Şimdi Ara

İsrail ile yakın dost olsaydık ne ermeni lobisi kalırdı ne pkk (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
6.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Koks34 kullanıcısına yanıt

İsrail Suriyedeki Golan tepelerini de işgal ediyor. Ayrıca Tevratı aç oku vaadilimiş topraklar nereler bak. Yahudilik inancına bak. İsrail bayrağının anlamına bak. Sonra kendi hayal dünyandan uyan.

• Dr.Stephen Strange kullanıcısına yanıt

Çok fazla mitoloji vb okuyorsunuz. İsrail sanırım 6 gün savaşları sonrası elde ettiği genişçe bir toprağı yıllar sonra uzun süreli ve devamlı bir barış uğruna Mısır'a terketmiştir. Dediğiniz gibi bir zihniyet olsa bunu asla yapmazlardı.

Ayrıca 5-6 milyon İsrail'li o kadar toprağı ne yapacak, nasıl yönetecek, nasıl savunacak. Birazcık aklı olan insan bunun ne kadar absürt olduğunu farkeder bence...

• Bu ne cahilliktir.Vaad edilmiş topraklar nereymiş bir araştırıverin.İslam düşmanları yahudi sevicilik yapıyor ama adamların sizin toprağınızda gözü var.Müslüman olmasan bile sana da zararı var.Fakat İslam düşmanlığı gözlerinizi kör ettiği için toprağını isteyeni bile dost görürsünüz.Ha toprağı verirsen tabii ki seni çok severler.Sen bugün doğu akdenizden vazgeç pkk yı tanı yarın dolar 3 lira olur.Ayfon felan alırsınız fakat onurun ve şerefin olmaz.

Bak şu sarı dana trump bile bozuk saat misali neler dedi.Yahudiler bırak Türkiyeyi dünya için bir tehdittir.Yahudiler dünyanın fetosudur.Herifler yemek sipariş eder gibi devlet kurdurdu.Nasıl bir güçleri varsa abd emrine amade beyefendilerin.

Ancak daha önceleri emlak sektöründe olan Trump, konuşmasının ilerleyen dakikalarında Yahudilerin malvarlıklarına değindi ve 'Yahudilerin gözü paradan başka şey görmez' tarzı kalıplar kullandı. Trump, "Birçoğunuz emlak işinde ve sizi iyi tanıyorum. Sizler acımasız katillersiniz. Hiç iyi insanlar da değilsiniz ama bana oy vermek zorundasınız. Başka seçeneğiniz yok

https://www.cnnturk.com/dunya/trumptan-abdli-yahudilere-sok-sozler-acimasiz-katiller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 11 Mayıs 2021; 1:58:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Periah kullanıcısına yanıt

Ona bakarsan 80 yıl önce de şu anki İsrail topraklarını kontrol edecek kadar İsrailli yoktu. Her şey apaçık ortadayken gerçeğe mitoloji diyerek komik duruma düşüyorsunuz. Herkes her şeyi görüyor. Her türlü bilgiye erişim imkanı var. Hayal dünyanızdan çıkın.

• israille dost olmak çok çikarimiza. Enerjileri, doğal gazlari var. Teknolojileri var. Lobileri var. Adamlarda her şey var. Diş politika çikara göre belirlenir. Filistin mi? İsrail mi? Açik ara israil.

Sen şimdi ciddi ciddi paylaşılan o absürd haritalara inanıyor musun ? Yoksa burada bizi mi kekliyorsun ? Çünkü başka türlü buna bir anlam veremiyorum.

İsrail tevratta yazan vadedilmiş topraklar için Türkiye'ye saldıracak diyen adam hayal dünyasından çıkın diyor  

• Adamlar uçmuş cidden.

• Sana tevrattan cevap vereyim ki anlayasın.

Tevrat'ın Tekvin kitabının 15. Bab'ında ise şöyle yazmaktadır:

O günde Rab, Abraham'la ahdedip dedi: Mısır ırmağından büyük ırmağa, Fırat ırmağına kadar bu diyarı, Kenileri ve Kenizzileri ve Kadmonileri ve Hittileri ve Perizzileri ve Refaları ve Amorileri ve Kenanlıları ve Girgaşileri ve Yebusileri senin zürriyetine (soyuna) verdim.

Bu tanıma göre ise Fırat Nehri'nden Nil Nehri'ne kadar olan geniş bölge İsrailoğulları'na vadedilmiştir.

Sana sorum şu: İsrail sana ne vadetti?

Bu soruyu adama neden soruyorsun.

İsraile vaadte buluna Rabbe sorsana. Bakalım ne cevap alacaksın

Tevrat size göre kutsal kitap değil mi bana neden soruyorsun  

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

Allah neden bir kavmi lanetlesin. Hadi lanetledi diyelim şimdiki yahudilerin ne suçu var biraz mantıklı bir şey söyle. dedenin suçu toruna geçer mi.

üstelik dediğin gibi bir şey kuranda doğrudan geçmiyor. belki belli bir grup lanetlenmiştir o kadar.

hep boş siyasi söylemlere alet oluyorsunuz.

Alıntıları Göster

Yahudi aileden doğup siyonizmi benimseyip desteklersen, hak din olan İslam'ı seçmezsen lanetlenmiş olanlardan olursun.Kimle saf tutarsan sen de onlardansın.Yoksa dedenin işlediği suçdan sen sorumlu değilsin.

Bakara Suresi 134.Ayet : Onlar bir ümmetti gelip geçti. Onların kazandıkları kendilerinin, sizin kazandıklarınız sizindir. Siz onların yaptıklarından sorguya çekilecek değilsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 11 Mayıs 2021; 2:27:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cerade

Bu ne cahilliktir.Vaad edilmiş topraklar nereymiş bir araştırıverin.İslam düşmanları yahudi sevicilik yapıyor ama adamların sizin toprağınızda gözü var.Müslüman olmasan bile sana da zararı var.Fakat İslam düşmanlığı gözlerinizi kör ettiği için toprağını isteyeni bile dost görürsünüz.Ha toprağı verirsen tabii ki seni çok severler.Sen bugün doğu akdenizden vazgeç pkk yı tanı yarın dolar 3 lira olur.Ayfon felan alırsınız fakat onurun ve şerefin olmaz.

Bak şu sarı dana trump bile bozuk saat misali neler dedi.Yahudiler bırak Türkiyeyi dünya için bir tehdittir.Yahudiler dünyanın fetosudur.Herifler yemek sipariş eder gibi devlet kurdurdu.Nasıl bir güçleri varsa abd emrine amade beyefendilerin.

Ancak daha önceleri emlak sektöründe olan Trump, konuşmasının ilerleyen dakikalarında Yahudilerin malvarlıklarına değindi ve 'Yahudilerin gözü paradan başka şey görmez' tarzı kalıplar kullandı. Trump, "Birçoğunuz emlak işinde ve sizi iyi tanıyorum. Sizler acımasız katillersiniz. Hiç iyi insanlar da değilsiniz ama bana oy vermek zorundasınız. Başka seçeneğiniz yok

https://www.cnnturk.com/dunya/trumptan-abdli-yahudilere-sok-sozler-acimasiz-katiller

onun için mi yavuz ve kanuni kudüste özgürlük hakkı tanıdı yahudilere ? yahu resmen yavuz sultan selim yahudileri müslüman olan arapların elinden zulm yapılıyor diye kurtarmış işte tarihi gerçek bu araştır. o zaman senin deyimine göre osmanlı padişahlarından yavuz sultan selim ve kanuni sultan süleyman islam düşmanı yahudi sevici birileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 11 Mayıs 2021; 2:28:43 >

• Yanılmıyorsam 2000 lerde İsrail'le çok yakın dosttuk zaten. Ama adamlar bize kazık atmıştı. PKK'nın her zaman yanındaydılar. Bi ara hatırlarsınız ABD bize UAV lerle güya PKK nın yerlerini tespit ediyordu, biz de vuruyorduk. Ama adamlara haber veriyorlarmış önceden. Ne abd ne rusya tam bağımsız Türkiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 11 Mayıs 2021; 2:28:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koks34

onun için mi yavuz ve kanuni kudüste özgürlük hakkı tanıdı yahudilere ? yahu resmen yavuz sultan selim yahudileri müslüman olan arapların elinden zulm yapılıyor diye kurtarmış işte tarihi gerçek bu araştır. o zaman senin deyimine göre osmanlı padişahlarından yavuz sultan selim ve kanuni sultan süleyman islam düşmanı yahudi sevici birileri

Alıntıları Göster

Bir yerde yahudiler eziliyorsa bir Müslüman olarak ben onlara yardım ederim.Bunda garip bir şey yok.Bu zaten benim dinimin emri.Sen yahudisin sana yardım etmem gibi bir anlayış İslama aykırı olur.Napcaz nazi soykırımını destekleyecez mi ? Onlar yahudi bırak yapsınlar mı diyecez ? Misal o zaman bize sığınmak isteseler yine yardım ederdik.Hatta gelenler de olmuş diye biliyorum.Bizim derdimiz siyonist emeller güdenlerle.Filistinlileri yurdundan çıkarmak isteyenlerle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 11 Mayıs 2021; 2:32:10 >

• Cerade kullanıcısına yanıt

Eee 10 milyon Yahudi senin dediğin gibi lanetli mi yoksa çoğu senin benim onun şunun gibi sıradan insanlar mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Cerade

Bir yerde yahudiler eziliyorsa bir Müslüman olarak ben onlara yardım ederim.Bunda garip bir şey yok.Bu zaten benim dinimin emri.Sen yahudisin sana yardım etmem gibi bir anlayış İslama aykırı olur.Napcaz nazi soykırımını destekleyecez mi ? Onlar yahudi bırak yapsınlar mı diyecez ? Misal o zaman bize sığınmak isteseler yine yardım ederdik.Hatta gelenler de olmuş diye biliyorum.Bizim derdimiz siyonist emeller güdenlerle.Filistinlileri yurdundan çıkarmak isteyenlerle.

Alıntıları Göster

şimdide kendinle çelişiyorsun Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları veli edinmeyin. Onlar birbirlerinin velileridir. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez. Mâide Suresi - 51 . Ayet Tefsiri

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

Eee 10 milyon Yahudi senin dediğin gibi lanetli mi yoksa çoğu senin benim onun şunun gibi sıradan insanlar mı

Lanetlenenler bir grup mu yoksa yahudilerin tümü mü hatırlayamadım ama İslama göre kafirdir statüsündedirler.Kafir de zaten lanetli gibi bir şey.Onlar dönmedikçe Allah onlara sevgi beslemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 11 Mayıs 2021; 2:36:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koks34

şimdide kendinle çelişiyorsun Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları veli edinmeyin. Onlar birbirlerinin velileridir. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez. Mâide Suresi - 51 . Ayet Tefsiri

Alıntıları Göster

Anlamanda bir problem mi var ? Dost edinmek sevgi beslemektir.Birine yardım etmekle sevgi beslemenin farkını ayırt edemiyor musun ? Benim kafirleri sevmem yasak ama onlara adaletle davranmam farzdır.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.