Şimdi Ara

ipotekli ev nasıl alınır, dolandırılıyor muyuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
24.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • adamın biri evini acilen 250 bine satmak istiyor. ev ipotekli.

diyor ki, önce ipoteği kaldırmak 100 bin lazımmış. 100 bini ona verdiğimize dair senet falan imzalanacakmış. birkaç gün sonrasında da 150 bin daha verilerek tapusu alınacakmış. bu durumda başımıza neler gelebilir, nasıl dolandırılabiliriz?

1. evi direkt olarak noterden ipotekli olarak alabilir miyiz? öyle alırsak ekstra bir komisyon falan öder miyiz?

2. adamın dolandırıcı olup olmadığını nasıl anlayabilirz, bu işin kıllandırıcı noktaları nelerdir?
    mesela 100bin lirayı verip seneti imzaladıktan sonra adam kaçarsa ne olacak?

ipotekli ev alımı konusunda aydınlatılmaya ihtiyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalcaner2 -- 24 Kasım 2015; 1:32:41 >

• senetin neyine guveniyorsunuz . Bence boyle sakat islerden uzak durun.

Seneti imzalasa bile adamin ustune mal var mı ? Varsa bile evde hacizler var mi bilemeyiz. Yasalara fazla guvenmeyin surec cok uzayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Champarator -- 24 Kasım 2015; 10:31:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bankaya gidin, evi net borcunu öğrenin 250 bin ise evin degeri 150 bin verin adama ipotekli olarak alın evi ardından kendiniz bankaya 100 bin lira yatırın borcu kapatın güle güle kullanın. ipotek taşınmaza konur kişiye degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

adamın biri evini acilen 250 bine satmak istiyor. ev ipotekli.

diyor ki, önce ipoteği kaldırmak 100 bin lazımmış. 100 bini ona verdiğimize dair senet falan imzalanacakmış. birkaç gün sonrasında da 150 bin daha verilerek tapusu alınacakmış. bu durumda başımıza neler gelebilir, nasıl dolandırılabiliriz?

1. evi direkt olarak noterden ipotekli olarak alabilir miyiz? öyle alırsak ekstra bir komisyon falan öder miyiz?

2. adamın dolandırıcı olup olmadığını nasıl anlayabilirz, bu işin kıllandırıcı noktaları nelerdir?
    mesela 100bin lirayı verip seneti imzaladıktan sonra adam kaçarsa ne olacak?

ipotekli ev alımı konusunda aydınlatılmaya ihtiyacım var.

Tapu'da evin ipotekli olarak satışı mümkün. Zaten görevli evin üzerinde ipotek var kabul ediyor musunuz diye sorar.

yapılacak şey basit. Tapuda satış işlemini yapıp kişiyle birlikte ipotek eğerki banka kredisi ise ilgili bankaya gidip kredi kapama için gerekli meblağı öğrenip işlemleri başlatmak. Bu esnada satıcının yanında olup süreci takip edebilirsiniz. Zaten işlem tamamlandığında banka tapuya evle ilgili ipoteğin kalktığına dair bir yazı gönderiyor. Böylece ev ipoteksiz bir hale geçiyor. Bu süreç 10 günü bulabiliyor.

• Aman arkadaşım ipotek kaldırmak için tanımadığın birine asla para verme. Ev alırken başıma geldi, emlakci ipotek kaldırmayı kendisi yaptı fakat ev satışı başka bir sebepten dolayı iptal oldu.beş sene geçmesine rağmen halen İpotek parasında geri alamadı.ipotek parasını benden istemişlerdi, iyiki vermemisim. Emlakci bile dolandirildigina göre ,sen/ben çok daha kolay dolandirilabiliriz. Senet işi bana göre sakat işler, sen kendini garantiye al.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen sakin sakin nakit para verme kimseye. Senet almis olman parani garanti oldugu anlamina gelmez.

Yukaridaki arkadaslarin dedigi gibi ipotekli olarak tapudan satis alabiliyorsan oyle al. Ipotegi sonra kendin kaldir. Yalniz evin borcunu satin almadan once kesin net olarak ogren nekadar tam olarak.

100bin ise 150bine evi satin al tapudan. Sonra gider ipotegi kaldirirsin isterse.

Yoksa babanin ogluna bile guvenip parayi verme. Oyle ver parayi sonra evi veririm falan direk dolandirma olayidir. Kesin ve net.

Sonra gelip burda aglama.

• celalcaner2 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ipotekli mülkün sahibi bu mülkün satışını almak istiyorsa önde söyle ona ipoteği kaldırıp ipotekli olduğu kurum veya bankadan FEK yazısı alıp sana versin. Daha sonra tapudan kontrol et.
    Olmadı en kötüsü git tapu sahibini al ve ipoteği koyan bankaya başvur. Kaç tl ödersem Fek edersiniz diye sor. Daha sonra Tapudan, mülkün üzerinde başka bir şerh var mı yok mu öğren. Yoksa eğer tapuyu ipotekli olarak üzerine al ki ( mülk sahibinin başka bir bankaya borcu olabilir veya başka bir haczi çıkabilir. Parayı direk yatırırsan diğer borçlardan dolayı tekrar ipotek altına girer ve paran yanabilir.) sadece bankanın talep ettiği Fek ücretini ödeyesin.
    Yine de her ihtimale karşı önceden FEK bedelini öğren ve ıslak imzalı ve kaşeli olarak bankadan al.
    Bir de şunu unutma;
    Diyelim ki banka 100 bin tl öde ipoteği kaldırayım demiş olsun.
    Burada şunu sorgulaman gerekir...
    1- Bu banka borcu fek ettiği anda tapuyu alabilecekmiyim.
    2- Şayet fek işlemi uzar da tapuyu alamazsam, mülk bir hacze veya borca ipotek olabilir mi?

İnşallah hayırlısı olur.

• bende ipotekli evimi satmistim.
    tapuya gidin once,orada evin ustune ne kadar borc var kimin ne kadar alacagi var ortaya cikiyor.sadece kredi cekilmis bankadan haric baska kurumunda varsa direk vazgecin.
    2.kredi cektigi bankaya gidin adamin kredi karti borcu,gecikmis borcu vs var mi ? net ipotek fek ucreti ne kadar ogrenin.Bankacidan adam hakkinda bilgi alin.Ben sahsen garanti bankasinin referans musterilerinden oldugumdan benimde sattigim adam basta killanmisti sonra kendi gidip yatirdi bana sormadan ertesi gun tapuya gittik.
    Bu tur islerde alici cok dikkatli olmali.sahsen ben kendi ipotekli evimi sattim;fakat sorsan ki ipotekli evi satin alir misin ? almam :) veya en kotu ihtimal yukarida arkadaslarin dedigi gibi 3-5 bin zarar edecegimi bile bile bunu da satici ile boluserek vs ipotekli alirim kreid borcunu da uzerime gecirtirim.
  • Tapuya gitmeden ASLA iş yapmayın sonra başınız ağırır.
  • Satıcı dolandırıcı kaç

Yukarıda açıklanmış senet sepete gerek yok ipotekli satabilir size

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: postence

bankaya gidin, evi net borcunu öğrenin 250 bin ise evin degeri 150 bin verin adama ipotekli olarak alın evi ardından kendiniz bankaya 100 bin lira yatırın borcu kapatın güle güle kullanın. ipotek taşınmaza konur kişiye degil.

bunu yapın sorun yok.

önce borçlu olduğu bankaya gidin.
    borcunu öğrenin. işin ilginç yanı adamın evin üzerinde 2-3 tanede ipotek olabilir
    tapudan tek tek bunları öğrenin.

evi ipotekli olarak satın alın siz ona senet verin (borcu kadar)
    sonra gidin bankaya borcunu kapatın ipoteği kaldırın.
    kalan parayıda adama verirsiniz

ipotekli evi alıp satmakta sorun yok.
    tapuda bunu size zaten soyluyorlar.

birde ev o fiyat olarak o kadar riske değermi ona karar verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 28 Aralık 2015; 15:21:50 >
  • Belki konu hortlayacak ama bende bu dertten muzdaribim yasal yolları tercih etmek en mantıklısıdır.

https://finanskredirehberi.com/banka-ipotekli-bulunan-ev-nasil-satilabilir/
  • Ne yaptı arkadaş merak ettım

• Ben sana başıma geleni yazayım ona göre yaparsın .Satıcıyla anlaştık. Evin üzerindeki ipotegi kaldırmasını ondan sonra evi satın alacagımı söyledim .Satıcıda evin üzerinde olan 53000 bin tl lik krediyi ödedi. makbuzu getirdi.Bankaya gittim.İpotek kaldırma yazısı istedim.Oradaki banka memuru müdürün olmadıgını pazartesi müdürün geleceğini ozaman yazıyı alabilecegimi söyledi. Evin borcu olmadıgını geri kalanın presedür oldugunu söyledi.İpotekli şekilde evin tapusunu aldım.satıcıya parasını ödemeden birdaha bankaya gittim.Evi tapusunu aldıgımı ama ödeme yapmadıgımı ipetek ile ilgili bir sorun olup olmadıgını sordum memur herzamanki gibi sorun yok borç kanmış ödeme yapabilirsiniz dedi.Ödemeyi yaptım.Pazartesi bankaya gittim.İpotek kaldırma yazısı istedim.İpoteği kaldıramayacaklarını söylediler.Sebep Şirket adına çek verilmiş çeklerden dolayı ipoteği kaldıramayacaklarını söylediler.Banka müdürünün yanına gittim durumu izah ettim Banka müdürü ipotekli evi alırken bana sordun mu dedi.Sizin memur beni yanıltı dededim Ozaman git memur kaldırabiliyorsa kaldırsın ipoteği dedi.
    Şirkete gittim şirketteki adam evi aldıgım adamla kavgalı oldugunu ve onda alacagının oldugunu onu onun borcunu ödersem ipoteği kaldıracagını söyledi.Evi satın aldıgım adam ortalıklarda yok telefonuda kapalı
    Savcılıga şikayet etsen ortada suç yok
    yasal yoldan yapabileceğim hiçbişey yok
    İBRETİ ALEM İÇİN YAZDIM BEN DÜŞTÜM SİZ DÜŞMEYİN

• Arkadaşlar bu yazıları okuyacak birileri olacaktır mutlaka.O yüzden yazıyorum.

Herhangi bir evi alırken isterse tamamını nakit verebilecek durumda olursanız olun farketmez.Evin cüzi bir miktarını bile olsa konut kredisi alarak çekmenizde fayda var.Banka konut kredisi vereceği evi baştan sona inceliyor ve ona göre olumsuz durumları aktarıyor.Aklınızda bulunsun bunu da bana tanıdık banka müdürü söylemişti.Ben de ev alacağım evin üzerinde iki tane ipotek olduğunu kredi çekerken anladım adam bana hiçbirşeyi söylememişti.
  • İyi günler efendim

Özel ve Ticari kuruluşlara kredileri yıllık% 3, 1 ila 25 yıl arasında geri ödemeli çok düşük bir faiz oranı ile sunuyoruz. 5.000 ila 500.000.000 arasında kredi veriyoruz. Bu, artan Kötü Kredi geçmişini ortadan kaldırmak ve hem şirketimize hem de müşterilerimize istikrarlı kar sağlamaktır.

Geceleri nasıl bir kredi alacağınızdan endişe duyuyor musunuz? İletişim: Paul Kredi Ajansı şimdi e-posta yoluyla: paulhelpfund@yahoo.com veya WhatsApp: +91 733 787 3110

Kredilerimizi% 3 düşük faiz oranıyla sunuyoruz ve sunuyoruz.

* Kişisel krediler
    * Borç konsolidasyonu kredileri
    * Girişim sermayesi
    * Ticari krediler
    * Eğitim kredileri
    * Ev kredileri
    * Herhangi bir nedenle krediler

Daha Acil Bilgi için Hemen Bize Geri Dönün. paulhelpfund@yahoo.com veya WhatsApp: +91 733 787 3110
    Saygılarımızla
    Bay Paul Moritz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.