DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir Kullanıcı
6.352
Cevap
117
Favori
578.361
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      127 Mesaj
      28 Ocak 2011 12:59:37 Konu Sahibi
      Arkadaşlar Tıp Dünyasında İrretabl Bağırsak Sendorumu diye bilinen bir hastalığa yakalandım . Hastalığın Özeti Sürekli Büyük Tuvaletinizin gelmesidir . Birçok Dahiliye doktorunun yaptığı Tahlil ve çekilen Filmlerden sonra hastalığımın psikolojik olduğunu öğrendim . Bir ara çıldıracak duruma geldim nereye gitsem tuvaletim geliyor , sabah kalkıyorum tuvaletim var , birşeyler yiyorum hemen tuvaletim geliyor ve eğer tuvalete gitmessem bağırsağımdan gelen sesler aşırı derecede artıyor . Sessiz ortamlarda kalamaz hale geldim . Bırakın Sınıf ortamında oturmayı berberde bile tuvaletim geliyor . Tuvalete gitsem bile o sıçma hissi bir türlü gitmiyor . Sürekli Tuvaletim varmış hissiyle geziyorum . Yaşam Kalitesi diye bir şey bırakmadı. Psikiyatrist'e gittim bana bu hastalıkta ilk olmadığımı söyledi ve bir kaç ilaç verip yolladı . En geç 1,5 sene sonra tedavi cevap vermeye başlar dedi .

Bu tarz bir hastalığı geçiren veya geçirmekte olan arkadaşlardan destek ve yardım bekliyorum . Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 21 Ocak 2013; 11:19:41 >||:||
      |
      |

Mercedes C 180 AMG - 2013 / Playstation 4 PSN: Onnibus
    • Teğmen
      173 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:16:12
      Bende de tam tersi durum var

|
      |

• Yarbay
      3779 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:18:44
      Çok zor bir şey. Allah kolaylık versin hocam.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
      Mustafa Kemal ATATÜRK
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Ocak 2011 13:19:13
      quote:

Orijinalden alıntı: onnibus

Arkadaşlar Tıp Dünyasında İrretabl Bağırsak Sendorumu diye bilinen bir hastalığa yakalandım . Hastalığın Özeti Sürekli Büyük Tuvaletinizin gelmesidir . Birçok Dahiliye doktorunun yaptığı Tahlil ve çekilen Filmlerden sonra hastalığımın psikolojik olduğunu öğrendim . Bir ara çıldıracak duruma geldim nereye gitsem tuvaletim geliyor , sabah kalkıyorum tuvaletim var , birşeyler yiyorum hemen tuvaletim geliyor ve eğer tuvalete gitmessem bağırsağımdan gelen sesler aşırı derecede artıyor . Sessiz ortamlarda kalamaz hale geldim . Bırakın Sınıf ortamında oturmayı berberde bile tuvaletim geliyor . Tuvalete gitsem bile o sıçma hissi bir türlü gitmiyor . Sürekli Tuvaletim varmış hissiyle geziyorum . Yaşam Kalitesi diye bir şey bırakmadı. Psikiyatrist'e gittim bana bu hastalıkta ilk olmadığımı söyledi ve bir kaç ilaç verip yolladı . En geç 1,5 sene sonra tedavi cevap vermeye başlar dedi .

Bu tarz bir hastalığı geçiren veya geçirmekte olan arkadaşlardan destek ve yardım bekliyorum . Saygılar...

Sizi iyi anlıyorum ben 50 yaşındayım bu hastalıga yakalandıgımda tam olarak ne ben nede doktorlar anlayalamadılar ama iyi araştırınca ortaya çıktı ama bazı hastalıklarıda işaret ediyor mesela size örnekler vereyim,

Pankreas kanseri, kolon kanseri, ve IBS, eğer gitmedinizse önce mutlaka çok iyi bir GASTRO doktoruna gidiniz,

bu hastalıgın verdigi acılar çok yüksek,

sadece şunlara dikkat edeceksiniz (eger hastalıgınız IBS ise) günde az az 6 defa yemek yemek, asla fazla yemeyin, bagırsakda gaz ve aşırı agrı yapar,
      gazlı içeceklerden uzak durun,
      yogurt az yiyin (gaz yapar)
      gaz yapan yiecekler ya az yiyiniz yada çok iyi gazı alınsın yada hiç yemeyiniz,
      kızartma az yiyiniz
      hazır beslenme kesinlikle yasak,

aklıma gelen bunlar ama önce gitmedinizse mutlaka GASTRO doktoruna mutlaka gidiniz eger izmirde iseniz dokuz eylül hastahanesine gidiniz.

|
      |

• Yarbay
      3764 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:23:36
      İyileşirsiniz umarım

Shine on you crazy diamond!
    • Yüzbaşı
      849 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:24:07
      Geçmiş olsun hocam, ne diyelim

|
      |

• Binbaşı
      1606 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:25:01
      Geçmiş olsun.

|
      |

• Yarbay
      3829 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:25:37
      Aynısı kuzenimde de var adam sabah akşam wc de

|
      |

When a man lies, he murders some part of the world
      These are the pale deaths which men miscall their lives
      All this I cannot bear to witness any longer
      Cannot the kingdom of salvation take me home
    • Yarbay
      3300 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:27:42
      nedensiz yere guldum kendime en kisa zamanda iyilesmen umidiyle

|
      |

• Yarbay
      2053 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:28:52
      gülen arkadaşlara anlam veremedim. Sağlıktan bahsediyoruz, hepimize lazım, gülme komşuna daha beteri gelir başına. Sanmayın kji hep böyle sağlıklı/dinç/neşeli olacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 28 Ocak 2011; 13:29:58 >
      |
      |

• Binbaşı
      1606 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:42:17
      quote:

İrritabl Barsak Sendromunda Stresin Rolü Ve Psikolojik Özellikler
      Hastaların %85 inde psikolojik faktörler, gastro-intestinal yakınmalar başlamadan önce ya da, onlarla eş zamanlı olarak ortaya çıkmaktadır. Şikayetler emosyonel gerginlik ile stres dönemleri sırasında, ya da sonrasında görülebilmektedir. İrritabl Barsak Sendromu'nun başlangıç ve tekrarlarından evlilikte mutsuzluk, eşinden boşanma, çocuklara bağlı anksiyete, sevilen bir yakının kaybı, olağan günlük streslerden kaynaklanan endişeler gibi psiko-sosyal faktörler sorumludur. İrritabl Barsak Sendromlu hastalarda depresyon, anksiyete ve panik ataklar arasında güçlü bir ilişki tanımlanmaktadır. İrritabl Barsak Sendromlu hastalar, normal kişilerden daha fazla ölçüde hastalığı kafalarına takma eğilimindedirler. Hastaların yarıya yakınında kanser fobisi olabilmektedir ve tedavi programının bir parçası olarak ele alınması gerekmektedir.

|
      |

• Yüzbaşı
      758 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:47:23
      geçmiş olsun dostum. zor durum.

|
      |

• Teğmen
      186 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:49:06
      bende de çiş versiyonu var

|
      |

• Yüzbaşı
      930 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:50:38
      Aynı hastalık bende de var sanırım. Yeri geliyor gün içersinde 3-4 defa çıkmak zorunda kaldığım oluyor. Ve genelde ishal şeklinde oluyor bu durum sizde de öyle mi?

ben tuvalete gidiyorum.

Death Note ● Bleach ●Code Geass ● Naruto ● Fullmetal Alchemist ● Soul Eater ● Fairy Tail ● Ao no Exorcist ● Hellsing ● Dragon Ball ● Claymore ● Devil May Cry ● Beelzebub ● Sekirei

• Yarbay
      7145 Mesaj
      28 Ocak 2011 13:52:44
      ben 3gün çektim bu tarz bir hastalığı..arkadaş sinemaya gidelim diyordu ben yok kesin tuvaletim gelir diye gidememiştim ya hala unutmuyorum

|
      |

Eski kullanıcı adı: red a!ert
    • Binbaşı
      1684 Mesaj
      28 Ocak 2011 14:17:28
      Geçmiş olsun hocam, İnşallah en kısa sürede iyileşirsin. Acil şifalar.

|
      |

• Teğmen
      127 Mesaj
      28 Ocak 2011 14:19:27 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Lu£

Aynı hastalık bende de var sanırım. Yeri geliyor gün içersinde 3-4 defa çıkmak zorunda kaldığım oluyor. Ve genelde ishal şeklinde oluyor bu durum sizde de öyle mi?

ben tuvalete gidiyorum.

1. Tuvalet normal , geriye kalanlar hep ishal gibi :(

|
      |

Mercedes C 180 AMG - 2013 / Playstation 4 PSN: Onnibus
    • Yüzbaşı
      455 Mesaj
      28 Ocak 2011 14:43:35
      Acil şifalar dilerim.

Geçmiş olsun...

|
      |

LG A510-UAE12T

• Emekli Yönetici
      10443 Mesaj
      28 Ocak 2011 14:48:29
      quote:

Orijinalden alıntı: systemexp

Acil şifalar dilerim.

Geçmiş olsun...

|
      |

''Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en gerçek tarikat, uygarlık tarikatıdır.''

♥♥♥ DH KARDEŞLİK TOPLULUĞU ♥♥♥
    • Yüzbaşı
      740 Mesaj
      28 Ocak 2011 15:07:16
      allah acil şifalar versin. Çok üzüldüm bir an için kendimi yerine koydum cidden çok zor bir durum.

|
      |

I'm a poor lonesome cowboy
      I'm a long long way from home
      And this poor lonesome cowboy
      Has got a long long way to roam
      ________________________________________________DIZILERIM_________________________________________________
      Prison Break | Dexter | How I Met Your Mother | Spartacus Blood And Sand | The Big Bang Theory | House MD | The Walking Dead
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.