Şimdi Ara

İsrail ile yakın dost olsaydık ne ermeni lobisi kalırdı ne pkk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
0
Favori
5.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Siz ne düşünüyorsunuz?

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı > • Yapılan genetik araştırmalar ve tarihi deliller israili kuranların hazar türkleri olduğunu gösteriyor. üstelik israil nufusunun çoğunun da türk olduğu biliniyor. hal böyle iken kardeş ülke israilin yanında ve arkasında olmamız yararımızadır.


  zaten dikkatli takip ederseniz biz ne kadar dengesizlik yaparsak yapalım israilin bize karşı olan tavrı hep şefkatli olmuştur. onlar da türk olduklarını biliyor. (zaten araştırmaları yapan bu adamlar) devamlı uluslararası arenada arkamızı topluyorlar. bu böyle olacak. elbet bunlar devlet politikası yapacak bir hükümet gelecek ve israil türkiye kardeşliği dünyaya ebediyen deklere edilecek

  Hayal dünyasında yaşıyorsun herhalde Hazar Türkleri yahudiliği seçmiş bir Türk kavmidir. Yahudiler ise Araplarla aynı soydan yani Sami ırkından gelmektedirler. Yahudiler kendileri dışında yahudiliği seçenleri yahudi saymazlar. Yahudi olmak için doğuştan yahudi olmak gerekir. Yani ırkçıdırlar. Ayrıca İsrailin bir amacı da inançları gereği ülkemizin güneydoğusunu vaadedilmiş topraklara katmaktır. Yani bize düşman gözüyle bakıyorlar.

  İsrail bize düşman mı?

  hafız istersen bilgilerini tazele

  kötü günlerin de filistin hiç olmadı ama İsrail hep oldu

  ayrıca sözde ermeni soykırımını filistin tanır ama İsrail tanımaz.

  Türkiye de deprem olur filistin mesaj bile yayınlamaz ama İsrail erzak ve para yollar

  daha saymakla bitmezde neyse

  imamların ezberlettiği şeyleri söylüyorsun.

  işkembeden konuşmuyorum. şu son günlerde popüler olan dna araştırmaları var ya adamlar seneler evvel kendi milletinde bunları yapmış bilimsel veri olarak ortaya sunmuş. inanmıyorsan araştır.


  zaten bu bilgi olmasa bile bu kadar arap ve müslümanın arasında en doğru düzgün devleti kurup kalıcı olmak ancak içinde türk genetiği barındırmakla olabilirdi.


  ha çok umurumda da değil. ülkede cehalet prim yapıyor sen gülmeye ve bilimsel gerçekleri yok saymaya devam et.

  öncelikle hiçbir ülkeyle "daimi dost" yada "daima düşmanlık" olmaz..Her zaman "ortak çıkarlar" üstünde anlaşılır ve bu stratejide politikalar belirlenir.


  Bu durum bazı zamanlar terazinin ayarını kaçırır ve ortak çıkarlarda pürüzler yaşanır,o noktada da siyasi gerilimlerde kaçınılmazdır..


  İsrail özelinde durum daha farklıdır..


  İsrail öncelikle bir "din devletidir" ve karşılıklı ilişkilerde de kendi dini ölçütlerinin kavranmasını-kabul edilmesini karşı ülkelere sürekli deklare ederler..


  İsrail'in asıl amacı ise siyonist yahudi geleneklerine bağlı kalarak kudüs'de hz süleyman tapınağını yeniden inşa etmek ve hz süleyman'ın yüzüğü ile hz musa'nın kutsal ahit sandığını bularak musevilik inancına göre tevratta yazılan "israiloğullarına vaad edilmiş topraklar" hediyesini gerçekleştirmek üzerine kurulu bir siyaset izlemektedirler..


  Bu persfektifde İsrail'in hayalini kurduğu "vaad edilmiş topraklar" düşüncesinin yer aldığı alan ise aşşağıdaki harita düzeleminde yer almaktadır;


  İsrail'in temel politikaları ve dış siyasetinin temel aksları bu düşüncelere dayalıdır ve İsrail için "dost ülke" kavramıda kendi düşüncelerini özümsemiş,kabul etmiş ve destekleyen ülkelerle daima iyi olmuşlardır.


  Ancak bu siyasetini kabul etmeyen ve karşı duran ülkeler ticari hacimlerini artırmak veya silah sanayisini genişletmek maksadıyla İsrail ile bir takım anlaşmalar yapmak zorunda kaldı bu döneme kadar zira İsrail kurulduğu yıllarda kendi asıl ticaret hacmini ABD ve Avrupa ekseninde çok öncesinde kurmuş,kendini garantiye almıştı.Kendisini kabul etmeyen ülkelerle ticaret yapamasaydı dahi yine ekonomik olarak güçlenmeye devam edecekdi.


  İsrail kurulduktan sonra özellikle yahudi sermayesi 3 ana ekonomik koldan adeta dünya genelinde söz sahibi oldular.Gıda,ilaç ve silah sanayisinde özellikle ABD ekseninde büyük bir güç oluşturdular ve ABD yi kendisine mahkum bıraktılar.En basitinden coca cola,teva-zentiva ilaç,ibm-intel teknoloji,lochead-martin (f35 uçaklarını üreten firma) gibi şirketler siyonist israil odaklı çalışmakta ve israil için örtülü büyük ekonomi sağlamaktadırlar.ABD siyaseti üzerindeki ağırlıklarını ise söylemeye gerek yok zira yahudi lobisinin gönlünü kazanamayan hiçbir başkan adayı koltuğa oturtulmuyor..


  Zaman içinde israil kendi kendine yetecek ekonomik güce erişincede israil içinde faaliyet gösteren yerli firmalarını çok hızlı biçimde dünyaya açıldılar ekonomik güçlerini artırdılar.Bu tabloda hem ekonomik hemde askeri alanda çok güçlenen israil ile "ortak çıkar" ilişkileri özellikle 1967 deki 6-7 gün savaşlarında mısır ve suriyeyin mağlup olmasından sonra hızlandı.Bazı ticari anlaşmalarla israil ilişkileri belli bir ritimde tutulmaya çalışıldı ancak israil "vaad edilmiş topraklar" siyasetini hep sürdürerek yayılmacı politikalarını hız verdi.Ortadoğudaki arap ülkelerininde kendi içinde parçalanması,doğru yönetilmemesi ve 79 da yaşanan iran humeyni darbesiyle bölge konjonktürü tamamen değişti.İsrail o dönemden sonra her zaman "bir yerlere saldırma" bahanesini kendi kendine yarattı.Önce humeyni,sonra saddam derken bugünlere gelindi.


  Kısacası israil ile dost olmak yukarıda anlattığım temel israil siyasetini tamamen kabul etmekle doğru orantılı bir durum ancak bu siyaseti kabul etmeyip ülke çıkarları doğrultusunda tüm kapıları kapatmakda Türkiye dahil her ülke için risk oluşturan faktörler doğuruyor.Mesela son Azerbaycan-karabağ savaşında Türkiye-İsrail ilişkileri ortak bir noktada buluşmuştu zira israil Azerbaycan tarafını tutarak ciddi lojistik ve askeri yardımlar yapmıştı çünkü karabağ savaşında israilin izlediği politika,iranın güneyinde yaşayan iranlı azerilerin iranda bir ayaklanma çıkarıp Azerbaycanla birleşmek için bir halk olayları çıkartma düşüncelerinden kaynaklanıyordu (halada bu politikayı yürütüyorlar).Yani israil şuan "birincil düşman olarak gördüğü" iran'ı sıkıştıracak her politikayıda ayrıca yürütmekte dolayısıyla iranla bir olan her ülkeyide karşılarına almış durumdalar.İsrail ile Türkiye ancak "çıkar ilişkileri" ekseninde orta yolda buluşabilirler,bunun ötesinde Türkiye "vaad edilmiş topraklar" siyasetine her dönem karşı oldu.Bu durumda sık sık israil-Türkiye ilişkilerini geren bir faktördür.Konuya bu persfektifte bakılırsa israil ile dost olmanın ciddi sonuçları olacakdır ancak siyasi alandada israilin gücünü red etmemekde gerekiyor.


  NOT:Bu arada tüm israil "siyonist" düşüncede yahudi topluluklarından oluşmuyor..israil'in siyonist temelde kurulup yönetilmesine karşı duran ve daha barışçıl şekilde yaşamayı isteyen yahudi toplumlarıda var ancak israil'in kurulma sebebi ve yönetimi bu toplulukları dışlıyor..nasılki iran'daki humeyni rejimi tüm iran eksenine hakim değilse ve resjime karşı olanlara baskı yapıyorsa israil içinde bu aynen geçerli bir durumdur.

 • Israıl ile dost olmalıyız. Filistinden bana neeee!

 • ben bizim ve israilin anlaşıp orta doğuyu(suriye-filistin-ırak) bölüşüp yönetmesi taraftarıyım.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: Guest-7EE534877

  ben bizim ve israilin anlaşıp orta doğuyu(suriye-filistin-ırak) bölüşüp yönetmesi taraftarıyım.

  Ben savaş karşıtıyım sadece kendimizi korumalıyız.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yapılan genetik araştırmalar ve tarihi deliller israili kuranların hazar türkleri olduğunu gösteriyor. üstelik israil nufusunun çoğunun da türk olduğu biliniyor. hal böyle iken kardeş ülke israilin yanında ve arkasında olmamız yararımızadır.


  zaten dikkatli takip ederseniz biz ne kadar dengesizlik yaparsak yapalım israilin bize karşı olan tavrı hep şefkatli olmuştur. onlar da türk olduklarını biliyor. (zaten araştırmaları yapan bu adamlar) devamlı uluslararası arenada arkamızı topluyorlar. bu böyle olacak. elbet bunlar devlet politikası yapacak bir hükümet gelecek ve israil türkiye kardeşliği dünyaya ebediyen deklere edilecek
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96DE7F07E -- 10 Mayıs 2021; 23:9:38 >
 • Hayal dünyasında yaşıyorsun herhaldeİsrail ile yakın dost olsaydık ne ermeni lobisi kalırdı ne pkk Hazar Türkleri yahudiliği seçmiş bir Türk kavmidir. Yahudiler ise Araplarla aynı soydan yani Sami ırkından gelmektedirler. Yahudiler kendileri dışında yahudiliği seçenleri yahudi saymazlar. Yahudi olmak için doğuştan yahudi olmak gerekir. Yani ırkçıdırlar. Ayrıca İsrailin bir amacı da inançları gereği ülkemizin güneydoğusunu vaadedilmiş topraklara katmaktır. Yani bize düşman gözüyle bakıyorlar.

 • Dr.Stephen Strange kullanıcısına yanıt

  imamların ezberlettiği şeyleri söylüyorsun.

  işkembeden konuşmuyorum. şu son günlerde popüler olan dna araştırmaları var ya adamlar seneler evvel kendi milletinde bunları yapmış bilimsel veri olarak ortaya sunmuş. inanmıyorsan araştır.


  zaten bu bilgi olmasa bile bu kadar arap ve müslümanın arasında en doğru düzgün devleti kurup kalıcı olmak ancak içinde türk genetiği barındırmakla olabilirdi.


  ha çok umurumda da değil. ülkede cehalet prim yapıyor sen gülmeye ve bilimsel gerçekleri yok saymaya devam et.

 • Bilimsel gerçekler diyorsun genetiği devlet kurmaya bağlıyorsun İsrail ile yakın dost olsaydık ne ermeni lobisi kalırdı ne pkk Vikipedideki yahudi tanımını yazıyorum : Yahudiler (İbranice: יְהוּדִים‎, ISO 259-2: Yehudimİsrailli telaffuzu: [jehuˈdim]Yidiş: ייִדן‎, YidnLadino: ג׳ודיו‎, Djudios)[15] veya Yahudi milleti, tarihî Kenan bölgesinde, İbrani[16][17] din büyüğü ve atası Yakup'un on iki oğlundan biri olan Yehuda'nın soyundan gelen[18][19][20] etno-dinî grup[21] ve millettir.[22][23][24] Yahudilik, Yahudi milletine özel etnik bir mistik din olduğundan Yahudi etnisitesi, milleti ve inancı birbiriyle güçlü bir şekilde ilişki içerisindedir.[25][26][27]


  Yahudiler Yakup'un on iki oğlundan biri olan Yehuda'nın soyundan gelen demektir.


  Sen de bilimsel kanıtını paylaş da görelim. Ben paylaştım.

 • Bu başlıklar sayesinde vicdansız içlerindeki sevgi acıma yok olmuş görünüşü insan olanları banlıyorum.

 • Dr.Stephen Strange kullanıcısına yanıt

  yahudilik ile israil devletini ayıracak bilincin yok ben sana ne yazayım. israil vatandaşı binlerce on binlerce arap var.

  israil kurulurken uçaklarla binlerce onbinlerce yahudi rusyadan, hazardan taşındı. sen ezberlerinle devam et.

  üstelik vikipediden herkesin bildiği şeyleri üstün bilimsel bilgiler gibi yazıp atmışsın.


  elind einternet var dediğim şeyi iki saniyede check edebilirsin

 • öncelikle hiçbir ülkeyle "daimi dost" yada "daima düşmanlık" olmaz..Her zaman "ortak çıkarlar" üstünde anlaşılır ve bu stratejide politikalar belirlenir.


  Bu durum bazı zamanlar terazinin ayarını kaçırır ve ortak çıkarlarda pürüzler yaşanır,o noktada da siyasi gerilimlerde kaçınılmazdır..


  İsrail özelinde durum daha farklıdır..


  İsrail öncelikle bir "din devletidir" ve karşılıklı ilişkilerde de kendi dini ölçütlerinin kavranmasını-kabul edilmesini karşı ülkelere sürekli deklare ederler..


  İsrail'in asıl amacı ise siyonist yahudi geleneklerine bağlı kalarak kudüs'de hz süleyman tapınağını yeniden inşa etmek ve hz süleyman'ın yüzüğü ile hz musa'nın kutsal ahit sandığını bularak musevilik inancına göre tevratta yazılan "israiloğullarına vaad edilmiş topraklar" hediyesini gerçekleştirmek üzerine kurulu bir siyaset izlemektedirler..


  Bu persfektifde İsrail'in hayalini kurduğu "vaad edilmiş topraklar" düşüncesinin yer aldığı alan ise aşşağıdaki harita düzeleminde yer almaktadır;


  İsrail ile yakın dost olsaydık ne ermeni lobisi kalırdı ne pkk

  İsrail'in temel politikaları ve dış siyasetinin temel aksları bu düşüncelere dayalıdır ve İsrail için "dost ülke" kavramıda kendi düşüncelerini özümsemiş,kabul etmiş ve destekleyen ülkelerle daima iyi olmuşlardır.


  Ancak bu siyasetini kabul etmeyen ve karşı duran ülkeler ticari hacimlerini artırmak veya silah sanayisini genişletmek maksadıyla İsrail ile bir takım anlaşmalar yapmak zorunda kaldı bu döneme kadar zira İsrail kurulduğu yıllarda kendi asıl ticaret hacmini ABD ve Avrupa ekseninde çok öncesinde kurmuş,kendini garantiye almıştı.Kendisini kabul etmeyen ülkelerle ticaret yapamasaydı dahi yine ekonomik olarak güçlenmeye devam edecekdi.


  İsrail kurulduktan sonra özellikle yahudi sermayesi 3 ana ekonomik koldan adeta dünya genelinde söz sahibi oldular.Gıda,ilaç ve silah sanayisinde özellikle ABD ekseninde büyük bir güç oluşturdular ve ABD yi kendisine mahkum bıraktılar.En basitinden coca cola,teva-zentiva ilaç,ibm-intel teknoloji,lochead-martin (f35 uçaklarını üreten firma) gibi şirketler siyonist israil odaklı çalışmakta ve israil için örtülü büyük ekonomi sağlamaktadırlar.ABD siyaseti üzerindeki ağırlıklarını ise söylemeye gerek yok zira yahudi lobisinin gönlünü kazanamayan hiçbir başkan adayı koltuğa oturtulmuyor..


  Zaman içinde israil kendi kendine yetecek ekonomik güce erişincede israil içinde faaliyet gösteren yerli firmalarını çok hızlı biçimde dünyaya açıldılar ekonomik güçlerini artırdılar.Bu tabloda hem ekonomik hemde askeri alanda çok güçlenen israil ile "ortak çıkar" ilişkileri özellikle 1967 deki 6-7 gün savaşlarında mısır ve suriyeyin mağlup olmasından sonra hızlandı.Bazı ticari anlaşmalarla israil ilişkileri belli bir ritimde tutulmaya çalışıldı ancak israil "vaad edilmiş topraklar" siyasetini hep sürdürerek yayılmacı politikalarını hız verdi.Ortadoğudaki arap ülkelerininde kendi içinde parçalanması,doğru yönetilmemesi ve 79 da yaşanan iran humeyni darbesiyle bölge konjonktürü tamamen değişti.İsrail o dönemden sonra her zaman "bir yerlere saldırma" bahanesini kendi kendine yarattı.Önce humeyni,sonra saddam derken bugünlere gelindi.


  Kısacası israil ile dost olmak yukarıda anlattığım temel israil siyasetini tamamen kabul etmekle doğru orantılı bir durum ancak bu siyaseti kabul etmeyip ülke çıkarları doğrultusunda tüm kapıları kapatmakda Türkiye dahil her ülke için risk oluşturan faktörler doğuruyor.Mesela son Azerbaycan-karabağ savaşında Türkiye-İsrail ilişkileri ortak bir noktada buluşmuştu zira israil Azerbaycan tarafını tutarak ciddi lojistik ve askeri yardımlar yapmıştı çünkü karabağ savaşında israilin izlediği politika,iranın güneyinde yaşayan iranlı azerilerin iranda bir ayaklanma çıkarıp Azerbaycanla birleşmek için bir halk olayları çıkartma düşüncelerinden kaynaklanıyordu (halada bu politikayı yürütüyorlar).Yani israil şuan "birincil düşman olarak gördüğü" iran'ı sıkıştıracak her politikayıda ayrıca yürütmekte dolayısıyla iranla bir olan her ülkeyide karşılarına almış durumdalar.İsrail ile Türkiye ancak "çıkar ilişkileri" ekseninde orta yolda buluşabilirler,bunun ötesinde Türkiye "vaad edilmiş topraklar" siyasetine her dönem karşı oldu.Bu durumda sık sık israil-Türkiye ilişkilerini geren bir faktördür.Konuya bu persfektifte bakılırsa israil ile dost olmanın ciddi sonuçları olacakdır ancak siyasi alandada israilin gücünü red etmemekde gerekiyor.


  NOT:Bu arada tüm israil "siyonist" düşüncede yahudi topluluklarından oluşmuyor..israil'in siyonist temelde kurulup yönetilmesine karşı duran ve daha barışçıl şekilde yaşamayı isteyen yahudi toplumlarıda var ancak israil'in kurulma sebebi ve yönetimi bu toplulukları dışlıyor..nasılki iran'daki humeyni rejimi tüm iran eksenine hakim değilse ve resjime karşı olanlara baskı yapıyorsa israil içinde bu aynen geçerli bir durumdur.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 10 Mayıs 2021; 23:51:16 >
 • Yahudiler Türklere hiçbir zaman ihanet etmedi,

  Araplardan yediğimiz kazıkların ise haddi hesabı yok.

  Azerbaycanda bile İsrail yardım etti Türklere.

  Filistin ve diğer Arap ülkeleri ise daha dün Akdeniz'de bize ihanet ettiler.

  O yüzden yaşasın Türk-Yahudi kardeşliği.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yahudilerle dost olmayı Allah yasaklamış zaten. Lanetlenmiş kavim olarak geçerler kuranda. Bana soracak olursan yahudiler şuan dünyadaki zenginliğin hazinesidir. Dini inancımı bir kenara bırakacak olsaydım ikili ilişkilerle dünya ekonomisinde çok çabuk basamak atlardık. Lakin şu unutulmasın, yahudilerin menfaat için satamayacakları şey yoktur. O yüzden güvenilmeyen bir millettir.
  Dini inancım gereğide muhattap olunmaması gereken topluluktur. Lanetlidirler. Allah korusun bizde o şirke doğru gidiyoruz akp sayesinde.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • İsrail yahudi bir devlet değil diyorsun yuh sana. Kendinle de çelişiyorsun. On binlerce yahudi uçaklarla getirildi diyorsun sonra İsrail devleti ayrı yahudiler ayrı diyorsun İsrail ile yakın dost olsaydık ne ermeni lobisi kalırdı ne pkk Ayrıca vikipedideki her bilginin kaynağı en altta belirtiliyor açıp bakabilirsin. Senden de kaynak bekliyorumİsrail ile yakın dost olsaydık ne ermeni lobisi kalırdı ne pkk 

 • DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt

  eline sağlık emek verip yazmışsın ama hala şu haritayı gösterip büyük israil diyenler var mı bunlara gülüyorum.


  sınırlarını çizdiğin yerde israilden başka 9 devlet var.

  bunun yanında 100 milyondan fazla nüfus var. israilin nufus 9-10 milyon

  yine bu sınırlar içinde araplar türkler acemler kürtler ermeniler ve daha da ufak sayıda ırklar yaşıyor.


  sonuç olarak 10 milyonluk bir nufusun böyle bir coğrafyaya doğrudan egemen olması imkansızdır. olursa o 100 milyonun tamamı bir sebepten anında yok olur o halde 10 milyonluk israil nufusu buralara egemen olur. anca bu sefer de çok korunmasız olurlar.


  neyse sonuca bağlarsam güçlü olmak en iyisi ve işe yarayanı ama yeterince güçlü olmadığın halde senden güçlü devletleri önünde diz çöktürmek daha işe yarayanı. israilin yaptığı bu olmayacak şeyleri tekrar ettire ettire kendisini güçlü gösteriyor olması durum bundan ibaret.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96DE7F07E -- 10 Mayıs 2021; 23:52:31 >
 • Dr.Stephen Strange kullanıcısına yanıt

  senin anlayacağın şekilde anlatayım.

  türkiye türk devleti.

  ancak 90 milyonun hepsi de türk ırkından değil.

  ama ne mutlu türküm diyene der. daha nasıl basitleştirerek anlatabilirim bilmiyorum.


  kaynağı kendi araştır o kadar yeteneğin olduğunu sanıyorum.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96DE7F07E -- 10 Mayıs 2021; 23:51:57 >
 • ABD'nin bu zamana kadar soykırıma önem vermemesinin, yurtdışının şuanki kadar üstüne titrememesinin bir sebebi de Yahudi lobisi idi zaten. Yahudi lobisi yurtdışında Türkiye'ye yakın olup desteklediği için pek ön plana alınamıyordu. Tabi arapları, haması İsrail'e tercih edince desteklerini de kaybettik.

  2000'lerin başlarında en iyi ve sağlam ilişki kurduğumuz ülkelerden biri idi İsrail.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 10 Mayıs 2021; 23:58:0 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • İsrail ile yakın dost olsaydık ne ermeni lobisi kalırdı ne pkk Yeteneğim yok kaynak göstersene

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.