Yarbay
27 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 2835 (Bu ay: 34)
Gönderileri
bbc news türkçe
Brüksel'de maç sonrası şiddet olayları nedeniyle polis sendikası siyasileri suçladı: 'Siyasetçilerin deve kuşu politikası nedeniyle kurtarılmış bölgeler oluştu' - BBC News Türkçe
https://www.bbc.com/turkce/articles/cd1g8zz758xoUlkede Kurtarılmış Bölgeler oluşturuldu.


Yaşanan olaylardan politikacıları sorumlu tutan polis sendikası yöneticisi, uygulanan kötü politikalar yüzünden, 20 yıldan bu yana Brüksel'de "kurtarılmış bölgeler" oluştuğunu savundu.


Houssin, iki hafta önce bir polis memurunun öldürüldüğü yerin de, bu kurtarılmış bölgelerden biri olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:


"Politikacılar, polisin giremediği kurtarılmış bölgeleri her zaman inkar ettiler. Kafalarını kuma gömüyorlar, deve kuşu siyasetiyle uğraşıyorlar. Sosyalist Parti lideri Conner Rousseau bile Brüksel'de bazı sokaklarda artık kendini güvende hissetmediğini söylüyor. Solcu bir politikacı bile bunu söylüyorsa, bunda siyasetçilere çok büyük sorumluluk düşüyor.”


Böyle bir hainler grubuna karsı mucadele etmenin yolu yok


Belçika İçişleri Bakanı Annelies Verlinden, polisin olaylar öncesinde gerçekten iyi hazırlandığını belirterek, "Ancak kaosu engelleyemediler. Böyle bir hainler grubuna karşı mücadele etmenin bir yolu yok. Her sokağın başına bir polis koyamazsın. Sorun polis olayından çok daha büyük" dedi.


Uyum ve Buyuk sehir Politikaları Gözden Geçirilmeli.

Verlinden, uyum ve büyükşehir politikalarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini de vurgulayarak, "topluma kayıtlı olmayan insanlarla nasıl başa çıkılması gerektiğinin iyice incelenmesini" istedi.Avrupada mülteci akını ülkeleri çökertmeye başladı. Sırada biz varız bunu unutmayın, ülkede milyonlarca yabancı var, Pkk sempatizanı var, İşid sevdalısı var. Yarın bizde bunları yasayacagız.

Sokak Köpeği Saldırıları 1 Yılda 30 Can Kaybettik !

30 insan sadece 1 yıl içerisinde hayatını kaybetti.Sokak Köpeği Saldırıları 1 Yılda 30 Can Kaybettik ! 

bbc news türkçe
Romanya 65 bin köpeğin itlafına onay verdi - BBC News Türkçe
https://www.bbc.com/turkce/haberler/2013/09/130919_romanya_kopek

“Sokaklardan toplanmalarının ardından iki hafta içinde kimsenin sahiplenmediği sokak köpekleri itlaf edilecektir”. Bu karar Bükreş parlamentosunda 20 “çekimser” ve 23 “hayır” oyuna karşılık 226 “evet” oyuyla kabul edildi.


Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili tartışma Eylül ayı başlarında Bükreş’te sokak köpeklerinin dört yaşındaki bir çocuğu öldürmesiyle gündeme gelmişti.


Peki bizim ilkel Ortadoğu ülkemizde kaç çocuk feci şekilde can verdi?

bbc news türkçe
Hindistan'da ineklerini sokağa salan adama 6 ay hapis cezası verildi - BBC News Türkçe
https://www.bbc.com/turkce/articles/czr4edxwe79o

Gujarat, 2017 yılında inek koruma yasalarını sıkılaştırmış ve öldürenlerin ömür boyu hapis cezası alabileceği açıklamasını yapmıştı.


Ancak bu açıklamayla çok sayıda ineğin sokaklara bırakıldığı ve bu yüzden trafikte aksamalar, insanlara karşı saldırılar ve barınaklarda doluluk yaşandığı paylaşıldı.


Times of India gazetesine göre Gujarat mahkemesi bu kararı verirken sokaklarda gezen ineklerin insanların ölümüne ya da yaralanmasına yol açtığını gerekçe gösterdi.


Gujarat, bu yılın başlarında inek ölümlerine yol açan yumrulu deri hastalığı salgınından etkilenen eyaletlerden bir tanesiydi.


Yaklaşık 170 bin ineğin hastalıktan etkilendiği ve 5 bin 800 ineğin öldüğü tahmin ediliyor.

Tevfik Uyartwitter
“Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi (evet, yanlış okumadınız, Çukurova ÜNİVERSİTESİ, hem de TIP FAKÜLTESİ) 50. yılı münasebetiyle HİPOKRAT salonunda aşağıdaki etkinliği düzenliyor: https://t.co/OLE1Gbz0pM Kahve falı da bakıyorsanız gelelim? @cuhabermerkezi”
https://twitter.com/tevfik_uyar/status/1593159245914333184

Artık batıl inançlar, kahve falları, mitolojik öyküler üniversitelerin gerçekleri. Bari kapatın şuralarıda boşa para harcamayalım.


Milletin oyun köşesi oldu okullar.

Burası gerçektende insan hayatına değer verilen uygar bir ülke olsaydı o gezi iptal edilirdi o Cumhurbaşkanı da olay yerine gelip inceleme yapardı.


Hayatımız kimsenin umrunda değil. Yeni Türkiye'de devlet için yaşayan tebaa köle gibi birseyiz Ortadoğulu olmak budur .

https://mobile.twitter.com/TurhanBozkurTV/status/1591061765953310721


Seçimden sonra Türkiye Arap olmayı secerse batıdan artık tamamen atılmamız konusunda dugmeye basılacak.


Kuzey Kore, İran, Rusya ve Çin'in yanında olacağız ve insan yerine konyauacahız bir daha Hukumet tarafından. Turk demokrasisi, Turk aydınlanması Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde bu kadar tehlikeye dusmemişti.


İnternet batı ile dogu arasında ayrılacak, sermaye ve teknoloji doguyu terkedecek, yeni bir soguk savas basılıyor ve Erdoğan Trkiyeyi Putin'in kuklası olarak batıdan tamamen koparacak.

...

Akplilerin çıkardığı vahşi köpekleri sokaklarda tutma zorunluluğu yasası yuzunden 1 çocuk kuduz olarak can verdi.


Kendi halkını, kendi insanını vahşi hayvanlarla yasamaya zorlayan bu devlet artık şikayet edilmeli. Vatandaşının can guvenliğini hiçe saymak kabul edilebilir değil.


Biz saldırgan köpeklerle yasa zoruylasokaklarda yasamak zorunda mıyız!!? Bu nasıl bir zorbalıktır.


Ben şehirde 20 30 vahşi köpek ile gece 12de karsı karsıya geldiğimde benm can guvenliğini hesabını nasıl verecek bu ulke!


Bir çocuk daha kuduz olarak can verdi. Nice canların yanına ekledik onuda buna ne zaman dur denilecek...


https://mobile.twitter.com/haskologlu/status/1590295975590907904


Bu Çocugun ailesi AİHM'e gitmelidir.

Hakkında
Konum: Ankara
Forum İmzası:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes".
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 10 sa. önce
Mesaj Sayısı: 8.514
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 18.985
İkinci El Bölümü Mesajları: 109
Konularının görüntülenme sayısı: 112.084 (Bu ay: 11.898)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 45.674 (Bu hafta: 133)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.