Binbaşı
08 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 2482 (Bu ay: 12)
Gönderileri
Aya gidildiği Marsa insansız uzay aracı Gönderildiği  Yalanı

hiç bir zaman aya gidilmedi Bu amerikanın ortaya attığı Hollywood stüdyolarında ay yüzey teması ile yapılan bir aldatmaca ve tamamen güç göstergesi bir olaydır Mars konusu ise sözde insansız uzay aracı gönderilmiş buda tamamen palavra bir olaydır dünyada bir çölü ki attıkları resimlerde ona benzer bir çok çöl var yine montajlanıp insanları aldatıyorlar ve ne yazıktır ki bizim saf millet bunlara inanıyor ne marsa insansız uzay aracı gönderildi nede aya çıkıldı henüz teknoloji yetersiz uzay için

Şimdi gelelim aya gidilmediğini ıspatlamaya

Ay yüzeyinde sıcaklığın -170° ila +150 °C civarında olması nedeniyle aya gerçekten inmiş olmaları durumunda Neil Armstrong ve Buzz Aldrin'in fotoğraf makinelerinin vesaire erimiş veya donmuş olmaları gerekir Nasanın açıklamasında Ay yüzeyindeki sıcaklık yüksektir demiş, Ruhi çenet geçen gün bir video attı Lut çölünde 70 derece olan çölde fotoğraf makineleri cep telefonları kameralar tamamen kendini kapattı ki 1960 dan bahsediyoruz birde 70 derecede kendini kapatan kameralar nasıl olurda 1960 teknolojisi ile 150 160 derece sıcaklığı olan ay da etki etmez Bu tamamen nasanın nasıl palavra sıktığını gösteriyor

Mars konusu ise dediğim gibi dünyada her hangi bir çölde çekilen fotoğraflar hollywood stüdyolarında hazırlanıp servis ediliyor tamamen güç göstergesi

y-tyt sıralamam 1 milyon 822 bin arkadaşlar aöf veya uzaktan eğitim ile girme şansım varmı lisans için ise sözel sıralamam 690.000 eşit ağırlık 1 milyon 200 bin sözelden bir bölüme girme ihtimalim varda ön lisans bitirmek istiyorum aöf de bir yer tutarmı sizce tyt den

evet arkadaşlar 4 yıllık veya 2 yıllık açık öğretim üniv veya örgün olarak 4 yıllık bir bölüme girme ihtimalim varmı halkla ilişkiler ve reklamcılık düşünüyorum

AÖF girme şansım varmı

Gerçek şuki sözde gelismiş bilim bir kanser hucresini bile tedavi edemiyor kemoterapi denen şey acı vermekten başka bir şeye yaramıyor ışın tedavisi beyindeki ödem için bile etkisiz beyindeki ödem tümör için hiç bir tedavi yok zira akciğer kanserinde öyle nasıl g bilim gelişmiş olabilir ki

Rize'de ekmek 5 lira oldu

Rize'de 250 gram ekmeğin fiyatı 5 lira oldu. Zamlı fiyat yarından itibaren uygulanacak.

Rize Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği'nin aldığı kararla ekmeğe zam yapıldı. Rize'de 250 gram ekmeğin fiyatı 5 liraya yükseltildi.

Rize Fırıncılar Odası Başkanı Refik Kumbasar, artan maliyetler nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi ekmeğe zam yapmaktan başka çarelerinin kalmadığını söyledi.

Rize Esnaf Ve Sanatkârlar odaları Birliği Yönetim Kurulu'ndan ise ekmek zammına ilişkin şu açıklama yapıldı: "Rize Esnaf Ve Sanatkârlar odaları Birliği Yönetim Kurulu'nun 17. 6 2022tarih ve 9 sayılı oturumunda ekmek rayici ile ilgili talepler görüşülmüş olup 20.6.2022 tarihinde geçerli olmak üzere 250 Gr ekmeğin 5 TL'den satılmasına karar verildi.

Napardınız ?

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi kazada hayatını kaybetti! Tanık olarak dinlenecekti

Ankara'da, kendi otomobilinin altında kalan polis memuru Erol Yıldız (49), hayatını kaybetti. Yıldız'ın bir süre BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını yaptığı ve Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili davanın 23 Mayıs'ta görülecek duruşmasında tanık olarak dinleneceği öğrenildi.

Ankara'daki kaza, saat 10.30 sıralarında Keçiören'in Ayvalı Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Meclis Koruma Daire Başkanlığı'nda görev yapan polis memuru Erol Yıldız'ın otomobili çalışmadı. Bunun üzerine Yıldız, otomobilini iterek çalıştırmak istedi. Yıldız, bu sırada geri gelen aracın altında kaldı. Ağır yaralanan ve ambulansla Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Erol Yıldız, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Erol Yıldız, bir süre BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını da yapmıştı. Yıldız, Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmaya FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgüt yöneticilerinin talimatları doğrultusunda müdahale ederek, örgütün amaçları doğrultusunda yönlendirmede bulunup yardım ettikleri öne sürülen 19 kişinin yargılandığı Kahramanmaraş 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tanık olarak dinlenecek 3 korumadan 1'iydi. Yıldız, 23 Mayıs Pazartesi günü görülecek duruşmaya Ankara'dan SEGBİS ile katılacaktı.

mynet haber
Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi kazada hayatını kaybetti! Tanık olarak dinlenecekti
https://www.mynet.com/muhsin-yazicioglu-nun-koruma-polisi-kazada-hayatini-kaybetti-tanik-olarak-dinlenecekti-110106956527

hukuk konusunda anlayan arkadaşlardan yardım istiyorum 6 ay sigortan yatıyor diye söylediler sigortam hiç yatmamış tam tersine gss borcu birikmiş hala aynı şirketteyim ve sigortam yapılmamış hiç ne yapabilirim bu konu hakkında bazı çalışanların sigortası varken bana yapmamışlar

arkadaşlar ben 6 ay önce işe girmiştim sigortan yapıldı dediler gss sorguladım bugün borcum 1000 tl olmuş her ay düzenli gss borcu 150 lira gelmişı sigortam yatmıyor olabilir mi 6 aydır acaba ? 4a sigorta sorguladığımda 6 ay da bir yenilendiği için sigortamı şuan göremiyorum

Otobüs ve uçak biletlerine büyük zam!

Akaryakıt fiyatlarına art arda gelen zamların ardından şehirlerarası otobüs bilet fiyatları da yükseldi. Bazı iller arası yolculukta otobüs fiyatları, uçak fiyatlarını dahi geride bıraktı. Yaklaşık üç ay önce 499 TL’den 599’TL’ye çıkarılan iç hat havayolu tavan bilet fiyatları yüzde 16 zamla 699 TL’ye çıkarıldı. Otobüsle yapılan karayolu yolcu taşımacılığı sektörü de bilet fiyatlarına ortalama yüzde 20 zam hazırlığında. İki sektörün temsilcileri de artışların devam edeceğini belirtti.

Cumhuriyet'te yer alan haberde, Pegasus Hava Yolları CEO’su ve Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Başkanı Mehmet Nane, daha önce yaptığı bir açıklamada kademeli artışlarla tavan fiyatların 899 TL’ye çıkarılmasını talep ettiklerini söylemişti. Resmi açıklama olmasa da bazı uçuşlarda fiyatlar 700 TL civarında oluştu. Mehmet Nane, yeni artış için henüz kendilerine resmi bir bilgilendirme yapılmadığını bugün içinde beklediklerini belirtti.

“ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ ZORUNLULUĞU YOLCUYU KAÇIRDI”

Sektör olarak ortalama yüzde 20 zam yapacaklarını belirten Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım ise “Sonrasında piyasaları takip edeceğiz ama kısa zamanda bir düzelme görülmüyor gibi” dedi.

Akaryakıt fiyatlarının yanı sıra yol ve köprü ücretlerinin de maliyetlerini katladığını söyleyen Yıldırım, özellikle üçüncü köprü zorunluluğunun yolcuyu kaçırdığını ve otobüsçüyü perişan ettiğini belirtti.Zamların yurttaşları seyahatten uzaklaştırdığını da belirten Yıldırım, “Seyahatler yüzde 50 oranında düşük geçen yıla göre, vatandaş seyahat edemez hale geldi. Bu nedenle biz de kamudan bazı destekler istiyoruz. Öncelikle biletlerde KDV yüzde 1’e düşürülmeli, daha sonrasında da yol ve köprü geçiş ücretlerinde bir indirime gidilmeli. Ben meslek hayatımda ilk defa böyle bir zam görüyorum. Aklınıza gelen her şey müthiş zamlandı” diye konuştu.

Otobüs ve uçak biletlerine büyük zam!(Uçakla aynı nerdeyse)
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Bir konuya bakıyor.
Son Giriş: 8 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.916
İkinci El Bölümü Mesajları: 80
Konularının görüntülenme sayısı: 56.621 (Bu ay: 447)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 14.961 (Bu hafta: 25)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.