 1000 euro civarı.2.el i yok.Parça sıkıntısı çok.Arıza çıkarsa garantiden sonra kim bilir kaç para.Yakıt desen çok fazla.Daha sayalım mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOMBO KRALI

İyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum. İlk iş zam yapmışlar..
  • Jaguar xf Satıcı mı ki ?
  • 3 20 d nin ülke paketi ve linesız hali 160 bin bir kere buna rağmen yakıt tasarrufu çok büyük kriter.
    xf e segmenti zaten karşılaştırmak çok doğru değil.
    Dizeli 2.2 motorla baştan kaybediyor.
    Ama xe 2.0 dizel gelince iyi fiyata çok satmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Howlin Wolf

quote:

Alıntıları Göster
    Ülkemizde 2.0 dizel seçeneğinin olmamasından dolayı çok tercih edilmiyor,ayrıca Türkiye de 2.el değeri çok önemseniyor,Jaguar piyasada çok az olduğu için satarken çok zararım olur diye düşünüp insanlar tercih etmiyor.Türkiye de 2.el değeri demek herşey demek,araba ne kadar kötü bir araç olursa olsun,2.eli değerliyse Türkiye de iyi araçtır,XF'in ikinci el değeri iyi olmadığı için bizim insanımız için çok kötü tercih oluyor,parayı sokağa atmak gibi değerlendiriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Howlin Wolf

quote:

Alıntıları Göster
    Gördüğüm kadarıyla o fiyatlara araba alanlar 3-4 yıla satıyor sonra yine sıfır alıyor. Bu süreçte ciddi zarar etme durumu var.

3-5 kasa c-e serisi neredeyse değer kazanıyor üstüne

• quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

Jaguar xf Satıcı mı ki ?

Yazdıgım paragraftan bu anlam mı çıkıyor gerçekten oysa dikkat ederek yazmıştım
  • quote:

quote:

Jaguar xf Satıcı mı ki ?

Yok başlıktan o çıkıyor
  • Yerel market gibi düşün. Bim her yerde ama bu market bir mahallelik. Olmuyor işte büyümüyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsmanBeyDiyeceksin

Yerel market gibi düşün. Bim her yerde ama bu market bir mahallelik. Olmuyor işte büyümüyor .
    araban bozulsa 3 ay garajda yatar yedek parça gelene kadar
  • quote:

quote:

Jaguar xf Satıcı mı ki ?

Jaguar xf neden "satmıyor?"

• quote:

Orijinalden alıntı: trust06

3 20 d nin ülke paketi ve linesız hali 160 bin bir kere buna rağmen yakıt tasarrufu çok büyük kriter.

Yinede bir Şkoda değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

quote:

Orijinalden alıntı: trust06

3 20 d nin ülke paketi ve linesız hali 160 bin bir kere buna rağmen yakıt tasarrufu çok büyük kriter.

Yinede bir Şkoda değil

Alıntıları Göster
    2.eli olmayan araç satamaz...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.