Şimdi Ara

Arsa yada Dükkanını ATM'ye kiraya verenler bi baksın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Boş dükkanımı ATM'ye kiraya vermek istiyorum ilk defa vereceğim için kafama takılan bazı konular var.!

1- Dükkan büyük, birden fazla bankaya ATM kiraya verilebilir mi?

2- Dükkanda ATM koymak için uygun hale gelmesi için yapılacak tadilatlar kim tarafından karşılanıyor?

3- Elektrik ve internet hizmeti kim tarafından karşılanıyor?

4- Birden fazla ATM ve banka olunca güvenlik sistemi nasıl işliyor?

5- Yapılacak sözleşmede nelere dikkat etmek lazım?

6- Hiç uğraşma tam bir bela mı?

Arsa yada dükkanını kiraya vermiş olan arkadaşlar bir baksanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@nuni -- 30 Kasım 2020; 9:31:19 >

• up

• Selamlar hocam

https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/atm-yeri-onerme-formu hocam numaranı ver detayları görüş derim..Benim gördüğüm kadarı ile 1 dükkanda bir çok atm oluyor ancak atm kurulacak yerin merkezi konumda olması önemli.Ek olarak bunlara kiraya verdiğin zaman ilerde olur satmak istersen satış sorun olabiliyor.Atm kurmak ciddi maliyet isteyen bir husus olabiliyor o açıdan ha diyince satılamıyor.Yada farklı kişiye (şahıs) kiraya vermek istersen cok daha sıkıntı olabiliyor.Özellikle birden cok banka ile anlaşırsan seni oraya bağlayıcı olacağı için dükkanı farklı amaçla kullanmak zor olacaktır.

Bilmiyorum ancak atm ye kiraya verdiğin zaman dükkan üzerine satılmaması için şerh koyulabilir görüşmek gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Antalya.Gayrimenkul

Selamlar hocam

https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/atm-yeri-onerme-formu hocam numaranı ver detayları görüş derim..Benim gördüğüm kadarı ile 1 dükkanda bir çok atm oluyor ancak atm kurulacak yerin merkezi konumda olması önemli.Ek olarak bunlara kiraya verdiğin zaman ilerde olur satmak istersen satış sorun olabiliyor.Atm kurmak ciddi maliyet isteyen bir husus olabiliyor o açıdan ha diyince satılamıyor.Yada farklı kişiye (şahıs) kiraya vermek istersen cok daha sıkıntı olabiliyor.Özellikle birden cok banka ile anlaşırsan seni oraya bağlayıcı olacağı için dükkanı farklı amaçla kullanmak zor olacaktır.

Bilmiyorum ancak atm ye kiraya verdiğin zaman dükkan üzerine satılmaması için şerh koyulabilir görüşmek gerekiyor.

ve aleyküm selam,

Kiracılık sıkıntılı mal sahibi olmak ayrı bir sıkıntı, Bir arkadaşım önerdi bende araştırayım nedir, nasıldır getirisi götürüdü nasıl olur en azından kurum olduğu için kira yönünden sıkıntı yaşamayız diye düşünerek araştırmaya başladım.

Şerh olayı banka kendini garantiye almak için koyduruyor anladığım kadarıyla.

benim kafama takılan diğer konular tadilat,elektirk,internet diğer harcamalar kim tarafından karşılanıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: K@nuni

ve aleyküm selam,

Kiracılık sıkıntılı mal sahibi olmak ayrı bir sıkıntı, Bir arkadaşım önerdi bende araştırayım nedir, nasıldır getirisi götürüdü nasıl olur en azından kurum olduğu için kira yönünden sıkıntı yaşamayız diye düşünerek araştırmaya başladım.

Şerh olayı banka kendini garantiye almak için koyduruyor anladığım kadarıyla.

benim kafama takılan diğer konular tadilat,elektirk,internet diğer harcamalar kim tarafından karşılanıyor?

Alıntıları Göster

Üsadım şerh olayı varmı bilmiyorm ancak o şekilde bir durum ile gelme ihtimali var onu belirtmek isterim.Elektrik vb olayları kendi projelerine göre yapacağını düşünüyürum.Burada en önemli husus satmak yada onları çıkartmak istediğin zaman nasıl bir süreç seni bekliyor bilemiyoruz.Bunu anlamanın tek yolu bankalardan destek istemek

• anladım dostum eyw

• quote:

Orijinalden alıntı: K@nuni

anladım dostum eyw

Tüm tesisatı ve mimari ayarlamaları bankalar kendileri yapıyor. Sen hiçbir şeye karışmıyorsun. Fakat muhtemelen normal bir dükkandan alacağın kiranın %25 30 altına kira teklif ederler. Çünkü kirayı senelik vermeyi teklif ediyorlar genelde nakit sıkıntıları olmadığı için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.