D

Yüzbaşı
22 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Aylardır upload hızım 0,6 üzerine çıkamıyor. Sizce bu normal mi? Bulundugum bolgede fiber yok. Servis sağlayıcı mı degistirmeliyim. Yoksa kaliteli bir modem mi gerekli? Modem airties air 5442.
Paket: ultranet 100 gb, 16 mbs’ye kadar
Diger sorun ise, Kırsalda mustakil evde yasamaktayım. Üst kattan internet cok az cekiyor.
Önerisi olan var mı?
Hollanda'ya 2 haftalığına tatil için ben ve eşim vize başvurusunda bulunduk. Tüm evrakları eksiksiz teslim ettik. Daha önce 3 adet schengen vizem var. Eşimin daha önce avrupada oturma izni vardı. Geçmişte 10 defa schengen vizesi almış.

Red için 2 tane komedi gerekçe sunmuşlar. 1. Maddi kaynağımızın bize ait olduğu belli değilmiş ayrıca bakiye yetersizmiş. 2. Kalcağımız yer belli değilmiş.

1. Maaşlı bordrolu çalışan bir insanım. Bordroları çalıştığım şirketin imza sirküleriyle kaşe imzalı teslim ettim. Aynı şekilde Banka hesap hareketlerini kaşe imzalı ve mühürlü ve bankanın imza sirküleriyle beraber sunduk. Daha ne yapacaktık çok merak ediyorum bankanın tapusunu mu almalıydım?
Bakiyeyi belirtmek istemiyorum görgüsüzlük olmasın ama gayet yüklü bir meblağ idi. 100 milyon euro bakiye şartı var da bizim mi haberimiz yok?

2. Kalcağımız yeri booking comdan ayarlayıp gelen mailden çıktısını verdik. Otelin tapusunu mu gösterelim ne yapalım?

Tabi bunların hepsinin bahane olduğunu düşünüyorum. Keyfi olarak reddettiler. Belki siyasi sebep de olabilir. Uçak biletlerimiz yandı verdiğimiz vize başvuru paraları da cabası. İtiraz için mail attık 4 hafta süresi var ancak bir sonuç çıkcağını zannetmiyorum. Zaten bilet yanmış oluyor.

Biz mağdur olduk. Bu ülkeye gitmek isteyen arkadaşların bilgisi olsun. Siz bu rezilliği yaşamayın.

Şimdi burdan Hollanda Konsolosluguna seslenmek lazım, eğer Türk vatandaşlarını turist olarak istemiyorsanız baştan söyleyin bizi uğraştırmayın. Biz de ona göre tercihimizi belirleriz. Dünyada 200 tane ülke var. Gidecek yer bol
merhaba arkadaşlar

Laptop mavi ekran hatası yuzunden hic açılmıyor. Bu yüzden Laptop'a usb ile format atmak icin bios'tan ayarladım. Fakat windows kuruluma baslarken vazgectim. aklıma geldi ki laptopun orjinal windowsu icinde zaten. Kendi orjinal yazılımını kurmak istiyorum. Ama Şimdi kurulumdan çıkamıyorum. Kapatip actigim halde BIOS ekranina donemiyorum. F10, F4, F2 tuslari calismiyor. Laptop Açıldığı saniye kuruluma giriyor.

Yardımlarınızı rica ederim
Dün geceyarısı Pendik'te seyir halinde ilerlerken aydınlatmanının iyi olmaması sebebiyle son anda bir tümsek gördüm ve frene asıldım. Arkamdaki araç takip duramadı ve çarptı!

Millet yavaş gitsin diye bu tümsekler yapılıyor anladım ama bu işin resmen cılkı çıktı. Artık apartman otopark çıkışlarının olduğu yerlere bile kasis konuluyor hem de saçmasapan ara sokaklarda! Adam otoparkından çıkarken millet yol versin diye! Anladığım kadarıyla apartman sakinlerinin başvurusuyla belediye yapıyor bu işleri..

Özellikle istanbul anadolu yakasında kasis ve tümsek olmayan arasokak ve ana cadde kalmadı. Zaten asfalt kalitemiz berbat. Her taraf çukur ve rögar kapağı dolu. Trafik çok yoğun. Bir de bunlarla mı uğraşacağız! Belgrat, Bükreş, Budapeşte, Berlin gibi avrupa şehirlerinde araç kullandım hiçbir yerde böyle bir sistem görmedim!

Tamam millet cahil belki sürat yapıyor ama çözüm bu olmamalı. Caydırıcı cezalar verilmeli. Arabanın içinde tümseklerden zıplamaktan bıktım!!!
Atasehirden Sabiha Gokcene giderken yeni duzenleme geregi hiz koridoru var midir? 1 Temmuzdan beri her hafta geceleri gidiyorum. Yol bos oldugu icin 160 altina düşmüyorum. İnsallah sadece İstanbul-Ankara içindir. Ya da e-5 ten mi gidelim
Merhaba arkadaslar

İphone 6 yere düşürdüm. Ekran bay bir catladı. Apple yetkili servis 530TL fiyat cekti ekran degisimine. Bunu daha ucuz ozel serviste halledebilir miyim? Yoksa beceremezler yetkili servisten şaşma mı dersiniz
1- Kitap1: A2:A1102 hücreleri arası 1100 tane numara var

2-Bu A sütunundaki her bir numarayı sırayla döngülü bir şekilde kopyalayıp, Kitap 2: E sütununun içine filtrelemesini istiyorum.
Yani: A2 kopyalayıp filtreleyecek, sonra A3,A4,A5 ............. A1102

Teşekkürler
Arkadaşlar merhaba,

Amerikadan lap top alacam. Bu nedenle Amerikan markası HP veya Dell düşünüyorum.

Kriterler:

Çok süratli, populer, sorunsuz, ısınmayan, pil ömrü uzun, dokunmatik klavyeli( Türkçe alfabe olmayacağı için gerekli, dokunmatik klavyeye umarım türkçe alfabe geliyordur)

Cihazda kesinlikle oyun oynanmayacak. Bütçe 5000 TL'ye kadar. ABD'de tahminn 1000$ gibi bir şey olacaktır.

Teşekkürler
Arkadaşlar konu dogru yerde mi bilmiyorum ama;

Internet explorerda devamlı İngilizce metin okuyan biriyim. Kelimenin üzerine cift tikladigimda kelimeyi kopyalayip Seslisozluk sitesinde arama bolumune kelimeyi yazsin enter'a bassin istiyorum.

Bunun bir kodu var midir? Teşekkürler
1,29 TL zil sesi satın aldım. Ancak kartımdan 1 dolar çekmiş. Yani 3 TL...

2 liranın peşinde degilim ama ya 300 lira çekseydi, kafasina gore mi fiyat biçiyor.

Nereye şikayet edebilirim?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.068
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 15.500 (Bu ay: 165)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.773 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.