Yarbay
27 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme
Toplam: 1797 (Bu ay: 17)
Gönderileri
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/ed/ec/22/edec2233dc95190654ae9e0b187623cc.jpeg&t=0&width=480&text=1ABD merkezli ezli çizgi roman yayımcısı DC Comics, yeni Superman karakteri Jon Kent'in, serinin devamında biseksüel olduğunu duyurdu.

Kasım ayında piyasaya çıkacak olan serinin son romanında, Jon Kent, arkadaşı Jay Nakamura ile bir romantik ilişkiye başlıyor.

'Superman: Kal-El'in Oğlu' isimli bu seride, Jon, babası Clark Kent'ten Superman pelerinini devralıyor.

DC Comics bu duyuruyu, ABD'de her yıl 11 Ekim'de kutlanan LGBT medeni farkındalık gününde (Coming Out Day) yaptı.


Cizgi roman karakterlerinin yeni politik soyleme uygun araclar olarak tasarlanmasını doğru buluyor musunuz?  

AkademikLinkyoutube
Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamalarına baktığımızda Türkiye'nin en iyi üniversitelerini dahi maalesef bu sıralamalarda göremiyoruz. Bu videomuzda işte bu konuyu ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girebilmemiz için çözümleri konuştuk. Videoda konuştuğum verileri elde ettiğim siteleri aşağıda sıralıyorum, elbette bazı rakamlarda belli sapmalar olabilir, (örneğin Türkiye'de yıllık profesör sayısı ya da Almanya'da yıllık profesör sayıları yıllık değişim istatistikleri üzerinden yaklaşık olarak hesaplanmaya çalışıldı.) Ancak bu sapmalar konunun ana noktasını değiştirecek düzeyde olmadığına eminim (ilk 200 için 0.70 değil de 0.80 çıkabilir örneğin). Son olarak ilgili sıralamalar yapılırken tek kıstasın web of science dergilerde basılmış makaleler olmadığı görülebilir, ancak sırlamalardaki en etkili unsurun da bu dergilerde basılmış olan makalelere bağlı olduğu söylenebilir. Veriler için yararlanılan siteler: https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/Guncel_Universitelerin_Alan_Bazli_Yetkinlik_Analizi.pdf https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2021/world-ranking#!/page/0/length/25/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats https://www.statista.com/statistics/1184595/number-of-full-time-professors-at-universities-germany/ https://akademik.yok.gov.tr/AkademikArama/ http://www.webofknowledge.com/ Kanalımızı diğer sosyal medya hesaplarından takip etmek isterseniz linkler aşağıda yer alıyor. ilgili hesaplarda da olabildiğince faydalı paylaşımlar yapma çabamız devam ediyor, takip ederek bizlere destek verebilirsiniz:) : Instagram: https://www.instagram.com/akademiklink/ Twitter: https://twitter.com/istatistikvean1 Facebook: https://www.facebook.com/AkademikLink-334799593832312/ Linkedin hesaplarımız için: https://tr.linkedin.com/company/akademiklink https://www.linkedin.com/in/behcet-yalin-ozkara Artık Podcast olarak da varız, bizleri dinlemek için tek yapmanız gereken podcast platformlarında "akademiklink" şeklinde arama yapmak ve ardından çirkin sesimize maruz kalarak huzura ermek :) Spotify için: https://open.spotify.com/show/2zzpDjAvDtfZCIPjgyf3dS?si=mc1mYeI2RhuiKOruaPARww Diğer podcast platformlarından bizleri dinlemek için: https://anchor.fm/akademiklink #üniversite #liyakat #sistem
https://www.youtube.com/watch?v=7bSeGg63PeM
Almanya'da 800 olan profesör sayısı Türkiye'de 4000. İktisat alanında ilk 200 - 300 veya 400'de 1 tane bile üniversitemiz yok.


Şu an ünilerde prof diye geçinenlerin hepsi yatıp güneşleniyor.


Gerçekten uluslarası makaleler üretmiş adamın yerine 1 tane bile bu tarz makalesi olmayan herifler alınıp makama konuyor bu da çalışan adamların ya çalışmayı bırakıp birilerini yalamasına ya da yurtdışına kaçmasına yol açıyor.


Ülkede üniveristeler ve oradaki asalaklar toplumun kanını emmek dışında bir halt yapmıyor.


1000 ulakbilim makalesi 1 tane uluslararası makaleye eş değer değil.


Liyakatsizliğe, pislik ve yolsuzluğa alıştım artık normali bu.


Ulakbilim'den tanıdık vasıtası ile siparişle makale çıkartılıyor.


--------------------------


Ünilerde kyk'de yemek bulamıyoruz açız diyen öğrenci yığınları işte bu kokuşmuş şahıslardfan eğitim aldığını zannediyor. Bu kreşlerde hiçbir halt öğrenmeden 4 yıl eğlendikten sonra bir cahil sürüsünü işsiz ordusuna katıyoruz ne bir meslek nede bir yetkinlik sahibi olmadan.

Nufusları birbirine yakın, Almanya Türkiye'den 7 kat daha büyük ekonomik olarak, üstüne katma değeri çok daha yüksek bir üretim yapıyor. Türkiye'de ise üretim hem düşük hemde katmadeğeri daha az. Fakat cehalet ve çocukça düşünme nedeniyle dağ taş üniversiteler ile dolduruldu, zannedildi ki strateji oyunu gibi üniversiteli bastıkça ekonomi şahlanacak fakat tam tersi oldu piyasada ekonominin istediği işleri yapabilecek insan kaynağı kurudu, gençler gerçek hayatta hiçbir halta yaramayan işleri öğrendiğini zannetti, betonarme yetişkim kreşlerinde birilerinin yedi sülalaesi halkın vergileri hortumlanarak beslendi. Çalışma hayatına gençken giremeyen genç denilen herif ve kadınlar ailelerine devlete asalak olup artık asalaklık süreleri bitip de gerçek hayatı gördüklerinde şok oldular.


Bir yanda erken yaşta emekli olan yığınlar diğer yanda gençliğinin baharını yetişkin kreşlerinde çürüyerek geçirmiş ve birey olmanın anlamını bilmeyen asalak bir gençlik. Daha da ütretmeyen insan yetiştirmek için açılan imam hatip vb gibi toplumun sırtından beslenecek bir ton herif gelmeye devam ediyor.


Sonras sokaklara çıkıp fahiş fiyat, üretim yok , zabıtaları çağırın diye zırlıyorsunuz.


Bu ülkede hem genç denilen eşek kadar herifleri hemde milyon tane hacı hoca takımını beslemek zorundayız, bir yandan iflas eden emeklilik sistemi, fahiş vergiler yüzünden kayıtdışının patlaması, iş yapmak için sadece mültecilerin ortaya çıkması.


Türk toplumu tamamen çürümüştür. Bunun nedeni ise piyasanın önüne geçilerek kimin, hangi iş kolunun ne kadarlık bir ihtiyaca göre mezun istediğini piyasanın takdirine bırakmadan halktan zorla toplanan fahiş vergilerle birilerinin cahil fikirleriyle kurmuş olmamaızdan kaynaklanıyor.


Bir konuda mezun veriyor olmanız o mezunların kendiliğinden oiş kolunu yaratacağı anlamına gelmez, tam tersi yeni oluşan iş kolları ihtiyaçları doğrultusunda kendi işçilerini zaten yetiştirecektir. Fakat siz insan gücünü yapay saçmasalak okullarda çürümüş torpilli hocaların emrine verdiğiniz için piyasa sadece mülteci ve göçmen çalıştırır hale geldi. Bir toplumda yüksek katmadeğerli üretim ancak doğryu düzgün işleyen alt kolların sağlıklı çalışması ile olur. Siz üni açtınız diye ne bilim nede üretim gelişir. Tam tersi asıl gelişim hep üst kademelerde çalışacak kimselerin değil toplumun ve ekononminin ihtiyaçları doğrultusunda orantılı bir biçimde her iş koluna yetecek insanların yetişmesi ile olur.


Artık şu dincilik veya bilimcilik fantezilerinizi bir kenara atıp sistem ve düzene yani mantıklı olana herşeyi yeteceği oranda yetiştirme düşüncesine yer vermeliyiz. Halkın parasının hortumlanarak piyasayla tamamen alakasız betonarme binaların yapımı ancak devlet ve hükümetin veya ideolojik zırvalara sahip fakat üretimle, iş gücü ile gerçek hayat ile alakası olmayan kişilerin fikirlerine dayanarak kurulmasının önüne geçmeliyiz.


Ücretsiz eğitim tamamen lağvedilmeli, üniversiteler arası rekabet başlatılmalı, ücretsiz eğitim yerine sadece ve sadece sert bir burs sistemi olmalı. Sektörlerin kendi üniversitlerini açıp kendi işçilerini firmaların kendilerinin yetiştirmesi sağlanmalı. Yüksek eğitim mastürbasyonu terkedilerek bu verimsiz ve yolsuzluk kaynağı kurumların yerine sertifika programları güçlendirilmeli, üretmeyen iş kollarının goygoylar ile yüceltilmesinin artık önüne geçilmelidir.

Sri Lanka'da insanları Covid virüsünden koruyan bir iksir icat ettiğini iddia eden bir büyücü, aynı virüs nedeniyle hayatını kaybetti.


Ülkede spor yıldızlarından siyasetçilere pek çok insanı tedavi ettiğini iddia eden Eliyantha White isimli Hindu büyücü, iksiri rüyasında gördüğünü söylemişti.


Eliyantha White, bu karışımı nehirlere dökmenin Sri Lanka ve komşu ülke Hindistan'da pandemiyi bitirebileceğini öne sürüyordu.

48 yaşındaki White, geçtiğimiz haftalarda Covid'e yakalanarak hastaneye kaldırılmıştı.


İksiri öven eski sağlık bakanı yoğun bakımda yatmıştı


Pandemiye çare olacağını iddia ettiği "iksiri", Sri Lanka'nın eski sağlık bakanı Pavithra Wanniarachchi övmüştü.


bbc news türkçe
Covid'e çare iksir bulduğunu iddia eden Sri Lankalı büyücü, virüs nedeniyle öldü - BBC News Türkçe
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-58672773
tr.wikipedia.org
Türkiye-Yunanistan nüfus mübadelesi - Vikipedi
https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye-Yunanistan_n%C3%BCfus_m%C3%BCbadelesi

Eğer bugün Ege'de ve Marmara'da Eoka ve Altın şafak gibi ırkçı terör örgütleri yoksa bu anlaşma sayesindedir.


euronews
AB-Türkiye mülteci krizi anlaşması yürürlükte
https://tr.euronews.com/2016/03/24/ab-turkiye-multeci-krizi-anlasmasi-yururlukte

Türkiye dünyanın en fazla mülteci barındıran ülkesidir. Dünyanın mülteci hapishanesidir ve anlaşma kuralları gereğince Avrupa'da yakalanan mülteciler buraya gönderilir.


5 milyonun üstünde mülteci var, 3 milyonun üzerinde Afgan bekliyoruz ve Avrupa Türkiye'de Afganlar için mülteci merkezleri kuracağını açıkladı, halkın öfkelenmemesi için kamu önünde yarım ağızla yalanlandı fakat muhtemelen Akp gerekli sadakayı çoktyan Avrupa ve Amerika'dan almış durumda...

Avrupa'nın emir eri olmuşuz. Hazırlanın 5 milyon Afgan daha kitleyecekler Avrupa'nın kanalizasyonu ve Ortadoğu bataklığının yeni üyesi Türkiye' ye !


Yeterince sadaka alırsak sınırlarımızdan her bir haltı alacağımızı biliyor adamlar...


bbc news türkçe
Çekya Başbakanı Babis'ten AB'ye: Afganistan'dan göç konusunda derhal Türkiye ile görüşün - BBC News Türkçe
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-58412762

Bir form doldurdugunuzda cami vergisi ödeyip ödemeyeceğiniz soruluyor kabul etmezseniz maaşınızın yüzde 9u cebinizde kalıyor.


2019 yılı verilerine göre Almanya'daki 2.2 milyon kişi klise üyeliklerine sildirerek bu vergiden kurtulmuşlar. Türkiye'den de camileri içki, sigara ve kumlardan elde edilen vergilerle finanse etmeyi bırakıp gönüllü vergilendirme sistemine geçersek ülkedeki gerçek cami ihtiyacına reel bir biçimde toplanabilen para ile ulaşırız. Böylece mahalle basına cami israfı da bir nebze kontrol altına alınmış olur.

Bu sayede PKK terörünün yerel desteğinin beli kırılmış olur. Mültecilerle beraber yaşamak zorundaydık en azından ülkeye dolaylı da olsa bir faydalari olsun.


Doğuya mülteci iskan politikasi uygulanmalı özellikle Irak ve İran sınırına vol miktarda Afgan yerleştirilmeli ve bu insanlar korucu yapılmalı. Belki de ulkemizin gelecekte akitacagi kanı önlemenin ve zamanı gelince doğuda gerceklesecek ihaneti durduanin tek yolu bu.


Elimizde bir fırsat var ve bunu tepmeyelim. TOKİ Avrupa birliğinden aldığı paralarla doğu illerine özellikle Diyarbakır a mülteci konutları inşa etmeli.


Yerleştirilecek mülteciler Araplardan ziyade Afgan olursa çok daha iyi olur. En azından bölücü hayallere kapılan hainler yerine afganlari rehabilite edebiliriz. Önce mülteciler yerlestirilsin , sonra da aileleleri getirilsin.

bbc news türkçe
İtalya'da belediye başkanlarından çağrı: Afgan sığınmacılara kapılarımızı açalım - BBC News Türkçe
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-58256271

Sapları da bize mi bırakacaklar. Kadın ve çocuklar buraya gelsin 20 - 30 yasındaki erkekler oraya gitsin! Ama yok bize para veriyormuş Avrupalıların o nedenle bakacağız.


Bu ulke tarihinin hiçbir döneminde bu kadar düşmemişti.

bbc news türkçe
ABD'den Erdoğan'ın Hamas heyetiyle görüşmesine ilişkin açıklama: 'Türkiye'nin uluslararası alanda izole olmasına neden oluyor' - BBC News Türkçe
https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-53907620

Turkiye - Hamas


www.aa.com.tr
Mısır İhvan'ı Türkiye'ye teşekkür etti
https://www.aa.com.tr/tr/dunya/misir-ihvani-turkiyeye-tesekkur-etti/2226914

Turkiye Musluman Kardesler


www.cumhuriyet.com.tr
Taliban yetkililerinden Türkiye açıklaması: ‘Düşman olarak değil müttefik olarak görüyoruz’
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/taliban-yetkililerinden-turkiye-aciklamasi-dusman-olarak-degil-muttefik-olarak-goruyoruz-1860685

Taliban Turkiye


bbc news türkçe
2011'den 2018'e ÖSO'nun dönüşümü - BBC News Türkçe
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-42862756

Turkiye - Oso


Turkiye bu yobaz sürüleri ile aynı düşünce yapısında oldugu sürece. Yobazlığın yayılması için bu ülke tüm gücü ile çalıştığı sürece dünya bizden nefret edecek. Doğu Akdeniz'e de Baska yerlerde de tek basımıza kalacağız. Biz Arapların kıcında dinci yobaxlarıdesteklerken Pkk bu yobazlara mucadele ediyorum deyip her turlü destegialacak.


Turkiye adım adım Afganistan olmaya ilerkeyecektir. İşte ülkenin içi Mozambik gibi oldu Tüm ortagonun kanalizasyon buraya akıtılıyor. Yesiller partisinden bir kadın tabiki parasını veriyoruz eşşek gibi bakacaklar diyor, Avusturya basbalanı Turkiye Multecilere için cennet hepsi oraya gitmeli diyorlar.


Turkiye dünyada multecilerin atılacağı çöplük olarak seçilmiştir.


Basımızdaki dinciler bütün bu atıkları toplamak için dünden gönüllü ve herşey her gecen gün daha kötüye gidecek.


Türk iş birliği teşkilatı Türklere yardım, Türk kültürünü korumak için yapılmışken. Daha önce Yakutlara veya Gagavyuzlara okullar açılıp, altyapı ve kültür yardımı yapılırken. Bugun sizin bizim vergilerimizle Afganistan'a, Mozambik'e Arap Yobazlığın yaymak için camiler insa ediliyor. Soyleyen Tika Türk İş birliği teşkilatı ile Senegal cami yapmak ne alaka cunku biz emperyalistlik oynamaya çalışan Araplaşmış kişilerce yönetiliyoruz ve bunun bedelini tüm ortadoguyu buraya sokarak güzelce ödettiler!

Hakkında
Konum: Ankara
Forum İmzası:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes".
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Bir konuya bakıyor.
Son Giriş: 12 sn. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 gün
Mesaj Sayısı: 6.597
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 15.039
İkinci El Bölümü Mesajları: 109
Konularının görüntülenme sayısı: 112.084 (Bu ay: 6.513)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 35.047 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.