Şimdi Ara

Febi ön takım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar aracım 2005 model dizel ford c max ... neredeyse her sene ön takım yaptırmaktan bıktım, orjinal parcaların dışında Febi markasınin iyi oldugunu bahsediyor..yada sizlerin bildiği iyi markalar varsa tavsiyeleriniz çok önemli gerekli olan parçalar... "salıncak,rot bası z rot ve aks başı " arıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yan sanayi parça pişmanlıktır. çıkma bul taktır

• Mazda 3 kullanıyorum, Ford, Volvo ve Jaguar'la aynı parçaları kullanıyor. Yol kalitesinden pek etkilenmeyen ve işçiliği nispeten zor olan parçalar ile kolay olsa da alt takım kauçuk parçalar, porya gibi hareketli mekanik parçalarda Ate, Sachs, Luk, Lemförder gibi kendi sınıfının en iyi markalarını kullanıyorum, sarf malzemelerinde, mesela fren diski, TRW, Textar gibi ikinci sınıf markalar kullanıyorum, hareketsiz parçalarda bulabildiğim en ucuz markaları kullanıyorum. Nadiren bozulsalar bile kritik öneme sahip su kabı, hortumlar, contalar gibi şeylerde ise minimum seviyem Ford'un orijinal parçaları, Fomoco.

Bu arada Z rot haricinde hiç bir alt takım parçası sık değişmez. O da koruyucusu yırtıldığı için değiştirilir genelde.

• aga her sene ön takım mı yapılır ? bi sıkıntı var ama ya araçta ya sende . salıncak ayd bile alsan bozulan bişey değil.

• aliveli90 kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkürler üstad

Çıkmanın sağlamlığı nasıl olur bilemedim

Cevap için teşekkür ederim. Bahsettiginiz markalar ićinde Lemförder òn takımla alakalı dimi?

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkür ederim. Cok harabatı kullanan biriside degilim asĺında

• Birkere orjinal aks körüğu yırtilmişti. 12 yilinda yirtildi. Gittim yan sanayi aldim 3 ay dayandi tekrarr parca ve iscilik odemek zorunda kaldim. Sonra yine baska marka yan sanayi taktim 5 ay dayandi oda yirtildi.

Paraya kıyıp orjinal taktim sorunsuz kullandim.

Yan sanayi pismanliktir

• Ate, Sachs, Luk, Lemförder , TRW , textar zaten markaların orjinal diye sattığı ürünleri üreten firmalar ürün paketine orjinal Ford Opel vs yazıyorlar sadece :)

2 parmak metal parçasına o kadar para vermem diyince ama orjinal abuuuu diyorlar

Bazı markalar orijinalden de iyi ürün üretebiliyor

Başka markalar deneyin derim , yukarıda ki dediği gibi orjinal diye gidip 2. El parça almayın

• Parçadan çok ustanı değiştirmeni tavsiye ederim ön takım her sene yaptırılmaz

• Ayni kalite üretmiyorlar. Orjinal ürün kalitesi bambaşka.

Oto Sanayiden lemforder al , arabanin üstundekide lemforder oem olsun yan yana koy kalite farkini gör. Ya 2. Kalite mal , yada kalite kontrolden gecememiş sorunlu ürünler.

Kauçuk kalitesi bile daha düşük , dayanmıyor tercube ettim. Malı satan yedek parçacı bile ürünlerin marka adı altında satılan 3. Kalite urunler olduğunu söyluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 5 Mart 2024; 17:33:16 >
  • Başka marka ismi verebilirmisiniz

• Yürüyen aksam için orjinal parçanın ömrünü ve güvenliğini hiçbir marka sağlamaz, bir kere alın orjinal olsun.

• |RS| kullanıcısına yanıt

Orjinali fomoco,mu otosanmı bu konuda bilginiz varmı

• LaNDaR L kullanıcısına yanıt

yetkili servisten satın alabilirisin. Ford logolu olacak.

Fomoco'dur, Otosan marka olarak binek araç için alt takım parçası yoktur muhtemelen, varsa da yerli üretim olabilir.

• Febi orta kalite bir üründür. 2000 passata komple ön takım, Febi marka yaptırdım yazın. Her şey fiyat ile ilgili..Benim araç için orjinal set 3.5-4 katıydı. Bu yüzden febi tercih ettim. Ama uzun süre binilecek bir araç ise full orjinal ön takım yaptırın. Arkadaşların dediği gibi, montajı yapan usta da önemli uzun ömürlü ön takım için.

• C.McRae kullanıcısına yanıt

Merhaba, tamircim degisecek parcayi nasil yanlis yada dogru takmayabilirki parcanin ömrü uzun olmasin

Degisecek parcalar fazla oldugu icin orjinal alma gucum yok maalesef

2 adet ön salıncak

2 adet rot başı

2 adet z rot

2 adet aks kafası ( bunu SKF düşünüyorum )

2 adet ön amortisör ( bunu sachs düşünüyorum )

Mutlaka parcalar orjinal gibi olmaz ama en azından 2 yada 3 yil göturmeli diye düşünüyorum

Oem yada yan sanayii marka öneri bekliyorum

Merhaba, bazı araçlarda salıncakların monte ediliş açısı ömrünü belirleyebiliyor. En azından benim araçta öyleydi. Tamirciniz tecrübeli ise sorun olmaz. Şu ana kadar Febi' den fazla şikayetim yok ama uzun dönemde ne olur bilinmez. Yalnızca ufak bir miktar konfor kaybı hissettim. Bu da yine benim aracın ön takımına özel bir durum olabilir. Ben ön takım yaptırmadan önce 1-2 özel servise danıştım. Siz de Febi veya onun ayarında bir Avrupa marka tercih ederseniz 2 yıl sıkıntı yaşamazsınız bence.

sahte ürüne denk gelmiş olma ihtimaliniz var mı hocam? bu söylediğiniz büyük bir iddia çünkü.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.